Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Roger je mogao da daje takve izjave, odigrao je preko 1000 meceva i nikad nije niti jedan jedini mec predao, a sa samo 2 turnira se povukao kad je vec odigrao par meceva, Pariz 2008. i Doha prosle godine.
    Mislis da Federer nikad nije bio povredjen i da nije imao probleme u toku meca, ali je izdrzao do kraja i posteno izgubio.
    Djokovic vise ne predaje, ali kad je predavao zato sto ga je bolelo grlo ili tako neke glupe razloge kad je navodio, normalno da treba da ga proziva.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Roger je mogao da daje takve izjave, odigrao je preko 1000 meceva i nikad nije niti jedan jedini mec predao, a sa samo 2 turnira se povukao kad je vec odigrao par meceva, Pariz 2008. i Doha prosle godine.
      Mislis da Federer nikad nije bio povredjen i da nije imao probleme u toku meca, ali je izdrzao do kraja i posteno izgubio.
      Djokovic vise ne predaje, ali kad je predavao zato sto ga je bolelo grlo ili tako neke glupe razloge kad je navodio, normalno da treba da ga proziva.
      Znaci po tebi je biti gospodin omalovazavati tudje zdravstvene probleme ma kakvi oni bili samo zato sto neko ima 1000 meceva u nogama jedino mogu da to prihvatim u slucaju da mi dokazes da je Roger doktor specijalista koji na licu mesta odlucuje o tome dal je igrac sposoban da nastavi mec ili da na neki nacin utvrdi foliranje kao neki drugi igraci koji traze MTO kad su u problemu, a protivnik ima momentum pa ga posle pobedi ko od sale

      Comment


      • Originally posted by juventus View Post
        Znaci po tebi je biti gospodin omalovazavati tudje zdravstvene probleme ma kakvi oni bili samo zato sto neko ima 1000 meceva u nogama jedino mogu da to prihvatim u slucaju da mi dokazes da je Roger doktor specijalista koji na licu mesta odlucuje o tome dal je igrac sposoban da nastavi mec ili da na neki nacin utvrdi foliranje kao neki drugi igraci koji traze MTO kad su u problemu, a protivnik ima momentum pa ga posle pobedi ko od sale
        Ne, nego je njegov stav, ako si izasao da igras mec, znaci da si zdrav.
        prave povrede koje se dese u toku meca ne racunam...
        A inace kad te boli grlo onda ne mozes da stojis jos 3 gema, nego moras da predas...ja nemam veze sa medicinom, ali mislim da to tako ne funkcionise

        ps. ovo cu da prebacim na opste diskusije, jer nema veze sa turnirom.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by juventus View Post
          Meni kao Novakovom navijacu svakako smeta taj Rogerov prst i stosta jos sto sam naveo u postu a i nisam sve naveo i voleo bih da me neko demantuje argumentovano sta nije tacno od onog sto sam naveo,hteli to da prihvatite ili ne Roger je do W 2011 bio arogantan i sa prevelikom dozom omalovazavanja koje je svakako prelazilo granicu finoce gospodina kakvog ga vi Rogerovci vidite,ali vi ste suvise zaslepljeni njegovom genijalnoscu i od drva nevidite sumu po tom pitanju.Bojani recimo ne smeta taj prst,ok al dal joj smetaju izjave Rogera koje su permanentno isle na Novakovu adresu kad je imao zdravstvenih problema ,s moje tacke gledista Roger ga je omalovazavao kao igraca, naravno na prefinjen gospodski nacin a Novak je odgovarao kao veliki covek i gospodin .Ovim ne zelim da umanjim ni jedan uspeh u teniskom smislu ali sto se tice onog, gospodin covek Roger mogu da se slozim jedino ako prljav Rogerov ves drzite ispod tepiha i ne zelite da ga vidite.;)

          Ja ne znam od kad si ti poceo da pratis tenis, ali mogu ti reci da je Novak bio olicenje arogancije do neke 2008/09 godine. Samo probaj da nadjes neki transcript njegovih pres konferencija iz tog perioda, pa ces videti. Naravno, on je od tad sazreo i shvatio da mu to nece nista dobrog doneti, i na tome mu svaka cast, ali nervira me kad Novakovi navijaci napadaju Rodzera zbog arogancije, a ne znaju da je njihov miljenik bio sto puta gori.
          13/13!

