Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MarRF View Post
    Zar mislis da se ja informisem o teniskim desavanjima kod ovih smesnih navijaca ( necu da ih zovem novinarima) sa domacih televizija, nego prosto postaje smesno. Ajde sto ga salju u penziju vec 3 godine ali da kazu da vise nije interesantan sponzorima ?? Sledeci naslov koji ocekujem je da ga publika sirom sveta ne podnosi......
    Ma mani ih, ja ih ni ne citam, samo ponekad naslov kad vidim, jasno mi je. Uglavnom su suvise pristrasni da bih uvazavala njihovo misljenje Rogera ovde novinari ne maze uopste, i nije mi jasno zasto.

    Originally posted by Ivan Piper View Post
    Ahahahahah

    Kako li si bas taj deo primetio...
    One and only - Rafael Nadal

    Dream it, and then make it happen!

    Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

    Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post

      Ali, oni su bar dobili sansu da pokazu sta znaju, neki su po nesto i osvojili. Dasnji talenti koji imaju 17 ili 18 godina ce cekati do neke 25. godine do velikih trofeja, a pre toga im se smesi jako malo velikih meceva i kaljenja u sampione
      Ne znam kako da pohvalim tebe kao posvećenika, osim da kažem da si u rangu ljudi iz tvog potpisa po tome

      Što se tiče novih talenata, mislim da se iz kvantiteta igrača koji sada imamo u svetu, i jedne vrste pretvaranja tenisa u veštinu sa gladijatorskim karakteristikama, ne može očekivati najezda mladih u vrhu.
      Jednostavno, tenis se nekada igrao iz ljubavi. Pa mnogi treneri su odbijali da treniraju klince koji nisu pokazali makar malo talenta. Sada imamo sve više igrača koji od tenisa žele da žive, ali ne žele da ga u potpunosti 100% i žive .

      Mnogi roditelji ali i mediji utiču na takvu sliku, a da ne govorimo o hiperprodukciji raznih kampova i teniskih akademija. Tu se stvara gomila potencijalne energije, koja čeka i čeka i čeka.... ali nikako da eksplodira. Zašto, pa jednostavno, niko od njih nije baš voljan da se odrekne kompletnog detinjstva i mladosti zarad toga da bi bio šampion, kada može lepo i komotno da živi i od srednje ostvarene karijere i ulaska u prvih 50-tak na listi. Onako, laganica!

      Najgore od svega je to što i kad se pojavi neki ekstrem, vrlo brzo gasne i nestane. Samo najjači uspevaju, i to profili kao Nadal i Novak, jaki fizički a još jači mentalno.
      Jedino takav tip igrača je mogao da svrgne jednog Rogera, koji je nekim svojim unutarnjim superiornim darom za igru nadomeštao sve svoje fizičke i psihičke nedostatke i opstajao kao Šampion tolike godine. Takav se radja, takav se ne postaje. I Novak i Rafa su ogromnim radom i mentalnom snagom postigli da svrgnu Velikog Rogera, i nikako drugačije to ne bi ni mogli da urade. Takav tip igrača će morati da bude i onaj koji bude želeo da svrgne tu dvojicu.

      Tu je dakako i poludirigovani način žreba na turnirima, gde se zarad posete ne sme desiti da se prvi i drugi nosliac sretnu pre finala. A pogledajte samo polufinala na GS osamdesetih, kakva su tu imena gubila i dobijala.

      Vrte se velike pare, i zarad toga se ne može dopustiti da se tamo neki klinac (kao Beker ili Edberg) pojavi i otrese prvog nosioca u 1/4 ili 1/2, bukvalno, ko mače muškatlu....

      Mnogo će vode Dunavom proteći, dok se ne pojavi neki novi Nadal, koji će osvojiti neki major sa 17-18 god, onako, iz cuga, i još nakon toga biti br 1. ili 2. dugi niz godina. Ali naravno, treba imati i nešto više od znanja i snage, i ne bojati se pobede nad nekim velikim igračem.

      Dotle nama, posmatračima, ostaje da čekamo neke nove klince, nekog novog "Davida" i gledamo tenis sa prosekom od 10 i više razmena sa udarcima koji bi malter odvalili na zidu sale OŠ u čijem dvorištu su mnogi počeli svoju priču u tenisu. I kako da očekujemo da bi se neki klinac i snašao u tom bombardovanju sa svih strana.

