Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanje je sta bi bilo sa Borgom na US Openu, tamo su Mekinro i Konors uvek iz sebe izvlacili i vise nego sto su imali, a i Lendl se tu poceo osecati kao kod kuce, jer je i ziveo na nekih pola sata voznje od kompleksa. Da je Borg bio malo stariji u godinama kada se US Open igrao na travi ili zelenoj sljaci ne bi bilo sumnje da bi ga uzeo, ovako mu ostaje velika zal za ta 4 finala. Ruku na srce, tamo nikad posebno nije ni voleo da igra, a posebno su mu smetali nocni mecevi. Sva ta buka i gungula sigurno mu nisu odgovarali, Lendl se sa godinama navikao jer je tamo i ziveo, Bjern nije. Ajde sto je sa njima trojicom mogao da se nosi, treba razmisljati i o mladim momcima koji su dolazili. Bio je neverovatno fizicki pripremljen i na tom planu bi sigurno mogao da bude skoro ravnopravan sa Edbergom, Vilanderom i Bekerom bar do neke 1986. Medjutim, njemu je svega bilo dosta jer je prakticno od sedamnaeste bio pod velikim pritiskom

    Nakon toga dobio ga je ubedljivo i na Svetskom Kupu, pa kad na to dodas prva dva seta Rolan Garosa gde Lendl uopste nije imao ideju kako da mu se suprotstavi, Dzon je u naredna tri seta tog dana u Bulonjskoj sumi izgubio stvarno mnogo, i to vrlo dobro zna. Sa druge strane, Lendlu treba odati priznanje za takvu mentalnu snagu i povratak u mec protiv masine koja nije pokazivala slabost vec 6 meseci. Jeste gubio prethodna 4 finala ali ovo je izvojevao muski. Sve bi se promenilo da je Dzon slavio u Parizu i bez preterivanja mozemo reci da je mogao da puca na sezonu bez poraza, posebno ako racunamo samo ATP turnire bez Davis Cupa. Jedini mec pored poraza od Lendla izgubio je pred US Open, par dana nakon jos jedne titule tako da to i nije preterano i mozda bi turnir i preskocio, koncentrisuci se na Njujork i Melburn

    Da je Dzon izdrzao i osvojio jos neki veliki turnir posle 1984. mogli bismo mozda malo ozbiljnije diskutovati ali opet Konors imam nogo aduta kojima bi ga dobio. Cak i ako uzmemo u obzir Mekinroov sjajni Vimbldon 1992. i 1/2 singla uz titulu sa Stihom u dublu, sve to ostaje u senci onoga sto je Konors uradio u Njujorku desetak meseci ranije, sa svojih 39 godina

    A bukvalno se odmah od Vimbldona 1977. videlo da se njih dvojica nece podnositi
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • John i Jimbo su bili lakozapaljiva roba. Obojica su igrali vrhunski na USO-u ili bar nastojali da igraju, jer ih je sama atmosfera na tribinama tjerala na to. Ima istine u tome što govoriš, pitanje je kako bi reagovao na dolazak nove generacije, te kakve bi rezultate postizao. Šljaku bi vjerujem još nekoliko godina izdominirao, na travi bi vrlo teško mogao postizati jednake rezultate kao u poretklim godinama, dok bih vjerujem na USO-u nastojao doći do titule, jer mu je samo ona falila računajući GS turnire. (ne računajući AO koji se tada igrao na travi, a koji nije bio cijenjen kao ostali GS turniri). 1980-e su on i John odigrali dva vrhunska finala u nizu, jedno na Wimbledonu, a drugo na USO-u. Pitam se da li bi Borg dao Wimbledonsku pobjedu za onu na USO-u, budući da je tada imao 4 titule sa All England kluba, a ovamo nijednu ?! Vjerovatno ne bi, jer Wimbledon je Wimbledon i svaka osvojena Wimbledonska titula naročito nad največim rivalom ima posebnu slast, ali ne mogu reči da mi nije žao što to nije uspio uraditi i na USO-u. Svakako da i pretjerani hype sa kojim je od početka karijere bio suočen ima uloga u svemu tome (zasićenost). Međutim, preko Jimba i Johna se na njihovom terenu očigledno nije moglo.

      Grozni je bio prava mašina. On je mogao da se vrati iz potpuno izgubljenog meča, jer je gotovo na sve bio spreman. Taj meč je jedan od dokaza. To je odlika šampiona, znati iskoristiti protivnikov pad i preuzeti inicijativu u pravom trenutku. Ivan je bio jako dobar u tome. Uspio je zaboraviti na sve poraze od Johna, naročito onu na F.Hillsu nakon koje je i on sam bio svjestan da protiv raspoloženog Johna ne može praktično ništa i u potpunosti preokrenuti meč te tako zadati najjači udarac velikom rivalu, udarac koji ga je vjerovatno koštao još bolje i bogatije karijere. Jedna se zvijezda gasila, ali je druga počela sijati, jer smo u narednim godinama dobili nezaustavljivog i pravog Ivana Lendla koji je pokazivao svoje kvalitete u ponom smislu te riječi te sebi rezervisao mjesto među najboljim igračima Open ere. Iako je poprilično kasno počeo igrati vrhunski tenis.

