Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imali su relije od 100 udaraca, nemam predstavu kako opisati takav poen u kratkim referencama kako to obicno radim. Premotaj dalje od petog gema, dotle su se jos zagrevali sa razmenama od +80 udaraca kad su se zagrejali ubrzali su do 60 udaraca, i zavrsili mec nakon 4 sata i 17 minuta, pred umornom, smorenom i pokislom publikom prvi volej vidjen je posle 35 minuta.. a Vilanderov smo cekali sat vremena


    Proveri samo koliko traje tvoj video, da znam da li da se nadam da je kompletan
    Last edited by ClayWarrior; 01-03-13, 21:19.
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Sad bar znam šta me čeka. Pitam se kako ne zaborave sa koje strane trebaju servirati, a ne bi me čudilo da je bilo i takvih slučajeva.

      Dosad sam mislio da su Borg i Vilas prvi po tom pitanju, ali sad vidim da ima i gorih. Opet, to je šljaka, ali kako su uspjeli vezati 30+ razmjene na travi ?! Šta ti je kvalitet.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Ima, posebno sa 10 godina boljom tehnologijom i slicnim ako ne i vecim kvalitetom.. bas me zanima da uporedim broj udaraca u citavom mecu sa ostalim mecevima koje sam analizirao, posebno sa vimbldonskim

        Ono sto je jos veca ''umetnost'' od tog prebacivanja su mi Vilanderovi procenti ubacenog prvog servisa u 3 Grand Slam finala 1988. u kojima je slavio. 77% protiv Kesa, bolesnih 97% protiv Lakonta i 87% protiv Lendla.. u tri meca napravio je 5 aseva i imao dve duple jedva cekam da vidim kako je uspeo da ubaci 70 od 72 servisa u Parizu protiv Lakonta, bolesno je koliko god da si fokusiran
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Uporedi ih sa Wimbledonskim mečevima iz nultih, po mogučnosti druge polovice (ako imaš) da vidimo šta brojke kažu.

          Stvarno bolesno. Mada njegov servis uopšte nije bio jak (bilo bi dobro vidjeti prosječnu brzinu prvog), služio mu je samo da počne udarac sa njim. Nešto kao Flavio Cipolla. Ako bih birao najgori udarac nekog ATG igrača, pored Edbergovog forhenda, izabrao bih Matsov servis. A kako je uspjevao održavati toliku konzistentnost tokom čitavog meča, nikako mi nije jasno, pa taman da servis počinješ kao u stonom tenisu, odnosno da udariš lopticu u svoje polje, prije nego ode u tuđe.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • To je jedna strasna disciplina, zajebao je i Lendla u ostvarivanju zacrtanog cilja. On ce ubaciti prvi servis pa onda sta bude, ali je taj procenat sa Rolan Garosa za nevericu, nikom drugom ne bi uspelo ni da stavis prazan teren ispred njih

            Cudo ti je Vilander
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Definitivno najčudniji ATG igrač u teniskoj historiji. Neortodoksan totalno, ne zna čovjek gdje da ga svrsta.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Originally posted by Prle! View Post
                @CW

                - Pete Sampras 1994 vs Roger Federer 2006
                1994:
                AO Federer
                RG Federer
                Wim Sampras
                USO Sampras

                2006:
                Federer na svim terenima (postali su sporiji.)

                Originally posted by Prle! View Post
                - Andre Agassi 1999 vs Novak Djoković 2011
                1999
                AO Novak
                RG Novak
                Wim Agasi
                USO Agasi

                2011
                AO Novak
                RG Novak
                Wim Agasi
                USO Novak

                Originally posted by Prle! View Post
                - Tomas Muster 1995 vs Rafael Nadal 2008
                Nadal na svim podlogama obije godine.

                Originally posted by Prle! View Post
                - Gustavo Kuerten 2001 vs Rafael Nadal 2008
                Nadal na svim podlogama obije godine.

                Originally posted by Prle! View Post
                - Ivan Lendl '85-87' vs Bjorn Borg '78-80'
                1978-80
                Au Borg
                RG Borg
                Wim Borg
                USO Lendl

                1985-87
                Au Lendl
                RG Borg
                Wim Borg
                USO Lendl

