Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dusan View Post
    Nesto manje od 5000.
    A Arena prima 20000, tako da kad ovde dodje 3-4000 ljudi, hala je skoro pa prazna, a kod vas je skoro pa puna.
    Samo da ne budem shvacena pogresno, ja sam skroz za to da reprezentacija igra u svim gradovima i da to stalno menjaju. Ali ono sto je Vladan rekao, da turnir bude u nekom drugom gradu osim u BG-u i da bi tu bila veca poseta je meni smesno.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by NebojsaNS View Post
      Ali to su ljudi koji bi dosli na tenis, rukomet, kosarku, fudbal, bocanje ili rvanje u blatu, samo da igra Srbija. Oni nisu realna teniska publika.
      To stoji. Samo sam hteo da kazem da je poseta bila kod nas sjajna sto se DCa tice, a Bojana rece da nije nista bila posebna izvan Beograda. Isto i za Maju vazi

      Comment


      • Realno govoreci, tih 5000 ljudi skoro nisu videli neki sportski dogadjaj. Takodje, Cair je skoro renoviran, deo je otisao i da bi video kako to izgleda... U BG-u su ljudi svake godine vec navikli na tenisere, zasitili se ljudi toga...

        Sa druge strane, u Beogradu ima vise seljaka nego na selu. Pardon, seljacina, ne bih da vredjam postene ratare...

        Comment


        • Kod nas je Tenis = Djokovic. Sta je tu cudno?
          Ostali su manje vise bitni i ne pridaje im se velika paznja.

          Uzmimo na primer Janka koji igra finale sutra, sto je do pre 10 godina bilo nezamislivo i slavila se bilo kakva atp pobeda sada se pobednicima atp 250 turnira i ne pridaje neka paznja.
          Djokovic nas je navikao na visoko plus njegova licnost koja odgovara nasim krajevima uz svu medijsku pompu praveci od njega Super Srbina.
          On je drzao taj turnir dok ga je igrao. Siguran sam da je ovaj projekat i bio pravljen na kratke staze.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by Dusan View Post
            To stoji. Samo sam hteo da kazem da je poseta bila kod nas sjajna sto se DCa tice, a Bojana rece da nije nista bila posebna izvan Beograda. Isto i za Maju vazi
            Dule, htela sam da ti kazem da je poseta bila ista kao i ovde kad ljudi ispljuju kako su Beogradjani razmazeni i kako niko nije dosao.
            A poenta je da oni uvek igraju u Areni, gde treba da dodje minimum 15000 ljudi da bi to na nesto licilo.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ja vam kazem da Crnogorci jedva cekaju neki dogadjaj/turnir (nebitno), i ako bude tog turnira tribine ce biti sasvim pristojno popunjene.
              Plus, u prilog tome, prvi nosilac sigurno nece biti igrac tipa Andujar
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post
                Kod nas je Tenis = Djokovic. Sta je tu cudno?
                Ostali su manje vise bitni i ne pridaje im se velika paznja.

                Uzmimo na primer Janka koji igra finale sutra, sto je do pre 10 godina bilo nezamislivo i slavila se bilo kakva atp pobeda sada se pobednicima atp 250 turnira i ne pridaje neka paznja.
                Djokovic nas je navikao na visoko plus njegova licnost koja odgovara nasim krajevima uz svu medijsku pompu praveci od njega Super Srbina.
                On je drzao taj turnir dok ga je igrao. Siguran sam da je ovaj projekat i bio pravljen na kratke staze.
                Ne bih rekao da je bio pravljen na kratke staze, ali se na to svakako racunalo.

                Sa jedne strane, po Novaka je dobro sto je razmaazo publiku, jer ce ti isti ljudi poput najgorih Italijana viti vrlo nezadovoljni slabijim rezultatom. To njega licno tera da gura i da cesce daje vise od sebe. U isto vreme, to je i teret, kao sto se desilo letos, kada su zbog neosvojene medalje na OI skoro svi "prijatelji sporta" u Srbiji poceli da ga pljuju i da na njega projetkuju osobinu da igra za pare, a ne za Srbiju, za svoju otadzbinu, da nije patriJota i da ne nastavljam...

