Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam mogao odoljeti, pa sam i rukomet i košarku žrtvovao za tenis. Snimak traje 2h i 37m, s tim da poslije svake pauze nakon 2 gejma, odmah prebacuju na sljedeći gejm. Snimak je kao što sam rekao odličan, odnosno kvalitet slike. Nisam to očekivao, da neću morati naprezati oči, ali problem je što na momente zaštopa po 15-20 sekundi, nekoliko puta na izuzetno bitnim poenima, pa mi to malo kvari koncepciju. U trećem setu koji je upravo pri kraju, nedostaje gejm u kojem je Borg brejknuo Johna, tako da nisam uspio sve pohvatati, ali jesam dovoljno da skontam kako su se stvari odvijale i šta je to presudilo za ovakav rezultat. Interesantno je to, kako nakon svakog gledanja otkriješ nešto novo.
    Inače, u gornjem lijevom uglu je crvena petokraka pored koje piše Star sports, pa ne znam je li i kod tebe isti snimak ?!

    Odličan i jako neizvjestan meč je ovo bio. Koliko mentalne borbe prije svega je ovdje bilo, to je fantastično.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • Da, odmah se prebacuju ali su na zalost kratili na jos nekim mestima, a nikako mi nije jasno zbog cega. Najvise se plasim cinjenice da je to verovatno oficijelni video i sa Amazona koji sam nameravao da kupim, i da nikada necu imati 100% tacnu analizu ovog meca

      Ja sam kombinovao neku verziju iz delova sa YT-a, i jedan snimak od 2:28, dakle kraci od tog. Znao sam da su neki losi prvi servisi izostavljeni ali me naljutilo kad sam video da fale i neki poeni, predstavu nemam gde. Sutra cu pogledati svoju arhivu i pokusati da iscupam sto je tacnije moguce podatke, iako je nama najbitnije ono sto se desavalo u mecu. A ne znam zasto ti koci, meni nije. Da, imam taj sa Star sportsom i od toga se nekad ne vidi kako sudija podize ruku za aut uglavnom, ludo sam se provodio pokusavajuci da sastavim mec

      Brejk je pao u cetvrtom gemu, stvari su isle ovako :

      1. 0-15 / p.s / fh / 3 / neiznudjena greska Mekinroa forhend volejom na mrezi
      2. 0-30 / d.s / bh / 3 / greska Mekinroa bekhend volejom na mrezi nakon odlicnog riterna Borga
      3. 15-30 / p.s / 2 / servis viner, Borg je tesko ostecen jer je njegov spori visoki bekhend ritern pao tacno ispred sudije
      4. 15-40 / d.s / bh / 4 / viner Borga bekhend dijagonalom sa osnovne linije
      5. 30-40 / p.s / 2 / servis viner, Borg je mogao bolje da reternira ali je opet predaleko od osnovne linije
      6. Brejk / d.s / 1 / dupla servis greska


      Pricacemo o svemu jer cu pokusati da napisem sto siri uvod u sve sto mec okruzuje ali pogledaj samo koliko je Mekinro bio miran.. ovo je naravno bio turnir gde je dreknuo svoje antologijsko ''You cannot be serious'' a jos neke gluposti pre finala dovele su bukvalno na rub eliminacije. Zato se u ovom mecu kod nekih odluka bukvalno ujedao za jezik samo da bi precutao, sto je meni beskrajno simpaticno. Uspeo je u tome i sigurno mu je pomoglo da drzi mentalne konce u rukama i dobije jedan neverovatno izjednacen duel, protiv ledenog rivala za koga je sve ovo bila rutina
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Ne znam fakat zašto koči, da li je do lošeg torenta, snimka ili nećeg trećeg, ali uspio sam da pregledam čitav meč, doduše uz par sočnih psovki, no nema veze.

        "You cannot be serious" je Johny izgovorio kod onog lob udarca Borga na samu liniju. Po onome što sam ja vidio, John je bio u krivu, ali haj ti reci budali. Inače, njegova samokontrola mi je posebno privukla pažnju. Izuzetno je bitno održati koncentraciju na potrebnom nivou i ne igrati samo na instikt i dozvoljavati da te osjećaji vode. Potrebna je racionalna igra u prelomnim trenucima, a ovaj meč je John prije svega dobio mentalno, pa tek onda igrački. Dodao bih još i zahvaljujući nedostatku sportske sreće za Borga. Objasniću to kada budemo diskutovali u nedelju.