      Nije možda lepo, ali je svakako ubitačno.

      Comment


      • Bilo bi malo nerealno kada bih ocekivao da neki tinejdzer osvoji Mejdzor ili Masters 1000 turnir. Slemove su tinejdzeri u Open eri osvajali 10 puta, poslednja dva 1990. i 2005. i postoji ogromna verovatnoca da ga ne vidimo vise nikad. Meni jako smeta sto mladi moci ne dobijaju sansu da igraju ATP meceve, da ne govorimo o nekim uspesima. Ove godine, a na polovini smo sezone, imamo jednog decka rodjenog 1994. koji je igrao mec na ATP turniru, ali on je polu amater i zasluzio je WC samo zbog zastave Katara pored imena. Svi ostali, od reda, rodjeni su 1992., a znamo da oni ove godine pune 20. Takodje, ni oni ne bi nista uradili da nije Rajana i Bernarda. Ovaj prvi je veliki radnik a drugi je obdaren nenormalnim talentom.. ponekad pomislim da bi mi se vise isplatila fuzija njih dvojice, makar imao jednog mladog igraca na kojeg mogu da se oslonim
        Radio sam analize za U20 igrace i na Grand Slam i na Masters 1000 turnirima, nije ovo prvi susan period ali je svakako najtrajniji i najdublji. Opet kazem, ova dvojica ce izvaditi 2012. i godina ce biti mnogo uspesnija od prethodne kada je u pitanju ATP Tour, ali problem je sto ne postoji treci igrac koji bi im bar donekle parirao. Drugi problem je sto uopste ne znam na sta ce liciti moje pracenje U20 igraca u 2013., kada mi najstariji momci budu iz generacije '93. Oni nemaju apsolutno nikakvog iskustva, niti jedan veliki mec u reketu i ni trunku sampionskog mentaliteta kojim raspolazu Nadal, Djokovic i u neku ruku Marej. Zato bih jako voleo da Bernard i Rajan izvuku maksimum iz sebe u preostalih 5 meseci, a osvoji li neko od jih dvojice makar jednu malu ATP titulu niko nece biti srecniji od mene. Ona naravno nista ne bi promenila ali cemo (ako to bude Bernard) barem moci da kazemo da je posle 4 godine jedan tinejdzer osvojio ATP titulu, meni bi to bilo jako vazno jer U20 igracima posvecujem najmanje 10 sati nedeljno, svakog dana u godini
        Prosle nedelje, u ponedeljak ili utorak, Miki Jankovic je namucio Damira Dzumhura na Fjucersu u Bosni u prvoj rundi, a prethodno smo ga vodili i u Dizeldorf na Svetski kup. Kada je izasao zreb za juniorski Rolan Garos odmah sam, posle nekih omiljenih igraca, potrazio i njegovo ime ali ga nisam nasao. Proverio sam na ITF sajtu i video da je dvestatrideset i neki junior sveta. Kako on, i mnogi slicni igraci misle da se probiju meni zaista nije jasno. Posto je '94. godiste ovo mu je poslednja juniorska godina i od sledece ulazi u Pro vode, bez meca na Celindzeru, da ne pominjem ATP nivo. I za razliku od nekog Australijanca ili igraca iz Juzne Amerike, ne moze se nadati nikakvim WC-ima za Celindzere, jer ih nemamo. Problem je sto se verovatno ni on ni ostali vrsnjaci ne cimaju previse, a u ovom modernom svetu imas milion stvari koje ce ti odvuci paznju sa rada i treninga. Kao sto si rekao, tenis sigurno ne zive sa 100%
