Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mnoge razmene unistene su Goranovim ocajnim udarcima, bekhend slajs bi amater udarao bolje od njega. Medjutim, one koje su se razvile i u kojima je Agasi na kraju odvalio neki viner su za teniske spice, kao i neki Goranovi voleji.

    U finalu 1994. nije vidjeno bukvalno nista, Goran i Pit su se poubijali.. vec tada su polako poceli da menjaju stvari ali gotovo neprimetno, ono sto su napravili posle turnira igranog 2001. je sramno i sumnjam da cu skorije raditi finale iz 2002. Mozda zbog Lejtona i samo ako budem ekstremno dokon. Mec Samprasa i Federera iz 2001. moram malo da doradim i ubacim neke elemente ali ono je jedan od poslednjih klasika starog tenisa, gde si bukvalno od pocetka do kraja morao da brines o svako servisu, i da u milisekundama razmisljas sta da odigras

    Kada budem imao nekih desetak analiza iz razlicitih perioda videcemo kako se kretao obrazac duzine razmena, i koliko su servis vineri odlucivali. Odradicu uskoro i najvece finale iz 1980., sa onim drvenim cudima servis nije mogao previse da im donese ali isto tako ni Borgu ni Mekinrou nije moglo ni da padne na pamet da se razvlace po osnovnoj i udaraju nesto bez ideje. Danas je to sve doslo do nekih neprepoznatljivih razmera i tesko da cu skorije paliti finala posle 2008.

    Zamisljam neki zatucani forum slican ovom, gde ima najvise Goranovih navijaca, koji od 1992. do 2001. svakog juna vicu kako je zasluzio da osvoji Vimbldon
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Nisam u mogucnosti dati u potpunosti objektivni komentar na sami mec iz razloga sto je upravo ovo bio prvi kompletno odgledani stari mec. Trebao bih pogledati vise njihovih meceva iz tog vremena da bih bio u stanju komentarisati kako je ko odigrao, sta je mogao uraditi drugacije...

      A mozda je to i bolja stvar, jer cu gledati samo ovaj mec

      Andre nije uopste bio toliko dominantan sa osnovne linije koliko sam ocekivao. Nekad u 4. setu je izbacen podatak da je imao nekih 25-30 vinera iz BHa, ali su to mahom bili pasing udarci. Mislim da se ne mogu sjetiti vise od 5-6 cistih vinera sa osnovne linije u toku razmjene. Svakako da je bio sigurniji, ali je on ustvari samo drzao lopticu u igri, a Goran je odlucivao u kom ce se smjeru razvijati poen. Doduse, krace loptice je Andre jako dobro napadao iz FHa i odlicno zatvarao mrezu. U tom segmentu mi je bio dosta bolji.

      Po meni su mec odlucila cinjenica da Goran nije imao pravu taktiku koje bi se drzao sve vrijeme. U razmjenama je dosta grijesio, nekad i poput amatera. Na mrezu je redovno izlazio ocajnim prilaznim udarcima! Totalno predvidivo! Mislim da je 95% prilaznih udaraca, nekih 80% drugih servisa i barem 75% voleja islo na protivnikov BH, koji je bio maestralan! Odokativni procenti
      Da stvar bude jos gora, vecina ih je bila jako kratka, gotovo u servis polje i Andre nije imao nikakvih problema da ga prodje

      U 4. setu se prvenstveno drzao osnovne linije i pokusavao poene tako zavrsavati. Tad se najbolje vidjelo da je njegova igra na travi dosta mocnija, ali je zbog pomenutih gresaka u prva tri seta bio primoran da ide u odlucujuci, a tamo pobjednika odluci par loptica...Andre je imao vise koncentracije i slavio je pobjedu

      Pretpostavljam da je Andre odigrao bas onako kako je zelio i da u tom momentu nije mogao imati mocniju igru, dok me Goran poprilicno razocarao FHom, BH sliceom, pogotovo prilaznim...te zatvaranjem mreze i volejima...mada je to u velikom postotku rezultat losih prilaza!

      Comment


      • Andre je uzeo duplo vise poena u kojima je vidjeno izmedju 5 i 8 udaraca, Goran iznenadjujuce vise u onima izmedju 9-12, tu je 8-5 za njega, ali je Andre uzeo svih 7 poena koji su otisli na 13 ili vise udaraca

        Utisak o Goranovoj igri sa osnovne kvare neki zaista uzasni potezi i gubitak strpljenja. Sa druge strane, bilo je i poena u kojima bi poslao snazan i ravan bekhend, to je vec bila druga prica. Njega su ipak u finale doveli servisi, a oni su ga i drzali sve do tog poslednjeg gema