                Ostali su u njegovoj senci, on se cesto trudi da ukaze na njih, ne bi me cudilo da je i delom zbog toga odlucio da ne igra u DC-u prosle godine. To i na njih moze pozitivno da deluje, kao motivacija - da se izvuku iz toga. Janko se drzi, ali Viktor je skroz potonuo... Nagli pad nakon 4. runde u RG-u 2011, a secamo se da bi pobeda nad Andyem znacila direktno polufinale, jer Chela je prosto druga liga bio tad i za Viktora. Niko nije primetio njegov veliki uspeh, svi su tugovali za Novakom...

                Originally posted by Ivan Piper View Post
                Ja vam kazem da Crnogorci jedva cekaju neki dogadjaj/turnir (nebitno), i ako bude tog turnira tribine ce biti sasvim pristojno popunjene.
                Plus, u prilog tome, prvi nosilac sigurno nece biti igrac tipa Andujar
                Kao i 2009. na SO... Koliko bi to trajalo? Godinu, dve najvise... Posle bi bio gori debakl nego ovde.
                Last edited by Vanja #66; 05-01-13, 20:56.

                Comment


                • Originally posted by Ivan Piper View Post
                  Ja vam kazem da Crnogorci jedva cekaju neki dogadjaj/turnir (nebitno), i ako bude tog turnira tribine ce biti sasvim pristojno popunjene.
                  Plus, u prilog tome, prvi nosilac sigurno nece biti igrac tipa Andujar
                  Sve je to super dok ne treba platiti karte. E onda se stvarno svede na prave fanove tenisa i one koji karte dobiju dzabe preko veze. Zato ovde nema ozbiljnog turnira i nece ga biti skoro. Ne mozes se tegliti vise nego sto si dugacak ;)
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • Originally posted by NebojsaNS View Post
                    Sve je to super dok ne treba platiti karte. E onda se stvarno svede na prave fanove tenisa i one koji karte dobiju dzabe preko veze. Zato ovde nema ozbiljnog turnira i nece ga biti skoro. Ne mozes se tegliti vise nego sto si dugacak ;)
                    Tu su Crnogorci prvi u Evropi to ce i biti najveci problem.

                    Ne bez zezanja, moze to da bude nesto tipa Monte Carlo ali treba ogromni novci da udju da bi dosli i do nivoa Umaga.

                    Ivan nemoj da se uvredis i da mi(nam) diras korene
                    Last edited by Indigo; 05-01-13, 21:09.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Ne znam, ja sam optimista. Treba dati sansu, da vidimo sta ce se na kraju desiti.
                      Novac ce biti ulozen, mislim da to nije problem. Publike ce biti siguran sam, pa dosli oni do karte na ovaj ili onaj nacin. E sad, koliko godina bi taj turnir izdrzao stvarno ne mogu da predvidim. Najgora stvar je termin.
                      Ako uspiju da izvuku par "dobrih" imena, ne brinem ja za gledanost.
                      Na kraju krajeva, turnir bi na neki nacin doprinio turizmu (ako bude na primorju)
                      Everything you want is on the other side of fear.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Dule, htela sam da ti kazem da je poseta bila ista kao i ovde kad ljudi ispljuju kako su Beogradjani razmazeni i kako niko nije dosao.
                        A poenta je da oni uvek igraju u Areni, gde treba da dodje minimum 15000 ljudi da bi to na nesto licilo.
                        U Beogradu je Djokovic uvek igrao i normalno da ce arena uvek biti puna, nekada nije igrao prvi mec, protiv Ceske i Argentine mislim, ali je bio prijavljen i ipak su bili atraktivni protivnici u pitanju i mecevi su bili vazni. Igrali su jednom u Areni protiv Uzbekistana i tada Djokovic nije bio prijavljen ako se secam i karte su bile pustene u prodaju, ali je odaziv bio kriminalno slab pa su dan pre pocetka izjavili da je besplatan ulaz i da ovi koji su kupili karte mogu da traze pare nazad ili da menjaju za Fed kup izmedju Srbije i Rusije. Ne znam bas koliko bi ljudi bilo da nije bilo besplatnog ulaza.
                        Last edited by Dusan; 05-01-13, 21:36.

