Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja ne znam sta je sa ljudima, kako neko moze da kaze da je sto se fizicke spreme Murray u istom rangu sa Djokovicem i Nadalom, ponekad se stvarno zapitam gledaju li ti ljudi meceve
    sigpic

    Comment


    • Vidjoh na MTF temu ko ima bolji BH Gasquet ili Wawrinka pa me zanima shminkino misljenje posto on voli obojicu
      sigpic

      Comment


      • Hm, tesko pitanje! Zvoni sve na stadionu kad ga odvale i jedan i drugi

        Udarac k`o udarac Gasquet, ali mi se cini da je Stanov ucinkovitiji i meni drazi svakako. Kad se dobro namjesti na njega
        Obojica stvarno BHom mogu pogoditi sta god pozele. I paralelu i fenomenalne kratke dijagonale.

        Ofanzivno mi je Stan bolji. Cini mi se da je u stanju dijagonale udarati dosta dublje i jace, u kontinuitetu. Vjerovatno cesce poseze i za paralelom, koja je odlicna. Jaca od nekih FH paralela. Generalno da udara dosta jace i zbog toga mi se u relijima vise svidja. Visocije loptice dosta bolje kupi od Rise.

        S druge strane velika Risina prednost je defanziva, pasing sotovi i improvizacije. On za razliku od Stana ima flik, sto je poprilicna prednost
        Takodjer dosta bolje kupi nize loptice i u stanju ih je nevjerovatno dobro ubrzati. Pogotovo mi je impresivna dijagonala nakon protivnikovog slice udarca.
        Na reternu je takodjer bolji.

        Cini mi se takodjer da Risin BH ne pati toliko od kretanja kao Stanov.

        Tehnicki je Gasquet bolji, ali ga ne koristi kako bih ja htio. Tako da se drzim Stana!

        Gasquet nikad nece biti u stanju odigrati ono sto je Stan odigrao na AOu

        Comment


        • I ja kazem Vavrinka mada kada pogledam ovo nisam bas siguran

          Comment


          • On takvim udarcima zaradi 5 poena u mecu, Wawrinka se na BH u potpunosti moze osloniti u svakom trenutku...a sigurno je i on imao ovakvih vinera ove godine

            Comment


            • Nesto sam mislio odlucices se za Francuza, dobro je na kraju ispalo

              Nikad Richard nece toliku stetu moci da napravi sa svojim BHom kao Stan. Za oko, tehnicki je svakako Richardov bolji ali u igri, a samo to se broji Stan je bolji, jaci.
              Da Almagrov ima konstantnost bio bi najbolji u danasnjem tenisu, ali nema jbg, a Misin nema toliko snage, sto se konstantnosti i mijenjanja ritma tice to je izvanredno.

              Mada su i jedan i drugi daleko od Tommya i Phillipa ali je dobro da ni po tebi Richard nije u TOP 5
              sigpic

              Comment


              • Misin je katastrofican u zadnje vrijeme
                sto se tice ravnog jednorucnog Almagro je najjaci

                Treba jednom rascistiti da li se u poredjenju misli samo na top spin ili kompletan paket s te strane...kad je u pitanju paket, ne moze s Roletom i Haasom niko

                Comment


                • Moze mocni Phillip
                  sigpic

                  Comment


                  • uz najruzniju tehniku slice BHa na svijetu...uz skokove

                    Comment


                    • Jbs tehniku, vazna je ucinkovitost. Lopatar Soderling kad je klepao FHom tu nije bilo odbrane, o Gulbisovoj novoj tehnici FHa i da ne pricam, preruzno ali odradi posao
                      sigpic

                      Comment


                      • Tehnika je dobra. To što nezgrapno izgledaju, pogotovo forhend Gulbisa to je druga stvar. Čak se po zamahu "iza leđa" slični forhendi od Gulbisa i Soderlinga. Istina, estetski ružno izgledaju, ali transformacija Gulbisovog forhenda očigledno mu je dobro došla.

                        Kapa dolje dečku koji je totalno promijenio tehniku udarca, a i sami znate koliko je teško nešto mjenjati što radite cijeli život. Ja cijeli život kada trčim, trčim istu ili sličnu rutu, robovi navike, a tek mjenjati nešto kompleksno kao izvedbu forhenda... Toliko o tome da je dečko neradnik...

