Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pauza izmedju Pariza i Londona je ocekivana

    Comment


    • Moram priznati da sam se razocarao u danasnji tenis gledajuci ovaj AO. Nekako sam stekao utisak da je konkurencija nikad slabija, mozda ce je to delom zbog Nadala ali je mnogo vecim delom zbog ostatka ATP-a. Van prve petorke nema krstenog tenisera. Dosli smo do toga da jedan Janko Tipsarevic bude clan top 10 dve godine zaredom. Svaka njemu cast, vidi se da je ulozio dosta truda(napokon) da bi bio tu gde jeste, ali kad se pogleda koji su sve teniseri bili na njegovoj poziciji to je samar tenisu( ne mislim na Simona i ostale bisere).
      Delpo standardno, treba da mu se poklopi milion stvari da bi napravio neki rezultat koji se od njega ocekuje, mada opet mozda i previse ocekujemo od njega posle onog US opena 2009e mozda je on igrac za ove domete do kojih dolazi.
      Berdih standardno , njega sam vec spominjao, covek je konstantan vec nekih 7,8 godina - bice u godini jedno GS SF, Jedno masters F, par manjih titula,jedno ispadanje u prvom kolu GS-a i par samaranja Feda ili Mareja i to je to, barem covek ne razocara nikad.
      Gaske - ljudi uvek nesto kao ocekuju od njega ali on je poslednji put zablistao pre jedno 20 godina i od tada je zauzeo svoju poziciju 7 metara iza osnovne i pegla covek. Odusevljava se ocigledno 1/8 finala turnira i njemu do jaja.
      Steta sto nema nekih prekomandovanja iz ATP u WTA mada bilo bi malo ruzno kako bi ga samarala Serena, ipak nema on gradju za WTA
      Conga se isto uklopio u sivilo njega nesto ne bih preterano komentarisao, ceka se "njegov dan" kad poludi i zablista i pobedi nekog iz top4 ali su ti dani nesto sve redji i redji.
      Tomic se isto popeo svima na glavu, tj vesti i predvidjanja o njemu. Manje hype-a je imao Lebron kad je trebao da predje u NBA. Kao da je tomic najtalentovaniji sportista ikada. Napokon je kao krenuo da pokazuje neke rezultate ove godine ali brz poraz od Feda je jos jednom sve razocarao. Vidi se da on moze pobediti Feda ali dzaba kad je ukopan , ukrucen, kao da ce Fed samog sebe da pobedi. Deluje, da izvinete, kao kurcevit momak ali u stvari totalno nema muda. Nista nije sprecavalo Nadala, Djokovica, Hewitta, Mareja, Safina da se u njegovim godinama nose sa najboljima i priredjuju senzacije.
      Izgleda da cemo svake godine imati po jednog Rosola i dosta, jer kompaniji treba da se poklopi da Fed napuni 40 godina, Nadal zavrsi u kolicima, a Marej ne bude raspolozen da bi se desilo nesto zanimljivo.
      Odsustvom Nadala, Ferer ispade strah i trepet. Svaka njemu cast covek je bog za ove bezivotne crve ali imao bih gram postovanja kad ne bi "skinuo gace" SVAKI put kad naleti na nekog iz TOP 4 ( tuzno je sto necemo moci bar na neko vreme da koristimo ovaj izraz). Glumi robota dok samara Granolersa i drugove a onda dodje Fed i posprda se s njim SVAKI BOGOVETNI PUT.

      Pomislio bi covek da ce zbog trenutne situacije neko zeleti da se dokaze, al jbga ocigledno se ceka da prva cetvorka ode u penziju. Do tad cemo morati da se zadovoljimo sa Sepi - Sardi.
      Soderling vrati se molim te pa makar i u invalidskim kolicima!
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Ubo si ga svaka cast.Evo vec otkako je poceo AO,razmisljam o tome i cudim se da je svake godine sve manje interesantnije i da bi se trebalo igrati samo SF I F.Jer ostatak tura nije vrijedan pomena,Wawrinka od jucer je bio pravo osvjezenje ali ne bih se iznenadio kada bi to bilo to sto se mogucih iznenadjenja tice na GS ove godine.

