Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nakon onakve analize CW-a, vi obrcete iz supljeg u prazno o Nadalovom foliranju.

    Comment


    • Originally posted by Don Markoni View Post
      ... samo kažem da tako može da razmišlja šira populacija i da onda poraz od Rosola, zbog te povrede, možda neće više toliko da posmatraju kao najveću senzaciju u istoriji ..
      Originally posted by ClayWarrior View Post
      Onaj ko ovo smatra najvecom senzacijom u istoriji nije se nagledao tenisa

      Moram da priznam da si jedan od likova sa fantastičnim poznavanjem tenisa, ali si malko više ostrašćen, po mojim standardima ..Elem, da li ti pojam ''šira populacija'' i ''nagledao se tenisa'' idu zajedno ? Meni nikako ne idu, zato sam i napisao šta ko na koji način može da posmatra ...

      Comment


      • Da li moze neko da mi razjasni sta predstavlja MOMENTUM kada se prati mec preko neta. To je stalna statistika na koji nudi IBM, a celom ATP turu?

        Comment


        • Evo vam jedan cist primer koliko je pouzdana statistika na ATP sajtu kod meceva iz proslosti. Greska je klasicna, i ponavljali su je milion puta. Iz samo njima znanih razloga dupliraju as udarce i duple servis greske, sto je dovoljno da apsolutno sve bude pretumbano i pogresno. To izgleda ovako za mec koji sam analizirao i koji je na prethodnoj strani :

          Moja, tacna statistika :

          Code:
          Trajanje : 1 sat 7 minuta 
          
          [B][COLOR="#FF0000"]Pit Sampras[/COLOR][/B]                                         [B][COLOR="#0000CD"]Boris Beker[/COLOR][/B]
          
          78/145       Ukupan broj osvojenih poena            67/145
          70/41/29     Servisi (ukupno/prvi/drugi)            75/39/36
          35/41        Učinak nakon ubačenog prvog servisa    36/39     
          24/29        Učinak nakon ubačenog drugog servisa   20/36
          19/75        Učinak na servis protivnika            11/70            
          29/75        Vraćeni servisi                        34/70
          7/22         Krilo sa kog je vraćen servis (fh/bh)  15/19
          35           Servis vineri                          40
          1            Duple servis greške                    6             
          0/1          Realizacija brejk lopti                0/1         
          5            Servis gemovi bez izgubljenog poena    3     
          66           Razmene 1-4 (127)                      61
          10           Razmene 5-8 (15)                       5
          2            Razmene 9-12 (3)                       1             
          
          Prosečan broj udaraca u poenu u meču : 2,7
          Prosečan broj udaraca u poenu u meču na servis Samprasa : 2,97 
          Prosečan broj udaraca u poenu u meču na servis Bekera : 2,48

          I njihova, pogresna :
          Attached Files
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Manje od tri udarca je prosek Sta mislis CW,kako bi se oni snasli na ovako usporenim podlogama?

            Comment


            • Originally posted by Vule_89 View Post
              Manje od tri udarca je prosek Sta mislis CW,kako bi se oni snasli na ovako usporenim podlogama?
              Manje od 3.. i to vidis da je Boris vratio skoro 50% Pitovih servisa, moglo je biti za jos koju decimalu manje. Vise od pola poena resili su samo servisom

              Morali bi dosta toga da menjaju u svojoj igri i zavisi da li bi ih promene zakacile na sredini ili na pocetku karijere. Sampras je u svakom slucaju uhvatio poslednji voz za svojih 7 titula na Vimbldonu, pitanje je sta bi bilo da smo kroz citave devedesete imali podlogu kao recimo na ovogodisnjem. A kod obojice bi trpeo i dvoranski rekord koji su imali, bukvalno bi sve bilo drugacije. Paradoks je da bi im sanse za osvajanje Rolan Garosa danas bile vece
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Oba igraca su bili odlicni serveri,al mislim da voleji ne bi bili toliko zastupljeni u igri kao sto su bili..