      Sigurno da možemo zaključiti da je Jimbo u gotovo svim aspektima teniske igre ispred Johna. Za razliku od današnjih zvijezda, cijenio sam njihovu mržnju, jer je bila plod one najljepše - sportske. Obojica su silno željeli pobjedu, obojica su mrzili jedan drugog, ali obojica su pokazivali svoje pravo lice, jer su obojica bili iskreni u tome što rade. Nisu marili za nametnute moralne principe i slične gluposti, obilježili su sportsko rivalstvo na pravi način.
      Ne kažem da ne poštujem Federera, Nadala i Novaka i način na koji se ophode jedni prema drugim, međutim, to mi nije interesantno i lucidno kao rivalstvo Jimba, Johna, Borga i Lendla. Oni su imali više šlifa.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • To je dobro pitanje, mada sumnjam da bi menjao trofeje sa Vimbldona za bilo sta. Kada bi mu neko ponudio razmenu jednog trofeja sa Rolan Garosa za US Open, to bi vec bila druga prica. Mada, otisao je prerano i iznenada pa ne znam da li je ikada pricao o tome, Ivan je otvoreno govorio koliko bi trofeja dao za jedan Vimbldon. Za Borga bi verovatno veci uspeh bio da je uzeo 10 Mejdzora, ali da se njima nasao i jedan US Open, ali nije mu bio sudjen

        Stvarno jesu, u oba finala su se terali do ivice. Na US Openu su igrali najduze finale do tog trenutka a Borg je u mec usao sa strasnih 14 pobeda u nizu u mecevima koji su otisli u peti set. Ovde ce se to promeniti jer je u petom od 2-3 Mekinro uzeo tri gema za redom i na kraju zavrsio posao rezultatom 6-4. Ono sto je zanimljivo, Borg je imao uzasnih problema da vrati Dzonov servis u igru, tu je Amerikanac imao cak 3 puta vise poena. Kada bi se igra razvila Borg je ocekivano bio bolji ali minus akumuliran servis vinerima i greskama nije mogao stici. Brejk prilika je bilo skoro 30, Mekinro ih je iskoristio 8 naspram Bjernovih 5. Strasni udarci i uglovi, kad se pogleda sa kakvim su reketima igrali



        Na Ivanovom primeru mozemo da vidimo koliko je psiha vazna, i koliko je malo potrebno da se stvari potpuno preokrenu. On je pre te 1984. osvojio vec velikih 40 ATP titula, racunajuci Masters KUp, mnoga WTC finalai velike turnire kako na sljaci tako i dvorani. 1984. uzeo je samo 3 titule, najgori skor u prvih 8 profesionalnih sezona, ali se tu nasao Rolan Garos nakon kojeg je sve bilo drugacije. Istina, on je u toj sezoni gubio 7 finala, racunajuci Masters Kup, US Open a skoro svi turniri su bili veliki. Medjutim, oslobodio se velikog pritiska i zapoceo svoje stolovanje na teniskom prestolu, sa 38 finala iz 48 odigranih turnira u sledece 3 godine

        Borg bi se u tom velikom cetvercu verovatno drzao po strani, mada su iskreno njega i najvise postovali. Mekinro je pricao kako bi bilo lepo da se vrati i da tenis nije isti bez njega, secajuci se kako je 1973. bio sakupljac loptica na US Openu dok je Bjern bio mlada zvezda. Ova trojica su jedan drugom svasta radili, negde mozemo i razumeti odnos prema Lendlu jer je dolazio iz stranog i nepoznatog sveta iza gvozdene zavese, ali su se njih dvojica ponasali kao da ne dele istu zastavu. I meni se to vise svidja, kad je vec bilo tako, nego da su se lazno slagali i stvarali krivu sliku. Medjutim, to ih je i teralo da uvek daju maksimum iz sebe, u svakom medjusobnom duelu a posebno na US Openu. Cak i te 1984. publika je vise bila na strani Konorsa, izmedju njih se stvorila hemija od kada je turnir presao na Flesing Medouz i to se nije promenilo sve do povlacenja, uz onu bajku iz 1991. Nikada vise nece voleti nekog igraca kao Dzimija, u to nema sumnje

        Ova danasnja cetvorica moraju ovako da se ponasaju, hteli ne hteli. ATP bi izgubio mnogo jer bi vest o cak i najmanjem incidentu izmedju nekoga od njih obisao svet za 3 sekunde, oborio dva najveca svetska teniska foruma i dao povod za pricu u narednim mesecima.. to jednostavno ne smeju da dozvole, iako bi bilo iskrenije i mozda bismo gledali jos jace duele
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Pitanje - kakav je princip igranja meceva na OI? Kao na Mastersima ili kao na Slamovima?
          in another life
          I will love you again, RF.

