Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
    Igra se u Velikoj Britaniji, Australiji, Svedskoj, Nizozemskoj, Juznoj Africi. AO se tek oko 10970-e prstao igrati na travi, i USO se igrao na travi. Dakle trava je bila dominatna podloga sve do 1970-e, mogla bi to ona biti opet teoretski. Ali nie to toliko ni bitno, samo treba jos ubaciti tih turnira na travi.
    Sredinom 70-ih US Open je presao na zelenu sljaku a posle tri godine i na beton

    Australija se igrala na travi do 1987.

    Niko te turnire nigde nece ubacivati jer se ovaj raspored nikad nece menjati.. bas ce ATP i organizatori turnira da trose pare i odrzavaju travu, zabole ih uvo

    2020. imaces isti ovakav kalendar, sa betonom kao suvise dominantnom podlogom, na svim profesionalnim nivoima
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Bas tako ovo sve je napravljeno da sto manje potrose,a sto vise zarade.Kapitalizam
      "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

      "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Sredinom 70-ih US Open je presao na zelenu sljaku a posle tri godine i na beton

        Australija se igrala na travi do 1987.

        Niko te turnire nigde nece ubacivati jer se ovaj raspored nikad nece menjati.. bas ce ATP i organizatori turnira da trose pare i odrzavaju travu, zabole ih uvo

        2020. imaces isti ovakav kalendar, sa betonom kao suvise dominantnom podlogom, na svim profesionalnim nivoima
        Pa ja cijelo vrijeme govorim da se nece mijenjati ali da bi bilo posteno da se promijeni.

        Comment


        • Izvini Stefane, od silne kvalitetne rasprave o kalendaru i blacenja Njuporta zaboravio sam da ti odgovorim

          Na zalost nemam link za taj mec, sve je nestalo kada je ugasen Megaupload. Trazi sta ima na YT-u, na Lendlovom kanalu imas nekih 10 minuta
          Last edited by ClayWarrior; 14-02-12, 12:31.
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Delpo vjeruje i nada se da moze postati bolji od Novaka

            'At the Australian Open of 2010 I had the opportunity to grab the number one spot. And after that I also had little points to defend, but I got injured.'

            'It was a very rough time for me. I doubted if I'd ever play tennis again, the doctors didn't know exactly what was wrong with my wrist. I sat back home, was very sad. I followed the tennis on tv and constantly thought when I saw my colleagues play: That should've been me up there.'

            'My state of mind is a whole lot different now compared to what it was in 2010. I'm happy just to play tennis again. My wrist is ok, it's getting better every day. Sometimes it still hurts when it's very humid out there.'

            'I'm closing in on my level of play in the past. In the future I hope to challenge the guys for world #1, but I still have a long way to go.'

            'Novak is the deserving world #1, although Rafael Nadal is closer than he was in 2011. To challenge the #1 spot my game needs to improve a bit. I always need to play aggressive, that was how I was able to beat everyone, I proved that at the US Open in 2009. I just need a bit more time to make my game a 100%.'

            'By losing a couple times against the top guys, I learn how to win against them. I know how to play against Novak. I lost to him at Roland Garros, but in the Davis Cup I beat him. He retired, but still. When I'm fully fit, I think and I hope that I can become better than Novak.'
            Lijepo je sto vjeruje i sto zeli da bude na vrhu,sto misli da to moze.
            Ja i AK smo pricali prosle godine o tome moze li on da igra na Novakovom nivou i on je i tada rekao da moze,ja mislim da ne moze u kontinuitetu,ali da moze da osvaja najvece turnire,ima igru za to.Ukoliko bi opet bilo tih bombi iz FHa i ukoliko bi se malo jos poradilo na servisu,posto je to ubitacna kombinacija,a Delpo ima izuzetno,nenormalno kretanje vratilo bi se i samopouzdanje i vise se ne bi desavali mecevi kao protiv Rogera.
            Kako se taj covjek promijenio sto se tice izjava,zna da kad igra najbolji tenis nema toga koga ne moze pobijediti.
            2009. je on imao jedan problem koji ima i ove godine,na pocetku godine.On nije mogao da pobijedi one najbolje,da im parira,tek se od Miamija to promijenilo,mucio se i protiv gorih od sebe.Mozda se to ponavlja,ono ciscenje od Rogera nista ne mora da znaci,ovaj Delpo je 70% najboljeg.
            Sjecamo se sta je prosle godine izjavio tokom Wa,iako je vecina ukljucujuci i mene sa cudjenjem docekala tu izjavu.Ali je on u mecu protiv Nadala pokazao da i tu moze,da ce i na Wu moci da ide na trofej.
            Ocigledno zeli ne samo vrh vec i tron,sto je dobra stvar za tenis.
            sigpic

