Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma samo neka nama Nolence dodje do tih 12,13 GS, posto je to ekstremno lako, cula sam ih dele, biju ko nece da uzme
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Meni samo nije jasno kako moze najbolji mec da bude neki u kom Djokovic nije igrao.
      A ni oni mecevi iz 90-oh, 80-ih, 50-ih godina, da je Djokovic tada igrao, drugacije bi to bilo, ne bi bilo rivalstava kao sto su bila, glupo ih je uopste komentarisati...

      Comment


      • Ma sve je dobro dok ne postave plavu šljaku na RG, onda može komotno zaboraviti na kompletiranje Slama.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Vidim da se razvila strasna diskusija. Sto je dobro. Nemam sad vremena da odgovorim na sve interesantne ideje i misljenja to cu uciniti kasnije.

          @pecaros
          Sa pola tvog posta se 100% salzem ali u pola pretjerujes. Mec Rosol-Nadal je za pamcenje. Rafa nije imao odgovor. To je vec neuobicajeno. (Mozda je povreda uticala.) Ali sto je vaznije, Rosol nije pukao. Tacno je znao sto da radi. Dakle, vidjeli smo mecu u kome Rafa nema odgovora na travi i nema nacina da ga preokrene.

          @shminka
          Mec Tipsarevic-Ferer je apsolutno morao biti pomenut u 10 najboljih meceva. Imao je sve. Janko je bio nadmasio sebe. 'Mane' meca su samo sto je bilo 1/4 finale i sto ni jedan ni drugi nisu stvarno veliko ime.

          Ne slazem se da finale Australije nije dalo nista novo. Dalo je agresivnijeg Rafu. Problem je sto je tesko popraviti Rols Rojs. Sve je vec jako dobro, pa je zato tesko dodati nesto bolje. Tako je i sa mecevima Novak-Rafa.

          @Hans
          Ti kao i svako drugi si pozvan da komentarises. Pa nije ovo privatni forum.

          @Prle!
          Drug jasno pokazuje da smo generacijski slicni.
          Last edited by NI; 23-12-12, 09:57.

          Comment


          • I idemo ponovo...

            Comment


            • Originally posted by pecaros View Post
              Osecaj `gadjenja` posle istorijskog meca Novaka i Rafe je pitanje za gastroeneterologa a nikako ocena meca. Da li je problem sto su momci u sportskoj borbi dali sve od sebe, i da li je to ekstremni primer u sportu? Sportski je izgarati i boriti se, a samo necasno moze izazvati `gadjenje`, ja necasno ne primetih.
              Kako nisi primetio necasno, pa tenis kao sport je obescascen. Takva slika ne odgovara prastarom duhu i konzervativnom poimanju igre. Sada bih trebalo da kazem salu na stranu, ali nema smisla sprdati se sa stvarima koje drugi dozivljavaju smrtno ozbiljno. I to je ok, sto se mene tice. Atleticizam i fizicka sprema, kao karekteristike modernog doba, zahvatili su sve sportove, pa ni tenis nije ostao imun. Dovoljno je vratiti se koju deceniju unazad i videti kako su tada izgledali sportisti u bilo kom sportu, a kako izgledaju danas. U tom smislu tenis nije uopste specifican vec je pretrpeo izmene kao i svi ostali sportovi. Neko misli da to degradira sport i da fizikalije postaju dominantne na ustrb kvaliteta, ali stvari nisu tako crno-bele(ma koliko god bih ja voleo da takve budu ). Fizikalije na postojeci kvalitet dodaju jos nesto preko, a napredak medicine u kombinciji sa tehnoloskim napretkom omogucuju da se sport neprekidno razvija.

              Nekome se mozda ne svidja u kom pravcu sve to ide pa mu scene sa dodela trofeja izazivaju mucninu, sto mogu da razumem. Ne slazem se, ali razumem. Kod mene izazivaju osecaj postovanja i istinskog divljenja. Osnovno pitanje je da li se proces promena moze zaustaviti i da li je staticnost dobra za sport? Bilo je kroz istoriju pokusaja da se zaustave odredjeni tokovi i uvek su postojali ljudi koji su na svaku inovaciju gledali bojazljivo i sa skepsom. Da su oni pretegli u svojim namerama mi bi verovatno i dalje visili na drvecu i cesali jedni drugima ledja. Ko zna, mozda bi nam tako bilo i bolje.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Originally posted by Navras View Post
                Kako nisi primetio necasno, pa tenis kao sport je obescascen. Takva slika ne odgovara prastarom duhu i konzervativnom poimanju igre. Sada bih trebalo da kazem salu na stranu, ali nema smisla sprdati se sa stvarima koje drugi dozivljavaju smrtno ozbiljno. I to je ok, sto se mene tice. Atleticizam i fizicka sprema, kao karekteristike modernog doba, zahvatili su sve sportove, pa ni tenis nije ostao imun. Dovoljno je vratiti se koju deceniju unazad i videti kako su tada izgledali sportisti u bilo kom sportu, a kako izgledaju danas. U tom smislu tenis nije uopste specifican vec je pretrpeo izmene kao i svi ostali sportovi. Neko misli da to degradira sport i da fizikalije postaju dominantne na ustrb kvaliteta, ali stvari nisu tako crno-bele(ma koliko god bih ja voleo da takve budu ). Fizikalije na postojeci kvalitet dodaju jos nesto preko, a napredak medicine u kombinciji sa tehnoloskim napretkom omogucuju da se sport neprekidno razvija.

