Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kontradiktornosti, poluistine uvijene u formu misticnog i izjave u kojima sam sebe demantuje, postaju manir Nadala i njegovog tima. Da li je u pitanju klasicno spinovanje iza koga postoji jasan plan povratka takmicenjima, ili plana nema, pa je sve prepusteno stihiji a nastupi uslovljeni uspehom na prethodnim turnirima. Steceno iskustvo i saznanje da iza njega stoji mocna masinerija, navodi da je posredi precizan plan protkan spinovima. Ciljna grupa raznorodnih informacija pristiglih sa Nadalove strane jedino moze biti publika, a sva medijska halabuka moze svojim manjim delom, uticati i na kolege. Jedan dan samo prasinu favorizuje, pa najavi ucesce na AO, a zatim otlaze pred sam pocetak. Onda ponovo slede hvalospevi prasini, i nastupi na istoj, uz osrednji ucinak i kuknjavu da koleno boli???, a on junacina stegne zube i igra kao da je savrseno nebitno visemesecno odsustvo zbog tog istog kolena.
    U medjuvremenu ponovo oplete po tvrdoci betona, sto celnike teniske baci u razmisljanje da ako beton vec ne mogu eliminisati, mogli bi ga makar malko omelksati. Po osvajanju prasnjavog /i tako prijatno mekanog/ terena Akapulka zakljuci Rafa /gle cuda/ da je spreman za beton u IW. Moguce da racuna na visoke temperature koje ce beton omeksati.
    Pozadina ove igrarije u IW mogla bi biti jurnjava za Rudarom na ATP listi, jer kao sto vodecoj trojci nije dobro dosao Nadal u cetvrt finalu, tako ni njemu susret sa njima u toj fazi nije osobita zelja. Sve se na kraju vrti oko RG a sva desavanja su uvertira za taj GS. Kombinatorika ponekad plati danak, pa se pocesto racundzija preracuna. U tenisu mozes racunati do mile volje, ali na terenu nema puno izbora, samo pobeda ili poraz, treceg nema.
    sigpic

    Comment


    • Patrick McEnroe rekao da Delpo nece osvojiti vise nijedan Slam.
      sigpic

      Comment


      • Gledaj Prle kako se tuku majstori.. ako imas pola sata toplo preporucujem

        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • ITF uvodi biološke pasoše u borbi protiv dopinga
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Patrick McEnroe rekao da Delpo nece osvojiti vise nijedan Slam.
            Delpo konstantno udara u plafon. On je pomalo jednodimenzionalan igrac. Osim toga 2009. je imao i malo srece. Cilic mu je izbacio Marija, Nadal je bio neoporavljen, Federer je podbacio u finalu. Svejedno to je jako hrabra izjava Patrika Mekinro.

            1.
            Delpo je najbolji igrac od onih rodjenih iza 1987. Ne vidim nikoga na pomolu ko moze biti bitno bolji od njega.

            Od prve petorke koja je bolja od njega, Ferer i Federer ipak moraju u penziju bitno prije DP. Veliko je pitanje sto ce moci Nadal na hardu. Samim tim konkurencija ce da se smanji.

            2.
            I ovakav Delpo zna da pobijedi top cetvorku. Protiv Federera i Djokovica je imao dvije pobjede u zadnjih 15 mjeseci. U svakom od meceva su okolnosti isle Delpu na ruku. Ipak pobjede zanace da protivnici nisu totalno superiorni.

            U dva zadnje meca protiv Nadala je namucio Rafu. 2011. u Uimbldon, povrijedjeni Delpo, je skoro ugrozio Rafu. 2011. DC u Spaniji na sljaci DP je igrao sjajno i pruzio otpor Rafi na nivou Novak i Federera.

            Protiv Marija nije igrao gotovo 4 godine. Zato me njihov mec tako zanima.