            Comment


            • Ovo je kljucna godina za Del Potra. Ne u smislu da mu je ovo poslednja sansa da napravi nesto veliko, ali krajnji je cas da ucini iskorak i priblizi se svojim igrama s kraja 2009. da uzme neki Masters, dodje u samu zavrsnicu GS-a i skine skalp nekome od vodece cetvorke. Ono sto se meni cini kao osnovni problem je njegova gabaritnost. Previse je krupan za danasnji tenis, usporavanje podloga mu nikako ne ide na ruku, i zbog toga mislim da ne moze duzi vremenski period da igra konstantnim i jakim intenzitetom a da ne zapati neku povredu. To naravno ne znaci da na nekom Slemu on ne moze da odigra vrhunski i dodje do trofeja, ali za dolazak na sam tron potrebno je mnogo vise od toga. Videli smo kakve su standarde postavili Novak i Rafa, zastrasujuce, i iskreno ne verujem da bi on mogao da isprati taj tempo duzi vremenski period. Igracki takodje zaostaje, ali nesto bolji servis i zastrasujuci FH bili bi odlicna kombinacija i uz odlicno kretanje za njegovu konstituciju predstavljaju sasvim dobru osnovu.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Nadao sam se da moze da se vrati u sam vrh ali sad vidim koliko je to tesko. Mora da je bilo mnogo bolno sto on kaze gledati momke na cijem je mestu trebao biti on. Povreda ga je sasekla dok je bio na vrhuncu i cinio strasne stvari. Sad mi se nekako cini da je izgubio tu ostrinu i ljutitost koja mu je pogotovo potrebna u borbi protiv top4.
                Ali ko zna mozda mu se neke stvari potrefe pa se vrati u pobednicku fazu, povrati taj mentalitet i osvoji jos koji gren slem. Svakako ima udarce za to
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Originally posted by Navras View Post
                  Ovo je kljucna godina za Del Potra. Ne u smislu da mu je ovo poslednja sansa da napravi nesto veliko, ali krajnji je cas da ucini iskorak i priblizi se svojim igrama s kraja 2009. da uzme neki Masters, dodje u samu zavrsnicu GS-a i skine skalp nekome od vodece cetvorke. Ono sto se meni cini kao osnovni problem je njegova gabaritnost. Previse je krupan za danasnji tenis, usporavanje podloga mu nikako ne ide na ruku, i zbog toga mislim da ne moze duzi vremenski period da igra konstantnim i jakim intenzitetom a da ne zapati neku povredu. To naravno ne znaci da na nekom Slemu on ne moze da odigra vrhunski i dodje do trofeja, ali za dolazak na sam tron potrebno je mnogo vise od toga. Videli smo kakve su standarde postavili Novak i Rafa, zastrasujuce, i iskreno ne verujem da bi on mogao da isprati taj tempo duzi vremenski period. Igracki takodje zaostaje, ali nesto bolji servis i zastrasujuci FH bili bi odlicna kombinacija i uz odlicno kretanje za njegovu konstituciju predstavljaju sasvim dobru osnovu.

                  Nazalost, njegovo kretanje je ocajno otkad je nabacio 5 kila u ovoj zadnjoj stanci izmedju sezona. Ali OCAJNO. Trebao bi se vratiti na 82 kg i onda vratiti staro kretanje. Sa ovom kilazom nema sta traziti.
                  A sto se tice vremena za povratak, 2010-a mu je cijela otisla u oporvaku, u zadnjih godinu dana se super vratio (sa 484-og mjesta do top 10) ali mora smrsaviti ako zeli povratak u sam vrh. Nabijanje kila je bila velika greska.
                  Last edited by ajmooooooo!!!; 14-02-12, 14:18.

                  Comment


                  • Kad smrsa nema tu snagu u udarcima,a trebaju mu bas ubitacni,kao 2009. da probija najbolje.Ali onda su povrede cesce,slazem se sa Navrasom,konstitucija mu je najveci problem i servis koji nikad nije razvijen kako bi mogao biti za tu visinu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Kad smrsa nema tu snagu u udarcima,a trebaju mu bas ubitacni,kao 2009. da probija najbolje.Ali onda su povrede cesce,slazem se sa Navrasom,konstitucija mu je najveci problem i servis koji nikad nije razvijen kako bi mogao biti za tu visinu.
                      2009-e je i imao 82 kg a sad ima 87. Tako da ne bi izgubio nista na snazi.

                      Comment


                      • On na Slemove po svemu sudeci moze da zaboravi. U Australiju ne treba ni da ide, on na onakvoj podlozi ne moze parirati ovim dvema zivotinjama i jurcati se sa njima po osnovnoj liniji. Cak i pre meca sa nekim od njih dvojice Federer mu daje casove tenisa. Rolan Garos ove brzine bi mu dobro legao ali je o tome trebao da razmislja 2009., a ne da bude impresioniran Federerovim Grand Slamom. U finalu bi isao na jos jednog cekicara pa ko bude bolje udarao, verujem da bi to bio on a ne Robin. Vimbldon naravno nece nikad osvojiti a US Open je uzeo bukvalno u poslednjem trenutku
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
                          2009-e je i imao 82 kg a sad ima 87. Tako da ne bi izgubio nista na snazi.
                          Mislis 92 i 97?On sad ima 97 sto je stvarno previse i nekih 90-ak bi bili idealni i kretanje bi bilo opet izvanredno ali bi sigurno izgubio na snazi.Pobjedjivao bi sve sem najbolje cetvorke.E sad koliko je imao 2009. ne znam,ali mu je cilj bio i tada da smrsa da bi se sto manje povredjivao,da smanji opterecenje.ALi zna on sta je cijena toga.Samo da igra kako rece,da ne prolazi opet kroz povrede,samo je to cilj.

