Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vi oduziste sa tom pricom oko DC-a, Beograda i Nisa, a to je trenutno potpuno nebitno.
    Ja vam samo kazem da ce Crnogorci da popune tribine ako bude turnira, a vi mislite sta vam volja
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • Pa i ja vjerujem da bi bilo ljudi na turniru u Budvi npr. ako niko elita bi vecernji termin popunila, a inace sto se god organizuje posjeta je vise nego odlicna, bio to kik boks, muski ili zenski rukomet, fudbal ili kosarka
      Ali da se razumijemo, niti je Telegraf ozbiljan izvor niti ja ocekujem da drzava u doba ekonomske krize zeli da izgura ovu pricu oko ATP turnira. Sto se pak Rogera tice ja sam samo rekao da bi se to ispromovisalo kako treba trebala bi nam velika zvijezda, Djokovic ili Federer jer su oni dvojica najpopularniji teniseri u Crnoj Gori.
      A sto se pak Budve tice daleko je to od neke sprdnja, hotel koji postoji u Budvi mogu da sanjaju gotovo sve balkanske zemlje, kad je bilo dobro Madoni i Stonsima bilo bi i nekom teniseru, pa bio to i Roger Federer. Svi imaju svoju cijenu, ukoliko bi se pljunule pare svakako ne bi bilo nemoguce dovesti i veliku zvijezdu, a znamo da je teze dovesti Madonu ili Stonse od Rogera Federera ili Novaka Djokovica. E sad sto bi se to tesko vratilo, pa i preko turizma je druga stvar.
      Mada ja uopste ne mislim da je posjeta bila problem za Srbiju. Znamo svi da maltene nema turnira serije 250 dje je sve ispunjeno, jos su cijene bile bas povoljne, tesko da je moglo povoljnije, ali isto tako razumijem da neko ne zeli da baca pare iz godine u godinu, koliko god ih imao. Zato kazem tu drzava mora da stane i da vidi odgovoara li joj teniski turnir, a nije mala stvar biti na teniskoj mapi svijeta. A ocekivati da ce u dnevnom terminu kad maltene i nema jakih imena prvih dana biti neka posjeta je strasan kiks. Toga filma ni na Mastersima necete vidjeti, a svakako su tamo mecevi od prvog dana sjajni!
      sigpic

      Comment


      • Nije poseta problem,cak je poseta u Beogradu i dobra uzimajuci igrace koji su igrali i kapacitet gledalista.Pa koliko ljudi ima u IW-u na centralnom terenu prvog dana prvi mec?Ta slika mi je upecatljiva,nigde nikog!
        Morao Novak da igra da bi turnir opstao,samim tim bi i u medijima turnir bio propraceniji i vise bi mu se paznje posvecivalo,a to povlaci sve ostalo
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

        Comment


        • Originally posted by Dacha View Post
          Nije poseta problem,cak je poseta u Beogradu i dobra uzimajuci igrace koji su igrali i kapacitet gledalista.Pa koliko ljudi ima u IW-u na centralnom terenu prvog dana prvi mec?Ta slika mi je upecatljiva,nigde nikog!
          Morao Novak da igra da bi turnir opstao,samim tim bi i u medijima turnir bio propraceniji i vise bi mu se paznje posvecivalo,a to povlaci sve ostalo
          Upravo ovo, da ne pricamo o Cincyu ili Montrealu/Torontu, tih prvih sati prenosa nema 10 ljudi, nekad sablasno izgleda. A na kraju najveca moguca posjeta iz godine u godinu u pustinji zar ne? Ako se ne varam Srbija drzi i rekord u DCu po posjeti, uopste nije posjeta toliko losa bila kako se predstavlja ili zeli da se predstavi.
          Isto tako siguran sam da ne bi bila losa u Crnoj Gori sjutra

          Jeste Novak morao i meni je zbog toga stvarno milo sto vise nema tu obavezu u kalendaru.
          sigpic

          Comment


          • Pa Amerika gubi te manje turnire zato sto ne mogu da nadju sponzore, zasto neko misli da Srbija moze sve to finansira?
            A posebno kad ne igra Djokovic niti bilo ko od nasih tenisera.

