Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako mislis na ovu analizu o zavrsnicama u Mastersima , nema tu sta puno da se prica
    Mnogo veca raznovrsnost bila je pre 2005e(pogotovo u finalima) , 2010 je bio neocekivani bljesak, a ova godina bi bila jos cemernija da nije bilo danasnjih finalista.
    Razlika izmedju podloga je sve manja. Ranije se znalo ko pretenduje na koje turnire i kome su odredjeni turniri bili omiljeni. Danas nam je maltene ostao samo MC,Rim, Pariz i to je to sto se tice ekskluzivnosti. S tim sto smo vec pominjali da je Pariz unisten rasporedom sto pokazuje i cinjenica ko je ovogodisnji sampion.
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • Pariz je ove godine sprecio jos vecu katastrofu i siromastvo u ovoj seriji, a bice tako i naredne

      Nisam ja stavljao tu tabelu a verujem da je davno postavljana tako da je izgubljena u obrisanoj temi
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Pariz je ove godine sprecio jos vecu katastrofu i siromastvo u ovoj seriji, a bice tako i naredne

        Nisam ja stavljao tu tabelu a verujem da je davno postavljana tako da je izgubljena u obrisanoj temi
        kako bre nisi

        mozda je dusan ili seoski terminator ne mogu da se setim. ima je sigurno u ovoj temi nisam ja bio registrovan kad je brisana stara tema, al ko ce to sad da trazi
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Sad vise nisam siguran Mada, znam da me je neko pitao za nju i da sam rekao da nemam, ali stvarno verujem da je nisam ja postavljao

          Mene tu fascinira cinjenica da je Madjionicar Santoro igrao protiv Federera, Samprasa, Lendla, Konorsa, Nadala, Agasija, Hjuita, Edberga, Kurijera, Djokovica, Kuertena, Vilandera, Rodika, Bekera, Safina, Ferera, Mustera, Riosa, Kafeljnikova, Moje i Raftera

          Kralj je igrao protiv 21. od 25 igraca koji su bili prvi reket sveta.. fale mu Borg, Nastase, Njukomb i Mekinro (igrao mu je protiv brata)
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Santoro legenda

            Mene fascinira cinjenica koliko bi Rodikov odnos sa No1 bio mnogo pozitivniji da se nije sastajao sa Fedom (i koliko bi Fedov bio losiji )
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment


            • Cekaj da David Ferer (jbt. nisam ni znao da lik ima armiju pritajenih navijaca ovde) postane broj 1 pa onda pogledaj Federerov skor
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Cekaj da David Ferer postane broj 1 pa onda pogledaj Federerov skor
                s obzirom da ce profesionalno da nadzivi i Novaka i Rafu, bice jednog dana No1...za jedno 5 godina kad bude na vrhuncu

                Originally posted by ClayWarrior View Post
                (jbt. nisam ni znao da lik ima armiju pritajenih navijaca ovde)
                sta ces balkanci - vole radnog coveka. oseca se to i postuje
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Pogotovo ovi Crnogorci...

                  Comment


                  • Rad je sinonim za Balkan

                    Nece ih Ferer profesionalno nadziveti.. pusac je i to valjda utice na snagu njegovog kopanja

                    No da zaebem Ferera, ovako ce izgledati ta analiza sa svim porazima svetskog broja 1 na ATP turnirima od pocetka 1990. :

                    * Kompletna lista - datum, turnir, podloga, runda, kategorija turnira i ranking igraca koji ga je dobio
                    * Izdvojene stvari iz te liste - najveci porazi u smislu rezultata i rankinga pritivnika, izdvojene tabele svih poraza po podlogama, sezonama i kategorijama turnira, lista sa igracima koji su najvise puta tukli svetskog broja 1, najmladji i najstariji igraci kojima je to poslo za rukom