        Hvala na tom podatku za brejk, iznenadio sam se kad sam vidio da je rezultat 4-2 za Borga, a do maloprije bilo 2-1.
        Uglavnom, vrhunski meč kojeg se vrijedilo podsjetiti. Da me ti nisi napomenuo, Bog zna kad bih ga pogledao, jer stalno odgađam i odgađam. Zadnji stariji meč koji sam analizirao bio je onaj iz Melbourna 1988 između Casha i Wilandera.
        Last edited by Prle!; 10-08-12, 23:31.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Komentator kaze da je Dzon bio u cudu jer je loptica bila dobra, no nije mogao nista da promeni i da se recimo poen ponovi, drugacije je to tada bilo

          Da, u onakvoj borbi nekome je moralo zafaliti srece, ako ne skrenem paznju na taj poen obavezno to uradi. Meni je ipak krivo sto nisu otisli u peti set, zasluzio je Borg to. E tek bi se tad sve ponistilo i najbolji igraci planete igrali bi jedan set za najvecu titulu u sportu.. ne bi me cudilo kad ni posle 12 gemova ne bi bilo pobednika, sve je bilo veoma izjednaceno kao i godinu dana ranije

          Hvala tebi sto si ovde, u suprotnom bi citav taj mec ostao na par lajkova datih radi reda


          Ako imas negde tu analizu napisi je molim te, ne znam puno o tom mecu a nisam ga gledao
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Dosta je igrača oštećeno pogrešnim sudijskim odlukama, a uopšte nisu mogli da utiču na njihove odluke. Puno puno drugačije je bilo, sve se maltene promijenilo.

            Kako neće biti krivo, u potpunosti izjednačen meč. Šteta je što se nije desilo nešto slično Wimbledonskim finalima između Nadala i Federera kada su dvije godine zaredom igrali 5 setova, ali oba puta sa različitim pobjednicima na kraju. Nijanse su odlučile ovaj meč, nijanse su odlučile tiebreak trećeg seta, ali je na jednu nijansu direktno uticala i sama podloga odigravši ključnu ulogu na drugoj re-break lopti za Johna u trećem setu pri rezultatu 4-2 za Borga, kada loptica bukvalno nije oskočila, već je skliznula i onemogučila Šveđanina da išta više uradi. Jednostavno je otišla ispod reketa.

            Dobro bi bilo kad bi se još forumaša uključilo u diskusiju, jer užitak je ovdje pisati i kad napišem nešto bar znam da nije u prazno, već da ima teniskih zaluđenika s kojima se može pričati o svim temama zabilježenih u teniskoj historiji. Zato pokušavam što češće pisati ovdje, zbog tebe i tebi sličnih.
            Da me nisi podsjetio na neke mečeve, ko zna kad bi ih odgledao.

            Nažalost, analizu tog finala iz 1988 nemam. Pisao sam i vodio statistiku, ali ko zna gdje su ti papiri završili budući da sam morao nekoliko puta skidati meč, jer mi je prvi snimak bio nepotpun, a onda se to oduživalo danima, pa sam ga naposljetku odlučio samo pregledati i izvući neke odokativne zaključke. Strašan meč je to bio, Cash je igrao na krilima Wimbledonske titule koju je osvojio nekoliko mjeseci ranije. Vrhunski tenis, ali je tada Wilander podsjetio kako dobro može odigrati. To mu je ionako bila zadnja kvalitetna sezona, u kojoj je uzeo čak 3 GS-a i 1 masters.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Sve znam, bio je na njoj i za tren je samo skliznula.. nikakav mu reket ne bi pomogao da ono izvadi, nema teorije

              Ja sve cekam da dodje jos neko stariji ali slaba vajda, potpuno je obrnuto. Petoro ljudi koji vole istoriju bukvalno bi svakog dana imali o cemu pricati, a temu bi nasli za dve sekunde.. i zavrsili na nekoj potpuno desetoj

