Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Što više čačkaš, Edberga iščačkaš
    sigpic

    Comment


    • Sa ovakvom sezonom Rafa ce sigurno dobiti neku nagradu, e sada to ce pre biti Comeback Player of the Year, mada ja i ne znam koliko ove nagrade realno znace igracima.

      Comment


      • Da pocnemo:

        Originally posted by shminka View Post
        Ko igra tenis zna da taj aplauz sa druge strane moze samo da te iznervira...

        A kad vec aplaudira dobrim poenima, trebao bi to uvijek raditi...a ne s nevjericom mahati glavom s ironicnim osmjehom i pogledom u nebesa...kada ne ide

        Bolja mi je opcija ne imati reakciju uopste...a ne gatati na terenu koji potez treba pozdraviti, a koji ne...

        Da ne pricam o ponasanju kada vecina gledalaca navija za protivnika...tu bas izdominira svaki put
        Mislim da sam merodavan da kazem kada aplauz nervira a kada ne nervira posto sam neverovatno ostrascen i pobednicki nastrojen i pritom cesto igram protiv najboljeg prijatelja koga najvise mrzim na svetu kada igramo jedan protiv drugoga.
        Aplaudirati protivniku kada isti gubi 6:0 5:0 je neverovatno bezobrazno i ruzno, ali koliko sam primetio( mozda sam i ja subjektivni navijac) Novak pretezno aplaudira kada je egal rezultat, kada su bitni poeni ili kada je u blagom rezultatskom zaostatku.
        Ja kada igram sa tim mojim ortakom, besnim cak i ako on trepne na pogresan nacin, ali kad mi aplaudira posle brutalnog poena kada smo u egalu, to mi samo da energiju da zaigram jos bolje i tada ga postujem. Zato i smatram to Novakovom losom navikom i znakom slabosti koji protivnici vide i mislim da time samo sebi otezava posao

        Originally posted by shminka View Post
        Pa da, sto nije Tsongi aplaudirao na RGu svojevremeno za skidanje linija...nego se derao:"Sta se ovo desava?"

        Nemoj da foliras da ne znas za te momente kad protivnicku igru uopste ne postuje...primjera bezbroj
        Zasto bi mu aplaudirao za to? Realno to je kenjanje, niko od nas ( od amatera do profesionalaca) nema nameru u bilo kom sportu da pogadja linije. Naravno da svi to idealno zelimo, ali evo ti kada igras tenis i kada napadas imas nameru da realno posaljes lopticu duboko tik ispred osnovne linije i kada vidis da je ona pala na liniju srce ti zastane u momentu jer nisi to zeleo.

        Pre cu aplaudirati za poene tipa Nadalova skracena lob dijagonala protiv Delpa ili onaj cuveni tweener Nadala protiv Novaka, jer to su masterpiece-ovi, a opet Novak pretezno aplaudira na takve poene.
        Ja Soderlingu na RG 2009 4R ne bih aplaudirao ni u jednom poenu ali generalno kapa dole na celom performansu. Ali zato ce se on pamtiti po tom mecu a Rogera sad da krenem da gledam na youtubu ne bih do kraja zivota odgledao sve njegove lucidne poene. Zasto bih aplaudirao divljackoj igri? To je samo svestan rizik bez razmisljanja koji su ti teniseri preuzeli i ja ih zbog toga postujem ali nista vise od toga
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          sad sam proverila, od 2004.-2012. Role uzima tu nagradu, osim 2010. kad je uzeo Nadal
          I na ovo niko nema komentar, pa jel moguce da je Federer toliko osvajao, pa nije Majka Tereza u PM.

          Znao sam da ce ova nominacija neke zestoko pogoditi, pogotovo brata Gandalfa

          Comment


          • Originally posted by proudNolee View Post
            E onda se da izvinete p*pišam na tu nagradu ukoliko je uzme Nadal!