            3.
            Ko zna, mozda Delpo konacno probije plafon.
            Last edited by NI; 07-03-13, 13:11.

            Comment


            • NI,
              Izvini al moram ovo da kazem,ovo sto si napisao u prvoj recenici sto se tice Delpovog GS je po mom misljenju blago receno ponizavajuce i omalovazavanje Delpa, ako se vodis tim razmisljanjem, mnogi GS koje su osvojili visestruki osvajaci su na mnogo laksi nacin dosli do GS,covece on je do titule dosao pobedivsi 2 GS sampiona sa preko 20 titula a ti pises kako je jedan bio neopravljen a drugi zaboga podbacio

              Comment


              • Pa, juve, ako si pratio taj USO 2009, slozices se da nije sve bilo idealno za Zeku i Rafu...

                Ne mislim da je Patrick preterao. Dok se Zeka povuce, Tomic ce, nadam se (bruka mi se generacija, samo zato), biti spreman da ide do zavrsnica... Nadal ce biti opasan, kakav god dosao na teren. Murray i Nole ce biti tu jos bar 5 godina, a DelPo je sklon povredama i pitanje je, naravno da mu to zelim, da li ce ostati sasvim zdrav do kraja karijere. A samo je godinu dana mladji od danasnjeg #1... Pritom, ne deluje kao da popravlja nesto preterano igru u zadnjih godinu i po dana.

                Comment


                • Delpo se nakon povrjede nikako nije priblizio nivou iz 2009. godine. Jeste na momente, vidi se to u nekim poenima, ali nije povezao 3 gema na tom nivou. Tako da je, kako sad stvari stoje, izjava sasvim realna. Nekonstantan je, kako tokom meca, tako i tokom turnira. Jedan mec odlican, drugi mec ocajan ili nekoliko gemova fantasticnih, a onda potpuni pad.
                  Mene zanima da li je neko pratio to oko povrjede u posljednje vrijeme, citala sam da je izjavljivao da ponovo ima problem sa desnom rukom, ali slabo pratim i tenis i Delpa pa bih da mi neko da malo detaljnije informacije. Znam, sramota je da ne pratim ni svog igraca, ali nema se vremena.

                  Comment


                  • Vanja,
                    pa sta onda reci recimo za Novakov 1 GS,Mari rano ispao ,Roger imao probleme sa mononukleozom(bar Rogerovci tako kazu)Rafa pociscen od Conge u mecu zivota do tad i u finalu igrao sa Congom koji prvi put ulazi u finale i naravno da podbaci, a Novak iskusno, posto je vec naucio lekciju probija led GS ,poredjujuci ta dva GS i kako je ko dosao do titule, iako sam Novakovac Novak je imao daleko laksi posao do 1 GS(naravno to je moje misljenje)

                    Comment


                    • Juve,

                      Mogu prihvatiti da se ne slazes sa mnom ali ne mogu prihvatiti da se sam napisao nesto ponizavajuce za Delpa. Nasuprot! Ne slazem se sa Mekinrom. DP i te kako moze osvojiti jos koji GS.

                      2008. u Australiji je Novak imao srece - Federer nije bio u top formi. Medjutim forma Nadala 2009. na USO je bila bitno losija od Federerove 2008. Conga, Mari ili Rafa u finalu 2008? Mislim da je Conga bio opasniji Novaku i od Nadala i od Marija. Mari ce da napravi iskorak tek 6 mjeseci kasnije. Nadal u to vrijeme nije bio top igrac na hardu. Novaku ce trebati koja godina da rijesi problem zvan Conga. Ne mislim da je Conga podbacio u finalu.

                      Mari je tesko, iako 6:1 u trecem setu, pobijedio DP u finalu Kanade 2009, mjesec dana prije USO. Mari bi bio mnogo tezi protivnik Delpu u cetvrtfinalu USO-a nego sto je bio Cilic.

