Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Što se tiče Emile i Igora... meni nisu simpatični...
    Simpatičniji bi bili da su kao i ostali, vole svoje favorite, ali ih brane do granica ferplay-a i poštovanja protivnika...

    Pa zar ne vidiš da su to dječiji postovi, dođu iz škole i malo ovde piskaraju, brane svog idola na svaki način, baš su simpatični. Normalno da od njih ne mogu očekivati neku objektivnost, niti ću se spuštati na njihov nivo i raspravljati moj teniser je bolji, ja imam bolje patike itd

    Comment


    • Originally posted by BOKI1969 View Post
      Ako malo pogledate ko su bili nosioci na W. videcete da je 1. nosilac uvek 1.sa liste (izuzetak bio Delpo uskocio umesto Rafe) a 2 .moze po rezultatima tako da ima osnova da Roger bude 2 nosilac a Rafa 3.
      Pa prosle godine je Federer bio prvi nosilac,ali nije bio prvi na listi.

      Comment


      • Originally posted by notorious View Post
        Pa zar ne vidiš da su to dječiji postovi, dođu iz škole i malo ovde piskaraju, brane svog idola na svaki način, baš su simpatični. Normalno da od njih ne mogu očekivati neku objektivnost, niti ću se spuštati na njihov nivo i raspravljati moj teniser je bolji, ja imam bolje patike itd
        E, sada stvarno i ti...
        Kao da mi nisu dovoljni "tuđi" neprijatelji...
        Ma, znam da su to deca, ali zato ih treba izvesti na pravi put i naučiti kako se komunicira sa neistomišljenicima
        A ko će to bolje od nas...
        Svi viču deca, deca, jaoj... pusti ih.. to su samo deca, ne znaju oni... pa vreme je da nauče...
        Ja sam kao srednjoškolka bila pristojna... jest da sam išla stalno na Marakanu, ali...
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Do kraja godine Nadal brani 8265 poena,a Novak 4670 ;)
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Do kraja godine Nadal brani 8265 poena,a Novak 4670 ;)
            A Roger?

            Comment


            • Originally posted by Fedex ba View Post
              Pa prosle godine je Federer bio prvi nosilac,ali nije bio prvi na listi.
              NIJE bio jer je bila mala razlika u poenima izmedju 1 . i 2. sa rankinga pa su englezi iskoristili ovo pravo>
              Seeding is Ranking Points+all ranking points from 2010 on grass X 2+all ranking points from 2009 on grass X 1.75.

              Comment


              • Originally posted by Fedex ba View Post
                A Roger?
                Roger 6400 ;)
                sigpic

                Comment


                • Ne postoji vise ni teoretska sansa da Federer bude postavljen kao 1. ili 2. seed na Wimbledonu.
                  Vladan je napisao formulu: Ranking poeni + poeni sa trave prosle godine *2 + poeni sa trave pretprolse godine *1.75.

                  Ja se ove formule secam kao malo drugacije. Ranije je bilo ovako: Ranking poeni + poeni sa trave prosle godine *1 + poeni sa trave pretprosle godine * 0.75.
                  Moguce je da su izmenili malo formulu prilikom prelaska na novi sistem bodovanja kada su svi bodovi za turnire duplirani (pa su zbog toga u periodu tranzicije duplirali i koeficijente u formuli za Wimbledon).

                  Medjutim, koju god od ove dve formule da koristite, ono sto je 100% sigurno je to da su Rafa i Novak zacementirani kao prva dva nosioca na Wimbledonu. A ko ce od njih dvojice biti prvi, a ko drugi i nije toliko bitno, jer je prilikom zreba svejedno da li si prvi ili drugi nosilac.
                  Last edited by Grunge; 18-05-11, 15:41.