            Jel ovu nagradu biraju igraci, pa valjda je njihovo misljenje najbitnije i kako ga oni vide na terenu, a ne ovamo pojedinaca koji ga ocima ne mogu gledati

            Comment


            • Originally posted by FC Nadal View Post
              I na ovo niko nema komentar, pa jel moguce da je Federer toliko osvajao, pa nije Majka Tereza u PM.
              :
              E tu se slažem, nije baš da je Federer neko ko je zaslužio!
              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

              Comment


              • Originally posted by FC Nadal View Post
                Jel ovu nagradu biraju igraci, pa valjda je njihovo misljenje najbitnije i kako ga oni vide na terenu, a ne ovamo pojedinaca koji ga ocima ne mogu gledati
                Pa onda ga ne vide dobro
                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                Comment


                • Originally posted by proudNolee View Post
                  Pa onda ga ne vide dobro
                  Posto su Federera birali ovoliko puta, onda je moguce da ne vide dobro a to opet ne znaci da vi vidite dobro

                  Comment


                  • Originally posted by FC Nadal View Post
                    Posto su Federera birali ovoliko puta, onda je moguce da ne vide dobro a to opet ne znaci da vi vidite dobro
                    Zato kažem da ova nagrada uopšte nije realna, a vidjet ćemo to i ove godine, ako bi bilo kako treba onda bi Delpo trebao da je uzme eventualno David, ali svi znamo da to neće biti tako!
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Mnogo je tesko sloziti se oko te nagrade, jer svako od nas ima svoju definiciju iste i svako moze na svoj nacin da protumaci onu zvanicnu koju je postavila Bojana. Ja licno bas tesko okarakterisem nesto kao nesportski potez, za dosta stvari o kojima se raspravljalo ovde na tu temu, potezi igraca koji su nervirali dosta forumasa, mene licno ne doticu ni malo, niti ih smatram nesportskim. Ponekad mi se cini kao da je jedini nacin da se zadovolje neciji kriterijumi sportskog ponasanja, jesu da taj igrac bude bas slabo takmicarski nastrojen. Da bi bili u vrhu svi teniseri moraju biti izuzetno takmicarski nastrojeni, te svako od njih kad-tad oseti potrebu da ispolji svoje frustracije na jedan ili drugi nacin. Jedina razlika je u tome ko ih kako kontrolise. Roger dobija godinama tu nagradu, jer verovatno najbolje kontrolise svoje emocije na touru. Kultura tenisa je takva da se generalno dosta postuje takvo ponasanje. Nesto sto se meni licno ne svidja i svakako ne smatram to boljim ponasanjem od bacanja reketa / psovanja itd.

                      Glupo je da faktor u ovoj nagradi bude promovisanje sporta, jer to automatski izbacuje iz konkurencije pa skoro svakog van top 10. Ovakav tip nagrade ne bi trebao biti povezan sa rankingom. Sto se mene tice, ja bih nagradu dao Del Potru. Nista manje je ne bi zasluzio ni David.

                      Sa shminkom se nikako ne slazem po pitanju aplaudiranja. Kao neko ko je probao skoro sve moguce sportove, dobiti iskreni aplauz od protivnika je uvek lep osecaj. Jos lepsi je ako je rivalstvo vece ili ako je protivnik realno bolji od tebe. Mnogo gora stvar po meni je lazno izvinjenje koje igraci upucuju jedan drugom kada osvoje poen uz pomoc mreze. Nista sladje od toga. "Ej, izvini sto sam ti uzeo ovakav poen, bas mi je zao kad me ovako usere". Yeah, right.

                      Sto se ostalih nagrada tice, MIP bi mi bili Dodig ili Fognini, comeback Tursunov ili Robredo. Mislim da ce ovu zadnju ipak dati Nadalu, sto onda ostavlja prostora da se ova za sportsmanship ipak dodeli Delpu / Davidu, da ovaj ne uzme dve, a posto Roger ih vec ima previse.

                      Comment


                      • Prskaj,

                        ne mora on aplaudirati Tsongi. Ali isto tako ne mora biti malodusan. To nije lijepo. Koliko god Tsongina igra izgledala drvosjecarski i to je znanje. Pogoditi liniju. I generalno iskontrolisati jake udarce. To najbolje znas jer igras tenis

                        Ti reagujes tako kako reagujes na terenu. Ja drugacije, a neko 10ti na neki 10ti nacin. Informacije koje saljes na drugu stranu ce prouzrokovati neku reakciju kod protivnika. Sto vise informacija, to veca sansa da ces nekoga isprovocirati.