                      Da li je Federer podbacio u finalu? To je zapravo jedino o cemu se moze diskutovati. Mislim da jeste. Iako su tome doprinijeli i Delpov razorni FH i Delpova srcanost.

                      DP je po prvi put pobijedio Federera u finalu USO 2009. A Novak je imao pobjedu nad Federerom prije finala AO 2008.

                      Novak je imao srecu da je stasao 6 mjeseci prije nego se Rafa konacno razvio kao igrac. On je uzeo prvi GS dok je jos samo Federer bio stvarno ekstra klasa. Mari je stasao 9 mjeseci kasnije i bilo mu je mnogo teze. Odjednom su trojica bila ispred njega. Ali Novak je nastavio da se razvija, kao u ostalom i Mari. To sto je Novak bio srecne ruke zbog Federerove bolesti je jako pogodovalo njegovoj karijeri, ali nije bila aberacija. S druge strane, Delpov GS, bar za sada, lici na aberaciju.

                      Maja kaze da DP poslije povrede nije dosegao nivo koji je imao 2009. U to nisam siguran, iako mnogi dijele njeno misljenje. Prvo, DP je imao fenomenalnih mjesec dana 2009. Ostatak godine nije bio na istom nivou. Dva od tri najbolja svoja rezultata je postigao u tih mjesec dana, pobjeda na USO i jedino (!?) finale na mastersima. Glatko je izgubio u londonskom finalu od Davidenka u novembru te godine.

                      Slazem se da tih mjesec dana nije ponovio, ali mjesec dana je premalo da bi se izvukao zakljucak o kvalitetu igraca. Mari je imao sjajnih mjesec dana prosle godine i poneko ga je po kratkom postupku proglasio najboljim. U Delpovom slucaju, tih mjesac dana 2009. su kombinacija vise faktora:

                      * svi, ali apsolutno svi, su potcijenili njegovo lavovsko srce
                      * bio je ipak nepoznat, protivnici nisu bili nasli recept za njegovu igru
                      * bio je nosen nadobudnoscu koja je karakteristicna za mladost (kao Djokovic u periodu od avgusta 2007. do januara 2008.)
                      * njegova top forma je koincidirala sa nesto losijom formom vise od jednog kljucnog oponenta

                      Povreda je mnogo poremetila njegovu karijeru, ali to je ipak bilo prije 3 godine. Razlog njegovog, relativnog manjka rezultata, je igracka limitiranost koja je uvijek bila tu. I koliko ja vidim on moze da je prevazidje popravljujuci uglavnom dvije stvari. Servis i igru na mrezi. Pitam se samo sto ceka.
                      Last edited by NI; 07-03-13, 20:09.

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Gledaj Prle kako se tuku majstori.. ako imas pola sata toplo preporucujem

                        Gledao sam ovaj meč više puta i uvijek izvučem isti zaključak. Bilo je evidentno koliko dobro se Agassi nosi sa Australskom vručinom, te koliko je Sampras bio fizički i psihički istrošen zbog zdravstvenih problema njegovog trenera. Petov ritern i servis su zakazali, loše kretanje je uticalo na tajming, tako da forhend, naročito onaj čuveni iz trka nije ispunjavao svrhu. Agassi ga je tjerao da što više trči i kako je meč odmicao, bilo je izvjesno ko će odnijeti pobjedu. Ovo je jedan od rijetkih mečeva u kojem je neko Samprasa pobijedio 'razbivši' mu FH stranu. Agassi je nevjerovatno dobro pogađao 'down the line' udarce, Sampras jednostavno nije imao odgovor na to.