                    Dajte i neke predloge
                    Last edited by ClayWarrior; 04-11-12, 21:18.
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by majabl View Post
                      Pogotovo ovi Crnogorci...
                      najvatreniji su

                      Originally posted by ClayWarrior View Post

                      Nece ih Ferer profesionalno nadziveti.. pusac je i to valjda utice na snagu njegovog kopanja
                      Da da, vidim sto vise vreme odmice to manje snage ima. odigrace covek 90 meceva ove sezone i imace najvise pobeda

                      Originally posted by ClayWarrior View Post

                      Dajte i neke predloge
                      mozda teniser koji je ispeo da pobedi najvise razlicitih no1 (uz navedene koje je pobedio) i koliko tih igraca koji su pobedili no1 su uspeli da dodju do titule na tom turniru( uz igraca kojeg su pobedili i na kojem turniru)
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Odlicno, moze, upisujem u citap

                        Dakle :

                        * Teniser koji je pobedio najvise razlicitih svetskih brojeva 1
                        * Igraci koji su na putu do titule pobedjivali svetskog broja 1
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • mislim da sam te vec jednom bio pitao,al sam naravno zaboravio - ko je po tebi imao najimpresivniji put do titule na nekom turniru?
                          Van GS-a to bi morao biti Nalbandian 2007 u Madridu?
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • Imam i tu analizu u planu za Masters 1000 turnire, dakle najimresivnije titule u pogledu prosecnog rankinga pobedjenih rivala (tu naravno postoje neke zamke ali znam kako da ih izbegnem, nije sve u brojevima).. to mi je osnova i provericu sve turnire tako da cu napraviti svoju listu, a ta Nalbandianova ce biti u samom vrhu
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Tenis koji je Nalbandian prikazao krajem 2007 je bio fascinantan. Znao sam oduvijek da je vanserijski talenat i da se od njega svašta može očekivati, ali da je sa onakvom lakoćom izdominirao konkurenciju i održao tenisku lekciju prvoj dvojici igrača na 2 različita turnira u 2 sedmice, to iskreno nisam očekivao.

                              CW, analiza ti je odlična i bojim se da kada bih nešto dodao, to ne bi bilo ništa što već do sada nismo bezbroj puta rekli. Brojevi su neumoljivi i jasno pokazuju monotoniju u koju je današnji tenis upao. Veliko poštovanje što si nam to predočio ciframa, gdje je to još bolje i sadržajnije objašnjeno. Još jedan dokaz da čitava 'gungula' koju pravimo oko toga ima smisla i dobar razlog za to. ;)
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment


                              • Originally posted by Prle! View Post
                                Tenis koji je Nalbandian prikazao krajem 2007 je bio fascinantan. Znao sam oduvijek da je vanserijski talenat i da se od njega svašta može očekivati, ali da je sa onakvom lakoćom izdominirao konkurenciju i održao tenisku lekciju prvoj dvojici igrača na 2 različita turnira u 2 sedmice, to iskreno nisam očekivao.

                                CW, analiza ti je odlična i bojim se da kada bih nešto dodao, to ne bi bilo ništa što već do sada nismo bezbroj puta rekli. Brojevi su neumoljivi i jasno pokazuju monotoniju u koju je današnji tenis upao. Veliko poštovanje što si nam to predočio ciframa, gdje je to još bolje i sadržajnije objašnjeno. Još jedan dokaz da čitava 'gungula' koju pravimo oko toga ima smisla i dobar razlog za to. ;)
                                Bode mi oci 1995., ne uklapa se u haoticno okruzenje 90-ih ovo je prilika i da se potsetimo neki zaboravljenih imena, koja su se nekim cudom nasla i u samim zavrsnicama ovih turnira, a iz posta se lako mogu izvuci svi sampioni, finalisti i tako dalje

                                Samo da se vise ne ponovi 2009. ali tesi me da je one brojke i fizicki tesko stici posto ne mogu biti vise porazavajuci
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X