            A sto se tice Federer i Budve, malo sam pogresno shvacena.
            Nisam rekla da je Budva rupa ili da nema hotele pa da zato on ne bi otisao, ali taj turnir bi bio u istom terminu kad i beogradski, sto znaci ekstremno nezgodan i nema sanse da bi igrao. A od Marseja je dobio ponudu od milion dolara da igra ove godine, pa ih je odbio zato sto mu jednostavno ne odgovara termin.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Nek propadne, nije steta

              Teniski karavan ATP kategorije 250 od ove godine zaobilazi Srbiju. Vest koja se odavno izmedju redova mogla procitati, ili makar naslutiti u raznovrsnim glasilima. Sa pompom i nerealnim ocekivanjima karavan dodje, a sada ga ispratismo tiho i dostojanstveno, bez pompe, baba narikaca, uz poneki jecaj, zal za mogucim, pomalo paganski bez svestenika i opela. Ispracaju iz opravdanih razloga nisu prisustvovali likovi javnog zivota ovdasnjeg, a urednici glasila ne poslase izvestioce, jer samo odsutvo gorepomenutih likova valjan je dokaz da dogadjaja nije ni bilo.
              ATP 250 karavan stigao je uz galamu, obecanja, euforicnu najavu vrlo skorog preimenovanja makar u kategoriju 500 i vrlo vesto prenebegavanje cinjenice da je debele pare za licencu dala porodica Djokovic. O-ruk sistemom, povuci-potegni, prvi karavan stize u nase krajeve i privuce gomilu ovdasnje bulumente cija ogromna vecina naprasno iskaza zaljubljenost u ovu igru. Nisu se slike `elite` ni razvile, niti se stamparska boja osusila a krece takmicenje u disciplini u kojoj nam malo ravnih ima - pljuvanje. Narodna poslovica `da komsiji crkne krava` ne odnosi se na nekog dalekog vec na nama najblizeg jer se pljuvanjem daleko ne moze dobaciti. Ko je kriv Novaku sto nam blizak postade, blizi i od prvog komsije, i sto ta bliskost pomaze da pljuvac do njega dobaci. Ako se bas do Novaka ne moze dobaciti alternativa su njegovi najblizi, samo duboko udahnes i pljas posred Djokovica. Carsijske price zacinjene palanackim mentalitetom iz `pouzdanih` izvora radjaju teorije o izvlacenju novca od `jadnog i napacenog` naroda, normalno u sprezi sa vlastodrscima i dodatnim bogacenjem `nezasite` porodice Djokovic. Ne valjaju tereni, ne valjaju tribine, skupe karte, pada kisa, sija sunce, jaki mi ucesnici i milion drugih razloga pljuvacima daju motiv za pljuvacinu, sve do sopstvene dehidratacije. I taj Novak bi mogao makar dva meca dnevno `digra` zarad zadovoljenja novopecenih ljubitelja /nekad/ belog sporta. Naprasno zaljubljeni u Zeku i Cackoguza /tuta, izvinjenje ranijim postovaocima navedenih/ ciji broj direktno proporcionalo raste sa brojem Novakovaca nadjose se diskrimisani njihovim odsustvom i bojkotom iskazase nezadovoljstvo. Dolazio je karavan jos par godina, pljuvaci posustajali nisu, para nestalo, interesa nema i dobra prica propade.
              Nek propadne, nije steta.
              Ostaju tereni na kojima ce stasavati neki novi klinci, moguci velikani teniskog sporta. /prim.aut. ukoliko dobiju termine rezervisane za horde rekreativaca - jer to je tako nobles/.
              Last edited by pecaros; 06-01-13, 15:51.
              sigpic

              Comment


              • Odgledao sam finale Rima 2006. i polufinale Madrida 2009. Oba meca su malo losija nego ih pamtim. Finale Rima je nesumnjivo bolje. Ima prilicno slicnosti izmedju ta dva meca. Oba meca su spomenik Rafi kao igracu. U oba meca je pokazao veliko sportsko srce, sposobnost da igra najbolje kad je najteze i konacno da umije da odlicno napada kad prigusti.

                Moje brojanje u oba meca pokazuje puno vise neiznudjenih gresaka nego Prletovo. Svejedno oba su meca vrlo kvalitetna, pogoto rimski.

