Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Prerano je za otpisati Rafu.

    Bicu najsrecniji ako ga vidim na listi ucesnika u Brazilu ili Argentini. To ce biti definitvno znak da zna sto radi.

    A najgore je ako preskoci i Akapulko.
    Preskakanje Acapulka bi automatski znacilo i preskakanje dva Mastersa. Ali ne vjerujem da ce se to desiti.
    Tacnije, nadam se da ce se vratiti prije toga.

    @FC Nadal
    Sad makar malo mozes da pretpostavis kako je meni bilo 2010. godine, dok je Delpo bio povrijedjen. Nakon AO-a, nadao sam se da ce se vratiti do Rima, kad ono tras, ode skoro cijela godina.
    Last edited by Drunken Whaler; 28-12-12, 18:44.
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • Najgori moguci scenario je da Nadal placa danak primanju `blokada` pred meceve. Evidento je postojanje povrede u duzem intervalu, a jedini nacin prevazilazenja bola su `blokade`. Receptori bola se `umrtvljuju` dajuci mogucnost pokreta bez ikakvih tegoba za vreme trajanja`leka`. Upravo u tome lezi opasnost tezeg povredjivanja i trajnijih posledica. Moguc scenario su teska ostecenja hrskavice i zgloba. Ukoliko je ova pretpostvka validna, oporavak bi bio vrlo otezan, ako ne i nemoguc u smislu bavljenja sportom.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by pecaros View Post
        Najgori moguci scenario je da Nadal placa danak primanju `blokada` pred meceve. Evidento je postojanje povrede u duzem intervalu, a jedini nacin prevazilazenja bola su `blokade`. Receptori bola se `umrtvljuju` dajuci mogucnost pokreta bez ikakvih tegoba za vreme trajanja`leka`. Upravo u tome lezi opasnost tezeg povredjivanja i trajnijih posledica. Moguc scenario su teska ostecenja hrskavice i zgloba. Ukoliko je ova pretpostvka validna, oporavak bi bio vrlo otezan, ako ne i nemoguc u smislu bavljenja sportom.
        Ako je to radio onda je sam sebe sjebao. Iz Majamija se povukao zbog problema sa kolenima, a na sljaci bio potpuno spreman. To je relativno kratak period za oporavak, tako da ovu tvoju verziju ne treba unapred odbaciti.
        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

        Comment


        • Originally posted by Navras View Post
          Ako je to radio onda je sam sebe sjebao. Iz Majamija se povukao zbog problema sa kolenima, a na sljaci bio potpuno spreman. To je relativno kratak period za oporavak, tako da ovu tvoju verziju ne treba unapred odbaciti.
          Na moju zalost primio sam previse ovakvih `lekova` u kolena, koja su sada na ivici funkcionalnosti. Razni preparati se koriste sa razlicitim rokom delovanja, od par sati do nekoliko meseci, pa cak i godina. Tegobe nestaju, a po prestanku delovanja javljaju se u tezem obliku. Zelja za pobedom, kao i zelja za komfornijim nacinom zivotu prevladaju razum. Strikan u tom kontekstu mogao bi biti inicijator ovakve glupave rabote.
          Last edited by pecaros; 28-12-12, 19:12.
          sigpic

          Comment


          • On je sigurno primao blokade i sigurno ce nastaviti da prima blokade.

            Pitanje je samo cijene. Da li je eventualna blokada prije 7. finala RG bila vrijedna uzimanja. Moj odgovor je da.

            Da li je nesto slicno vrijedno Maimia ili Madrida 2009? Moj odgovor je ne.

            Da li je vrijedno igrati citavi GS pod blokadom? Tu nemam odgovor.

            Njegova su koljena pohabana, ali vjerovatno ne potpuno. Pitanje je kako ono sto mu je ostalo od koljena iskoristiti na najbolji nacin.

            Comment


            • GOODBUY RAFAEL NADAL

              One of the best tennis player in the history of this beatifull game. I did not like you , but i with all tennis world respect you. You career have too much similarities with Bjorn Borg . Both of you are played up to 26 year , both of you have 11 gs titles , both of you have many funs across the world , both of you are Champions.

              Congratulations Rafael Nadal , you are one of the best tennis player , your body you did not give to be the best ever.