              Znaci prvi betonski Australian Open imao je vatreno krstenje sa finalom od 4 i po sata i nastavkom dominacije Svedjana prenetom sa trave. A uhvatimo li se sada Vilanderove 1988. ostasmo do jutra, a valja mi ustati za 5 sati. Sutra cu nadam se uraditi statistiku meca, i u nedelju zanimljivosti na turniru i njihov put do finala. Onda cemo videti kako je teniski svet dobio novog kralja a veliki Borg zavrsio u konopcima.. i sve zbog par loptica ili losih udaraca
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Ma druže i ja sam poprilično mlad, hvala Bogu nisam đuturum, pa da moram prvo napisati tekst na papir, a tek onda na računar.
                Oduvijek sam volio tenis, fudbal, F1 i hrvanje. Od nekih sam se sportova distancirao više, od nekih manje, okolnosti su uticale na to, ali od jednog nikad nisam, a to potvrđuju i moji postovi na ovom forumu koji su samo na ovom pdf-u. Jednostavno, historija ovog sporta je previše duga i zanimljiva da bi bila tako lako zaboravljena i omaložavana. A mnogi to rade, naročito mlađe generacije navijača. Toliko je vrhunskih igrača uzimalo rekete u ruke i radilo čuda sa njima, da bi mi trebalo do sutra da ih sve nabrojim. Uvijek me privlačila ta istovremena zahtjevnost i jednostavnost ovog sporta, prilagodbe na različite uslove, na podloge, gradove, igrače, medicinu, tehnologiju itd. Međutim, najdraže mi je bilo kroz vremeplov istraživati o nekadašnjim legendima, njihovim putevima do titula na velkim turnirima, neke od njihvoih anegdota, doživljavja i sličnih stvari, a osim toga privlačilo su me i sad me privlače različite tehnike udaraca svakog igrača. Prosto nevjerovatno, hiljade i hiljade igrača je prošlo, a svaki ima drugačiji hvat, način udarca, položaj tijela, kretanje itd i to se kod nekih razlikuje baš u malim nijansama, ali to je čar ovog sporta - raznolikost, raznovrsnost ili jednostavno RAZLIKA.
                - Zato nikad nisam požalio kad sam ostajao duboko u noć gledajući antologijske mečeve, analizirajući rezultate ATG igrača ili na kraju krajeva diskutujući sa takvim osobama poput tebe, gdje jednostavno znaš da vrijeme nisi potrošio uzalud. A za svaki sekund svog vremena koje sam posvetio ovom sportu, ne žalim ni sekunde, a i kad požalim, tu su igrači poput Haasa, Bakera ili Nalbandiana da me spriječe u tome ili jednostavno historija ove igre koja je sve samo ne zanimljiva.

                O Wilanderu ćemo nekom drugom prilikom.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Dobro je ako si poprilicno mlad, onda te jos vise cenim

                  Imamo ziv primer na ovom forumu, gde tenis postoji od 2008. A nista oni ne omalovazavaju.. oni je samo ignorisu, kao da je nije ni bilo

                  Sve si u pravu, na tenis mi je otislo previse vremena u poslednjih par godina ali ne zalim ni sekunde, makar studirao do cetrdesete. I sto vise vidis ili procitas, shvatis koliko se novih rupa otvorilo, o kojima znas malo ili nista. Uglavnom, imamo zanimaciju za ceo zivot

                  Sto se mene tice, o Vilanderu mozemo i dogodine.. toliko mi je drag i zanimljiv
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • http://www.atpworldtour.com/News/Ten...ild-Cards.aspx
                    sigpic

                    Comment


                    • Nadal se zvanicno povukao sa USO
                      in another life
                      I will love you again, RF.

                      Comment


                      • ako se nekim cudom desi da se ovaj povuce pre Federera ja ne znam, bicu spreman na sve...
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • Zao mi je Rafe. Covek je maler da ima prokleta kolena koja se habaju. Nije to samo sto stavlja telo na ekstremne testove, ima i drugih koji stavljaju pa nemaju silne probleme.

                          Steta, verovatno najveci teniser i sigurno najveci borac.

                          Comment


                          • za ovo sve sto mu se desava moze da zahvali samo svom dragom striki Toniju koji je na silu zeleo da napravi masinu od njega... ipak se pokazalo da je kao i svi od krvi i mesa... Zeleo je Toni na silu sampiona a Rafina sama igra i cist talenat nisu na tom nivou i morao je taj nedostatak da nadomesti na neki nacin... a kako drugacije nego ekstremnim atletskim sposobnostima... sve je to logican splet dogadjaja...
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Toni je dao inervju za neki spanski radio i rekao da karijera uopste nije pod znakom pitanja, moguce da ce igrati vec u septembru, opcija je da igra DC. Potrebna su tri mjeseca odmora i najvjerovatnije ce igrati vrlo brzo. Cilj mu je Rio i ici ce na zlato tamo.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Valentinik Rossifumi View Post
                                za ovo sve sto mu se desava moze da zahvali samo svom dragom striki Toniju koji je na silu zeleo da napravi masinu od njega... ipak se pokazalo da je kao i svi od krvi i mesa... Zeleo je Toni na silu sampiona a Rafina sama igra i cist talenat nisu na tom nivou i morao je taj nedostatak da nadomesti na neki nacin... a kako drugacije nego ekstremnim atletskim sposobnostima... sve je to logican splet dogadjaja...
                                Bas tako , za sve sto mu se desava u zivotu Nadal moze samo da zahvali Toniju. Verujem da bi skoro svako od teniskih igraca danasnjice (sem jednog, eventualno dvojice) istog trenutka menjao svoju tenisku karijeru sa njegovom. A ti ?
                                Sta se sve pise ovde majko mila , ljudi ne razmisle ni sekundu pre nego sto bilo sta napisu ....
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X