Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad po tebi onda prestaje ta slaba konkurencija, a pocinje zlatno doba tenisa?

    Comment


    • Tenis – Jedan od najboljih tenisera sveta i sigurno najbolji šljakaš Rafaela Nadal boluje od Hofa sindroma i ugrožena mu je karijera.

      Reč je o ozbiljnom poremećaju kolena kada se u zadnjem delu zgloba stvaraju masne naslage, koje pristiskaju tetive i meniskus i dolazi do preopterećenja kolena i jakih upala ligamenata.

      Zbog ovih problema Španac je propustio nekoliko turnira od kojih i dva Grend slema Vimbldon i ˝US Open˝ (otkazao učešće).

      - Sada mi je najvažnije da se oporavim, najmanje razmišljam o plasmanu na ATP listi. Moja karijera je u pitanju. Dugo se mučim s ovim problemom i vreme je da ga rešim. Vratiću se na teren kada budem u stanju za to. Neću da žurim. Jako mi je teško što moram da propustim i US Open, jer sam uvek voleo da igram na ovom turniru. Ali, sada moram da mirujem i povratak na teren zavisi od stanja u kojem će biti moje povređeno desno koleno – rekao je Nadal.

      Hofa sindrom leči se dugačkim mirovanjem, dok je operacija veoma rizična.
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • Nije tacno, rekao je Toni da mu karijera nije uopste ugrozena, treba tri mjeseca mirovanja i vrlo je moguce da ce igrati u septembru
        sigpic

        Comment


        • "We'll see if I will be ready for Gijon, for the Davis Cup. My goal, my dream is to be there if the captain has confidence in me, but it always depends on the captain and the knee."

          Ocigledno je sada promijenio misljenje i o nastupu u DCu

          "The injury is not the same (as before),"

          "It is an injury that start around February before Indian Wells. I played these months with some problems, like in Miami, but normally I had the control of the pain, of the injury.

          "But after Roland Garros the injury got worse and it was impossible to continue competing, and of course the important thing today is to recover as fast as possible after not arriving in perfect conditions in Wimbledon.

          "I am practising hard on the recovery with the physio in the gym, to not lose my fitness, I am a few days outside of the tennis court to try and recover faster."
          Last edited by shminka; 17-08-12, 18:46.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Nije tacno, rekao je Toni da mu karijera nije uopste ugrozena, treba tri mjeseca mirovanja i vrlo je moguce da ce igrati u septembru
            nisam ja to rekao samo sam prekopirao sa sportskog portala sto je ocigledno... ne znam ni sam koji djavo me je terao da kopiram, nadal me ne interesuje kao ni indonezanski fudbal, a i ovaj teniski odeljak je drugaciji od drugih, prepun nervoznih ljudi koji samo cekaju da se zakace za neciji post i koji su uvek spremni da nekog ko ne deli njihovo misljenje "nauce pameti"
            zato kad Federer pobedi ili osvoji nesto dodjem u njegov kutak da podelim radost sa ostalim navijacima i to je to...
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • Sto ne nauci pameti ljude o Federerovoj fizickoj spremi.. takav postovalac Velikog Manitua trebao bi da zna da mu nije pala sa neba i da je morao da se potrudi da je pridoda talentu koji je imao
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Big Nole View Post
                Covek bi samo od 2004 do 2010 sa povredama namlatio 20ak slemova. Govorimo i o slaboj eri koju je igrom slucaja zakacio Federer za kog je magicni Rafa tata-mata.

                Osvojio bi nula slemova [ATTACH=CONFIG]7682[/ATTACH] Verovatno se Vladan sprdao jer je u pitanju ordinarna glupost. Pa covek iako je zakacio mnogo teze protivnike opet je osvojio 11 slemova u periodu koji bi igrao i da je rodjen pocetkom osamdesetih.
                Odmori ti malo, vidim da ti nije lako. Rafa je prvi slam osvojio 2005. i namlatio je prilicno dobar broj slamova i mastersa. Ovo je za njega najbolja era, jer svaka mu podloga odgoovra. Na brzom AO nikad nije nista mogao da uradi, na USO tesko da bi ikad ista mogao prime Federeru. Da ne pricamo o travi koja je bila brza pre 2005. Ovo je za njega najbolji moguci scenario. 2008 kad je Fed polako prolazio svoj prime i imao onu nesrecu sa mono na pocetku sezone, tad je bas Nadal nakupio pobeda protiv Feda i uvukao mu se pod kozu. Uvek je protiv njega igrao na sporim podlogama, na majorima nikada nisu igrali na brzim podlogama.