                          Slazem se CW za AO,to ce bas tesko osvojiti i stavrno se izglupirao u onom polufinalu,jos je prije meca i izjevljivao da zeli da Roger kompletira Slamove
                          Trava mu je problem zbog kretanja ali je to prosle godine izgledalo mnogo dobro,no ipak su mu vece sanse na RGu,problem su Djokovic i Nadal i kako njih tu probiti,a USO ce valjda biti brzi.
                          Last edited by Vladan; 14-02-12, 15:05.
                          sigpic

                          Comment


                          • Sta bi bilo da nema povrede ne znamo ali ja sam misljenja da on Djokovica ne moze da stigne.Jednostavno stil igre mu je takav da se uopste ne uklapa sa danasnjim podlogama,konstitucija mu je losa a sa ovakvim tenisom dosta rizikuje povrede,to nije slucaj samo sa njim,to je slucaj i sa Raonicem,Iznerom i ostalim Big Serverima(mada je Delpo ipak jaci na forhendu ali su im stilovi igre u principu slicni).Njegov glavni problem u ovom trenutku jeste nedostatak samopouzdanja i strah od povrede.Brzo bi se to promenilo nekim trijumfom nad prvom cetvorkom i osvajanjem nekog malo jaceg turnira,ne mora da bude masters neka je i ovaj Roterdam,Dubai.Takodje,svakako oseca pritisak onih koji osporavaju njegov GS i da je on jedan od onih koji su zalutali medju sampione.Za pocetak neka osvoji neki turnir,nek dobije Federera,Djokovica ili Nadala,neka uzme neki masters(ima najvece sanse u Sinsinatiju i Montrealu,kao i Madridu po mom misljenju)a onda ce mu svakako biti lakse da se pripremi za GS.Koliko ce i da li ce ih uopste osvajati do kraja karijere pitanje je,ja bih rekao da moze,jos jedan,maksimalno dva i to RG ili USO.AO je prespor,za W nema igru iako je prosle godine bio solidan,vidi se da je dosta iza i pitanje je koliko moze da popravi igru na travi,dok je ubrzani RG prava stvar za njega,videlo se to i protiv Novaka prosle godine.US open je uzeo 2009.prosle godine bio je spor ali ne toliko kao AO i to mu daje sansu da se necemu nada,ali podatak da je izgubio od Simona govori da ce mu biti jako tesko.Sto se ove njegove izjave tice,lepo je sto misli da moze,ova izjava daje sliku da je on pun samopouzdanja ali mislim da nije tako i da to njemu najvise treba u ovom trenutku
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Mislis 92 i 97?On sad ima 97 sto je stvarno previse i nekih 90-ak bi bili idealni i kretanje bi bilo opet izvanredno ali bi sigurno izgubio na snazi.Pobjedjivao bi sve sem najbolje cetvorke.E sad koliko je imao 2009. ne znam,ali mu je cilj bio i tada da smrsa da bi se sto manje povredjivao,da smanji opterecenje.ALi zna on sta je cijena toga.Samo da igra kako rece,da ne prolazi opet kroz povrede,samo je to cilj.

                              Slazem se CW za AO,to ce bas tesko osvojiti i stavrno se izglupirao u onom polufinalu,jos je prije meca i izjevljivao da zeli da Roger kompletira Slamove
                              Trava mu je problem zbog kretanja ali je to prosle godine izgledalo mnogo dobro,no ipak su mu vece sanse na RGu,problem su Djokovic i Nadal i kako njih tu probiti,a USO ce valjda biti brzi.
                              Uf uf uf sta je on sebi dozvolio. On se 15 kila "digao" od USO 2009. PA TO NIJE NORMALNO!!! Sad me uopce ne cudi da se tako lose krece.
                              Jako se dobro sjecam da je imao toliko jer sam ga usporedjivao sa Cilicem . Jer su rodjeni skoro na isti dan, jednake su visine a i bili su skoro jednako teski, Cilic je imao 79/80 kg. A prije pola mjeseca sam takodjer vidio koliko kila ima. Vidio sam da je Marin na 87 a i za Del Potra mi se ucinilo (i to sam sigurno vise puta pogledao).

                              Po meni je neka maksimalna kilaza 85 kg. Tu se i treba vrtiti, izmedju 80 i 85. Idealna visina je izmedju 185 i 190.

                              Comment


                              • @ajmooo
                                U pravu si,imao je 82kg..na njegovih 1,98 je malo..
                                200px-Juan_Martin_del_Potro_at_the_2008_US_Open5.jpg

                                Comment

                                Working...
                                X