          Comment


          • Ne bi bilo lose da `poznavalac` taksativno navede sve ili bar neku Novakovu izjavu koja potkrepljuje navedene tvrdnje o arogantnosti.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Rodzerovci,

              Zasto vas smeta Rodzerov prst u RG ? Mislite da je bio nepristiojan ?

              Prst je bio znak arogancije, ali Rodzer ima pravo da bude arogantan. Kao i uosatalom Novak. To je bitka dva velika sampiona, dva ega. Rodzeru tesko pada da mu se neko primice a Novaku tesko pada da ipak nije Rodzer. Da to potkrijepi uzecu samo dva primjera.

              1.
              Novak je u ovom trenutku prvi i to superiorno prvi i taj status ima manje vise vec dvije godine i skupio je sjajnih 70 nedjelja kao broj jedan. Ali gdje su Federerove 302 nedjelje. Cetiri godine udaljene. Cetiri godine!

              2.
              Novakov zadnji uspon je poceo od Uimbldona 2010. Igra bolje nego ikada. Na vrhuncu je. I Federer igra sjajno ali je nekad bio bolji. A pogledajte rezultate na GS-ovima.

              USO 2010----3:2 Novak----poslije 2 spasene mec lopte
              AUO 2011----3:0 Novak----lako
              RG_ 2011----3:1 Federer---izjednacen mec
              USO 2011----3:2 Novak----poslije 2 spasene mec lopte na Federerov servis
              RG_ 2012----3:0 Novak----lako
              Wim 2012----3:1 Federer---lako
              -----------------------------------
              Ukupno ------4:2 za Novaka (razlika su ona dva meca na USO)


              Novak, cak i ovakav Novak, tek treba da dokaze da moze da dominira Federera. Do tada dajem Federeru pravo da mase prstom kad pobijedi i pizdi kad izgubi meceve u kojima ima mec lopte.
              Ovaj post savrsheno dobro pokazuje svim navijachima ko je zapravo bi,ostace i biti Gospodin tj. mag tenisa !
              SignaturE se cheka ...sigpic

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Ne bi bilo lose da `poznavalac` taksativno navede sve ili bar neku Novakovu izjavu koja potkrepljuje navedene tvrdnje o arogantnosti.
                Tesko je sad pronaci njegove izjave,ako neko uspe bilo bi dobro, ali mogu da se setim otprilike kako je to izgledalo, i evo jednog primera: U nekoliko navrata kada bi ga novinari upitali nesto o Federeru ili Nadalu, on je odgovarao: "Zasto ja moram da pricam o njima, hocu da pricam o sebi". Ili je stalno navodio to koliko je on dobar, i kako moze sve da pobedi, a da bukvalno nijednog momenta nije stao i razmislio gde se on nalazi, i da je jos daleko od vrha, i da bi mozda mogao, bar iz uctivosti, da kaze realno stanje stvari.
                Sada je to totalno promenio, pa su mu izjave postale i previse "fine", previse hvali protivnike. Otisao je iz jedne krajnosti u drugu. Verovatno zato sto je primetio da ga publika bas i ne gotivi, pa je trazio nacine da ih pridobije.
                Sve je to u redu, imaju svi oni mane, ali se Djokovic kod nas uvek predstavlja kao svetac i "dobar covek", dok se drugi pljuju. E, to vec nije u redu.
                13/13!

