Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I Xavier...steta sto ga necemo gledati vise na travi

    Comment


    • Roger Rasheed vise nije Congin trener.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Interesantna teniska galerija:http://www.e-novine.com/fotogalerija...Gren-slem.html
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

        Comment


        • i Vujcin za kraj
          Last edited by shminka; 30-08-13, 16:01.

          Comment


          • Najbolja slika br:56
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

            Comment


            • Presede mi galerija na kraju

              Comment


              • Svaka cast onom ko je dosao na ovu ideju

                Comment


                • Krcka se i da se Nalbandijan povlaci al jos nista nije ozvaniceno.Navodno ce odigrati egzibicioni mec sa svojim "velikim prijateljem" Hjuitom u decembru i to bi bilo to.

                  Comment


                  • Posto je USO tema zakljucana prebacicu post ovde.

                    @Marfi
                    Otkad Granoljers, Troicki, i ostala kompanija idu u 4. kolo na GS kuku ti svete...
                    Slazem se, kud se dedose ona vremena kad je cetvrto kolo igrao jedan Irakli Labadze...

                    Malo je konfuzna i kontradiktorna cela ova prica o propasti atp toura, da li je po sredi kratko pamcenje ili na televiziji lepa brena stari se seca proslih vremena sindrom, ne bih znao, ali je cinjenica da se stvari posmatraju prilicno selektivno. Niti je situacija bila bolja pre xy godina pa imamo za cim realno da zalimo, niti je sada toliko crno da bi se svako malo pricalo o tome. Berdih, Conga, Ferer, Del Potro umeli su itekako da pobede Novaka, Federera, Nadala i Mareja na slemovima, pa cak i da nanizu po dvojicu, da pomrse racune, dodju do finala, a jedan od njih i do slema. U tom smislu situacija nije nista drugacija nego ranijih godina ili je mozda bilo zanimljivije kada je Sampras u osam godina uzeo sedam Wimbledona?

                    Hvatanje za Granolersa i uzimanje njegovog rezultata kao dokaz da je tour u nikad gorem stanju je vrhunac povrsnosti jer se brzom pretragom mogu naci neuporedivo veci dunsteri koji su ranijih godina stizali do iste faze ili cak i dalje.

                    S druge strane, kad vec pomenuh kontradiktornost, do juce se potenciralo na tome da je atp tour dosadan jer su najbolji igraci zakucani u zavrsnici, nema kvaliteta po dubini, a sada kada kada favoriti ispadaju u ranijim fazama onda ne valja ni to. Imali smo dosta iznenadjenja na mastersima, pa i slemovima ove godine, nije da ih nije bilo. Hajde da se izjasnimo sta mi zapravo hocemo pa da onda nastavimo diskusiju, mislim da je tako najbolje.

                    Jedino sto mogu da uvazim donekle je argument da nema mladih (mada smo na W imaji Janovicza u polufinalu tako da ni to nije skroz tacno) ali to je sasvim drugi par opanaka i otvara drugaciji set pitanja. Sto oni postanu zvezde rano i nakon prvog miliona krenu krivudavim stazama kokainskih noci umesto da prolivaju krv, suze i znoj na treningu nema mnogo veze sa pravcem razvoja tenisa koji je ATP odabrao(a unicifciranje podloga je uzimjano kao krunski dokaz propasti) vec sa novim drustvenim tokovima ciji smo svedoci. Bilo je, naravno, toga i ranije ali ne u ovoj meri i ne u ovom obliku.
                    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                    Comment


                    • Neki novi likovi se pojavljuju i diskutuju, al' teme se ne menjaju. Kako vam ne dosadi... sve je to ispricano vec 15x

                      Prskaj je s' pravom iskazao neku vrstu zabrinutosti u vezi danasnjeg tenisa, al' se kraljevi odmah do'vatili poredjenja era

                      Nisu bitna zvucna imena, vec kakav tenis pokazuju. Al' ovde je najbitnije nabrojati kojekakve likove iz neke ere i elaborirati kakva je koja era bila jaka/slaba.

