Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne izgleda ovo uopste tako lose. Jednostavna sportska kombinacija, bas kako i treba da bude. U poredjenju sa kic modelima koji su u poslednje vreme preplavili tenis, a sve u zelji da se bude inovativan i trendi, ovo dodje kao pravo osvezenje.

    Sto se tice Nikea i Federera (samo ne znam otkud on u ovoj prici), Djokovic se najpre vodio zeljom da bude prva violina i ne verujem da mu je novac bio presudan( bitan da, ali ne presudan), sto prethodno iskustvo sa ST-om najbolje pokazuje, a s obzirom da se Nike vec uglavio sa Federerom na duze staze tako nesto nisu mogli da mu ponude. Ne zato sto je Djokovicev marketinski potencijal slabiji, naprotiv. U ovom momentu on je daleko pozeljniji i laksi za marketinsku eksploataciju od pomenujtog jer predstavlja sadasnjost i buducnost belog sporta, dok Federer ni jedno ni drugo, i uz adekvatnu medijsku promociju i kvalitetan spin, sto je i Roger imao kada je bio na vrhuncu, ocas posla bi od njega bio napravljen brend.

    Nije ni Roger postao brend sam od sebe, mnogo novca je upumpano i dosta truda ulozeno ne bi li se nabudzila popularnost i od njega napravila ikona, sto je kasnije visestruko naplaceno. Cist marketing, nista drugo i nista sto vec nije vidjeno. Kada bi se svetla marketinga najmocnijih kompanija okrenula na drugu stranu vrlo brzo bi njega bi pala senka i ostao bi u zapecku onih na ciju stranu bi se okrenula, pogotovo sto i igracki sve vise kaska za vodecima. Da li treba da pomenem da bi mu i popularnost rapidno opala u tom slucaju? Kakav zacarani krug
    Last edited by Navras 16950; 23-05-12, 18:59.
    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

    Comment


    • Zar ozbiljno mislis da bi milioni Fedovih fanova poceli da kupuju Djokovicevu opremu, pa cak i da je on potpisao za Nike?
      Ovo nije za ovu temu, ali kad si vec spomenuo...
      Djokovic je u nezgodnoj poziciji, navijaci su se vec poprilicno podelili, ili Nadal ili Fed i isla sam na 3 velika turnira i cinjenica je da najvise ima Fedovih navijaca, pa onda ogroman broj Nadalovih, ali ipak manje od Fedovih, a da Djokovicevih nigde nema.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Zar ozbiljno mislis da bi milioni Fedovih fanova poceli da kupuju Djokovicevu opremu, pa cak i da je on potpisao za Nike?
        Ovo nije za ovu temu, ali kad si vec spomenuo...
        Djokovic je u nezgodnoj poziciji, navijaci su se vec poprilicno podelili, ili Nadal ili Fed i isla sam na 3 velika turnira i cinjenica je da najvise ima Fedovih navijaca, pa onda ogroman broj Nadalovih, ali ipak manje od Fedovih, a da Djokovicevih nigde nema.
        To sve stoji, to je svima jasno, ne moras nigde ni otici dalje od tv-a da to znas. Ali isto tako znas sta je potencijal? Znaci da Novak moze da dobije mnogo vise novih fanova nego Fed, pa i Nadal. To je neki potencijal za nove kupce, ovi koji sad kupuju Fedove ce i dalje naravno kupovati njegove..

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Zar ozbiljno mislis da bi milioni Fedovih fanova poceli da kupuju Djokovicevu opremu, pa cak i da je on potpisao za Nike?
          Ovo nije za ovu temu, ali kad si vec spomenuo...
          Djokovic je u nezgodnoj poziciji, navijaci su se vec poprilicno podelili, ili Nadal ili Fed i isla sam na 3 velika turnira i cinjenica je da najvise ima Fedovih navijaca, pa onda ogroman broj Nadalovih, ali ipak manje od Fedovih, a da Djokovicevih nigde nema.
          Ja koliko vidim po stranim forumima Rogerovi navijaci dosta vise gotivi Djokovica nego Nadala i u slucaju silaska Federera sa velike scene jedan deo njih bi se sigurno okrenuo Djokovicu. Ne govorim o tvrdom jezgru, ono ce uvek biti samo uz Rogera, ali nije zanemarljiv broj onih koji bi u situaciji koju sam pomenuo lako promenili stranu i nasli nekog drugog koga ce da prate u buducnosti. Osim toga, dolaze i nove generacije koje tek traze svog idola i nije nezamislivo da bi se dobar deo njih poistovetio sa aktuelnim sampionom. Ljudi menjaju navike i naklonost u skladu sa aktuelnom situacijom, a mediji su tu da ih usmere na odgovarajucu stranu. Ne sve ali dobar deo. Aura koja je napravljena oko Federera vrlo lako moze biti napravljena i oko Djokovica, a onda sve ide mnogo lakse.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • Originally posted by altlosta View Post
            To sve stoji, to je svima jasno, ne moras nigde ni otici dalje od tv-a da to znas. Ali isto tako znas sta je potencijal? Znaci da Novak moze da dobije mnogo vise novih fanova nego Fed, pa i Nadal. To je neki potencijal za nove kupce, ovi koji sad kupuju Fedove ce i dalje naravno kupovati njegove..
            O tome ja i pricam, koje nove fanove?
            Teniski fanovi su se poprilicno podelili, i sigurno neko ko navija za Nadala ili Feda nece da navija za Djokovica, a jos manje ce da kupuje njegove stvari.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Fed planira da igra narednih 5 godina, za Serenu ne znam, ali i Fed u penziji ce da donosi vise para nego Djokovic koji igra tenis.
              Druga stvar, Fed je pre 2,3 godine potpisao jedan od najjacih sportskih ugovora sa Nikeom, pricalo se o nekih 130 miliona za 10 godina.
              Hhhahhahaha presveti Federer
              ej narode ovaj Federer ja vaistinu bog za naseg Noleta a....da mi predjemo kod Boce i ostalih,ipak je Federer Rodzer zakon a