                Comment


                • Divna rasprava na stogodisnjicu ITF-a.. ovaj forum za bolju i nije
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Nadao sam se preciznijim navodima, sa tacnom vremenskom i prostornom odrednicom, uz potkrepljenje citata navodnih izjava. Prepricane izjave uz ne malu dozu subjektivnosti nicim potkrepljene validnosti nisu argumenti.
                    Cinjenicno stoji, da mnogi sportski sampioni poseduju dozu arogancije koja ima utemeljenje u njihovim rezultatima.
                    Moj utisak da je Federer arogantan ne moze umanjiti njegovu sportsku velicinu. Ima pravo da bude arogantan jer je to utemeljena arogancija, problem je u stepenu arogancije koji ponekad prevazilazi dobar ukus. U licnoj impresiji o Novaku takodje vidim aroganciju u novije vreme, koju za sada dobro kanalise i ne prelazi granicu uvredljivog.
                    sigpic

                    Comment


                    • @CW

                      - Pete Sampras 1994 vs Roger Federer 2006

                      - Andre Agassi 1999 vs Novak Djoković 2011

                      - Tomas Muster 1995 vs Rafael Nadal 2008

                      - Gustavo Kuerten 2001 vs Rafael Nadal 2008

                      - Ivan Lendl '85-87' vs Bjorn Borg '78-80'


                      Šta misliš otprilike kako bi se ovi mečevi odvijali, ako bismo igrače projektovali i u današnju i u nekadašnju tenisku eru ?! Dakle, i jedni i drugi 'at his best' na svim podlogama, uključujući nekadašnji RA i današnji Plexicushion, nekadašnju i današnju travu, kao i stari zeleni DecoTurf ?! Koje stvari bi odlučivale, kako bi to izgledalo, te šta je ono što bi napravilo krucijalnu razliku u nabrojanim mečevima ?! Naravno, sve su to ŠBB-KBB priče, ali kako @NI voli reči, 'ipak je i odlična mentalna gimnastika' i mislim da je zanimljivo upoređivati ih.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Originally posted by Sarafa View Post
                        Ja ne znam od kad si ti poceo da pratis tenis, ali mogu ti reci da je Novak bio olicenje arogancije do neke 2008/09 godine. Samo probaj da nadjes neki transcript njegovih pres konferencija iz tog perioda, pa ces videti. Naravno, on je od tad sazreo i shvatio da mu to nece nista dobrog doneti, i na tome mu svaka cast, ali nervira me kad Novakovi navijaci napadaju Rodzera zbog arogancije, a ne znaju da je njihov miljenik bio sto puta gori.
                        Evo vec ovom boldovanom recenicom izrazavas vid arogancije,ali to nije poenta,uporedjivati izjave mladog lava koji zeli da pokaze svetskoj pozornici svoj kvalitet i tvrdi da moze svakog pobediti ,pa i da place nakon gubitka meca kao recimo onaj protiv Rafe u Madridu 2009 gde je realno izgubio bar egal mec sa do tada neprikosnovenim kraljem sljake da bi ga Roger ladno pocistio u finalu jer Rafa nije fizicki mogao parirati Rogeru u tom finalu sa Rogerovim izjavama i gestima kao svetskog broja 1 sa moje tacke gledista smatrati gospodskim ponasanjem i pravdati njegove postupke teniskim zaslugama najboljeg svih vremena ect..ect.po principu moze mu se, samo je odraz nas samih kao pojedinaca"i tata bi sine"

                        Comment


                        • Okrsaj Samprasa i Federera gledao bih uvek i svuda, mada je naravno trava prvo sto svima pada na pamet. Posto je ovo cisto ubijanje vremena, ja bih imaginarno pustio Federera da nastavi da se razvija na staroj travi, i recimo da vidimo njihov okrsaj u finalu Vimbldona 1998., taj mec upravo radim a umesto Gorana bio bi Federer. Za razliku od 1994. gde bukvalno nije vidjena ni trunka igre, ovde su Goran i Pit vise vinera imali ground stroke udarcima nego volejima, iako se narvno za danasnje pojmove sve odvijalo brzinom svetlosti. Dakle, Federer koji nije morao da menja svoj stil igre na travi od juniorskih dana, protiv Samprasa koji vec pola decenije prakticno nije znao za poraz na toj podlozi. Kada bih hteo neku magiju ubacio bih Raftera, ovako bih na ivici fotelje pratio svaki promaseni prvi servis, svaki dobar ritern, realizaciju svake brejk sanse koja bi se ukazala, uostalom sve kao i 2001. samo sa iskusnijim Rodzerom