                        Comment


                        • Ma sto se tice DC, ja nemam nista protiv da se stalno menja grad, to i jeste poenta tog takmicenja, ali mi ovde pricamo o turniru.
                          A i nesto sumnjam da bi bilo gde Uzbekistan privukao puno gledaoca, a da Djokovic ne igra za nas.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ma sto se tice DC, ja nemam nista protiv da se stalno menja grad, to i jeste poenta tog takmicenja, ali mi ovde pricamo o turniru.
                            A i nesto sumnjam da bi bilo gde Uzbekistan privukao puno gledaoca, a da Djokovic ne igra za nas.
                            Prvo bi privukao u Nisu, ako je Svedska sa raspalim Riderstedom i Prpicem i Srbija bez Djokovica privukla veliki red ljudi da cekaju na -20 tri i po sata, onda ce i Uzbekistan koji ima jednog igraca u top 50. Novosadjani su se takodje obrukali protiv Indije kao sto rece Nesa. Nismo imali srece, ali da smo izvukli Brazil ili Izrael verovatno bi ih mi ugostili, ali sta je, tu je, sledece godine cemo valjda imati srece. Cetvrtfinale ove godine cemo igrati verovatno u gostima, a polufinale ili finale ako igramo normalno da treba da se igra u Areni, tu diskusije nema.

                            Sto se turnira tice u Srbiji bi verovatno bilo gde bila ista situacija kao i u Beogradu, eksplozija u prvoj godini, a posle sve slabija i slabija poseta. Sve to zavisi i od igraca koji dolaze, ali ko ce dolaziti kad je stavljen u nezgodno vreme.

                            Comment


                            • Prvih par puta bi i Uzbekistan privukao publiku, ali posle nekog vremena, nema sanse da bi se to desilo.
                              Totalno je nebitno da li je u pitanju Beograd, NIs, KG, NS itd., ljudi bi se isto ponasali.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Prvih par puta bi i Uzbekistan privukao publiku, ali posle nekog vremena, nema sanse da bi se to desilo.
                                Totalno je nebitno da li je u pitanju Beograd, NIs, KG, NS itd., ljudi bi se isto ponasali.
                                Slazem se, ali nije to kao turnir, ne mora da znaci da dolazi svake godine Srbija, kao sto je ove godine slucaj, tako da ako se nesto desava na svake 2 ili 3 godine mozda bi i uvek bila atrakcija jer se retko desava. Ali da se desava iz godine u godinu svakako da bi polako opadala. Tipsarevic takodje prikuplja publiku, vec je odavno stalni clan top 10, da njega nema situacija bi vec bila drugacija. Ali mi vise nikada necemo igrati PO za DC tako da nece vise biti protivnika kao sto je Uzbekistan. Sto se Svedske tice je nesrecan slucaj bila povreda Soderlinga.

                                Da vidimo kako ce Nis proci sto se Fed kupa tice, rece JJ da vise nece igrati, a verovatno ce i Ana poci za njom zato sto se Doha igra sledece nedelje, a Pariz nedelju pre. Cibulkova i Hantuhova su standardne za reprezentaciju tako da verujem da ce da igraju. Za nas verovatno Jovanovski i Krunic. Ovo vec nema veze sa temom, a i ova diskusija je potpuno nepotrebna.
                                Last edited by Dusan; 05-01-13, 22:14.

                                Comment

                                Working...
                                X