              Boze sacuvaj!


              Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
              sigpic

              Comment


              • Dobro je Duko, ja samo normalno komuniciram, nemam nameru da se svadjam...

                a ove postove cu da prebacim u opste diskusije, posto im nije ovde mesto
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  O tome ja i pricam, koje nove fanove?
                  Teniski fanovi su se poprilicno podelili, i sigurno neko ko navija za Nadala ili Feda nece da navija za Djokovica, a jos manje ce da kupuje njegove stvari.
                  Sadasnji fanovi da. Ja ti bricam o potencijalu za buducnost. Ljudi umiru, radjaju se.. Klinci koji "sutra" pocnu da treniraju i prate tenis ce se verovatnije odluciti za Novaka ili Nadala. To su potencijalni novi potrosaci.

                  Comment


                  • u jbt. sahrani ti nas, Fedove navijace
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      u jbt. sahrani ti nas, Fedove navijace
                      Pa neke jbg To je vise metafora, nove generacije dolaze, ne ostaje sve isto, do pre pet godina deca su vikala da im se kupuju majice kao sto ima Ronaldo, a danas kao sto ima neki vec drugi Ronaldo. Ja kad sam bila klinka sam kumila za trenerku Bekera Neces ni ti sa (dobro mozda ti hoces ) 40 godina da furas Rogerov kacket , mali je procenat toga. Tako se razvija marketing strategija, ne umires bukvalno, ali kao potrosac, menjaju se zelje i potrebe..
                      Last edited by altlosta; 23-05-12, 17:17.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        O tome ja i pricam, koje nove fanove?
                        Teniski fanovi su se poprilicno podelili, i sigurno neko ko navija za Nadala ili Feda nece da navija za Djokovica, a jos manje ce da kupuje njegove stvari.
                        Previse iskljucivo gledas. Nisu teniski fanovi vojnici koji sve rade samo po automatizmu i kako im se naredi. Neko mozda ne voli Nadala pa zbog toga simpatise Federera kao jedinog oponenta, vazi i obratno. Ima dosta i neopredeljenih. To sto pricas vazi za HC fanove ali ne znam koliki je njihov ukupan udeo. Meni nimalo ne deluje nezamislivo da se strana promeni, aspiracije obicnog navijaca menjaju se tokom vremena i na njih uticu mnoge okolnosti. Sto se tice nove baze, ona itekako postoji. Svake godine se sigurno pojavi odredjeni procenat novih ljudi koji se aktivno ukljuce u pracenje tenisa i u dobroj meri od marketinga zavisi na koju ce stranu otici.

                        Edit: altlosta takodje istakla odlicnu poentu
                        Last edited by Navras 16950; 23-05-12, 17:16.
                        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                        Comment


                        • svede se ova diskusija na ono "moj tata je jači od tvog" ili "moja mama je lepša od tvoje"..

                          meni se ova oprema mnogo više sviđa od ST, ako je Nole zadovoljan uslovima, onda sve 5..
                          Originally posted by gokara
                          Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                          Comment


                          • Ja moram da napisem da jagodice bobice vodimo na kej izvinjavam se ali mnogo je dobra stvar kad jagodicu bobicu odvedes na kej
                            sigpic

                            http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                            Comment


                            • Do prosle godine bi publika mahom stala za Nadala u njihovim mecevima, pogledajmo sad. Je li imao publiku u Rimu, je li imao publiku u MCu, je li je imao na USOu kao Roger npr.? Nije, sem u onom trecem setu kad su htjeli vecu borbu, ipak je finale. Sve od Novaka zavisi, sto vise osvaja sve je popularniji. Simple as that.
                              Federer je posebna prica u tenisu mada u sportu uopste on nije ni blizu jedan od najvecih brendova, e kakvih sve ima. Fudbal, NBA, F1, golf, NFL, koliko su neki od ljudi iz ovih sportova veci brendovi i kolike pare uzimaju od sponzora.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ja msm da je Fed najveca sigurica u sportu. Mozda ce neko biti trenutno popularniji, posebno u fudbalu sto klinci najvise i vole, ali Fed je tu najkonstantniji, ne bih se slozila svakako da ih ima puno vise koji su marketinski isplativiji od Rogera, da ne pricam o brendu tek.

                                Comment

                                Working...
                                X