Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni je i Andy diskutabilan, mada ne iskljucujem mogucnost da u jednom periodu vremena zasedne na tron, a koliko dugo to ponajvise zavisi od toga kako ce izgledati Nadal nakon povrede, koliko ce trajati njegova dalja karijera i na sta ce to liciti, kao i od spremnosti Djokovica da narednih nekoliko godina igra na najvisem nivou. Ukoliko oni narednih godina budu igrali tenis na svom najvisem nivou Andy tesko da ce i kratkorocno biti broj jedan, u protivnom sasvim je realno da i on jedno vreme bude legitiman vladar.Sto se tice Delpa on tek nema nikakvih sansi, jeste da je nesto mladji, ali zbog gabaritnosti i sklonosti povredama mislim da ce njegova karijera trajati krace od Novakove i Skotove.

    Nakon njihovog silaska sa scene ili zalaska u poznije teniske godine, a imajuci u vidu koji igraci figuriraju kao naslednici, najrealnija situacija je da imamo ceste promene na teniskom vrhu, ali ne kao rezultat velikog kvaliteta vec kao posledicu odsustva istog. Umesto silnih dobicemo nejake vladare koji ce cesto gubiti tron pa se opet vracati, sve dok se ne pojavi neki novi gladijator(i) i ne pomete taj fenseraj. Za sada toga nema ni u naznakama, no, desice se i to jednog dana sigurno. U tenisu, kao i u drugim sferama zivota, postoje odredjeni ciklusi. Sada je on na svom vrhuncu i logicno je da usledi izvestan pad i nesto slabija era, samo sto niko nije ocekivao da ce taj korak unazad biti dzinovski.
    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

    Comment


    • Ni ja, osim Mareja, ne mogu predvidjeti ko bi mogao biti novi broj 1.
      Od Delpa to navijacki ocekujem, ali objektivno mi to ne izgleda realno, bar za sada... Da je 4-5 godina mladji, ne bih sumnjala, ali s obzirom na to da je samo godinu mladji od Djokovica i Mareja i da je mnogo podlozniji povrjedama... Ocekivala sam da ce se prije probiti do top 5 nakon povrjede, ali malo kasni s tim povratkom, nije konstantan, a i povrjede ga malo-malo pa zezaju... Ali ja se i dalje nadam da ce biti konstantniji, a i da ce se neke kockice poklopiti.
      Slicno mislim i za Japanca, volim kako igra, ima ogroman potencijal, ali da je malo mladji i da je ranije igrao kako se od njega ocekivalo, imao bi vise sanse, ovako, tesko...
      Od ovih mladjih ja nesto najvise od Herisona ocekujem, najdrazi mi je i u njemu vidim najveci potencijal... Tomica ne bih komentarisala, dzaba mu sav talenat kad je budala. Raonic mi nije igrac za 1. mjesto nikako, prije bih Delpa tu racunala u svakom slucaju... Top 10 da, cak i do nekog 5. ili 6. mjesta, ali vise ne... Ali, mozda, kad odu ovi sad top igraci, ukljucujuci i Del Potra, Mareja, Nishikorija, ako ne bude imao ko drugi, ali u narednih 6-7 godina njega sigurno ne vidim kao broj 1.
      Ali mislim da ce se prije Djokovic i Marej sa 30+ boriti oko tog prvog mjesta nego ovi ostali nabrojani, sve zavisi i kako ce ih zdravlje sluziti i koliko ce moci igrati na ovom nivou i koliko ce jos Delpo igrati i hoce li i on imati sanse napasti to 1. mjesto.

      Marej bi morao veoma brzo do tog prvog mjesta, mislim mozda cak u prvom dijelu sljedece sezone jer ove godine, ako se ne varam, nije bas briljirao... Djokovic brani dosta bodova, Nadalu ce faliti bodovi iz drugog dijela ove sezone, a i trebace mu malo vremena da udje u formu... Njemu se dosta kockica slozilo, bolje igra, jaci je u glavi i sad bi trebalo da se dokaze.

      A sta mislite ko od igraca bez slema ce prvi do njega? Ja mislim da u sljedece 3-4 godine nece niko.

      Comment


      • Sergei Bubka junior tesko povrijedjen http://www.sportal.rs/news.php?news=85722
        Last edited by DejZ; 02-11-12, 08:48.

        Comment


        • Juce je to shminka postovao, ali ovde:
          http://www.sportklub.info/forum/show...l=1#post884658
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Aha,dobro ;-)

            Comment


            • Kada ce se znati sastav grupa u Londonu?

              Comment


              • Sutra je zreb za London.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Sutra je zreb za London.
                  Samo ne Del potra u federerovoj grupi
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ma Delpa dobijamo, samo neka Marej i onaj Berdih budu u drugoj grupi
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Postali ogri od ovih Novakovaca, ne valja vam Berdih, ne valja Delpo, ne valja Marej, Nadala nema, Djokovic nece kod Feda, pa ko vam ostaje? Tipsarevic?

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ma Delpa dobijamo, samo neka Marej i onaj Berdih budu u drugoj grupi
                        A ne,ne neka bude Delpo u nasoj grupi eto,to ste prvo trazili
                        http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Ma Delpa dobijamo, samo neka Marej i onaj Berdih budu u drugoj grupi
                          Dugo se nike nije umjesao u zrijeb za neki turnir

                          Djokovic-Murray-del Potro-Tsonga

                          Federer-Ferrer-Berdych-Tipsarevic
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Bolje je imati Murraya u grupi...jer ga onda nema u 1/2

                            Comment


                            • Mogu takve grupe, svidjaju mi se

                              @maja
                              je l' ti znas da je Roger 2006. godine sredio Delpu WC za Bazel?
                              Nisam znala za taj podatak
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Polufinala:

                                Federer-Djokovic
                                Murray-Tipsarevic


                                Finale: Federer-Tipsarevic

                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X