        Zanimljiv kontrast stilova, velika borba i uzbudjenje.. od njih dvojice sasvim dovoljno. Videcemo sta je bilo u finalu 1993. ali mislim da cu ono iz 1994. da odradim za par sati
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Slazem se da je Goran morao imati mnogo bolje prilazne udarce, pogotovo protiv Andrea. Samo u cetvrtom setu je pokazao sta zna i ume, a generalno strasni servis je odradio veci deo posla pa je samo zbog toga i dosao u situaciju da bude na par gemova od pobede.
          Sto se tice dominacije na osnovnoj liniji, mislim da nije bilo potrebe za necim agresivnijim, drzao je to Andre pod kontrolom i realno sve sto je otislo preko 4 udarca se skoro uvek zavrsavalo u njegovu korist, sto mozemo i videti zhvaljujuci CW-u i njegovoj statistici. Npr kasnije kad se sastao sa Samprasom na AO tu se moze videti koliko je agresivniji jer ipak sa druge strane nije mladi nerazvijeni Goran, nego Sampras sa mocnim Fhom i tu se nije smeo igrati i mozemo videti dosta vise vinera
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Nije smio sebi dopustiti gubitke servis gemova na pocetku 2. i 3. seta...time je skinuo pritisak sa Andrea...a o tome najbolje govori njegova reakcija nakon breaka u trecem, kada se radovao kao da je osvojio set. Zaista je lako osvajao servis gemove.

            Goran pocinje da igra bas dobro sredinom 3. seta, kada je uhvatio bas pravi ritam na servisu...steta sto je vec bio u nenadoknadivom zaostatku za taj set

            Bas sam se iznenadio kad na kraju drugog seta nisu otisli da odmore

            Comment


            • To finale Australije 1995. me je ostavilo bez teksta, jer sam bio nepripremljen za ono sto su priredili. Moracu ponovo da ga odradim jer tada nisam vodio racuna o neiznudjenim greskama, da bi analiza bila kompletna

              Uglavnom, u tom mecu vidjeno je manje od 4 udaraca u poenu u proseku, sto je strasno. I sto kaze prskaj, u tome je aktivno ucestvovao i Agasi jer nije smeo da navikava Pita na neki udarac ili da samo monotono udara. Sigurno bi voleo situacije iz danasnjeg tenisa, jer je imao aposlutno 100% snage na pocetku finala, sunce koje je topilo beton i Petrusa sa druge strane koji je bio i fizicki i emotivno na nuli. Cak ni u toj situaciji nije se mrcvario sa njim nego su se ubijali dijagonalama i trcanjem, sve dok je Pit imao snage
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Ali najjaci mi je McEnenroe koji je u 33. godini smekerski dogurao do SF singla, plasirao se u F dubla, dotrcao do komentatorskih pozicija da malo podrzi kolegu iz reprezentacije i da prokomentarise mec sa Krisi i ostalima i onda otrcao na finale...i to kakvo

                i da u milisekundama razmisljas sta da odigras
                To je to, to je ono sto je meni privlacno kod ovog teniskog doba,eksplozivno je ali nije suludo, nije poenta da nadjacas protivnika vec da ga nadigras. Danas ti muka pripadne kad gledas igrace koji se dobacuju po sredini sve dok jedan ne daj boze ne odluci malo da "zacini" i pogodi neki ugao. Od ovih udaraca koji bi mogli da doprinesu nekoj zustrini i tempu meca, vecina je previse glupa (Berdych, Tsonga, Raonic, Cilic...) i vecini treba da se potrefi dan i raspolozenje i podloga i sve,da bi uradili nesto znacajnije. A onda stupaju na scenu Almagro, Monaco, Simon i ostale pijavice koje ti ubiju svaku preostalu volju. Hvala bogu pa prva cetvorica izmedju sebe imaju dosta vanserijskih meceva, ali i njihovi mecevi gube draz posto se sastaju na svakih mesec dana.

                Elem, sad gledam neiznudjene greske: Agasi je ukupno imao 23 a Goran 52. Sto samo potvrdjuje koliko Agasi nije bio u opasnosti tokom poena jer onog momenta kad je uspesno bio vracen servis, male su bile sanse da taj poen izgubi. I to opet govori koliko je Goranov servis bio mocan jer ga je doveo relativno blizu pobede.
                I jos jedna stvar: u 4. setu odnos u neiznudjenim je bio 3-3! To pokazuje koliko je fenomenalno odigrao taj set Ivanisevic i da su ga neiznudjene ubile u mecu
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Moguce je i danas nadmudrivanje, ali se ono provodi na vise udaraca...kvaka je u tome sto se na osnovu toga ne moze dobiti mec...nista bez fizike

                  Comment


                  • Mekinro se oprostio od Vimbldona na najbolji moguci nacin, niko ga ziv nije ocekivao u 1/2 singla a dubl finale je postalo epski mec