        Voleo bih da malo vise imam uvid u to kako rade kampovi u Nemackoj, Spaniji i u Sjedinjenim Drzavama, prosto da vidim nacin rada sa tim igracima. Pominjao sam cesto Mariju Siskinu, koja je kod Nika na Floridi. Ona stvarno radi kao blesava 5 dana u nedelji, i vec je sa svojih 14 godina potpuno izgradjena, sto ce joj i trebati u danasnjem tenisu. Subotom valjda nadje vremena za neku instant skolu a nedeljom za hobije i odmor. Ona rezultate vec postize ali me zivo zanima kako ce joj se kretati karijera kada joj prodju restrikcije broja turnira koje u godini moze da igra, ipak je jos jako mlada
        Igraca ima previse i jedva stizem rezultate da im pratim, a kamoli kako rade i koliko se trude. Nadala je stric od pocetka spremao za nepokolebljivog spartanca, sa nekim veoma prostim ali delotvornim metodama. Kad god bi osvojio neko spansko prvenstvo, Toni mu je pokazivao listu prethodnih pobednika tog turnira. Neka imena bi prepoznao ali za vecinu nikad nije ni cuo, jer su se izgubili. Zato ga je terao da uvek daje sve od sebe i stalno napreduje. U Monte Karlu 2010. se igrao sa protivnicima ali je za svaki slucaj bio vidjen kako sat vremena nakon meca ide da jos trenira, sutra se mozda pojavi neko spremniji od prethodnih rivala i on bi za njega bio spreman
        Nikada necu zaboraviti ono sto je on radio 2005., sa 18 i 19 godina. Onakvu fizicku i mentalnu snagu i celicnu volju za pobedom, bez straha od ikoga, mislim da vise necemo videti kod nekog mladog igraca, zapece na prvom stepeniku jer nemaju snage da se jure po osnovnoj liniji sa iskusnim i jacim protivnicima. Nista Rafi ne bi znacile Celindzer ili Fjucers titule pre 18. rodjendana, ne bi cak ni ona ATP pobeda ostvarena sa 15. Njega su u sampiona iskovale pobede u Monte Karlu, a posebno Rimu 2005., i pouke iz meca sa Federerom iz Majamija, gde je bio na par poena od pobede. Vecinu meceva u Parizu te godine odigrao je jos uvek kao osmanaestogodisnjak i bukvalno je zracio spremnoscu i resenoscu da moze ili do kraja i da moze da savlada svakoga. Nadam se da cu u julu moci da sastavim price o svih 10 slucajeva u kojima su tinejdzeri osvajali Mejdzore, s tim sto verovatno nikad nece biti potrebe da ih apdejtujem sa novim, prosto je nemoguce
        U poslednjih par sezona ekstrem je samo Tomic, koji je pokazao koliko moze. Na zalost, ima previse dana kada mu se jednostavno ne igra tenis, i to meni nikako ne ide u glavu. Medjutim, tu se opet vracamo na one tvoje pare.. klinac ume da sabere dva i dva, i zna da je mlad i da ova cetvorica nece bit tu doveka. Za 5 godina, kada i bude u nekim najboljim godinama, njega sigurno ceka teniska slava, i ne zuri da do nje dodje ranije. Ostali se mozda i trude ali nemaju njegov talenat ni sposobnosti. Na primeru Gaskea videli smo da ekstrem ne retko zavrsava u blatu ali je sigurno bilo lepo pratiti negove uspehe sa 15, 16 i 17 godina. Danas se radujem svakoj pobedi na Fjucersima do koje dodju igraci od 17 godina, svestan da im je to plafon

