Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • On je stvarno bio ogroman talenat, steta sto nije postigao mnogo vise. Najvise je voleo Lendla da muci, valjda zato sto su zemljaci

    Njegov mec sa Dzimijem u 1/2 Majamija 1988. je bio mnogo dobar
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Ja ću samo da napišem da je zadovoljstvo čitati Vaše postove .. Svaka čast na analizama !! Nemam mnogo vremena za pisaniju, zbog privatnih obaveza i ''ludog kamena'' , ali tu sam da ispratim ovako kvalitetne diskusije !!
      Ceo život nemam s kim da popričam ljudski o tenisu, u poslednje dve godine eto prilike i za to !!

      Comment


      • Originally posted by shminka View Post
        Sve to stoji noto sto si napisao. Nit imam vremena, nit argumenata da uopste pokusam pobiti nesto od svega toga. Tezak zadatak
        Problem vidim u drugoj stvari. Do 2003. godine on nije uspijevao doci ni do 1/2 GS. Znaci 5 godina mu je trebalo da se probije do samog vrha. Do tada su ga sutali i "kojekakvi" Hewitti, Kuerteni na zemlji, Haasi, Nalbandiani, Safini, Corretje, Rafteri, Henmani i ostali. Talenat tada nije pomagao. Ili je konkurencija bila jaka
        A onda je konkurencija naglo, 2003. godine, odlucila da postane smijesna
        Negira se njegov zestoki napor koji je ulozio u tih godina kako bi se izdigao iznad svojih vrsnjaka!! Na njegove osvojene titule se gleda kao na neki dar s neba
        Takav razvoj situacije doduse ne cudi. Uvijek je lakse bilo za nekog odlicnog ucenika u razredu reci: "Ma hebo njega, da prostite, on uci. Lako mu je znat sve, kad uci!"
        Rijetko cete kada za istog tog ucenika cuti pohvale i divljenje, sto je odlucio da zeli biti bolji od ostalih;)

        To sto ostali nisu imala snage, volje, zelje...cega li vec, nebitno...da ga prate...nije Rogerov problem! Nego njihov, a i nas, kada su u pitanju zaludjenici u ovaj prelijepi sport!! Toliko talenta, a tako malo rada na sebi. Toliko protracenih igraca! Pa nek neko napise da je danas situacija nesto bolja;)

        Vremenom su dolazili Rafa, Nole, Murray. I ostali "tezi" protivnici. Uslovi na terenima drugaciji. On nastavlja da radi na sebi. Radi cak i sa 31 ljetom u djepu. Ali ne, idalje ne zasluzuje pohvale za svoj zestoki rad. Idalje je samo najsretniji teniser ikad;)
        shminka , niko ovde (barema ja ne a verujem i ostali) ne umanjuje uspehe RF-a ni na koji nacin, niti omalovazava njegove rezultate slabijom konkurencijom, ovde se SAMO diskutuje o tome kome je bilo lakse i porede se konkurencije iz dva priblizna (vremenski) teniska perioda.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          shminka , niko ovde (barema ja ne a verujem i ostali) ne umanjuje uspehe RF-a ni na koji nacin, niti omalovazava njegove rezultate slabijom konkurencijom, ovde se SAMO diskutuje o tome kome je bilo lakse i porede se konkurencije iz dva priblizna (vremenski) teniska perioda.
          Ja ne sticem takav utisak. Ali nije ni bitno, naposlijetku. Svakome njegovo;)
          Prilaz problemu na nacin razmisljanja kako je konkurencija bila losija, a ne kako je on bio bolji nije postena prema njemu

          Comment


          • Ej, možemo da mlatimo u nedogled, ali zaista je nesuvislo pričati o tome š.b.b.k.b.b. ... Ako moram da biram, zlatno doba tenisa za mene je druga polovina 80-ih i prva polovina 90-ih ...

            Comment


            • Taman sam pomislio "daj da vidim da li ima nešto dobro..." kad ono opet o NJKV Goatereru, i ostaloj buraniji jel.
              Dobro da nije Bojana ovde razapela neke od vas na stub srama što uopšte razmišljate da diskutujete o tome "dal' je Zeka veliki jer nije imao konkurencije, il je Zeka rođeni Šampion"

              Po mom skromnom mišljenju, stečenom u kontinuiranom praćenju tenisa od tamo nekih kasnih 70-tih pa do sada, ima i boljih od njega. Sticaj objektivnih okolnosti i subjektivnih dostignuća je uzrokovao da je Zeka napravio nešto što će za mnoge biti nedosanjani san. Kapa dole u svakom pogledu.

