Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by notorious View Post
    Meni nije, ako možeš da mi objasniš.
    Ne mogu prijatelju,ne zelim ,pokusavam ovde biti realan a ne gledati navijacki....pogledaj meceve na sljakastim mastersima i Rolan Garosu od od 2004. do danas i bice ti jasnije nadam se.....i da , recimo Davidenko, Nalby,Gonzales, Ferero....pa bre to su bili sve profesori sljakastog tenisa za ove danasnje jednodimenzionalce, veruj mi...
    sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

    Comment


    • Originally posted by MarRF View Post
      Ne mogu prijatelju,ne zelim ,pokusavam ovde biti realan a ne gledati navijacki....pogledaj meceve na sljakastim mastersima i Rolan Garosu od od 2004. do danas i bice ti jasnije nadam se.....i da , recimo Davidenko, Nalby,Gonzales, Ferero....pa bre to su bili sve profesori sljakastog tenisa za ove danasnje jednodimenzionalce, veruj mi...
      Ne slažem se. Sve je teže uzeti titulu jer se uopšte zna mnogo više o tenisu iz godine u godinu. Samim tim dominacija trojke dobija više na težini.

      Comment


      • Originally posted by SportMaster View Post
        Mozda je zaboravio uzrečicu PO MENI, jer nikad nećemo znati ko je koji na tabeli najboljih svih vremena. Svak ima svog najboljeg igrača i svog najboljeg drugog igrača.
        Necemo ali ovde ljudi vise vole da se gadjaju terminom "najbolji svih vremena" nego leba da jedu

        Ajde da se ogradio na Open eru, tj. na tenis od 1968. nego jok, puca na visoko. Ne znam samo sta cemo pre svih sa Rozvelom, Borgom, Lendlom, Vlanderom, Kurijerom, Viljasom, Koseom i Lakostom za pocetak, da ne pominjem druge
        Last edited by ClayWarrior; 31-05-12, 23:29.
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by SportMaster View Post
          Ne slažem se. Sve je teže uzeti titulu jer se uopšte zna mnogo više o tenisu iz godine u godinu. Samim tim dominacija trojke dobija više na težini.
          Pa nije bas sve teze uzeti titulu.. sa Marejem imaju 35 od poslednjih 41. Masters 1000 turnira a brojku na Slemovima necu ni pisati, porazavajuca je. Godine prolaze a ne menja se nista. Nije sve teze kad se vec vise od pola decenije vrtimo oko istih likova, bez mladih igraca i smena generacija koju smo uvek imali, posebno u 80-im. Nije sve teze kad ti za genijalce Matjea i Hasa, i na desetine slicnih njima od 2000., uvek imas onaj dodatak "Eh da se nije povredio" ili "Eh da je imao malo sredjeniju glavu"
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • A sto se to desava ima li ko da mi kaze neki razlog?
            sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              Pa nije bas sve teze uzeti titulu.. sa Marejem imaju 35 od poslednjih 41. Masters 1000 turnira a brojku na Slemovima necu ni pisati, porazavajuca je. Godine prolaze a ne menja se nista. Nije sve teze kad se vec vise od pola decenije vrtimo oko istih likova, bez mladih igraca i smena generacija koju smo uvek imali, posebno u 80-im. Nije sve teze kad ti za genijalce Matjea i Hasa, i na desetine slicnih njima od 2000., uvek imas onaj dodatak "Eh da se nije povredio" ili "Eh da je imao malo sredjeniju glavu"
              Ipak mislim da se igraju dublji i kvalitetniji udarci nego prije, a smjena generacija ce se desiti nažalost tek kad oni odu. Ove "živine" se prilagođavaju svemu i nikako da im neko svima očita lekciju kao npr. Delpo na kraju 2009.

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Pa nije bas sve teze uzeti titulu.. sa Marejem imaju 35 od poslednjih 41. Masters 1000 turnira a brojku na Slemovima necu ni pisati, porazavajuca je. Godine prolaze a ne menja se nista. Nije sve teze kad se vec vise od pola decenije vrtimo oko istih likova, bez mladih igraca i smena generacija koju smo uvek imali, posebno u 80-im. Nije sve teze kad ti za genijalce Matjea i Hasa, i na desetine slicnih njima od 2000., uvek imas onaj dodatak "Eh da se nije povredio" ili "Eh da je imao malo sredjeniju glavu"
                Po tebi ispada da su Roger,Rafa ili Novak najveci krivci sto nema mnogo igraca sa velikim titulama,nece biti ,bice pre da nisu bili dovoljno dobri da bi ih pobedili i tu se prica zavrsava,kada su igrali u fantasticnoj formi Npr Delpo 2009 Novak 2011 ili Marej na Mastersima itekako su pobedjivali i Rafu i Rogera ,da ne idem daleko unazad Nalbijev Masters u parizu,Davidenkov Masters kup,Congin Masters u Parizu itd.itd.e problem je sto konstantnu formu nisu drzali duzi vremenski period a za to im Roger i Rafa nisu krivi