        Samo bih voleo da je scena malo vise sarena, da ne vidjam iznova i iznova vecite talente od 30 godina i momke koji se u ovoj slaboj konkurenciji drze u prvih 30 sa par dobrih turnira. Baker i Edberg su nakon velikog juniorskog rivalstva zavladali Vimbldonom par godina kasnije.. nisu postigli sve ono sto se od njih ocekivalo ali su se pojavili i ostali igraci slicnih generacija koji su im stali na put (ili obratno). Danas to ne mogu ni da zamislim i ta cinjenica mi sve vise smeta. Stanje se nece popraviti pa cu za par godina biti srecan kada U20 igraci budu igrali po neki ATP turnir, bez ikakvih nada da ce nesto postici
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Julija Putinceva presla da igra za Kazahstan.....
          http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

          Comment


          • Kad god bi osvojio neko spansko prvenstvo, Toni mu je pokazivao listu prethodnih pobednika tog turnira. Neka imena bi prepoznao ali za vecinu nikad nije ni cuo, jer su se izgubili. Zato ga je terao da uvek daje sve od sebe i stalno napreduje. U Monte Karlu 2010. se igrao sa protivnicima ali je za svaki slucaj bio vidjen kako sat vremena nakon meca ide da jos trenira, sutra se mozda pojavi neko spremniji od prethodnih rivala i on bi za njega bio spreman
            Mislim da si ovim rekao sve, treba imati mentalni sklop kao Nadal ili Novak (kod Mareja još imam ogradu, kao i za Noleta sve do 2011) i rešenost u svojoj glavi da ideš prema tom cilju, a taj cilj je da si najbolji u poslu kojim se baviš. Pa poznata je i priča za RF kada je celu noć pisao jednu rečenicu nakon poraza 3:2 : Ne smeš više nikada izgubiti meč u kome vodiš 2:0 (parafraziram celu priču)

            Kod Nadala je i veliku stvar odigralo to što je imao taj stil igre daleko iza osnovne kojim je mogao da melje sve i da stigne i nemoguće lopte, naročito protiv RF.
            Naravno, on je koristio najbolje igru u kojoj fizička snaga i taj spin koji izgleda tako lako kad ga on raspali (a svako ko je probao da izvede taj udarac, zna koja je tu posebna tehnika i položaj tela u pitanju) dolaze do punog izražaja i predstavljaju pravi zid za svakoga osim za nekoliko retkih slučajeva i naravno Novaka iz 2011.

            Jasno je da će velike pare i sponzori upropastiti i ovaj sport, i to je neminovno, samo je pitanje vremena kada, a sudeći po ponašanju mladih koji se tu pojavljuju, vrlo je blizu taj trenutak.

            Kako je moguće i očekivati, da se jedan igrač/ica, motiviše na veliki rad, kada samo za potpisivanje jednog ugovora za reket, može dobiti nečiju životnu zaradu. Imamo Anu kao očigledan primer negativnog uticaja slave i bogatstva. Jako se lako podlegne, i ja ih uopšte ne krivim. Sistem je takav, i to je fakat.

            Jedna stvar me ipak raduje, a to je da uvek ima neki klinac, koji će sve to materijalno baciti u zapećak radi pobede i dizanja trofeja. Pa koliko je samo medijski prošle godine ekploatisano ono Noletovo vrlo iskreno i emotivno "napasanje travom" na W, jer se videlo da je on svo vreme do tog momenta imao taj cilj pred sobom.

            Dobro je u svemu tome da je ostao dosledan i prisutan na vrhu i nakon toga (evo još neki dan, pa puna godina) što naravno predstavlja i pravi uzrok ovakvim igrama i nastupima, jer treba imati pravu dozu trošenja snage.

            Uvek je teže sačuvati osvojeno nego ga steći.

            Ko se toga ne pridržava, bestraga mu glava
            Last edited by Torima; 05-06-12, 09:27.

            Comment


            • To je problem. Video si koliko je prerani uspeh unistio Dzenifer Kapriati, devojku koja bi za danasnji tenis bila kao stvorena, a pre 20 godina je trebala da rusi redom sve osim onih najvecih rivalki (a imala ih je). Da se nije povratila desetak godina kasnije potpuno bi propala jedna blistava karijera

              Ta Marija Siskina koju sam pominjao jos uvek nije napunila 14, a vec ima trogodisnji ugovor sa nekim proizvodjacem opreme za 300000 dolara. To naravno nije ni promil onoga sto ce u karijeri zaraditi jer je stvarno vanserijski talentat ali ti se sad stavi u njenu kozu pa probaj da teras po ispravnom sportskom putu. Srecom, ona izgleda hoce