        I Ferrer,nakon ovog turnira 4.igrac svijeta,dere sve redom do ozbiljnog igraca i onda kada naleti na znamo vec koga,djeuluje kao da je tu zalutao.Nema udaraca,nema snage,nema cime da ugorzi tu 2-3 igraca

        Prijasnji godina,jesu ti isti igraci dolazili do kraja ali si imao sta vidjeti i prije toga.
        Last edited by DinoFC; 21-01-13, 17:06.

        Comment


        • POtpuno realno. I meni nedostaje Robin mnogo, obozavam ga.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Ovo je zaista tuzno sto je rekao Prskaj , ali nazalost je istinito , nema ko da se suprostavi vodecoj 4-ki
            mislio sam da ce na ovom Ao biti neko iznenadjenje tiap bernard Tomic , toliko su ga dizali u nebesa
            da je on nevidjeni talenat , da je novi br.1 , a Fed ga otrese ko od sale , morao bi Rafal Nadal da se vrati
            jer ako se on ne vrati do polufinala nece biti zanimljivih meceva , evo sad sam se nadao da ce i Milos Raonic uraditi nesto , ali i od njega nista
            jer njemu kad stane servis on je puno drugi teniser , i postaje ispod prosecan teniser ;)

            Comment


            • To je odavno vec tako. I oni koji zele pratiti tenis se jednostavno moraju pomiriti s tim
              Nadalovo odsustvo nema nikakve veze. I s njim bi AO bio manje-vise isti. Iste face u 1/2 su neminovne...jer vidjeli smo kako je Stan igrao, a nije uspio proci dalje. Previse se stvari mora poklopiti za veliko iznenadjenje!

              Iznenadjenja ce se desavati kad ostatak toura skonta da se prije svega fizicki mora pribliziti 4orci. Djaba i FHi i BHi i ostali bakraci Gasquetu i drustvu kad niko od njih na nogama ne moze da stoji nakon 2 sata vrhunskog tenisa;)

              Comment


              • Da li ti treba fizicka sprema da bi se suprotstavio Fedu?
                Da li ti treba fizicka sprema da bi se suprotstavio Nadalu ili Novaku u mecevima na 2 dobijena seta?
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Treba ukoliko se igra tenis koji svi pokusavaju da igraju. Bas sam jucer pricao o tome kako istocni hvat izgleda normalnije od zapadnog i ekstremnijih generalno. Ne postoje vise igraci koji sa lakocom udaraju lopticu...svi je nesto "cesu" i svi nesto taktiziraju. Iako znaju da ce u 95% slucajeva ispasti. To me i najvise nervira sto se niko ne sjeti, kao Rosol, izaci na teren i lupati iz sve snage...pa makar ni gema ne osvojio

                  Wawrinka me kupio jucer, iako nisam gledao mec. Odlucio je da promijeni neke stvari i napredak je vise nego vidljiv..problem je sto niko od njih nije spreman na zrtvu za taj napredak

                  Comment


                  • Zato ja gotivim Naldandiana zato sto i ovako mator i nezaintereovan moze da pokaze nesto. Zato mi je zao sto nije dobio Nadala na IW obozavam da gledam takvu igru i zao mi je sto vise ljudi ne igra tako. Zao mi je sto je Verdasko kreten, Sto Nisikorija muce povrede, sto je Haas mator, sto je Fis povredjen i mator, sto su Matjea povrede unistile i sto nema vise Rodika i Soderlinga
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Preludo mi je kako Nalbandian igra protiv Rafe. S kakvom je lakocom igrao uvijek! Mislim da niko na svijetu s Rafom ne igra stakvom lakocom u svakom poenu. Bukvalno se sprda s njim i radi mu sta hoce

                      Jednostavni udarci, udaranje bez velikog utroska snage, elegantni izlasci na mrezu, uglovi...ljepota! Od ovih nivih igraca niko nema nijednu navedenu stavku

                      Nishikori mu je blizu po osnovnim udarcima i zato mi je postao izuzetno drag. Ali ako ga povrede nastave ovako muciti, nista od njega
                      Last edited by shminka; 21-01-13, 18:24.