                      Comment


                      • Cinjenica je da ATP-u slijedi sunovrat za 4-5 godina.

                        Comment


                        • Ma ne mozes ti ugoditi ljudima nikako. Taj primjer koji si naveo je apsolutno tacan. Kada najbolji prodju do SFa ostalima se zamjera sto nisu mogli napraviti neko iznenadjenje, a kada ga naprave ostali zamjeraju na finalu iz snova izmedju Isnera i Delpa ili nekoga drugoga.

                          Pomenuta skupina igraca jeste imala pobjeda na GSovima protiv najboljih, ali je u pitanju jako mali broj pobjeda. Neki igraci iz te skupine nikada nece dobiti pojedine iz druge i to je podatak koji stvarno ubija ugodjaj gledanja tih meceva.

                          Svejedno ne pije vode zaljenje za vremenom od 2001. godina na ovamo. Ista stvar se desavala i sa Safinom, Nalbandianom i ostalim majstorima ove igre. Svaki se decembar razmisljalo o tome da ce neko od njih odraditi kvalitetne pripreme i zaprijetiti Federeru u predstojecoj sezoni. Mimo Safinove pobjede na AOu 2005. te pobjede nikada nisu dosle.

                          Jedina razlika izmedju tog vremena i ovoga je sto ne postoje majstori za koje se mozes nadati da mozda mogu odraditi te kvalitetne pripreme za narednu sezonu.

                          Pristup gledanju meceva se promjenio. Prije bi se covjek ponadao, pa razocarao. I to je bilo donekle zanimljivo. Dinamicno. Sada nema nadanja, pa nema ni razocarenja

                          Istina je, doduse, samo jedna. Tako je-kako je. Neka gleda onaj kome se svidja, a oni drugi svakako mogu produziti do nekog drugog sporta. Barem toga ne fali

                          Comment


                          • Navras, nije poenta ko dolazi do zavrsnice turnira i nije poenta sto su favoriti poclei da ispadaju, nego je poenta sto je kvalitet tenisa na strasno niskim granima, poprilicno je opao, a posebno ove godine. Ja ne znam da li mogu da nabrojim 3 kvalitetna meca, sve je toliko osrednje i dosadno, da ubija u pojam. A na stranu sto uniformisanjem podloge imam utisak da gledam istu stvar 11 meseci, bez ikakve promene, sve je isto, i ta monotonija je ono sto mene ubija.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Slazem se da je kvalitet tenisa opao ove godine, to je golim okom vidljivo, ali se ne slazem da je to neki dramatican pad. Stan-Novak; Stan-Gaske; Novak-Nadal eto iz prve tri komada a bilo je sigurno jos Meni je sezona bila zanimljiva jer se nesto losijom igrom vodecih otvorio prostor za slabije igrace da naprave neko iznenadjenje, nije bilo sigurnih lica u zavrsnici i to je dalo neku dodatnu draz. Svakako bi bilo bolje da je obratno, odnosno da su igraci vlastitim kvalitetom dostigli nivo prve cetvorke, ovako je doslo do ujednacenja na drugaciji nacin, ali koliko je realno ocekivati da imamo 20 igraca na nivou prve cetvorke? Nesto sumnjam da je tour mogao dobiti na sirini na taj nacin. Menjanje podloga ne bi donelo nista znacajno, bar sto se kvaliteta tice, niti bi se stil igre vecine igraca naprasno promenio. Osnovni problem je sto nema novih lica koja bi donela osvezenje, ali to je sasvim druga tema.
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • Kako ne bi menjanje podloga donelo nesto novo kad bi onda imao npr. specijalistu na sljaci koji bi zivot zagorcavao najboljima, ili specijalistu na travi, a sad tako nesto ne postoji.
                                Ali se slazemo da nema novih lica koji bi razmdali malo tour.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X