                1.
                U rimskom mecu Rafa jos uvijek nije potpuno zreo igrac. Jos uvijek sumnja da moze biti broj jedan pored Federera. U Madridu je Rafa broj jedan. To se osjeca.

                U Rimu su obojica bili u top formi i obojici je mec znacio mnogo, jako mnogo, tako da su obojica bila prilicno nervozna. Rafa je jurio znacajnu seriju a za Rodzera je bilo sad ili nikad da dokaze da moze sa Rafom na sljaci. Mec je definitivno pokazao da ne moze.

                U Madridu, Djokovic je u dusi bio zadovoljan sa onim sto je pokazao - da ima igru za Rafu na sljaki. U Madridu su obojica imali problema. Rafa je bio povrijedjen a Novak nije imao kondicije za 4 sata.

                2.
                U Madridu je Rafa manje vise ono sto i danas. U Rimu mu nedostaje par detalja. Nema rezanog BH. Iznenadilo me je doduse koliko su mu dobri servis, dvorucni BH i voleji. Nijedno od toga nije u punom smislu slabost iako ce sve to da se popravi do Madrida. Iznenadilo me je koliko je Rafin FH ravan u Rimu.

                3.
                U Rimu Rafa je pokazao osjecaj kad da napada a kad da se brani. Samo povremeno bi malo previse napadao. S druge strane Federer je cesto napadao kad je trebao da se brani i obrnuto. U 12. gemu petog seta Rafa je bio na konopcima, 15:40 na sopstveni servis. Bio je jako nervozan. Napravio je dvije grube FH greske i duplu gresku. Obije brejk lopte je Federer igrao izrazito agresivno. Napadao iz situacija koje nisu za napad. Da je pustio Rafu da diktira, uvjeren sam da je htio dobiti taj gem a time i mec. Jednostavno Federer ne podnosi da nije u kontroli a protiv Rafe na sljaci nije u kontroli.

                U Madridu Novak jednako dobro kao Rafa bira kad da se brani a kad da napada. Jednostavno je ravan Rafi na sljaci.

                4.
                Svih pet setova u Rimu su bili razliciti. To daje posebnu car mecu.

                Prvi set
                Rodzer je imao jasan plan: napadati i iz FH i na mrezi. Sto me posebno iznenadilo prilicno je agresivan BH-dom. Udara lopticu u penjanju. Bio je bolji od Rafe, sto je bilo jasno obojici. Svejedno Rodzer ima problem da dobije set. Olako je ispustio brejk prednosti a i Rafa pokazuje veliko srce. Stvari dolaze na svoje u TB. Rodzer ga je odigrao fatasticno. (7:0) Odlican set. Na odredjeni nacin najteresantniji u citavom mecu. Zasluzeno ga je uzeo Federer.

                Drugi set
                Taj set je odlucio mec. Posto je krunisao bolju igru uzimanjem prvog seta, Rodzer je definitivno bio u tom trenutku favorit, nema nikavih problema na terenu, komentatori pocinju da najavljuju njegovu pobjedu. Medjutim, intezitet igre je pao. Cini mi se da je Rodzerov plan bio da u prvom redu drzi servis, a onda kad dodje kljucni moment da digne igru i rijesi set. On to tako radi protiv drugih.

                Nadal nije panicario. Smanjenje inteziteta je dalo Nadal vremna da se stabilizuje. Jako lako drzi svoj servis. Kod 5:4 on ce da ugrozi Federerov servis i dodje to set lopte. Federer spasava, ali u TB stvari ne idu kao u prvom setu. Obojica su nervozni a Federer malo vise. Pravi jednu grubu gresku vise.

                Federer je strasno pogrijesio sto nije pritiskao od pocetka seta, ako je mogao, naravno.

                Nadal je zasluzeno uzeo set.

                Treci set
                Nadalovo samouvjerenje je poraslo, a time i nivo igre. Federer je vidno frustriran zbog gubitka 2. seta. I pored toga Feder igra dobro. Bilo je mnogo setova izmedju Federera i Nadala kao taj treci. Obojica igraju dobro ali Federer ne moze da ugrozi Nadala, zna se da ce Rafa na kraju uzeti set. U drugom i trecem setu, Federer nije bio ni blizu da brejkne Nadala.