                    Goran je vratio mnogo Andreovih servisa u igru, sto je naravno i ocekivano jer je cupavac imao druga oruzja u arsenalu. Onda nastaje osnovni problem i duel ground stroke udarcima, gde mu pomoci nije bilo. U drugom i trecem setu Andre je prosao kroz oba bez suocavanja sa brejk loptom, sto je uzasno vazno, posebno nakon njegovih brejkova na samom pocetku. Sve bi Goran dao da je dva brejka u cetvrtom setu mogao da podeli i da jedan prenese na peti set, opet ponavljam da bi mu ona koju je imao u sedmom gemu verovatno donela mec da ju je iskoristio. Trebamo videti i kako ju je Agasi spasio, bez ikakvog razmisljanja je krenuo napred, po viner i da sam odlucuje o svojoj sudbini

                    Drago mi je sto se mec ovako zavrsio i sto je Andre konacno postao Grand Slam sampion, ali bih za pare voleo da vidim sta bi se desilo nakon 5-5, u duelu momaka koji se bore za prvi najveci trofej u tenisu, razlicitim oruzjima i razlicitim stvarima koje im prolaze kroz glavu
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Sjecam se jako dobro finala. Navijao sam svim srcem za Ivanisevica i bio uvjeren da je veliki favorit, da Agasi nema sansi. Ivanisevic je bio pobijedio Lendla, Edberga i Samprasa. Sva tri puta izgubvsi prvi set u tajbreku. Izgledalo je da je Goran konacno postao mentalno jak.

                      Agasi je doduse bio pobijedio Bekera. Za mene je to bilo iznenadjenje. A potom je jako lako pobijedio Mekinroa. Medjutim Dzonovo vrijeme je bilo proslo. Uza sve to Agasi je bio izgubio tri GS finala. Po mom misljenju je u sva tri usao kao favorit. Godinu dana mladji Sampras ga je pregazio u finalu USO 1990.

                      Medjutim Agasi je apsolutno zasluzeno pobijedio. Nadigrao je Gorana. Jednostavno Ivanisevic nije mogao nista napraviti na Adreov servis. Brejk lopte to fino ilustruju. Agasi 3:16 iskoristio 19%. Dok je Ivanisevic imao 2:5 iskoristio cak 40%. U petom setu je Agasi imao samo 38% prvih servisa unutra.

                      Sad sam ponovo pogledao par kljucnih gemova, nema dileme da je Agasi bio bolji iako je Goran igrao manje vise najbolje sto je mogao. Jedina sansa je bila da Andre pukne.

                      Agasi je vjerovatno bio u boljoj formi 1999. ali Sampras je ipak visa klasa od Ivanisevica. Druga je stvar sto to 1992. nisam znao.

                      Da je kojim slucajem Goran pobijedio u finalu 1992, vjerovatno bi osvojio jos koji Uimbldon ali tesko da bi osvojio i jedan drugi GS.
                      Last edited by NI; 16-12-12, 23:44.

                      Comment


                      • ATP ne podrzava pomjeranje finala USOa na ponedjeljak

                        http://uk.eurosport.yahoo.com/news/t...113404269.html

                        Comment


                        • Ahahhaha, a ko vas pita sinovi
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • shminka,

                            To je razumljivo. GS traje 2 nedjelje. USO bi iz komercijalnih razloga zelio da udje u trecu nedjelju. To je opasan presedan. Tim vise sto je argumentacija USO-a djetinjasta:
                            "Zadnjih 5 finala je odlozeno zbog kise." Kao da kisa pada samo nedjeljom.

                            Stvarni problem su polufinala u subotu. USO zaradjuje odlicno na njima.

                            Comment


                            • Svakako ih niko nista ne pita, Slamovi nisu pod njihovim krilom i koliko se god bunili ne gube nista.
                              sigpic

                              Comment


                              • U toj ''trecoj nedelji'' ne igra se nista sa cime ATP ima veze i ne vidim kako ce to nekome smetati

                                Pravi bitan presedan je sto cemo u usranoj 2013. imati samo 8 ATP 250 turnira koji imaju zreb veci od 28 igraca, podsecam po 50. put da su takvi zrebovi bili aposlutno nepoznati u periodu 1990-2007, a da evo za jedva pola decenije kasnije postanu skoro jedini koji se igraju


                                Povraca mi se od jednih i od drugih ali ovo je cisto naklapanje... vode oni rat odavno a jedan od proizvoda toga bio je i nelogicni Grand Slam Cup za basnoslovne novce, kojim je ITF pokusavao da bar necim parira novonastalom ATP Turu koji je pod svoj kisobran odveo sve turnire osim Slemova
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X