                  Comment


                  • Originally posted by BOKI1969 View Post
                    NIJE bio jer je bila mala razlika u poenima izmedju 1 . i 2. sa rankinga pa su englezi iskoristili ovo pravo>
                    Seeding is Ranking Points+all ranking points from 2010 on grass X 2+all ranking points from 2009 on grass X 1.75.
                    Kakvo pravo? Tako svake godine odredjuju

                    Comment


                    • Ne racunajuci ucinak na RG ove godine, tj. racunajuci poene koje sad imaju, lista prve trojice za Wimbledon izgleda ovako:

                      1 - Nadal - 16160
                      2 - Nole - 14037,5
                      3 - Federer - 12910

                      Varijacija o tome da li ce se neko od njih trojice zameniti (u zavisnosti od uspeha na RG, jer London i Halle nose nedovoljno poena da bi uticali na ishod) ima mnogo, nema smisla da ih navodimo, jer to bi bilo: Sta bi bilo kad bi bilo ako bi bilo, ukoliko se desi ovo, a mozda se desi i ono.
                      Ostali imaju premalo poena da bi doslo do neke drasticnije zamene. Mozda se Berdih zameni sa nekim...

                      Comment


                      • Originally posted by vanja #66 View Post
                        ne racunajuci ucinak na rg ove godine, tj. Racunajuci poene koje sad imaju, lista prve trojice za wimbledon izgleda ovako:

                        1 - nadal - 16160
                        2 - nole - 14037,5
                        3 - federer - 12910

                        varijacija o tome da li ce se neko od njih trojice zameniti (u zavisnosti od uspeha na rg, jer london i halle nose nedovoljno poena da bi uticali na ishod) ima mnogo, nema smisla da ih navodimo, jer to bi bilo: Sta bi bilo kad bi bilo ako bi bilo, ukoliko se desi ovo, a mozda se desi i ono.
                        Ostali imaju premalo poena da bi doslo do neke drasticnije zamene. Mozda se berdih zameni sa nekim...
                        ako me jos dobro sluzi matematika postoji teoretska mogucnost da rafa bude i 3 nosilac na wimbledonu

                        Comment


                        • Originally posted by BOKI1969 View Post
                          ako me jos dobro sluzi matematika postoji teoretska mogucnost da rafa bude i 3 nosilac na wimbledonu
                          Ma ima sanse za sve, ali nijh trojica su prva 3 i na W, pa da mu ***** mater... To je kao zakon gravitacije: Telo baceno u vazduh, mora da padne na zemlju, pa da mu...

                          Mozda i uradim ta racunanja, ali stvarno je sve u vazduhu. Ali ako odrade RG kako treba, tj. da se Nadal i Nole nadju u finalu, a Feki dodje do polfinala (sto je po meni najrealniji scenario), onda ima dve mogucnosti, tj. ko osvoji RG bice 1. nosilac na Wimbledonu.

                          EDIT: A da bi Rafa bio treci, razlika izmedju njega i Fekija mora da se smanji za 3250 poena, a to je moguce samo ako on ispadne na startu ili u 2. kolu, a Feki da osvoji RG. U tom slucaju ako Nole dodje samo do QF, on je 2. a ova dvojica su se rotirali, a ako prodje u SF ili F, onda je 1. na Wimbledonu. Dakle, tesko, ali moguce.
                          Last edited by Vanja #66; 18-05-11, 17:09.

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Ma ima sanse za sve, ali nijh trojica su prva 3 i na W, pa da mu ***** mater... To je kao zakon gravitacije: Telo baceno u vazduh, mora da padne na zemlju, pa da mu...

                            Mozda i uradim ta racunanja, ali stvarno je sve u vazduhu. Ali ako odrade RG kako treba, tj. da se Nadal i Nole nadju u finalu, a Feki dodje do polfinala (sto je po meni najrealniji scenario), onda ima dve mogucnosti, tj. ko osvoji RG bice 1. nosilac na Wimbledonu.
                            Volim aktivne ucesnike foruma u razjasnjavanju sitnica ali ti mi nisi bio meta;)

                            Comment


                            • Originally posted by BOKI1969 View Post
                              Volim aktivne ucesnike foruma u razjasnjavanju sitnica ali ti mi nisi bio meta;)
                              Ma, ukapirao sam, nego da im odmah objasnim da nemaju oko cega da se brinu (pogledaj EDIT), da ne moramo opet da prolazimo kroz isto...

                              Comment


                              • resio sam problem na youtube... ipak ce moci novakovi mecevi da zavrse tamo. za sada su 2 ( andy i nadal ) http://www.youtube.com/user/urbanbg1

                                Comment

                                Working...
                                X