Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Juve,

    Ocigledno imamo malo razlicita misljenja. To nije nikakvi problem.

    @Sandugp,

    Ja bih stavio da je najvise srece imao Mari pa DP pa onda Novak. Federer je htio da pobijedi DP-a, nema tu dileme. I DP je pokazo LAVOVSKO srce. Ali Federer je imao 51% prvog servisa unutra. Protiv Novaka u polufinalu je imao 57%, protiv Novaka u 2008. na AO 62%. To su cinjenice.

    Comment


    • Mozda bi mi i palo na pamet da samo ukljucim search i nadjem ga, ne znam zasto sam uvrteo u glavu da nemam mec

      Ako nista, mentalnu snagu i poseban osvrt na one najvaznije poene.. bilo je samo 9 brejk sansi, sve su anulirane, ali me zanima na koji nacin. Koliko su prvih servisa ubacili u tim trenucima, i koliko je djuseva bilo. Nacin na koji su spasavali brejk lopte vec znamo, za razliku od danasnjeg tenisa nekada si odlucivao o svojoj sudbini, ne cekajuci gresku
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Ranking nema nikakve veze sa postajanjem pro igraca
        Ok, sad mi je ovo zavrzlama logickog tipa... Zasto uopste voditi evidenciju za igraca koji nije pro?

        Ili se vodi evidencija od momenta kad se zasluzi mesto pa igrac onda moze da postane pro i pristupi ATP turnirima?
        Last edited by Vanja #66; 07-03-13, 20:32.

        Comment


        • Federer se izglupirao u drugom setu maksimalno, jer je vec tada morao zavrsiti mec. Vratio je Delpa u igru, a Delpo je to majstorski iskoristio. Posebno me odusevio na pocetku 4. seta! U nevjerici sam gledao ceremoniju poslije meca i nisam mogao vjerovati da je Delpo osvojio turnir. Ni dan danas ne vjerujem

          Comment


          • @CW

            Bojim se da trenutno više ništa ne mogu reči o tom meču, budući da se nikakvih specifičnih detalja ne sjećam, a i nikad ga nisam pregledao u kompletu.
            U principu, sve što si rekao stoji, posebno se bazirati na brejk lopte i poene koji su odlučivali setove. Najviše me zanima šta je to presuđivalo u tiebreakovima, te kako su se stvari odvijale.

            Australsko polufinale mi je ipak mnogo draže.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Ok, sad mi je ovo zavrzlama logickog tipa... Zasto uopste voditi evidenciju za igraca koji nije pro?

              Ili se vodi evidencija od momenta kad se zasluzi mesto pa igrac onda moze da postane pro i pristupi ATP turnirima?
              Igrac ulazi u ATP bazu kada odigra svoj prvi mec u glavnom zrebu Fjucersa, u kvalifikacijama za Celindzer ili ATP turnir
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Ok, to sam i pomislio. Sta onda znaci pro - pristup ATP turinirima ako se ispune uslovi za to?

                Comment


                • Originally posted by Prle! View Post
                  @CW

                  Bojim se da trenutno više ništa ne mogu reči o tom meču, budući da se nikakvih specifičnih detalja ne sjećam, a i nikad ga nisam pregledao u kompletu.
                  U principu, sve što si rekao stoji, posebno se bazirati na brejk lopte i poene koji su odlučivali setove. Najviše me zanima šta je to presuđivalo u tiebreakovima, te kako su se stvari odvijale.

                  Australsko polufinale mi je ipak mnogo draže.
                  Nisam ga ni ja nikad gledao na snimku, tako da cu uzivati. Ako u 5 vaznih poena vidim nesto slicno bekhend volejima Raftera iz 11. gema petog seta vimbldonskog finala iz 2001. na 15-30 bicu zadovoljan, tu sam morao da zaustavim snimak, ustanem i aplaudiram
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vanja #66 View Post
                    Ok, to sam i pomislio. Sta onda znaci pro - pristup ATP turinirima ako se ispune uslovi za to?
                    Znaci da pocinje da uzima novac koji mu je pripao na tom turniru, sto ne moze da radi ako recimo hoce da ide na americki koledz i uzima stipendiju. Igracima van Sjedinjenih Drzava je svejedno, a na godinu koja je navedena na ATP sajtu se ne treba previse obazirati
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      @Juve,

                      Ocigledno imamo malo razlicita misljenja. To nije nikakvi problem.

