Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nalbandijan se nazalost povlaci

    Comment


    • Nece se nikako ni vracati?

      Velikih majstora je sve manje

      Comment


      • E jebiga, očekivao sam da će bar još jednu sezonu odigrati.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Originally posted by shminka View Post
          Nece se nikako ni vracati?

          Velikih majstora je sve manje
          Nikako,kuk je uspio da zalijeci ali je ostalo rame koje mu je izazivalo velike bolove prilikom servisa.

          Comment


          • Sve je kriv DC. Mislim da je prerano počeo sa treniranjem u želji da se što brže oporavi i bude spreman za dubl mečeve protiv Čeha. Međutim, učinio je sebi medvjeđu uslugu, niti se oporavio, a istovremeno je rizikovao obnovu povrede, jer je oporavak trebao trajati duže. Čovjek treba slušati svoje tijelo, ako osjećaš bol kada nešto radiš, onda jednostavno prestaneš to raditi.

            Sve se to može zaliječiti, ali potrebno je vremena i motivacije. Tommy je imao nekoliko više povreda od Davida, pa ga to ne spriječava da i u 35-oj godini pruža vanserijski tenis. David više nema želje, i ono malo što je imao, ugašeno je sredinom septembra ove godine u Pragu.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Ode David Steta sto nikada nije uzeo DC, mislim da nista nije zeleo vise od toga.

              Comment


              • Ocekivano nazalost.
                Odlazi iz igre teniser fenomenanih igrackih sposobnosti, plenila je skoro savrsena cistoca njegovih udaraca i "luda" glava, mnogobrojne povrede, za neke vezan i sam stil zivota van terena. Nezaboravnih meceva je bilo pregrst, od WTF koji je dobio u TB 5 seta, Madrida i Pariza gde je u velikom stilu do trofeja dosao savladavsi 4 Gs sampiona, zara i pozrtvovanosti koju je pokazivao u DC , ponosa kada je igrao za svoju zemlju, ali i neslavnog incidenta na proslogodisnjem Queensu , samo su neki od delica harizme Davida Nalbandijana.

                David

                Similis simili gaudet

                Comment


                • Na turnir u Šangaju te 2005 je došao direktno sa sunčanja i kupanja. Još su ga u finalu sudije bar 5 puta 'osakatile' pogrešnim odlukama, no sve to nije bilo dovoljno da Federer odnese pobjedu, trofej i mečku, kao i da skine Johnov rekord iz 1984 godine.

                  David kad je bio odlučen da igra najbolje, tad je i pobijeđivao, a gotovo da je bilo nebitno ko je sa druge strane mreže. Ona lakoća igranja protiv Fedala je nešto što će rijetko koj igrač ponoviti, bukvalno se šprdao sa obojicom kako i kada je htio. Tenis koji je prikazao krajem 2007 je poslije Riosa 1998, možda i najveći koji sam ja lično ikada vidio.

                  Uglovi, shotmaking, ballstriking, DTL, CC, voleji, sve je to bilo zastupljeno. Svi se sjećamo Gasquetovih riječi nakon polufinala Pariza te godine. Jednostavno, nemoguće ga je bilo pobijediti tada.

                  Spoiler
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Odgledah ovaj video i opet se sokiram kakav je ovo genijalac u PM.Nevjerovatno,da nije vise uradio u karijeri

                    Comment


                    • Stvarno malo da se kao odlicni rezultati spomenu Sangaj, Madrid i Pariz...uz finale Wimbledona...

                      Comment


                      • Strasan talenat, ali jednostavno neradnik, dosta toga mu je bilo zanimljivije od tenisa
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Da je on bio predan tenisu onoliko koliko talenta i osjecaja ima, gdje bi mu bio kraj... A opet mi je drago sto nije bio masina.
                          Najljepsi tenis koji sam gledala uzivo, definitivno...
                          Ali ocekivan odlazak, u posljednje dvije godine bas nije islo.

                          Comment


                          • Madjionicar, ni vise, ni manje od toga. Ako je Federer poezija u pokretu i Nalbandijan je bio. Nedostajace.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ja sam ga videla samo uzivo na treningu, u Madridu, bio je ocajan, teren nije mogao da pogodi a i izgledao je ocajno lose, kao da se nije trenzio 10 dana
                              ali koliko se secam, na kraju nije ni igrao taj turnir, povukao se pre prvog meca
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ode jos jedan kojeg je bilo uzivanje gledati...iz te generacije ostade samo jos jedan
                                sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X