                      Comment


                      • Federer je za svijeme svog prajma rekao da nikako ne voli igrati protiv Davida, objašnjavajući to činjenicom da David tako rano hvata lopticu da je jednostavno prinuđen da se brani, te da ne može nametnuti svoj stil igre. Parafraziram, ali išlo je u tom smislu. I fakat, ako je neko imao toliko talenta da bukvalno kada mu se čejfne skine skalp kome hoće, onda je to David Nalbandian. Uglovi, varijacije, anticipacija kako na mreži, tako i na riternu, voleji, BH down the line, CC, FH CC itd. U stanju sa minimalnim utroškom snage izuzetno jako udarati po loptici, a opet istovremeno pronalaziti strašne uglove. Osjećaj prilikom lob udaraca nevjerovatan. Po meni je njegov 2HBH najkompletniji dvoručni bekend ikada. Sa kakvom lakoćom je on terorizirao Rafin forhend, a nekoliko puta i samog Rogera pravio budalom na terenu, to je čudo. Jedino ga je servis uvijek zezao, najviše zbog visine.

                        Mada mi je ova dalaBu sa mog avatara neprevaziđena što se talenta tiče. Šta je taj bio u stanju uraditi na terenu, to je za anala.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • prskaj, apsolutno se slazem sa tobom.
                          Ni Sderling nema neki sjajan h2h sa najboljima, ali ipak ima taj stav na terenu i to je ono sto najvise nedostaje ostalima kad izadju na teren protiv top 3 (Mareja ne racunam ovde ).

                          Ali dok god su podloge ovako uniformisane, nema sanse da mi vidimo neka iznenadjenja. Jedina sansa je da se podloge ubrzaju na nekim turnirima, W pod obavezno i onda moze da se desi da u tom tenisu gde 1,2 lopte odlucuju vidimo neko iznenadjenje. Inace, dok god ovi najbolji mogu da ih uvuku u beskonacno duge poene sa osnovne strane, tu nikakvih iznenadjenja nece biti ili ce ih biti jednom u 3,4 godine.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            prskaj, apsolutno se slazem sa tobom.
                            Ni Sderling nema neki sjajan h2h sa najboljima, ali ipak ima taj stav na terenu i to je ono sto najvise nedostaje ostalima kad izadju na teren protiv top 3 (Mareja ne racunam ovde ).
                            Upravo tako. Sto sminka kaze nek probaju pa makar ne uzeli ni gema. I ovako ne dolaze uopste do pobeda tako da nemaju sta da izgube.
                            Slazem se da je izjednacavanje podloga dovelo do ovoga ali majku mu postoji u svakom sportu nesto sto se zove varijacija. Imam osecaj da manju dominaciju ima Barsa nego ova trojica. Odbijam da prihvatim da se tenis sveo na Rosola jednom godisnje. Kao sto vec rekoh nastavicu da se nadam, uz nadam se malo manje nervoze ali mi je zao sto sam maltene totalno izgubio interesovanje da gledam Dolgopolova, Monfisa, Simona, Gaskea, Raonica, Delpa, Juznog itd...
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Kog crnog Juznog kad on kaze Agasiju da uleti na teren umesto njega.. nije problem sto se segaci nego sto se natrcio u 1/4 jednog Vimbldona, odnosno sto se uopste nasao tu

                              Srecom, sport ima haoticnu i zanimljivu istoriju pa me stvarno ne interesuje previse sto se u prethodnih pola decenije sve na cetvoricu igraca
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • A SF US opena? tu ti nije smetao?
                                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                                Comment

                                Working...
                                X