              1977 Mekinroa je njegova teniska federacija poslala u Evropu sa 500$, da se snadje kako zna i ume od Rolan Garosa do Vimbldona. Posto je po danima iskalkulisao koliko ce mu novca trebati (neku sicu davali su im i na turniru, zavisi koliko dana izdrzis) shvatio je da u Parizu nema para za hotel gde ce ga recepcija buditi u odredjeno vreme. Jedino mu je preostalo da cele noci ostane budan i takav kasnije ode da igra meceve. To ga naravno nije sprecilo da uzme juniorski trofej, zabelezi jednu pobedu na glavnom turniru, i pravo niotkuda sa starom poznanicom koju je slucajno sreo uzme titulu u miks dublu, pred troje gledalaca U Londonu je naravno resio da se okusa u glavnom zrebu, ali je morao u Roemton u kvalifikacije. Posto je kisa lila kao blesava prebacili su ih u dvoranu, na neke drvene terene koji su bili nenormalno brzi. Ajde sto je sa tim morao da se nosi nego ga je zena jednog rivala tokom citavog meca vredjala na najgori moguci nacin, samo sto nije pocela da ga tuce. Ni to mu nije smetalo da prodje te kvalifikacije i ode do cudesnog 1/2 sa svojih 18 godina. E to je teniska prica koju ce danas malo koji klinac moci da dozivi
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Dženifer sam voleo, a za Seleš navijao. Ali eto i malo nekih drugih faktora osim love i slave je tu uticalo na nju.

                Pa Borg, McEnroe, Nastase, Noah, Konors, Edberg, Lendl.... a da ne pominjem starije generacije su bre volele taj tenis. Igrali su za dušu, iz ćefa i nisu se libili i da preskoče turnir ako im se ne da (sam si pominjao ovde nekoliko nama poznatih slučajeva). Pa ko bi napravio onaj "majmunski" izraz na licu kao Nole kad je "lego" onaj forhend, nego zaljubljenik i posvećenik. Naravno, Rafa nije takav, jer je drugi tip ličnosti, ali i taj momak zna da pokaže emociju.

                Nisu imali veće zadovoljstvo nego da pobede, nadigraju sve protivnike..., a lova je tu bila u petom planu. Naravno vrlo bitna kao sredstvo do postizanja cilja, ali ne i sama sebi cilj igranja i bavljenja tim sportom. Ja bih voleo kad bi se napravila uporedna anketa među starijim i sadašnjim igračima o nagradama i da li su im bitnije materijalne stvari ili ta titula, pobeda, sreća do neba kad ti se ostvari san. Naravno, bilo bi tu mnogo neiskrenih lupetanja o ljubavi i sreći, kao u pop-pesmicama, najviše među mlađim generacijama...

                Naravno i nekad je bilo onih koji su igrali za lovu, i radi rešenja svojih ličnih potreba, ali je u te svrhe postojao sistem organizovanja turnira gde ti odeš, pa kao lafo izgubiš od nekog milionera u finalu, i to tesno i zaradiš kintu. Nije to bila sramota, jer su to i bili turniri namenjeni tome. Pa većina naših igrača (generacije do Bobe, pa i Bobina) je nekad preko leta igrala "egzibicione" turnire po Nemačkoj i tako finansirala svoje igranje tenisa.

                Sad je mnogo bitnije nekim igračima/čicama da prodaju opremu sa svojim logom, nego da pobede najžešćeg konkurenta... Lova je najjača magija
                Last edited by Torima; 05-06-12, 10:59.

                Comment


                • Ne mozes tako da generalizujes stvari, sta onda reci za Hjuita, Hasa, Ferera i jos neke, koji imaju 30+ godina, koji su imali toliko povreda, koji su zaradili lepe pare, ali i dalje zele da igraju taj tenis i vracaju se na teren.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Počeli smo priču o klincima kojih nema na glavnoj sceni, i suština je da su retki klinci koji se pojavljuju na terenu iz posvećenosti a da ih je mnogo više koji igraju za lovu, brza kola, jahte... i sve što ide uz to, belo, žuto...

                    Neke sam propustio, jer bi bio dugaaaačak spisak da sam počeo sve da ih pominjem.

                    Klinaca tu na žalost nema, i to je fakat. A sve će ih ređe i biti.

                    Naravno, hvala ti što si kao poznavalac ove igre, sve nas podsetila na te legende..

                    Comment


                    • I dalje mislim da gresis i da generalizujes stvari.
                      A posto ti je ton kad pricas sa mnom po obicaju katastrofalan, to bi bilo to sto imam da kazem na ovu temu.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ne mozes tako da generalizujes stvari, sta onda reci za Hjuita, Hasa, Ferera i jos neke, koji imaju 30+ godina, koji su imali toliko povreda, koji su zaradili lepe pare, ali i dalje zele da igraju taj tenis i vracaju se na teren.
                        Desi se tako, promasi covek temu, pa shvati i kaze da je pogresio.