                Comment


                • CW ti znas zasto je Guillermo Coria prekino karijeru sa 27 godina.
                  "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                  "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                  Comment


                  • Nema sanse da bi svesno napadali svaku priliku ako bi ih recimo neko prebacio na danasnje rekete, ovo je ipak jos uvek 1992. godina

                    Inace, sredinom decenije poceo je da se usporava i Vimbldon (neznatno) ali i Masters Kup. Zao mi je sto ne mogu da zavrsim statistiku meca ove dvojice rivala iz Hamburga 1996. ali nakon tog meca Masters Kup su prebacili na sporiju betonsku podlogu.. reketi su bili sve bolji i promene su bile neizbezne
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by stefan12 View Post
                      CW ti znas zasto je Guillermo Coria prekino karijeru sa 27 godina.
                      Razlog na zalost nije dobar, jednostavno mu smucilo nakon niza losih rezultata. Njega je prakticno unistio Rolan Garos 2004., mec koji se skorije nece ponoviti u finalima Mejdzora. Imao je punu kontrolu, vodjstvo od 2-0 nakon bukvalno sat vremena i 4-3 u trecem, kada je stao i pustio rivala da se vrati. Peti set je bio mucan za gledanje, kako je njima bilo na terenu i ko je bio u vecoj agoniji stvarno ne znam. Onda ga je jos Rafa dotukao u fenomenalnom finalu Rima 2005., kada je bio na jedan poen od vodjstva 4-0 u petom. I dalje je bio jako mlad ali je osvojio jos samo jednu titulu, u Umagu par meseci kasnije. Sad sam proverio i od Umaga 2006. do kraja karijere dobio je dva ATP meca, sto je tuzno. On je samo jedan u nizu igraca koji su u prethodnoj deceniji morali bolje

                      Nadam se da se sada posvetio radu sa bratom Federikom ('92. godiste) i da cemo ga videti na velikim turnirima barem u pratnji brata
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by stefan12 View Post
                        CW ti znas zasto je Guillermo Coria prekino karijeru sa 27 godina.
                        Na nasu veliku zalost najveci problem bila su ledja i ogroman bol koji je osjecao...morao je da mijenja tehniku servisa,koji je vec bio prosjecan,ali je nakon promjene bio kao zenski,pogotovo drugi uz ogroman broj duplih gresaka...vratio se malo da proba opet nakon ovoga sto je Joca rekao,ali je i na Challenger-ima biljezio vise nego skromne rezultate i to je bio alarm za kraj karijere jednog velikog majstora...

                        Interesantno je da je imao namjeru da odmah okonca karijeru u slucaju da je osvojio taj RG protiv Gaudio-a...
                        Last edited by AK47; 05-07-12, 13:49.
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Kakva je to steta za Gaudia i Coriu sto nisu opstali duze u vrhu tenisa, barem bi Rafa imao pristojniju konkurenciju na sljaci. I ne bi igrao uvek u finalima protiv kralja trave i HC Federera.

                          Comment


                          • Cito sam nesto da je u cetvrtom setu tog meca protiv Gaudia na RG izgubio brzinu i da mu servisi nekad nisu prelazili mrezu.
                            "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                            "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                            Comment


                            • Originally posted by stefan12 View Post
                              Cito sam nesto da je u cetvrtom setu tog meca protiv Gaudia na RG izgubio brzinu i da mu servisi nekad nisu prelazili mrezu.
                              On je izgubio brzinu a onaj preko puta se oduzeo pred tolikom pobedom pa su razmenili jedno 9 brejkova u petom setu
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Torima View Post
                                ma šalimo se bre nemoj da se cimaš, vidiš da je dobro zezanje, pa da sam ja hejter jel bi napisao onakav post na Wimby temi?

                                a da Vule hoće da provocira, hoće i to je dokazao mnogo puta ;)
                                U nijednom postu nema provokacije kada je Novak u pitanju..ne znam odakle ti to?

                                Comment

                                Working...
                                X