              Comment


              • Steta. Mogao je barem sacekati jos nedelju dana pa onda da otkaze AO. Ne otkazuje se Slam tek tako dve i po nedelje pre istog, mada ukoliko su kolena stvarno u teskom stanju, onda je i opravdano, mada je obavestavao fanove dosta dugo o tome kako se oporavlja. Nadam se da ce se sto pre oporaviti jer je potreban tenisu.

                Comment


                • Naravno da je potreban tenisu, samo nisu mi jasne ove njihove (njega i strica) izjave, prognoze, objave, pa odustajanja.
                  Šta se desilo u poslednjih sedam dana? Je l su kolena svakako razlog?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Sa medicinske strane gledista mnoge stvari ovde nisu jasne, ako su se koljena "zalijecila" kako oni kazu, onda mu par dana bez treninga (zbog stomacnog virusa) ne bi trebalo predstavljati problem, pa makar izgubio vrlo rano (bar ce osjetiti podlogu i takmicarski tenis) ali ako koljeno nije skroz zalijeceno (sto je vise vjerovatno) onda je ovo odlaganje logicno, samo me brine kolika je onda ozbiljnost povrede i u kakvom su stanju Nadalova koljena kada im period od gotovo pola godine nije bio dovoljan da se oporave (zalijece)...velika steta ce biti ako ne budemo vise gledali pravog Rafu
                    sigpic
                    http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                    Comment


                    • Na danasnji dan pre 39 godina Dzimi Konors osvojio je svoju prvu Grand Slam titulu na Australian Openu, pa cu taj jubilej iskoristiti za analize finala ovog turnira iz 1993. i 2000. Ovo potonje je pravi pokazatelj kako se igraci slicnih stilova ne moraju razvlaciti po osnovnoj liniji kao prebijene macke, i kako se gemovi od 24 poena mogu zavrsiti za manje od 12 minuta, umesto da se igraju pola sata

                      Za oba meca fali statistika ali to mi je stvarno mucno da radim, bice narednih dana, kao i uvod i neke vizuelne stvari za drugo finale
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Kao što sam nedavno i obećao, kada smo upoređivali ova dva meča, analizirao sam osnovne statističke segmente polufinala Madrida 2009 i finala Rima 2006 i uporedio ih. Statistika je potvrdila ono o čemu sam govorio, finale Rima je ipak neuporedivo kvalitetniji meč. U statistiku sam ubrojao broj asova, FH, BH i volej vinere, iznuđene i neiznuđene greške iz FHa i BHa i broj razmjena. Osim toga, brojao sam koliko puta su Federer i Nadal u Rimu izlazili na mrežu, a koliko Novak i Rafa u Madridu.


                        - Federer je u finalu Rima imao 60 vinera (29 FH, 7 BH, 24 volley) Nadal i Đoković su u Madridu zajedno imali 63 vinera.
                        - Federer je u finalu Rima imao 46 iznuđenih grešaka. Nadal i Novak su u Madridu zajedno imali isto toliko.
                        - Federer je u finalu Rima 2006 čak 72 puta izašao na mrežu. Novak i Nadal su u Madridu to uradili 41 put.

                        Statistika Rim 2006

                        Code:
                        Federer                               Nadal 
                        
                        9             As udarci                   4
                        29            FH vineri                  23 
                        7             BH vineri                   8
                        24            Volley vineri               7 
                        27            FH iznuđene                20 
                        36            FH neiznuđene              20
                        19            BH iznuđene                27 
                        15            BH neiznuđene              17
                        7             Greške na mreži             2
                        
                        86            Razmjene 1-4 (166)         80
                        55            Razmjene 5-8 (105)         50
                        20            Razmjene 9-12 (42)         22
                        12            Razmjene 13-16(28)         16
                        1             Razmjene 17-20 (3)          2
                        2             Razmjene 21-24 (5)          3

                        Statistika Madrid 2009

                        Code:
                        Đoković                                     Nadal
                        
                        6                 As udarci                   3
                        19                FH vineri                  20
                        10                BH vineri                   4
                        5                 Volley vineri               5 
                        13                FH iznuđene                21
                        14                FH neiznuđene              21
                        5                 BH iznuđene                 6
                        22                BH neiznuđene              16
                        3                 Greške na mreži             3
                        