                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        I dalje mislim da gresis i da generalizujes stvari.
                        A posto ti je ton kad pricas sa mnom po obicaju katastrofalan, to bi bilo to sto imam da kazem na ovu temu.
                        A mozda i ne...


                        Clay ima bolje poznavanje tensikog uticaja na klince, a Torima finansijskog. Oba su tacna.

                        Cinjenica je da malo mladih igra tenis samo iz ljubavi. Ljubav sa kojom se niko ne radja, ali na kojoj treba raditi od strata ako se prepozna talenat - kao Genciceva koja je pustala Novaku snimke sa Wimbledona i gradila u njegovoj mladoj glavi ideju o velicanstvenosti tog trenutka kad se podigne trofej i upise se ime u listu legendi koje se ne zaboravljaju. Uzimam njega za primer jer o njegovim pocecima znam, sumnjam da je bilo puno drugacije Federeru, Nadalu, mozda i Murrayu. Ivanisevica ce pamtiti po zubima i Wimbledonu, ostalo je nebitno - uzeo je Wimbledon!

                        Pitanje je, gde razumem Clay-a, koliko danas u kampovima rade na motivaciji, na psiholoskom aspektu igre, a s obzirom na to kako tenis danas izgleda, nije iskljuceno da se sve svodi na fizicku pripremljnost i neumitno ponavljanje udaraca... Navescu primer Kine u stonom tenisu. Trenirao sam stoni tenis nekih 6 meseci, za to vreme sam stekao osnove FH, BH, pimpl, topspin udaraca i servisa. Nakon nekih tri meseca, kad smo zavrsili sa osnovnim programom za BH, trener nam je ispricao kako se u Kini trenira. Naime, tamo se prvih 6 meseci radi na osnovnom FH, a sledecih 6 na osnovnom BH!!! Posle godinu dana, ti udarci su njima u opustenoj atmosferi nepogresivi. Nije iskljuceno da se danas tako radi u teniskim kampovima, samo nagadjam, a ovo je logika kojom se sluzim... U stonom tenisu, ipak, nema neke preterane velicanstvenosti, zanimljiv je sport za pracenje, ali nikakav za pamcenje, osim za teske zaljubljenike. Kojih je... jako malo najblaze receno. A tamo je u igri jos manje para, i zaista samo najbolji mogu da zive vise nego pristojno od tog sporta. Dovoljan motiv za besomucno prebacivanje loptica 2 sata dnevno, 4 dana u nedelji, i tako pola godine... pa onda druga strana.

                        Sta reci posle sestocasovnog finala Grand Slam turnira, u kom do samog kraja nije opao intenzitet udaraca? Ta slika, taj osecaj, koji se ne moze izraziti obicnim radovanjem kad se povedi, to klincima treba da se stvara u glavi. Kao sto im se price za laku noc o briznim vitezovima koji spasavaju princeze od zlih zmajeva pricaju kako bi im se stvorio osecaj brige za druge ljude i pravicnosti...

                        Mislim da je to tesko postici u kampovima gde ih ima 20-30. Rad sa decom do 5-6 godina mora da se radi individualno. Tu je i terner jako bitan, da prepozna pravi talenat... Opet, samo nagadjam.

                        Comment


                        • Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Desi se tako, promasi covek temu, pa shvati i kaze da je pogresio.
                          Izvini, ako neko spomene Borga, McEnroea, Nastasea, Noahu, Konorsa, Edberga, Lendla...onda ja mogu da spomenem Hjuita,Hasa, Ferera kao klince, posto su oni u tom drustvu klinci.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Proporcija predaja po godinama

                            Comment


                            • Mislim da tu treba uzeti u obzir i koliko se manje meceva igralo 70-ih i 80-ih, tako da je broj predatih meceva mnogo mnogo puta manji nego u prethodnih 7-8.

                              Comment


                              • Pa nije to broj predatih meceva, vec procenat ;)

                                Evo ti objasnjenje ako te ne mrzi da izucavas ;) http://ww.w.jssm.org/vol11/n2/10/v11n2-10text.php
                                Last edited by altlosta; 05-06-12, 14:49.

                                Comment

                                Working...
                                X