                Nekome se mozda ne svidja u kom pravcu sve to ide pa mu scene sa dodela trofeja izazivaju mucninu, sto mogu da razumem. Ne slazem se, ali razumem. Kod mene izazivaju osecaj postovanja i istinskog divljenja. Osnovno pitanje je da li se proces promena moze zaustaviti i da li je staticnost dobra za sport? Bilo je kroz istoriju pokusaja da se zaustave odredjeni tokovi i uvek su postojali ljudi koji su na svaku inovaciju gledali bojazljivo i sa skepsom. Da su oni pretegli u svojim namerama mi bi verovatno i dalje visili na drvecu i cesali jedni drugima ledja. Ko zna, mozda bi nam tako bilo i bolje.
                Potpisujem i pecat udaram
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by majabl View Post
                  Meni samo nije jasno kako moze najbolji mec da bude neki u kom Djokovic nije igrao.
                  A ni oni mecevi iz 90-oh, 80-ih, 50-ih godina, da je Djokovic tada igrao, drugacije bi to bilo, ne bi bilo rivalstava kao sto su bila, glupo ih je uopste komentarisati...
                  Kako glupo utroseno vreme.

                  Sto se mene licno tice bolji su najlosiji mecevi lepog Radeta, nego najbolji mnogih top 10 igraca.

                  Comment


                  • Ja sam shvatila da je Prle rekao da je scena u njemu izazvala gadjenje zato sto je to bila klasicna scena: hleba i igara.
                    Oni sponzori su tamo pricali dok ova dvojica nisu znali sta ce sa sobom, tek posle nekog vremena se neko setio da bi bio red da im daju stolice i vodu. Sto znaci da uopste nije bitno da li ce oni da uniste svoje zdravlje, da se povrede i time dovedu karijere u pitanje, vazno je da tu zarada, a to zaista izaziva gadjenje, makar meni.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Sad se i meni zgadilo. Nisam to posmatrao na taj nacin ali sad vidim.

                      Mladim momcima koji treniraju po 6-7 sati dnevno da bi imali milione, koji tokom meca sede cesto i pijuckaju sokice, kljukaju se raznim pomagalima, ne dati da sednu tokom 5 min ceremonije. Stvarno, kuda ide ovaj svet.

                      Comment


                      • Bojana mislim da preterujes. Kao prvo, nije bas cesta situacija i deo protokola da se donose stolice za finaliste i verovatno su organizatori bili nespremni jer nisu navikli na takve situacije( to sto su oni glupi i sto im treba milion sati da nesto primete i koriguju, nesto sto nije uvezbavano milion puta koliko god banalna stvar bila - to je druga stvar)
                        Kao drugo, pa da li bi ti svoju zlatnu kravu zaklala ili bi je mazila i pazila i nastavila da muzes sve dok mozes? Te price da su jadni i nezbrinuti stvarno ne piju vodu
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Mozda preterujem, ali svi govore da su oni gladijatori modernog doba, a i ti i ja veoma dobro znamo sta je gladijator.
                          I pokusala sam da objasnim zasto je i meni ta scena izazvala gadjenje, posto je ovde 90% Djokovicevih navijaca tu Prletovu izjavu videla kao direktan napad na Novaka, a daleko je od toga.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Kad neko moze fizicki da podnese sve onda i njegov talenat i klasa ce biti na najvisem nivou. Citao sam da CIA najavljuje kroz 20-ak godina da ce biti normalno da ljudi ubrzavaju svoje misli, telo, ugradjuju nocni vid. E to bi bilo pogubno za sport. Mada i za covecanstvo kakvo poznajemo.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Mozda preterujem, ali svi govore da su oni gladijatori modernog doba, a i ti i ja veoma dobro znamo sta je gladijator.
                              I pokusala sam da objasnim zasto je i meni ta scena izazvala gadjenje, posto je ovde 90% Djokovicevih navijaca tu Prletovu izjavu videla kao direktan napad na Novaka, a daleko je od toga.
                              Kapiram. Pa ne znam, sto se tice toga ja volim da gledam sportiste kako se teraju do zadnjih granica. U svim sportovima. To me izuzetno motivise. Ali naravno voleo bih mnogo vise da ih vidim ( Novaka i Nadala) kako se isto tako ceraju do zadnjih granica bez besomucnih tapkanja loptice, konstantnog brisanja peskirom, namestanja flasica, izvlacenja sorca i ostalog. To je jedino sto meni smeta
                              Last edited by prskaj; 23-12-12, 18:28.
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Originally posted by prskaj View Post
                                Kapiram. Pa ne znam, sto se tice toga ja volim da gledam sportiste kako se teraju do zadnjih granica. U svim sportovima. To me izuzetno motivise. Ali naravno voleo bih mnogo vise da ih vidim ( Novaka i Nadala) kako se isto tako ceraju do zadnjih granica bez besomucnih tapkanja loptice, konstantnog brisanja peskirom, namestanja flasica, izvlacenja sorca i ostalog. To je jedino sto meni smeta
                                U finalu US Opena imao je samo 130 tapkanja u gemu kada je dobio time violation warning.. ali kaze Viskovic da je to generalno smanjio najvise je u tom mecu terao do 38
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X