          Comment


          • Do finala best of 3, finale best of 5, a ukupno ima 6 meceva, tako da je nesto izmedju mastersa i GS
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • A koliko dana to sve ukupno traje?
              in another life
              I will love you again, RF.

              Comment


              • Originally posted by Shardonnay View Post
                A koliko dana to sve ukupno traje?
                Mislim da traje 8 dana
                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                Comment


                • http://2012.itftennis.com/media/111275/111275.pdf
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Traje od 27 jula do 5 avgusta

                    Comment


                    • Hvala vam
                      eto jedan Fedovac manje ce tad biti na forumu ;)
                      in another life
                      I will love you again, RF.

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Moram nekim opasnim mecom razbiti Agasija i Samprasa, jer ako bih zaredjao njih verovatno se ne bih zaustavio dok ne obradim vsaki mec koji mogu da nadjem.. samo mi je krivo sto im rivalstvo nije bilo jos vece i bogatije, zbog Agasijeve nestalnosti i velikih padova. Ipak, i ovo sto imaju je sasvim dovoljno
                        Jedan od najboljih mečeva koji sam gledao u životu je polufinale Australian Opena 2000. Evo tie-break četvrtog seta koji je mogao Samprasu donijeti novo finale, a ispostavilo se da je donio Agassiju



                        U tom četvrtom setu Sampras je zabio nevjerovatnih 17 asova. Ne znam ko drži rekord u jednom (normalnom) setu.
                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Originally posted by amnesiac View Post
                          Jedan od najboljih mečeva koji sam gledao u životu je polufinale Australian Opena 2000. Evo tie-break četvrtog seta koji je mogao Samprasu donijeti novo finale, a ispostavilo se da je donio Agassiju



                          U tom četvrtom setu Sampras je zabio nevjerovatnih 17 asova. Ne znam ko drži rekord u jednom (normalnom) setu.
                          Jeste, bio je sjajan mec. Morao sam da pobegnem iz skole da bih ih gledao ali su tada bile restrikcije struje pa jedva da sam nesto video I pored silnih aseva Samprasa, Andre je drzao svoju igru sa osnovne linije sve do petog seta kada Pit vise nije imao nista u tanku. Mislim da je na kraju odlucilo nekih 6 poena. Imam mec na nekom disku, obradicu i njega kad stignem

                          Sto se tice normalnijih setova, mislim da je Izner imao 19 u prvom setu Australian Opena 2009. protiv Hrbatija, u svakom slucaju 17 je u vrhu u tom segmentu
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Ne znam koliko je beše Filipusis imao protiv Agasija 2003. na W-u, mislim da je na kraju došao do 45 ...

                            Comment


                            • Znam samo da je Nadal napravio sve što je mogao protiv mene. Nadal nikad nije bio žešći. U Miamiju je dao ostavku, ali je nastavio lobirati za svoje. I nikad žešće
                              Zasto je Nadal sabotirao Ljubicica?

                              Comment


                              • Sinoc sam sa odusevljenjem radio mec Agasija i Samprasa, a posto ranije nisam gledao ovaj snimak koji imam strecao sam se posle svakih reklama da li ce nastaviti kako treba ili ce biti prekida. Do 4-3 u prvom gemu je sve o.k a onda se nakon reklama ukljucuju u peti poen devetog gema, dakle fali citav osmi gem i 5 poena devetog kao za djavola, meca nema na YT-u niti u Vault-u na sajtu Australian Opena, pa ce mi prvi set ostati kratak za tih desetak poena. Nadam se samo da u nastavku nece biti problema i da je od drugog seta video kompletan

                                To me je navelo da razmisljam da bismo mozda trebali da se udruzimo i kupujemo meceve na specijalizovanim sajtovima, kao recimo sa ovog http://www.tennisdvds.net/index.htm ovde je cenovnik meceva i dostave, valjda salje u Srbiju http://www.tennisdvds.net/contact.htm

                                Za nekih stotinjak dolara mogli bismo da uzmemo 21 mec, i to sam racunao dosta meceva na dva DVD-a. Prvo mozemo da vidimo ko je zainteresovan, onda da sastavimo listu zelja i na kraju samo da jedni drugima narezemo meceve
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X