                      @Sandugp,

                      Ja bih stavio da je najvise srece imao Mari pa DP pa onda Novak. Federer je htio da pobijedi DP-a, nema tu dileme. I DP je pokazo LAVOVSKO srce. Ali Federer je imao 51% prvog servisa unutra. Protiv Novaka u polufinalu je imao 57%, protiv Novaka u 2008. na AO 62%. To su cinjenice.
                      Ne mislim ja samo na srecu, vec na raznorazne faktore koji se "provlace" kroz turnir i odgovaraju/neodgovaraju odredjenim igracima. Ja gledam prevashodno kome je bilo najteze. Po meni je Conga na AO 2008 igrao ludacki tenis. Ali je tada i Djokovic igrao najbolje od svih igraca na turu i jedino je on u tom trenutku mogao da zaustavi "Cudo iz Francuske". Cinjenica da je i Novak dosao do svoje prve GS titule savladavsi na turniru RF, ali je opet po meni lakse dobiti Federera u polufinalu nego u finalu. I cinjenica je da je Federer u finalu tezi protivnik nego Conga u najboljoj formi ikada. Razlika izmedju tezine osvojenog Delpovog slema i Novakovog prvog slema je veoma mala. Cak preteze u Novakovu korist. Jer je on izbacivao veoma jake protivnike, po meni jace nego Delpo do finala. Argentincu su se do finala cak i neki rezultati ostalih igraca, veoma lepo poklopili. Ali sam napisao da je Delpu bilo teze, samo i jedino (kakav pleonazam koristim ga da bih naglasio ovo sto zelim da napisem, nisam nepismen ) sto je u Finalu imao Federera sa petnaest (u tom trenutku) slemova za svojim pojasom.....
                      Last edited by Sandugp; 07-03-13, 23:01.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Umalo da zaboravim da cestitam 53. rodjendan velikom Ivanu Lendlu

                        Attached Files
                        Last edited by ClayWarrior; 07-03-13, 20:52.
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Federer se izglupirao u drugom setu maksimalno, jer je vec tada morao zavrsiti mec. Vratio je Delpa u igru, a Delpo je to majstorski iskoristio. Posebno me odusevio na pocetku 4. seta! U nevjerici sam gledao ceremoniju poslije meca i nisam mogao vjerovati da je Delpo osvojio turnir. Ni dan danas ne vjerujem
                          Upravo ... 99% igraca u tom trenutku ne bi ispratila Fedovo glupiranje kako treba i ne bi bili u stanju da ga kazne. Vec bi i sami odgovorili gluposcu. Delpo tada nije pripadao toj velikoj vecini, i u tome (izmedju ostalog) lezi njegova velicina ...
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by ClayWarrior View Post
                            Znaci da pocinje da uzima novac koji mu je pripao na tom turniru, sto ne moze da radi ako recimo hoce da ide na americki koledz i uzima stipendiju. Igracima van Sjedinjenih Drzava je svejedno, a na godinu koja je navedena na ATP sajtu se ne treba previse obazirati
                            Zahvaljujem...

                            Comment


                            • Sandugp,

                              Rijec sreca nije najbolja. Mike Ditka cuveni trener americkog fudbala je jedom rekao: "We were not lucky, we were fortunate."

                              Sreca se moze protumaciti kao nesto sto je dosta samo za sebe. To u vrhunskom sportu nikada nije slucaj. Splet povoljnih okolnosti je bolji izraz. A splet povoljnih okolnosti je nedovoljan bez kvaliteta.
                              Last edited by NI; 07-03-13, 21:26.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Sandugp,

                                Rijec sreca nije najbolja. Mike Ditka cuveni trener americkog fudbala je jedom rekao: "We were not lucky, we were fortunate."

                                Sreca se moze protumaciti kao nesto sto je dosta samo za sebe. To u vrhunskom sportu nikada nije slucaj. Splet povoljnih okolnosti je bolji izraz. A splet povoljnih okolnosti je nedovoljan bez kvaliteta.
                                Najbolje plasticno objasnjenje je Novakov munja forhend ritern na USO protiv Rogera na 2 mec lopte,gde cak i velikom gospodinu Rogeru nije jasno odakle je munja dosla i sta ga je snaslo posle toga

                                Comment

                                Working...
                                X