                        Borba otvorenog garda. Ravno, jako, precizno, bez puno taktiziranja. Dao bih sve da danas vidim jedan ovakav meč, u kojem se igrači ne prezaju da napadnu, pogađaju uglove, 'crtaju po terenu', jednostavno, to je ljepota tenisa.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Zbog tih uglova cu ga i gledati hiljadu puta, nema mi lepseg poena nego kad neko opali po paraleli nakon krace (ne zamorne kao danas) razmene po dijagonali. Da je Sampras bio fizicki i psihicki manje istrosen mislim da bimo imali potencijalni mec decenije, ali je i ovako bio strasan

                          Ako uspem malo da sredim ovaj raspad od kucista analiziracu uskoro finale 1996., da vidimo sudar dve suprotnosti i kako je Beker dosao do neocekivanog trofeja. Mislim da do kraja godine mogu imati analize svih 10 finala iz perioda 1991-2000, pa da se od toga napravi jedna lepa prica
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Upravo to. Samo treba pogledati intezitet udaraca, razmjena, koliko loptica ide malo iznad mreže, filozofiju, mentalni i taktički pristup igrača meču. To je ono što plijeni pažnju u ovom meču, kao i u generalno mnogim mečevima iz 90-tih godina. Možeš nebrojeno puta gledati, a da ti ne dosadi.

                            Da, ali uprkos tome meč je stvarno bio vrhunski. Počastili su nas Jim i Pete 5 dana prije finala možda još boljim mečom, tako da nikako ne možemo biti nezadovoljni. Mečevi Peta i Agassija su jedinstveni, toliko prilagođavanja i improvizacija nisam vidio ni u Fedal mečevima. Andre je svakako bio kompletniji igrač, imao je više različitih segmenata na svojoj strani, ali je Pete u stvarima u kojima je bio dobar, ustvari bio vrhunski dobar i možda najbolji u historiji. To su svakako servis (oprosti Pančo) net coverage, FH kao prilazni udarac i running FH. To je u tom vremenu i eri bilo previše za svakoga, pa čak i za vanserijskog talenta i igrača kakav Agassi uistinu jeste.

                            Samo naprijed drug, ako ti mogu ikako pomoći u tome, slobodno se obrati. ;)
                            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                            Comment


                            • 1993. i 2000. su tu, dalje cu ici onako kako me najvise zanimaju (sto znaci da ce poslednje analize biti iz 1997., 1998. i 1994.). Svi mogu da se odgledaju na sajtu Australian Opena pa posle mozemo da diskutujemo i da mi ukazes na neke propuste, igru i udarce citas mnogo bolje od mene

                              Agasi se drzao do 8-8 u medjusobnim mecevima, ali su konstantnost jednog i sunovrat drugog morali da se iskazu kad tad.. na kraju nije ni prosao toliko lose sa -6. Mislim da se moze naci bar 20 meceva tog rivalstva, ali mene najvise zanima 1/4 US Opena iz 2001. kada u tri i po sata nije vidjen niti jedan brejk, ako ga se docepam u kompletu uradicu ga odmah
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Samo ti meni javi par dana unaprijed da mogu izdvojiti vrijeme i pogledati. Diskutovati je najlakše sa takvim sagovornikom, gušt je pričati o nekadašnjem tenisu i mečevima koji su obilježili tenisku historiju.

                                Uvijek treba istači da su podloge i tehnologija reketa više odgovarali Petovom stilu igre, jer niti je Agassi zbog svoje budalaste naravi mogao biti konstantan, niti bez problema probijati protivnike na mreži, riternirati pod noge i stizati nemoguće, zato što to žice, glave reketa jednostavno nisu omogučavale. A kada ti je glavni rival protivnjk koji je u stanju iz minimalnog pokreta zglobom spucati takvu bombu da je očima ne možeš ispratiti, čiji je servis možda najbolji u historiji igre, a S&V game sigurno najubitačnija u Open eri (ne tehnički aspekt, nego sama egzekucija poena), onda svakako možemo reči da je dobro prošao.

                                Slažem se za pomenuti meč, 5 setova riješenih u tiebreaku. Nalijetao sam na razne highlightse tog meča, ali nikad ga nisam pregledao u kompletu. Ne znam da li ima na torrent sajtovima, pokušaću naći.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X