                        Realno, nisam gledao bas previse meceva u kojima je Novak aplauzom dao protivniku energiju, pa bio pociscen sa terena

                        Comment


                        • Originally posted by Gandalf View Post
                          @miloolja, da li zbog toga sto sam federerovac ono sto sam napisao o Novaku pada u vodu ? Ja nisam rekao da Role treba da dobije nagradu, a ako bude dobio ja cu prvi reci da je to nepravda prema Davidu. Nemoj da gledas navijacki, gledaj realno - Novak NE ZASLUZUJE nagradu, to znas i sama. Pusti Nadala i poredjenja sa njim, to je nebo i zemlja, fokusiraj se samo na Novaka. ;)
                          Aaaaa...mom citatu je nedostajao smajli....nadovezala sma se samo na Shminku koji te pominjao.. ali u svakom slučaju tebi je lako da budeš realan. Samo mi ovde sve vreme pričamo o NOMINACIJAMA.
                          Gde sam rekla da je Novak zaslužio nagradu? Pričala sam o nominacijama, samo i isključivo, ako su sva trojica iz NIKEa, morao je biti i Novak, a eto Bojana kaže nije zaslužio ni David, koji je tu samo zbog neke protivteže, da se razumemo.


                          EDIT: Kako da pustim Nadala, glavnog konkurenta? Pustila bih ja možda njega, al' neće on mene.
                          Last edited by miloolja; 15-10-13, 14:59.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Sto se tice te energije reci cu ti samo ovo - posmatraj Nadala. Od njega se moze mnogo sto sta uciti, zato sto je, pomilioniti put ponavljam, najveci gladijator danjasnjeg sporta, dobro jedan od najvecih. Zna on kad da uzvikne vamos, kad da pogleda protivnika dal dise plitko, kad da pogleda ujku, kada da proguta knedlu itd. To su sve veoma bitne stvari pogotovo na tom najvecem nivou. E sad to sto je Novak realno jedan od najboljih tenisera danasnjice i ne znaci mu puno to sto je aplaudirao npr Felicianu Lopezu jer protiv njega moze da oteza koliko god hoce dok ovaj ne pocne da dobija neke realne sanse da pobedi. Ali protiv Nadala, Feda, Mareja, Delpa to je izuzetno bitno
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Originally posted by FC Nadal View Post
                              I na ovo niko nema komentar, pa jel moguce da je Federer toliko osvajao, pa nije Majka Tereza u PM.

                              Znao sam da ce ova nominacija neke zestoko pogoditi, pogotovo brata Gandalfa
                              Slazem se. To je jednostavno preterivanje. Das coveku 2, 3 puta istu nagradu OK, ali dati mu svake godine je smesno, pogotovo ako se ima na umu da je Role taj koji dobija tu nagradu, covek koji je imao ispade u godinama kada je dobio "Edberga".
                              Prvo cega se setim je USO 09, kada je spustio sudiju like a boss i ono podjebavanje Novaka na WTF sa klupom (like a boss )


                              Kako da me zestoko ne pogodi kada sam ja - profesionalni Nadalov hejter -
                              Last edited by Mr. Wolf; 15-10-13, 16:21.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Ne znam za ovu prvu nagradu, ali za najvece napredovanje u tekucoj sezoni, nagradu treba da dobije Ivan Dodig ..

                                Toliko je decko napredovao u igri, pre je bi osmesan a sad igra dosta dobro, i u dublu je sjajan. Nasao je dobrog partnera u vidu Mela i na svakom turniru igraju odlicno .. Mozda moze tu i Stan da se umesa, ali mislim da to treba Dodig da dobije ..

                                A za najbolji povratak bi trebalo da dobije Robredo, ali naravno da ce tu nagradu dobiti Nadal
                                Last edited by Lord Aleksoni; 15-10-13, 17:12.

                                Comment

                                Working...
                                X