                        52                Razmjene 1-4  (109)        57
                        26                Razmjene 5-8  (51)         25
                        23                Razmjene 9-12 (40)         17
                        8                 Razmjene 13-16(12)          4   
                        6                 Razmjene 17-20(12)          6 
                        3                 Razmjene 21-24 (7)          4
                        1                 Razmjene 25-28 (2)          1
                        /                 Razmjene 29-32 (1)          1
                        Suma sumarum, u Rimu smo vidjeli ukupno 98 vinera (neračunajući servis vinere) 90 neforsiranih grešaka, 93 iznuđene greške, te 31 volej viner. U Madridu smo pak vidjeli ukupno 63 vinera, 73 neforsirane, 45 iznuđenih grešaka i 10 volej vinera.
                        S druge strane, Madrid je ponudio veči broj razmjena kod 17+ udaraca. Najduža razmjena je brojala 32 udarca, za razliku od Rima gdje je najduža razmjena imala 24 udarca. To je otprilike i jedina statistička karakteristika koja ide u korist ovog meča u odnosu na onaj iz 2006.
                        Broj razmjena od 1-16 pokazuje da su se u Rimu brže zavšavali poeni. U principu, oni su završavani večinom vinerima ili iznuđenim greškama, što se za Madrid i ne može reči. Za razliku od Madrida gdje smo imali dva generička baselinera, od kojih jedan naginje ka offensive baselineu, a drugi ka defensive, ovdje smo imali dva stilski potpuno različita igrača, koji su u datom trenutku pokazali daleko više različitih kvaliteta, koji se ogledaju u prilagođavanju jednog stila igre drugom, mnoštvu volley poena, odnosno izlazaka na mrežu, večim brojem vinera, daleko više improvizacija u udarcima. Nadal i Federer su zajedno izašli preko 90 puta na mrežu.

                        Polufinale Madrida je pokazalo da Novak ima igru za Nadala na šljaci, ali da mu treba fizička sprema i kontinuitet. Nadal je pokazao da je mentalno najjači igrač na touru i da ga je najteže pobijediti. Meč je bio vrhunski i to niko ne može osporiti, međutim, bilo je i boljih mečeva na šljaci u 21. vijeku.
                        Finale Rima 2006 je jedan od tih. Nakon što sam oba meča pregledao u rasponu od 12 sati, shvatio sam da su kvalitativno i kvantitativno neuporedivi.
                        Ostaje mi da još uradim sličnu analizu i Australskog finala 2005, pa da dobijem konačni odgovor koji je najbolji meč koji sam gledao. Dosad je to bilo pomenuto finale iz Melbourna, ali sada sam u nedoumici. Vidjećemo.


                        PS: Izvinjavam se što statistika izgleda nečitljivo i razbacano, ne znam kako napraviti da izgleda normalno. Laik sam, šta ću
                        Last edited by Prle!; 02-01-13, 15:42.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Recimo ovako

                          Code:
                          Federer                               Nadal 
                          
                          9             As udarci                   4
                          29            FH vineri                  23 
                          7             BH vineri                   8
                          24            Volley vineri               7 
                          27            FH iznuđene                20 
                          36            FH neiznuđene              20
                          19            BH iznuđene                27 
                          15            BH neiznuđene              17
                          7             Greške na mreži             2
                          
                          86            Razmjene 1-4 (166)         80
                          55            Razmjene 5-8 (105)         50
                          20            Razmjene 9-12 (42)         22
                          12            Razmjene 13-16(28)         16
                          1             Razmjene 17-20 (3)          2
                          2             Razmjene 21-24 (5)          3

                          Code:
                          Đoković                                     Nadal
                          
                          6                 As udarci                   3
                          19                FH vineri                  20
                          10                BH vineri                   4
                          5                 Volley vineri               5 
                          13                FH iznuđene                21
                          14                FH neiznuđene              21
                          5                 BH iznuđene                 6
                          22                BH neiznuđene              16
                          3                 Greške na mreži             3
                          
                          52                Razmjene 1-4  (109)        57
                          26                Razmjene 5-8  (51)         25
                          23                Razmjene 9-12 (40)         17
                          8                 Razmjene 13-16(12)          4   
                          6                 Razmjene 17-20(12)          6 
                          3                 Razmjene 21-24 (7)          4
                          1                 Razmjene 25-28 (2)          1
                          /                 Razmjene 29-32 (1)          1
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Ta analiza u ovom slucaju nije ni priblizno dovoljna da se uporedi koji je mec bolji.. moze biti u nekim drugim slucajevima.. ovdje to nije. Od 100 meceva sa istim rivalima Zekini ce u jedno 90-95 imati bolju statistiku od Noletovih... sto ne znaci da je svaki Zekin mec kvalitetniji od Noletovog.. posebno ne na sljaci.

