Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bekera si mogao i da preskocis, on u tom segmentu ne moze sa najboljima.. posebno ne sa Lendlom i njegovim dzinovskim nizovima. Nakon onog svog cuvenog niza kada je sa 18 godina u tri vezane nedelje slavio u Sidneju, Tokiju i Parizu, Beker je nanizao 21. pobedu a nisku mu prekida Lendl u finalu Masters Kupa u januaru. Iako je prakticno jos uvek bio golobrad, Boris nikada vise nece imati toliko pobeda u nizu do kraja karijere niti je ikada imao sezonu sa velikim brojem titula.. onda kada ih je osvojio 7 tu se nasao Dalas i Masters Kup, ali nije Mejdzor
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Bekera si mogao i da preskocis, on u tom segmentu ne moze sa najboljima.. posebno ne sa Lendlom i njegovim dzinovskim nizovima. Nakon onog svog cuvenog niza kada je sa 18 godina u tri vezane nedelje slavio u Sidneju, Tokiju i Parizu, Beker je nanizao 21. pobedu a nisku mu prekida Lendl u finalu Masters Kupa u januaru. Iako je prakticno jos uvek bio golobrad, Boris nikada vise nece imati toliko pobeda u nizu do kraja karijere niti je ikada imao sezonu sa velikim brojem titula.. onda kada ih je osvojio 7 tu se nasao Dalas i Masters Kup, ali nije Mejdzor

      U pravu si. Beker nije ta klasa. Ali ja po malo testiram i metodu. Sljedeceg radim Wilandera, ocekujem da bude losiji od Bekera, pa Edberga, jos losiji a onda Agasija. Mnogo me zanim kakav ce on da se pokaze.

      Comment


      • Mats je imao dobru 1983. (mozda i igrac sezone) i naravno 1988... sumnjam da ce ostalo biti preterano dobro

        I kod Agasija ces naci mnogo oscilacija
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Mats je imao dobru 1983. (mozda i igrac sezone) i naravno 1988... sumnjam da ce ostalo biti preterano dobro

          I kod Agasija ces naci mnogo oscilacija
          CW necu da vam se obracam sa ,,brate'' kao sa svima na forumu jer vidim da ste stariji covek.Moram da pohvalim poznavanje istrije ove igre i starih asova,ali me samo zanima jedna stvar.Necu da se svadjamo niti raspravljamo,ali me zanima zasto toliko ne podnosite Djokovica.Primetio sam da ga bukvalno i ne spominjete nikad.Uvek vidim negde vase podatke za nekoga ali nikada za njega.Necu sada da zapocienjm onu staru raspravu da morate da navijate za njega jer je Srbin pomirio sam se sa tim,ali zasto ga mrzite toliko?AKo sam pogresio sa msljenjem izvinite unapred.

          Comment


          • U svakom slucaju nemoj da mi se obracas sa brate jer su ovo prvi i poslednji postovi koje razmenjujemo.. a od tebe sam stariji 5 ili 6 godina, toliko o persiranju

            http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post725000

            http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post738101

            Procitaj ovo, saznaces i nesto novo o njemu
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Ja Vam se, ljudi, zaista divim, ne znam odakle Vam snage i vremena za sve ove analize !!!

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                U svakom slucaju nemoj da mi se obracas sa brate jer su ovo prvi i poslednji postovi koje razmenjujemo.. a od tebe sam stariji 5 ili 6 godina, toliko o persiranju

                http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post725000

                http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post738101

                Procitaj ovo, saznaces i nesto novo o njemu
                procitao sam sve lepo,prelepa analiza.A zasto poslednje dopisivanje,jel sam te uvredio nesto ?

                Comment


                • Zile, niko te bre ne voli.

                  Inace svaka vam cast za temu momci, odmah se oseti osvezenje na forumu kad uletite u pricu.

                  Comment


                  • Evo Vilandera.