                Comment


                • Originally posted by SportMaster View Post
                  Ipak mislim da se igraju dublji i kvalitetniji udarci nego prije, a smjena generacija ce se desiti nažalost tek kad oni odu. Ove "živine" se prilagođavaju svemu i nikako da im neko svima očita lekciju kao npr. Delpo na kraju 2009.
                  Igraju se, sa neuporedivo boljim reketom i medicinom koja cini cuda. Nemaju oni cemu da se prilagodjavaju, u tom i jeste poenta, stvari se prilagodjavaju njima
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by juventus View Post
                    Po tebi ispada da su Roger,Rafa ili Novak najveci krivci sto nema mnogo igraca sa velikim titulama,nece biti ,bice pre da nisu bili dovoljno dobri da bi ih pobedili i tu se prica zavrsava,kada su igrali u fantasticnoj formi Npr Delpo 2009 Novak 2011 ili Marej na Mastersima itekako su pobedjivali i Rafu i Rogera ,da ne idem daleko unazad Nalbijev Masters u parizu,Davidenkov Masters kup,Congin Masters u Parizu itd.itd.e problem je sto konstantnu formu nisu drzali duzi vremenski period a za to im Roger i Rafa nisu krivi
                    Pa ko je rekao da su oni krivi, oberucke vec godinama koriste sto iza njih niko ne moze da spoji dva dobra meseca. Taj isti Nalbandian na mnogo vise turnira ne zna gde udara od onih na kojima pokazuje talenat kojim su ga nebesa obdarila. Na misice je izvukao jedan Masters Kup i to je to. Fikser ne bi pobedio ove na Slemu da mu zivot od toga zavisi a Congu sa njegovim skorom na Masters 1000 turnirima necu ni komentarisati
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Ne daj ti Bože da ovu kompaniju vratimo u vrijeme drvenih reketa, znatno slabije ishrane, treninga i suplementacije, a da ne spominjem eru kada je jaz između podloga bio takav da su određeni igrači znali propustiti RG da bi se što bolje pripremili za Wimbledon.
                      - Onda bi se vidjelo ko kosi a ko vodu nosi.
                      Zato su Lendl i Agassi najkompletniji tenniseri svih vremena ili bar Open ere. Nisu se podloge prilagođavale igračima, nego igrači podlogama. To je jedna od čari tenisa, koje nažalost više nema.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Igraju se, sa neuporedivo boljim reketom i medicinom koja cini cuda. Nemaju oni cemu da se prilagodjavaju, u tom i jeste poenta, stvari se prilagodjavaju njima
                        Ko nam garantuje da mocni Ken ne bi uzeo sa novom tehnologijom nekoliko slamova. Mozemo samo nagadjati.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Originally posted by Prle! View Post
                          Ne daj ti Bože da ovu kompaniju vratimo u vrijeme drvenih reketa, znatno slabije ishrane, treninga i suplementacije, a da ne spominjem eru kada je jaz između podloga bio takav da su određeni igrači znali propustiti RG da bi se što bolje pripremili za Wimbledon.
                          - Onda bi se vidjelo ko kosi a ko vodu nosi.
                          Zato su Lendl i Agassi najkompletniji tenniseri svih vremena ili bar Open ere. Nisu se podloge prilagođavale igračima, nego igrači podlogama. To je jedna od čari tenisa, koje nažalost više nema.
                          Svaka cast za avatar, trebao nam je i Borg Tu je sad veliko pitanje izmedju njih dvojice. Agasi je uspeo u onome gde je Ivan omanuo, a to je naravno titula na Vimbldonu. Ipak, covek sa mog avatara je osvojio skoro po 30 ATP titula na tepihu, betonu i sljaci, osvojio je dva Kvinsa u velikom stilu u igrao u 7 1/2 i dva finala na Vimbldonu (imao uspeha i na travi Australije). Agasi je imao labilnog Gorana u finalu ali je zato i Ivan imao kolosalnu sansu 1987. protiv Kesa, taj ce me mec proganjati dok sam ziv. U svakom slucaju, ono sto je Ivan ulozio u svoju igru na travi danas je apsolutno nepojmljiva jer je jednostavno nepotrebna. Rafa posle sljake ode kuci na Majorku, tamo ima neku dvoranu i tu vezba uglavnom servis. Ode na Vimbldon i veze 5 finala, sto ni Sampras nije mogao