                            U statistici nigdje ne pise kakve je udarce vrac`o Zeka.. kakve Nole.. ili kako u izmjeni 2 m udaljeni od osnovne crte Nadalu pariraju jedan odnosno drugi (sto je veoma vazno za mec na ovoj podlozi). Fino bi bilo pronaci prosjecnu brzinu Nadalovog servisa, ili jos bitnije prosjecnu brzinu dva osnovna udarca u oba meca..

                            Ta analiza je dobra za poredjenje dva meca istih protivnika (pozeljno i na istoj podlozi) i onda bi se mog`o dati neki sud koji je stvarno kvalitetniji.

                            Dobar primjer za ovo sto govorim jest epski mec Isnera i Mahuta gdje navedena dvojica nisu imali 100 neprisiljenih ukupno.. a broj direktnih poena bio je preko 400. Po tom bi taj mec trebao biti kvalitetniji od onog prosle godine sto je Isner odigr`o s Noletom na nekom mastersu...

                            Comment


                            • Jednako kao sto nam tvrde da statisticki gledano bolje zivimo nego ranije, tako je i statistika u sportu varljiva kategorija podlozna raznolikim tumacenjima, posebno ako se posmatraju samo neki segmenti a sira slika zanemari. Pitanje je sta je merilo kvaliteta teniskog meca posmatrajuci samo statisticke parametre, ili cak selektivna primena podataka i njihovo subjektivno tumacenje.
                              Da li su merila kvaliteta odredjenog meca iskljucivo: broj vinera, broj iznudjenih gresaka i broj izlazaka na mrezu?
                              Iz uporedne statistike meceva iz Rima 2006 i Madrida 2009 u prezentovanom obliku na osnovu `suvih` brojki moguca su svakakva tumacenja a zakljucak bez sadrzajnijih podataka moguc u raznim oblicima.
                              Veci broj vinera narocito u Federerovim mecevima je nepromenljiva konstanta, kao i cinjenica da i u porazima ogromnom vecinom Federer ima veci broj vinera, ali da li je to merilo kvaliteta tih meceva?
                              Volej vineri kao pokazatelj veceg broja poena igranih na mrezi svakako su na strani meca u Rimu i to je nacin igre Federera a ne Nadala. Nedostatak podataka o broju uspesnih pasinga ne daje sliku uspesnosti tih izlazaka. Veci broj Nadalovih izlazaka na mrezu uzrokovan je `pozivanjem` a ne njegovom agresivnijom igrom.Jedino vidljivo je procentualna slicnost u uspesnosti izlazaka na mrezu, normalno u znatno manjem uzorku kod Nadala.
                              Greske iz Fh i Bh mogu biti valjan argument za tvrdnju o kvalitetnijem Madriskom mecu. Zasigurno da je veci broj gresaka posledica agresivnije igre Federera svuda pa i u Rimu, dok velika razlika u broju gresaka iz ova meca moze u kvalitativnom smislu dati prednost mecu u Madridu.
                              Veci broj razmena samo je pokazatelj stilova protivnika u ova dva meca, ne i znak prevage u kvalitetu.
                              Apsolutno se slazem da je mec u Madridu pokazao da Djokovic moze da se nosi sa Nadalom na sljaci, kao i da je fizicka sprema jos uvek Nadalova prednost. Pouka iz meca u Rimu da najbolji Federer na sljaci ne moze dobiti Nadala takodje ima moju saglasnost. Vec izrecena tvrdnja u diskusijama da je Nadal `pravljen` namenski za Federera imala je visegodisnje uporiste i u mojim razmisljanjima. Utemeljenje ove teorije proizlazi iz njihovog medjusobnog skora i nemogucnosti odgovora Federera na Nadalovu igru, ali sve to realnim sagledavanjem prelazi u fikciju.
                              Usporavanje podloga promenilo je stilove igre, izlasci na mrezu sa pripremom u vidu Bh slajsa, ili SV igra znatno se manje koriste, razmene su sve duze, a mecevi fizicki sve zahtevniji. Tako je, kako je, ukusi su razliciti, bitno je da `cupava zuta` leti sirom planete, i da ova igra svakodnevno dobija sve veci broj ljubitelja.
                              sigpic

                              Comment


                              • Videcu broj tih ljubitelja za 5 godina kada odu jedini igraci koje prate
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X