                Tako da ne znam sta je to a da nije islo na ruku Nadalu tokom njegove karijere da bi imao da zali. Nek se zahvali Bogu sto nije vrsnjak sa Federerom. Tad bi morao da ide na Nalbandiana, onda mladog i neistrosenog Hewita, na travi i brzim podlogama bi imao muke protiv Rodicka. O Safinu da i ne govorim sta bi mu radio na brzim podlogama sa svojim strasniim BH-om.

                I koju je to Rafa imao konkurenciju na sljaci, gde je osvojio 70-80% svojih titula? Samo mi nemoj rec da je to Federer. Barem on nema stil specijalizovan za sljaku. Gde su ti sljakeri koji bi ga zaustavili na sljaci, da nisu to mozda Ferrer, Almagro, Verdasco i ostali Spanci koji se useru cim vide da su u istom zrebu sa njim. Samo mi ti nemoj pricati o jakoj konkurenciji.

                Comment


                • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                  nadal me ne interesuje kao ni indonezanski fudbal
                  Za Indonežanski fudbal razumijem, ali ne kontam kako te veliki Rafael Nadal ne može interesovati ?! Čovjek koji je noćna mora za tvog idola, koji mu je nanio najteže poraze u karijeri, koji je jedini zaslužan što Roger nema 20+ slemova, koji je jedini imao damu da se suprostavi istom onda kada su mnogi gubili mečeve u svlačionici, ne svi, ali mnogi ?! Mislim, nije da te zbog toga treba interesovati, ali ipak pratiš ovaj sport, a današnji tenis bez Rafael Nadala jeednostavno ne bi bio isti i u mom i tvom interesu bi trebalo biti da se dotični što prije oporavi, jer njegov eventualni odlazak bi bio veliki udarac za tenis, teniske ljubitelje, a naročito za glavešine iz ATP-a.

                  Što se tiče fizikalija, one su duša svakog sporta. Možda bih prije rekao temelj. Na njih se nadograđuje sve ono što čini neki sport takvim kakvim jeste. Konkretno u tenisu, udarci, taktika, gameplan, psiha, koncentracija i mentalna stabilnost zavise od fizikalija. Da li je to loše ?! Konkretno ne, ali je loše kada igrači fizičkim talentom nadopunjuju manjak igračkog. Tu je razlika između Rogera i Nadala. Svi su oni vrhunski spremni, ali neko svoje tijelo troši više, neko manje. Dok Federer fizikalije koristi kao pomoćno sredstvo da dođe do cilja, Nadal je to koristio kao glavno. Dok se Federer poboljšanjem fizičke spreme bazirao isključivo na kretanje, Nadal je istu bazirao na destrukciju, stizanje svake loptice, trčanje 2-3 metra iza linije, vinere iz counterpounchinga. U principu, puno se više troši od Federera, što se naravno vidi i na osnovu mečeva, kao i broja povreda.
                  Da li bih ja Rafu trebao manje poštovati zbog toga ?! Nikad, to samo povečava moj respekt prema njemu. Igrač koji toliko voli sport i koji je toliko toga dao tenisu, toliko toga postigao ne zaslužuje nijednu lošu riječ u tom smislu. Međutim, mogu sebi dozvoliti da njegov stil igre manje poštujem u odnosu na ostale igrače. Na to imam pravo, a između Rogerovog plesa i njegove grinderštine uvijek ću stati uz ovo prvo. ;)

                  Ja mu iskreno sve najbolje želim i što brži povratak na teniske terene. U to ne sumnjam, jer šampioni poput njega uvijek se izdižu iznad svega. To je njegova glavna karakteristika, on je šampion.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Originally posted by Prototype View Post
                    Odmori ti malo, vidim da ti nije lako. Rafa je prvi slam osvojio 2005. i namlatio je prilicno dobar broj slamova i mastersa. Ovo je za njega najbolja era, jer svaka mu podloga odgoovra. Na brzom AO nikad nije nista mogao da uradi, na USO tesko da bi ikad ista mogao prime Federeru. Da ne pricamo o travi koja je bila brza pre 2005. Ovo je za njega najbolji moguci scenario. 2008 kad je Fed polako prolazio svoj prime i imao onu nesrecu sa mono na pocetku sezone, tad je bas Nadal nakupio pobeda protiv Feda i uvukao mu se pod kozu. Uvek je protiv njega igrao na sporim podlogama, na majorima nikada nisu igrali na brzim podlogama.