                          Drugi mec bi takodje bio teniski praznik ali tu ne mogu biti realan pa cu ga preskociti.. znam samo sta bi se dogodilo na travi, pod uslovom naravno da Agasi ubaci neki prvi servis u igru, a ne kao protiv Samprasa te godine na Vimbldonu

                          Musteru svaka cast za sve titule na sljaci, ne sumnjam da bi do nekog momenta mogao da davi Rafu ali ne bi imao sansu da ga dobije u mecu na tri dobijena seta. Sa drtuge strane, bilo bi zanimljivo videti ih na nekoj brzoj dvoranskoj podlozi, posto obojica imaju katastrofalan odnos osvojenih Indoor/Outdoor titula, to bi u principu bio i jedni zanimljiv duel njih dvojice, sve ostalo Rafa bi dobio, na travi najlakse

                          Skinuo sam finale Rolan Garosa iz 2001. izmedju Kuertena i Korece pa bih mogao da kazem nesto vise kad ga odradim. Mislim da bi tu sve zavisilo od bekhenda Brazilca, bez tog udarca sanse bi mu bile svedene na minimum, a rasle bi proporcionalno problemima koje bi Rafi njime pravio. U svakom slucaju mec koji bi valjalo pogledati

                          Ovo poslednje mi je velika rana, gledao sam tri njihova meca iz Bazela, Rolan Garosa i sa Masters Kupa ali je slika potpuno iskrivljena. Razlika u godinama nije bila velika ali je iskustvo nemerljivo bilo na strani Borga, u dobi kada je Lendl osvajao juniorski Rolan Garos i Vimbldon, Borg je vec jurio i stizao seniorske titule na tim turnirima. Sve je na zalost stalo 1981., a ne mogu da se otmem utisku da bi vec od naredne godine stvari pocele da idu u drugom pravcu, Lendl je tokom 1981-82 stekao ogromno iskustvo, osvojio brdo titula i ustalio se u vrhu. Jos uvek ne bi mogao da mu parira na travi ali na svim ostalim podlogama bila bi vidjena strahovita borba, posebno na sljaci i u dvorani, posto verujem da bi Ivan imao veliku prednost na otvorenim betonskim turnirima. Od svih ovih duela ovo bi mi bio omiljeni i onaj kom bih se najvise vracao

                          Ne mogu ti dati neke duze odgovore jer bi mnogo faktora moglo uticati na ove duele, ja sam ipak vise za neke cinjenice i temeljne tvrdnje