                Pobjednik seta ni jednom trenutku nije doveden u pitanje.

                Cetvrti set
                Kad Prle! opisuje rimskim onda frcaju superlative. S pravom. Ali cak i to je premalo za cetvrti set. Nevjerovatan tenis. Feder je odlucio da nece odustati tako lako i digao igru do neslucenog nivoa. Taj intezitet napada nisam nikada vidio na sljaci. Da se razumijemo, Nadalova igra nije pala. Jednostavno nije bila dovoljna za Federera. Preporucujem svim ljubiteljima tenisa da pogledaju 4. set. Cini mi se da mnogi pamte u prvom redu cetvrti set. Ipak cijeli mec nije bio tako dobar.

                Pobjednik seta ni u jednom trenutku nije doveden u pitanje.

                Peti set
                Federer je bio u naletu ali Nadal, najveci fajter koga je teniski teran ikada vidio, je digao igru. Bio je agresivniji nego ikada. Mozda cak za nijansu previse agresivan. To je placao povecanim brojem gresaka. S druge strane postigao je sto je htio. Federer je osjecao da nije u kontroli. Obojica su bila nervozni. Rekao bih do TB za nijansu vise Nadal.

                Federer je imao prednost da servira prvi i sjajnim vinerima u 4. gemu dolazi do brejka. Ono sto me je najvise iznenadilo u cijelom mecu je Federerov nedostatka vjere da moze da sacuva taj brejk. Duboko u sebi je osjecao da je Nadal bolji na sljaci. Jednom kad je Nadal vratio brejk, Federer se stabilizovao.

                Prednost da servira prvi je donijela Federeru dvije mec lopte. Nije znao da ih iskoristi. TB je donekle slicio TB drugog seta. I njemu je Nadal bio manje nervozan.

                Po mom misljenju Nadal je zasluzio taj 5. set, a samim tim i mec. Ukupno uzevsi bio je bolji u 5. setu.

                Zakljucak
                Mec je definitivno pokazo da Federer nije ravan Nadalu na sljaci i nikada ne moze biti. Kada igra izuzetno intezivno, najbolje sto moze, Federer moze da osvaja gemove i setove. Ali da bi dobio vazan mec protiv Rafe na sljaci mora ili da stalno igra tim intezitetom ili da Federerova briljantnost ubije Nadala u pojam. Vecinu drugih briljantni Federer dekurazira, Nadala ucini da igra bolje i agresivnije.

                5.
                I madridski mec je imao tri razlicita seta.

                Prvi set
                Nadal je los a Djokovic izuzetno dobar. Rezultat 6:3 ne odrzava koliko je Novak superioran. U prvome redu dubokom igrom u Nadalovu FH stranu i agresivnom igrom kad god se ukaze prilika. Djokovic potpuno dominira. Komentatori su iznenadjeni da neko moze da tako dominira Nadala na sljaci. To niko nije ranije mogao cak kad i Rafa igra daleko od svog maksimuma.

                Drugi set
                I ovdje je drugi set presudio. Novakova agresivnost je malo pala, ispustio je da brejkne Nadala u prvom gemu a potom je Rafa imao tretman i vidno digao svoju igru. Sve jedno, do 12 gema se igralo na Nadalov gol. Novak nije iskoristio svoje prilke u prvom redu zbog sjajne igre Nadala u kljucnim trenutcima. Tek u 12. gemu drugog seta, kada je Novak bio vidno i razumljivo nervozan, Nadal ce doci do prve brejk lopte. To govori o Novakovoj dominaciji.

                Presudice TB, koji su obojica odlicno igrali ali je Nadal imao srece.

                Ne bi bilo nezasluzeno da je Novak osvojio taj set.

                Treci set
                Novak je bio frustriran zbog gubitka drugog seta. Izgeladalo je da ce biti lako za Nadala, tim vise sto je umor poceo da hvata Novaka. Najvise me iznenadila prisebnost Novaka. Vidjevsi da nema snage, pocinje da skarcuje poene. Nesto slicno ce napraviti u 4. setu finala USO 2011.