                          Originally posted by Indigo View Post
                          Ko nam garantuje da mocni Ken ne bi uzeo sa novom tehnologijom nekoliko slamova. Mozemo samo nagadjati.
                          To je bas nagadjanje, ali sa onolikim talentom mislim da ne bi bilo problema. Jedino bi trebalo videti da li su u pitanju Pro ili amaterski Mejdžori, dati današnji reket sa Kriptona u ruke Panca Gonzaleza znači trenutnu smrt svih ostalih igraca. Zbog njega su pokusavali da promene i najosnovnija teniska pravila ne bi li mu oduzeli suprematiju nakon pocetnog udarca
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Da,da izjednacavanje podloga...e to je glavni krivac. Kod zena je vec proizvelo katastrofu i isto ce da bude kod momaka za koju godinu. Pa i finala mastersa su se igrala na 3 dobijena seta, tako da je bilo dosta teze vezati masterse a sada je i Janko slobodan u 1.kolu..Valjda ce Druit imati dovoljno pameti da nesto ucini .....
                            sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                            Comment


                            • Originally posted by Prle! View Post
                              Ne daj ti Bože da ovu kompaniju vratimo u vrijeme drvenih reketa, znatno slabije ishrane, treninga i suplementacije, a da ne spominjem eru kada je jaz između podloga bio takav da su određeni igrači znali propustiti RG da bi se što bolje pripremili za Wimbledon.
                              - Onda bi se vidjelo ko kosi a ko vodu nosi.
                              Zato su Lendl i Agassi najkompletniji tenniseri svih vremena ili bar Open ere. Nisu se podloge prilagođavale igračima, nego igrači podlogama. To je jedna od čari tenisa, koje nažalost više nema.
                              Ovo vec ide u krajnost,vreme je nemoguce vratiti nazad,zar si uveren da tadasnji igraci nebi koristili sva danasnja sredstva koja su im na raspolaganju,po meni sigurno da bi,igraci se jednostavno prilagodjavaju uslovima koje diktiraju tehnologija i mocne kompanije koje zaradjuju na njima ogroman novac i svako ko se tu prilagodi pre ima vise uspeha ,ali na kraju nije dovoljno imati vrhunski reket i biti jak i brz na terenu vec srce i dusu u tenisu da bi bio veliki igrac

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Svaka cast za avatar, trebao nam je i Borg Tu je sad veliko pitanje izmedju njih dvojice. Agasi je uspeo u onome gde je Ivan omanuo, a to je naravno titula na Vimbldonu. Ipak, covek sa mog avatara je osvojio skoro po 30 ATP titula na tepihu, betonu i sljaci, osvojio je dva Kvinsa u velikom stilu u igrao u 7 1/2 i dva finala na Vimbldonu (imao uspeha i na travi Australije). Agasi je imao labilnog Gorana u finalu ali je zato i Ivan imao kolosalnu sansu 1987. protiv Kesa, taj ce me mec proganjati dok sam ziv. U svakom slucaju, ono sto je Ivan ulozio u svoju igru na travi danas je apsolutno nepojmljiva jer je jednostavno nepotrebna. Rafa posle sljake ode kuci na Majorku, tamo ima neku dvoranu i tu vezba uglavnom servis. Ode na Vimbldon i veze 5 finala, sto ni Sampras nije mogao



                                To je bas nagadjanje, ali sa onolikim talentom mislim da ne bi bilo problema. Jedino bi trebalo videti da li su u pitanju Pro ili amaterski Mejdžori, dati današnji reket sa Kriptona u ruke Panca Gonzaleza znači trenutnu smrt svih ostalih igraca. Zbog njega su pokusavali da promene i najosnovnija teniska pravila ne bi li mu oduzeli suprematiju nakon pocetnog udarca
                                Jel bi bilo oko 300 sta mislis, on je sa onim reketom bio na nivou Grotha.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X