                          Sve me vise privlaci jedno potpuno drugacije rivalstvo, izmedju Agasija i Raftera.. 3 vezana polufinalna meca sa Vimbldona su po meni trade mark tenisa na prelasku milenijuma, a pokusacu ove godine da detaljno obradim bar 5 njihovih meceva, ta tri, zatim 1/2 Australian Opena i jos neki koji nadjem
                          Last edited by ClayWarrior; 01-03-13, 13:38.
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by juventus View Post
                            Evo vec ovom boldovanom recenicom izrazavas vid arogancije,ali to nije poenta,uporedjivati izjave mladog lava koji zeli da pokaze svetskoj pozornici svoj kvalitet i tvrdi da moze svakog pobediti ,pa i da place nakon gubitka meca kao recimo onaj protiv Rafe u Madridu 2009 gde je realno izgubio bar egal mec sa do tada neprikosnovenim kraljem sljake da bi ga Roger ladno pocistio u finalu jer Rafa nije fizicki mogao parirati Rogeru u tom finalu sa Rogerovim izjavama i gestima kao svetskog broja 1 sa moje tacke gledista smatrati gospodskim ponasanjem i pravdati njegove postupke teniskim zaslugama najboljeg svih vremena ect..ect.po principu moze mu se, samo je odraz nas samih kao pojedinaca"i tata bi sine"
                            Nije mi ni bila namera da izrazim bilo kakav vid arogancije, to je samo trebalo da znaci da ne znam da li si pratio tenis u to vreme, i da li si citao njegove izjave.
                            Sad naravno, da ce svako da brani svog ljubimca, pa tebi izjave Rogera i Novaka nisu za uporedjivanje, ali neki Rogerov navijac moze to na isti nacin da posmatra. Ja bas smatram da ako si mlad i tek pocinjes, treba da imas neku dozu objektivnosti i realnosti, i da se ne prsis mnogo. Naravno, u izjavama, na terenu je vec drugacije.
                            Ali za Novaka je izgleda sve normalno, sta god da uradi, dok za druge nije. Ne bi bilo na odmet i malo objektivnosti i od navijaca Generalno ne volim rasprave o teniserima kao osobama, ali me ponekad iznervira to pljuvanje Rogera, i price kako je "los covek".
                            13/13!

                            Comment


                            • Po meni Rodzer uopste nije los covek, a taj cuveni prst po mom subjektivnom misljenju uopste nije bio upucen Novaku, vec je (barem je meni tako izgledalo) bio namenjen Rodzerovoj lozi ....E sada da li Svajcarac poseduje odredjenu dozu arogancije? Naravno da poseduje, da ne poseduje, onda bi bio ludak... svako na njegovom mestu bi bio arogantan, barem malo - po mom misljenju mnogi ljudi i vise od njega . Kljucno je pitanje, da li je ta njegova arogancija preterana ili nije? A odgovor je tu vrlo fleksibilan, tj zavisi od ukusa: za nekoga da, za nekoga ne ....
                              Naravno da mu je tesko kada izgubi od najvecih rivala - kome ne bi bilo. I naravno da tada zna da pecne iste svojim izjavama. Takve stvari su za progledati kroz prste, jer su samo sitna podbadanja, ali suptilno i sa "taktom" upakovana, da ne budu toliko ocigledna. Osoba koja je osvojila tolike trofeje, i postigla toliko u svom zivotu, najbitnija stvar da je promovisala sport kojim se bavi do nesludjenih granica... Nadal, Djokovic,Marej, moraju da mu budu beskrajno zahvalni za to jer da nije bilo njega ni oni sami ne bi bili toliko popularni..... elem takva osoba moze da priusti sebi i mnogo gore izjave od onih koje daje (koje su po meni vrlo objektivne) a mi (vecina nas-obicni smrtnici, kojih ce se i spostveni unuci, za nekoliko desetina godina jedva secati - da ne pomisljam na dalje generacije) mozemo samo da mu zavidimo, sto je zacementirao svoje ime u istoriji ove nase planete - sto kazu DOK JE SVETA I VEKA.
                              Ovakve rasprave jesu po malo glupave, jer toliko zanimljivijih tema ima u sadasnjem svetskom tenisu i oko njega - a tek u njegovoj proslosti... ali sam morao malo da se nadovezem na komentare ... HVALA LEPO
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Sarafa,
                                Izvini ali gde u mojim postovima vidis "pljuvanje"Rogera,ja sam samo hteo da iznesem svoje vidjenje odnosa Novak -Roger u smislu gospodskog odnasa dva rivala i ako sam naveo neke nepobitne cinjenice u vezi Rogera a odnose se na Novaka dali ga time pljujem? A sto se tice onog mlad-star slazem se da mladji treba da postuju uspeh dokazanih ali i oni stariji treba da postuju mlade i nesikusne a ne da pokazuju demonstraciji moci van terena i na terenu, to se kod mene zove kucno vaspitanje.;)

                                Comment

                                Working...
                                X