                Novak servira prvi, sto je znatna prednost. Potom dolazi dar od Rafe. Dvije neiznudjene greske na pocetku cetvrtog gema. Novak to znalacki koristi i konacno dolazi do brejka. I onda ga je ulovio grc tako da Rafa lako vraca brejk. Medicinski tretman je pomogao Novaku i on, iako to nije bilo vjerovatno, i bez da da brejk loptu, dolazi do TB.

                TB u trecem setu je bio fantastican. Kako Prle! ponekad svede rimski mec na 4. set, tako ja ponekad svedem madridski mec na TB treceg seta. Zapanjujuce je da je Novak nasao energije i prisebnosti da odigra tako dobro TB. Ima je tri mec lopte i sve je tri dobio Rafa nevjerovatnom igrom. Nije ih Novak izgubio.

                Nadal je zasluzeno dobio set.

                Zakljucak

                Za razliku od Federera u Rimu, Novak je u Madridu pokazao da moze biti ravnoravan, ili gotovo ravnopravan Rafi na sljaci. Fizicka sprema je bila jedina prepreka.

                Kao i Rimu, Rafa je pokazo da se nista ne daje dzabe. Cak sto vise, jednom kad je suocen sa porazom dize nivo svoje igre. Kao sto rekoh, najveci borac koga sam vidio na terenu.
                Last edited by NI; 08-01-13, 08:32.

                Comment


                • Sanse na kladionicam za AO:

                  danas iza O2
                  Novak 42% 37% +5
                  Mari 22% 24% -2
                  Federer 16% 15% +1
                  Nadal 0.00% 8% -8
                  ostali 20% 17% +3
                  Marijeve su sanse pale. Rezultati iza USO nisu bili neki.

                  Comment


                  • Posto nema teme za AO jos , evo ovde cu da okacim tenisere sa balkana koji igraju kvale za AO i njihove protivnike u 1.kolu

                    Mektic (HRV) - Ilhan
                    Setkic (BIH) - Young
                    Basic (BIH) - Yani
                    Pashanski (SRB) - Ward
                    Dzumhur (BIH) - Van der Merwe
                    Veic (HRV) - Mertl
                    Lajovic (SRB) - Clezar


                    Koliko dobar zreb za Browna , ako ovo ne iskoristi nek napusta tenis odmah Prvo kolo Moriya , to bi morao dobiti , sta ce omaleni Japanac protiv onolikog Browna , nece ni jedan prvi servis vratiti Onda drugo kolo pobednik meca Grills/Authom , Authom isto dosta los , sad ispao u kvalama Dohe odmah na pocetku i ako dodje do Q3 najverovatnije Florent Serra koji je zvucnije ime ali rezultati mu ocajni , ispao u Noumei sad u 1.kolu , tako da je zreb manje-vise odlican ako bude igrao kao u Dohi lagano ce proci u MD bez izgubljenog seta.

                    Sto se tenisera sa Balkana tice iznenadjujuce BiH 3 predstavnika , videcemo ko ce dokle , interesantno ako Setkic prodje ide na Blakea ali nema sanse realno protiv Donalda. Valjda ce Dusan nesto vise napraviti
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Napravite temu pod hitno da se ova ne bi punila stvarima za Australian Open
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_s...ts_(from_2000)

                        Nikad necu prezaliti Nalabandianove mec lopte u SF. Znam da bi posle otresao Ferera
                        Isto mi je zao sto Lindsay nije osvojila onda W posle te mec lopte nazalost nije imala snage
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Kod muskaraca se na Vimbldonu preko 50 godina ceka da neko spasi mec loptu i na kraju osvoji turnir
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Gdje nestade onaj mali Francuz Mina sto je prije tri godine igra protiv Nadala na RG? Ocekivalo se tada mnogo od njega, veliki je talenat...
                            Everything you want is on the other side of fear.

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan Piper View Post
                              Gdje nestade onaj mali Francuz Mina sto je prije tri godine igra protiv Nadala na RG? Ocekivalo se tada mnogo od njega, veliki je talenat...
                              Posle Nice i RGa 2010. odigrao je 4 celendzera (samo glavni zreb), u 2012. samo jedan. Kad je igrao protiv Nadala na RG bio je 653., a sada je 811..

                              Comment


                              • Nadal igra i Vina del Mar i Sao Paolo prije Acapulca?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X