                    Ispravljeni Vilander
                    Godina A B
                    1980 0 50
                    1981 0 470
                    1982 244 5045
                    1983 291 9380
                    1984 180 7395
                    1985 166 8145
                    1986 63 4725
                    1987 65 8600
                    1988 537 9595
                    1989 0 2665
                    1990 15 1450
                    1991 0 385
                    1992 0 0
                    1993 0 115
                    1994 0 550
                    1995 0 1040
                    1996 0 240
                    Da li je bolji ili losiji od Bekera?

                    Vilanderova karijera je u principu trajala 7 godina. Mjereno bilo kojim brojem sezon do sedam, Vilander je bolji. Bekerova karijera je trajala 12 godina ali opet ima manje GS-ova od Vilandera cak i manje finala.

                    Dakle ipak Vilander.
                    Last edited by NI; 15-10-12, 12:14.

                    Comment


                    • Originally posted by TheZIX90 View Post
                      procitao sam sve lepo,prelepa analiza.A zasto poslednje dopisivanje,jel sam te uvredio nesto ?
                      Nisi analizirao mec iz 1956. godine i ne pratis U10 igrace i njegove uspehe na futuresima i turnirima ispred zgrade

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Evo Vilandera.

                        Godina A B
                        1980 0 15
                        1981 0 254
                        1982 244 4365
                        1983 291 8255
                        1984 180 5785
                        1985 166 5920
                        1986 63 3645
                        1987 65 6760
                        1988 537 9220
                        1989 0 1435
                        1990 15 880
                        1991 0 180
                        1992 0 0
                        1993 0 55
                        1994 0 260
                        1995 0 510
                        1996 0 140
                        Da li je bolji ili losiji od Bekera?

                        Vilanderova karijera je u principu trajala 7 godina. Mjereno bilo kojim brojem sezon do sedam, Vilander je bolji. Bekerova karijera je trajala 12 godina ali opet ima manje GS-ova od Vilandera cak i manje finala.

                        Dakle ipak Vilander.
                        Po Slemovima mozda, mada jedan ne predstavlja neku razliku.. Beker nikada nije slavio u Melburnu kada je bio slabiji od ostale tri, Vilander jeste. Obojica su priredili svojevrsno cudo na najvecim turnirima, samo je Borisovo vece. I kod finala je samo jedno u manjku, ali kad stavimo na vagu 4 Australian Opena a sa druge strane velikih 7 vimbldonskih zna se na ciju ce stranu prevagnuti. Nemac ima 4 1/2 vise, sto nam govori da je Mats bio ucinkovitiji, ali opet ne za mnogo. U principu, sve nas opet vraca na tu cudnu 1988., za koju ponovo moram da ponovim da nije smela da se desi jer taj covek nije kalibar za 3 Mejdzora u sezoni

                        Sto se tice karijere generalno, opet ociglednu prednost ima Boris. Nije bila bog zna koliko konstantna ali je izvukao vise pobeda i vise titula, jednostavno je duze trajao. Nije mala stvar slaviti na Mejdzoru 10 i po godina posle prvog, Mats je zavrsio 1988. kao prvi reket sveta i bio senka od tog momenta do kraja karijere, a nasao je vremena i za bela zadovoljstva
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Nego, sve sam pregledao tamo na tvojoj temi CW al ne nađoh 1980 finale Wimbija. Jel ga ima, ili možda može da se nađe snimak, pa da ga ja (dobrovoljno ) odradim

                          Comment


                          • Originally posted by Torima View Post
                            Nego, sve sam pregledao tamo na tvojoj temi CW al ne nađoh 1980 finale Wimbija. Jel ga ima, ili možda može da se nađe snimak, pa da ga ja (dobrovoljno ) odradim
                            Nisam ga radio ali ispunicu ja svoj cilj da imam analizu bar 90% finala Vimbldona iz Open ere, kad tad

                            http://www.youtube.com/watch?v=ayQ2ZCfHVnk u WebM480 formatu snimak je nesto veci od jednog giga, to je valjda dovoljno da se za ovih 3 i po sata vidi loptica. Citaj u opsiu likove dogodovstine dok je snimao ovo na kasetama, ali mu svaka cast sto je pokusao da izvuce sto bolji kvalitet. Kao sto sam i ja radio za 1981., izvuci ono sto se moze, mislim da ne fali mnogo poena. Dopune mozda pohvatas odavde http://www.youtube.com/user/MrJohnMc...&view=0&page=2