                        Inače, iako "ružno" izgleda, tehnika udarca je savršeno odrađena i nema govora da je loša. Meni osobno se čini kao da je izgubio svoju flat notu u udarcu, ali je ovakvom izvedbom puno, puno dobio na spinu što je, složit ćete se, svrsishodnije...

                        Osobno, volim vidjeti flat udarce, izgledaju impresivno i sucker sam na to, pa tako i na Sodin FH(usput budi rečeno kako je isprebijao Nadala na onom klipu svojim flat udarcima), tako da bi ja da se Gulbis vrati na staro Šala, neka on kako mu je bolje
                        Last edited by Clint_Eastwood; 03-04-13, 20:23.
                        "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                        Comment


                        • Nemoj pogresno da shvatis, pricali smo o estetici pa u tom smislu pominjali tehniku, cinjenica je da ne izgleda bas lijepo za oko. Rogerov jednorucni je najljepsi za vidjet', nikako najbolji jer se zna kako se busi. Gulbis je sigurno mnogo dobio, prije svega na konstantnosti i sigurnosti, a pritom je zadrzao dosta snage u njemu i ima vise varijacija, kad pogadja uzasno se tesko od toga braniti, ali da je ruzno za oko ruzno je jbg.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ma vidio sam ovo "jebsh" tehniku pa sam ovo napisao. Iskreno, nisam pratio kontekst u kojemu se to pričalo. No, očigledno je kako svi slično razmišljaju. Ružno je za oko, ali je svrsishodno, baš kao i neke stvari kod ostalih tenisača... Cijela Nadalova igra je ružna, no svrsishodna Moram malo bocnut Nemojte se kačiti na ovo Nadalovi navijači, šalim se... Veliko poštovanje prema tom čovjeku... Čisto da malo humora unesem u suhoparne rečenice.

                            Inače, od prve trojke (namjerno nema Murraya), Federerov sam fan, ali ne bih se složio da je njegov bekend najljepši za oko... Moja nekakva podjela prema toj estetici bi bio ovako nešto...

                            Spin, kutevi - Gasquet: Nevjerojatno kakve je kuteve ovaj čovjek u stanju pogađati. Kako je jednostavno nepogrešiv na ovom udarcu, pa ovako iskreno, ne znam koliko sam UE u životu vidio od Francuza na bekend strani. Jedan od onih igrača kojemu je bekend debelo najbolji udarac, koji doslovno odskače od ostalih... Estetski, tehnički, bilo kako drugačije... Stvarno nešto blizu savršenstva i ja bih čak rekao da je to znanost...

                            Flat - Almagro: Uzeo bi flatušu od Almagra, iako niti moj najdraži igrač Tommy Haas nije daleko, pogotovo bekend kada napadaju lopticu rano, u dizanju. To je nešto najljepše na svijetu što postoji u tenisu. Zanimljivo je kako su i Tommy i Almagro živčani igrači i njihov se mentalni sklop ne razlikuje puno, te možda ima nešto i u tome, da igraju manje više slične bekende. Lijepo je vidjeti kuteve, lijepo je viditi spin, ali kao što sam već rekao "padam" na flat.

                            Od ostalih tu je naravno i nezaobilazni Wawrinka, kako sam uživao na US Openu, ono je nešto savršeno. Zbog onog se plaća karta... Al' ozbiljno, po meni je što se tiče estetike i Gasquetov i bekend od Wawrinke lijepši od Federerovog. Barem meni...
                            Last edited by Clint_Eastwood; 03-04-13, 20:57.
                            "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                            Comment


                            • Franulovic najavio da ce Djokovic igrati u MCu. Jesu li to vise zelje ili zna nesto vise vidjecemo...
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Franulovic najavio da ce Djokovic igrati u MCu. Jesu li to vise zelje ili zna nesto vise vidjecemo...
                                Franulovic to ne bi rekao da nije bio u kontaktu sa Novakom. S druge strane, Novak nece otakazati nastup dok god postoji i najmanja sansa da se na vrijeme oporavi. Dakle citaj to pravilno. Novak nije siguran da ce odustati od Mc-a. I vjerovatno nece biti siguran jos koji dan, dok ne vidi kao mu ide na terenu.

                                To u svakom slucaju potvrdjuje da povreda nije posebno ozbiljna.

                                Comment

                                Working...
                                X