                Comment


                • Inace Roger ne bi trebao da prica da tenis nije cist ako nema dokaze za tako nesto. Svi mi mozemo da sumnjamo ali dok se ne dobiju dokazi, a provjere su ceste trebalo bi takve komentare da zadrzi za sebe. Ko nije cist bice kaznjen prije ili kasnije.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Inace Roger ne bi trebao da prica da tenis nije cist ako nema dokaze za tako nesto. Svi mi mozemo da sumnjamo ali dok se ne dobiju dokazi, a provjere su ceste trebalo bi takve komentare da zadrzi za sebe. Ko nije cist bice kaznjen prije ili kasnije.
                    Pa bilo je nekoliko slucajeva dopinga, npr. Odesnik, Kanjas itd tako da tenis nije 100% cist sport i nije nista pricao napamet...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Pa bilo je nekoliko slucajeva dopinga, npr. Odesnik, Kanjas itd tako da tenis nije 100% cist sport i nije nista pricao napamet...
                      Bilo je, otkireveni su i kaznjeni(mada ima i onih koji su koristili drogu, otkriveni na ovaj ili onaj nacin, a nisu kaznjeni, to je mnogo gore), a ova izjava nekako dolazi ni iz cega. Znamo da su provjere ceste i sasvim je ok da trazi i cesce kao i Murray ali pricati kako nije cist je previse, a tu ne vjerujem da bas misli na igrace koji nisu faktor. Nadalova reakcija skoro je rekla sve na njegovo i Andyevo trazenje cescih provjera. Tesko da je i jedan sport cist sto se toga tice, samo je bitno jesu li veliki igraci cisti, a oni se redovno kontrolisu i vjerovatno najcesce od svih velikih sportista u svijetu trenutno.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Bilo je, otkireveni su i kaznjeni(mada ima i onih koji su koristili drogu, otkriveni na ovaj ili onaj nacin, a nisu kaznjeni, to je mnogo gore), a ova izjava nekako dolazi ni iz cega. Znamo da su provjere ceste i sasvim je ok da trazi i cesce kao i Murray ali pricati kako nije cist je previse, a tu ne vjerujem da bas misli na igrace koji nisu faktor. Nadalova reakcija skoro je rekla sve na njegovo i Andyevo trazenje cescih provjera. Tesko da je i jedan sport cist sto se toga tice, samo je bitno jesu li veliki igraci cisti, a oni se redovno kontrolisu i vjerovatno najcesce od svih velikih sportista u svijetu trenutno.
                        Evo sta je tacno rekao:
                        Roger Federer has called on tennis to redouble its efforts in the fight against doping, saying it would be "naive" to think the sport is clear of drugs cheats.
                        "Naivety says that tennis is clean, the way it's been all the way through," the 17-time grand slam champion 31-year-old told CNN.
                        "It's pretty good, of course every sport always has some cases. But I think our sport needs to do the upmost to try to make sure the integrity stays and that the fans don't tune into different sports just because they don't trust the players anymore.
                        "I've always been fighting to make sure we have enough testing."Federer called for increased funding and testing to ensure transparency.
                        "More funding, more blood, more urine, you name it -- more funding all across the board," the world No. 2 said.
                        "Maybe keep samples as well for a long period of time so you can go back and punish those players. The people, or the players, need to be scared if they cheat.
                        "Of course some players do it by mistake, but unfortunately it falls into the same situation and you have to pay the price for it."
                        A po meni u tenisu uopste nije rigorozna kontrola, dovoljno je to sta im retko kad, tj. skoro nikad ne uzimaju krv, nego samo mokracu.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Tokom godine im testiraju krv vise puta koliko znam, pa ne moze se ocekivati da im uzimaju krv svake ili svake druge nedelje
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Tokom godine im testiraju krv vise puta koliko znam, pa ne moze se ocekivati da im uzimaju krv svake ili svake druge nedelje
                            Poznato je da im krv retko kad uzimaju, mozda jednom godisnje, a i ta agencija nema sredstava za strozije kontrole i bolje analize.
                            Znam da sam negde procitala da je neko od tenisera cak predlozio da slemovi smanje nagradni fond, a da pomognu tu agenciju.

                            i ponovo smo otisli daleko od teme, prebacicu na opste
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ja sam nedje procitao da im 3 do 5 puta godisnje uzimaju krv, bar najboljim igracima, sto je sasvim ok za jednu sezonu, ne znam sto se u medjuvremenu promijenilo i je li to uopste bila relevantna informacija
                              U svakom slucaju potpuno je ok da traze rigoroznije kontrole samo mislim da mu taj dio da nije cist nije trebao, jedino ako zna nesto sto javnost ne zna, a opet ni tada nije trebao nista da prica ako nece nista konkretno da kaze. Bar sam ja protumacio tako taj dio.
                              sigpic

                              Comment


                              • Meni je vise nego ok izjava, rekao je da je naivno misliti da je tenis skroz cist sport, posto u svakom sportu ima slucjaeva dopinga, ali da je na njima da dokazu da je tenis uglavnom cist i da su to usamljeni slucajevi.
                                A normalno da je mislio na dokazane slucajeve, na tenisere koju su vec kaznjeni zbog dopinga.

                                I da, on i jos neki igraci su rekli da ih sad manje testiraju nego pre 5,6 godina.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X