              Po meni, on je najveći Umetnik, neverovatno posvećen u ciljevima koje je sebi postavio. Njegovi agresivno-precizni udarci i karakteristično kretanje, a naročito taj Šampionski mentalitet, je pojam u tenisu i sigurno ćemo dugo čekati dok se pojavi neko sa takvim atributima.
              Ali nekako se taj njegov uspeh nerealno naduvava do neslućenih dimenzija, u režiji njegovih fanova, koji se totalno nekritički odnose prema uspehu u sportu. Zbog mnogih njegovih fanova, mi ovde imamo toliko potrošenih stranica na isprazna dokazivanja već poznatih činjenica.

              Comment


              • NJKV = Njegovo Kraljevsko Visocanstvo !?
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Ajd sve noto, ali CW-a i mene da poredis s tamo nekim Hjuitom ili Rodikom...

                  A da ponovim pitanje koje je postavio Prle!, trebalo bi da bude bolja diskusija nego ovo pro i anti Federer...
                  "Koji su po vama najtalentovaniji i najbolji igrači koji nikada nisu uzeli GS?!"
                  Uzmimo u obzir da igrački talenat čine shotmaking, varijacije, teniski IQ i taktička potkovanost. Kod fizičkog konstitucija, raspon ruku, brzina, elastičnost i visina. Pokušajte se voditi ovim stavkama i napraviti svoju listu TOP 5 najtalentovanijih igrača Open ere koji nikada nisu uzeli GS i po mogučnosti navedite zašto mislite tako.

                  Comment


                  • Pa kada je i Zec uspeo da u penziju ipak ode sa slemom, uspece valjda i Marej Cak mu zelim da to uradi kao i Ivanisevic (pred sam kraj karijere, na svojoj omiljenoj Vimblndonskoj travi ), a za to vreme neka se neki meni omiljeniji igraci "nakupe" slemova ...
                    Koliko god to lose bilo za tenis generalno ipak prizeljkujem takav scenario ...
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Doktor Cetojevic says: "Ja ne očekujem ništa u životu, ja svoj život živim!"

                      Tako i Novak nije ocekivao da ce imati 2011 godinu onakvu kakvu jeste, pa ste vidli sta je napravio!
                      A ove godine se nije vodio tom izrekom, nego je ocekivao osvajanje RG-a i OI-a, pa je osvojio samo tri turnira.

                      U pravu je covek za sve sto je rekao, Novak treba da se opusti i da uziva na terenu, da se zeza kao sto je i pre cinio i sve ce doci. Kvalitet i znanje poseduje, sto je i dokazao. Verujem da moze podici pehar 9. Septembra, zivi bili pa videli! ;)
                      Last edited by Skrillex; 24-08-12, 22:32.

                      Comment


                      • Pa slazem se ja sa docom ali ipak....to je trebalo tako na pocetku ove godine a ne sad, kad je vrag odneo salu...
                        Nije trebao sebi da postavlja sve te ciljeve, bar ne javno....napravio sam sebi medvedju uslugu, stvorio bespotreban pritisak...No, sta je tu je.
                        Strasno mi je zao jer imam utisak da se davi u casi vode....al to je samo ono, IMO, Nole je za mene zakon. ;) i ne mogu u neke dublje analize.
                        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                        Comment


                        • Konstatnost je nesto najteze u tenisu, nije lako pobedjivati iz godine u godinu.

                          Comment


                          • Q. Both McEnroe and Agassi said in the World Team Tennis match this July that tennis right now at the top, men’s tennis is the toughest ever. Do you think you four guys are the toughest maybe in history in terms of competing against each other and winning events?



                            ROGER FEDERER: I’d say no, but I don’t know. Just because you look back maybe 15 years, then you have Sampras, Edberg, Becker, and Agassi, I don’t know who else. Those guys weren’t good or what? Do you know what I mean?

                            You look back, further back, 20 years, and you have the Connors and the Lendls. Those weren’t good either? I mean, I don’t know. So for me I think that’s respectful. It’s just different times and definitely more athletic, there’s no doubt about that. But then again we don’t play doubles. We don’t play mixed. Maybe we play less matches today because it’s more taxing, but we do play less best‑of‑five set tennis than they used to play. You can’t compare really.

                            but we have somewhat of a golden era right now. I feel that truly. It’s nice to see Andy making his move at the Olympics, nice to see Novak having an absolutely ridiculous year last year, and then Rafa and myself still being around. It’s definitely good times. Past that you still have great champions as well. It’s very interesting at the top right now, and the depth I think has never been greater than right now. There’s no doubt about that.

                            But then best ever? The four of us? That’s a really difficult call.
                            Trebao je samo 3 da kaze posto Andy nema Slam. Connors, Lendl, McEnroe i Wilander zajedno 30 Slamova. Sampras, Agassi, Becker i Edberg 34. Federer, Nadal i Djokovic 33 and counting!
                            Last edited by Vladan; 26-08-12, 18:08.
                            sigpic

                            Comment


                            • http://uk.eurosport.yahoo.com/news/a...134223782.html

                              Comment

                              Working...
                              X