                            Inace, sad ulete torent sa finalom US Opena 1987. i partijom saha Lendla i Vilandera. Kaze Rus (valjda) da nije kompletan ali videcu sta fali, pa cu ga mozda odraditi u skorije vreme
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Po Slemovima mozda, mada jedan ne predstavlja neku razliku.. Beker nikada nije slavio u Melburnu kada je bio slabiji od ostale tri, Vilander jeste. Obojica su priredili svojevrsno cudo na najvecim turnirima, samo je Borisovo vece. I kod finala je samo jedno u manjku, ali kad stavimo na vagu 4 Australian Opena a sa druge strane velikih 7 vimbldonskih zna se na ciju ce stranu prevagnuti. Nemac ima 4 1/2 vise, sto nam govori da je Mats bio ucinkovitiji, ali opet ne za mnogo. U principu, sve nas opet vraca na tu cudnu 1988., za koju ponovo moram da ponovim da nije smela da se desi jer taj covek nije kalibar za 3 Mejdzora u sezoni

                              Sto se tice karijere generalno, opet ociglednu prednost ima Boris. Nije bila bog zna koliko konstantna ali je izvukao vise pobeda i vise titula, jednostavno je duze trajao. Nije mala stvar slaviti na Mejdzoru 10 i po godina posle prvog, Mats je zavrsio 1988. kao prvi reket sveta i bio senka od tog momenta do kraja karijere, a nasao je vremena i za bela zadovoljstva
                              To sto pricas je sve logicna i uobicajane prica. Ocekivao sam da Beker ima jasno bolju statistiku, ali nema. Moja logika je sljedeca.

                              Prvo, 1988. se desila, mozda nije smjela ali se desila. To brojevi vide.

                              Drugo, Uimblodon je najavazniji turnir ali trava je najmanje vazna podloga. Maknes Vilanderu Pariz a Bekeru Uimbldon, Vilander je bitno bolji u ostatku.

                              Trece, Beker je igrao 5 godina duze a ima manje GS-ova, krace je bio broj jedan, nije nikada bio broj jedan na kraju godine nema veliku sezonu.

                              Ti doduse nisi naveo veoma vazan argument za Bekera. Ima 3 zavrsna tuernira. Onda su oni imali veci znacaj. Moguce da ta tri zavrsna turnira daju prevagnu Bekaru. Ja ipak ostjem pri Vilanderu.
                              Last edited by NI; 12-10-12, 16:49.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                To sto pricas je sve logicna i uobicajane prica. Ocekivao sam da Beker ima jasno bolju statistiku, ali nema. Moja logika je sljedeca.

                                Prvo, 1988. se desila, mozda nije smjela ali se desila. To brojevi vide.

                                Drugo, Uimblodon je najavazniji turnir ali trava je najmanje vazna podloga. Maknes Vilanderu Pariz a Bekeru Uimbldon, Vilander je bolji u ostatku.

                                Trece, Beker je igrao 5 godina duze a ima manje GS-ova, krace je bio broj jedan, nije nikada bio broj jedan na kraju godine nema veliku sezonu.
                                A Vilander je svoje uspehe u Australiji ostvario na mesecevim stenama a ne na travi

                                Svedjanin je debitovao na Vimbldonu 1981. (drugi igrac rodjen 1964. koji je igrao mec na Mejdzorima, posle Ariasa) a zavrsio karijeru na Rolan Garosu 1996. To je 15 godina, isto kao kod Bekera koji je poceo i zavrsio na voljenom Vimbldonu, 1984. i 1999. Samo je pitanje kako cemo vrednovati ko je ucinio vise za tih 15 godina, a na osnovu jedne titule vise ne mozemo, posebno ne ako su uzete u Australiji u sredinom 80-ih

                                Tacno, Boris ima jako malo nedelja na prvom mestu ali bolje i to nego da je potpuno nestao nakon svoje najvece sezone, kada su mu usput jos uvek bile 24 godine
                                Last edited by ClayWarrior; 12-10-12, 16:52.
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X