                    Tako da ne znam sta je to a da nije islo na ruku Nadalu tokom njegove karijere da bi imao da zali. Nek se zahvali Bogu sto nije vrsnjak sa Federerom. Tad bi morao da ide na Nalbandiana, onda mladog i neistrosenog Hewita, na travi i brzim podlogama bi imao muke protiv Rodicka. O Safinu da i ne govorim sta bi mu radio na brzim podlogama sa svojim strasniim BH-om.

                    I koju je to Rafa imao konkurenciju na sljaci, gde je osvojio 70-80% svojih titula? Samo mi nemoj rec da je to Federer. Barem on nema stil specijalizovan za sljaku. Gde su ti sljakeri koji bi ga zaustavili na sljaci, da nisu to mozda Ferrer, Almagro, Verdasco i ostali Spanci koji se useru cim vide da su u istom zrebu sa njim. Samo mi ti nemoj pricati o jakoj konkurenciji.
                    Slabo ti sve kapiras. Naosvajao bi se Rafa svega i svacega i protiv Svajcarca, a tek kada se i on izuzme iz jednacine o cemu govorim, kao sto je Federer imao izuzete mladjane Nadala, Mareja i Novaka, a imao likove poput Rodika, Hjuita, Ljubicica i matorog izmucenog Agasija.

                    Bilo bi mu tesko da kolektuje slemove onoliko koliko se Novak namucio za turnir u Torontu.

                    Comment


                    • Zeka-Rafica 10-18
                      U dubini duse menjao bi Zeka sve nizove za obrnut skor.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pa sto ne cutis covece



                        Prle, treba da izbacis pivo jer je danas Viljasu rodjenan, a i motaj se ako mozes ovuda za par sati, iamcu Borga i Mekinroa
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Big Nole View Post
                          Slabo ti sve kapiras. Naosvajao bi se Rafa svega i svacega i protiv Svajcarca, a tek kada se i on izuzme iz jednacine o cemu govorim, kao sto je Federer imao izuzete mladjane Nadala, Mareja i Novaka, a imao likove poput Rodika, Hjuita, Ljubicica i matorog izmucenog Agasija.

                          Bilo bi mu tesko da kolektuje slemove onoliko koliko se Novak namucio za turnir u Torontu.
                          Bogami mlati matori Svajcarac Nadala, Djokovica i Mareja i sad kad nisu vise mladjani... I jedan je on trojice najdominantnijih i u ovoj zlatnoj eri...

                          Comment


                          • Originally posted by Prototype
                            Jesi dao argument u pm. Mada gde ce troll da napise neki argument i ja mnogo trazim :S

                            Mada mogo i nesto drugo da napises ovde, osim toga da je Fed imao slabu eru. Sto si monoton ko monoksid jbt
                            Nema potrebe da se nerviras, ja pokusavam da pricamo ozbiljno.

                            U pitanju je cista logika, ako postoje slabi turniri onda postoji i slaba era. Pa i sam Svajcarac je govorio o nedostatku konkurencije kada je Marej osvajao turnire po Aziji. Ne znam zasto je onda pa bezobrazno zamisliti scenu bez Federera, Nadala i Mareja i reci koliko bi Novak bio dominantan u toj situaciji i zakljuciti da bi to bila slaba era sa jednim dominantnim igracem.

                            Eto Federer je imao srece i da mu se zadesi takva era. Sam bog zna sto to njegove fanove preterano pogadja

                            ---

                            MajaBl, zna Mareja, Nadala i Njovaka da namuci i podjednako matori Ferer i Fis. A Federer je svakako bolji od njih. Nije moja poenta kako se Federer drzi. Zapravo govorim da bi bilo neuporedivo lakse bez njega i njemu slicnih.
                            Last edited by Big Nole; 17-08-12, 20:07.

                            Comment


                            • Kupice Nike-patike jos neki niz, ali tenis je sport 1na1.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Big Nole View Post
                                Nema potrebe da se nerviras, ja pokusavam da pricamo ozbiljno
                                Tesko se sa njim raspravljati ako ne razmisljas isto,onda si trol,spamer i sve ostalo

                                Comment

                                Working...
                                X