Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Pa vec su ove godine smanjili kalendar za 2 nedelje i tako je masters u Parizu trajno unisten, posto odmah posle njega pocinje zavrsni masters i svima je jasno da najbolji igraci tu nece bas da daju svoj maksimum.
    A ukoliko se jos smanji kalendar, onda ce se doci do toga da se u jednoj nedelji igraju 3,4 i vise turnira sto nikako ne odgovara nizerangiranim teniserima koji nece moci da skupljaju poene i nece moci da igraju isti broj turnira koji su mogli ranije.
    Sto je dobro, jer bar na jednom jakom turniru nece biti "privatni tour" prve 4-ice i neki drugi ce se moci ogrebati za bodove.
    Npr, volio bi gledati na svim GS-ovima da su prva 4 u polufinalu ali ne bas i na svim turnirima na kojima nastupaju.

    Originally posted by ClayWarrior View Post
    Jesi ti nekad pogledao kalendare od pre 20 ili 25 godina? Na sljaci se igralo i posle US Opena
    I Palermo se igrao do nedavno.

    Originally posted by bojanaBG View Post
    ajmoooo kako te pogresno citiram kad si ti ovo napisao:
    Pa post iznad toga si napisala kako sam ja rekao da sve podloge jednako unistavaju zdravlje a ovdje je sajno vidi da sam napisao da je to beton.
    Last edited by ajmooooooo!!!; 14-02-12, 09:40.

    Comment


    • Rec je o promenama..vec se desavaju..nema smisla da pred Wimbldon idu samo 3 turnira na travi..od toga su dva u isto vreme..

      Comment


      • Originally posted by ClayWarrior View Post
        Jesi ti nekad pogledao kalendare od pre 20 ili 25 godina? Na sljaci se igralo i posle US Opena
        1989 se igralo cetiri turnira poslije US opena na sljaci.
        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

        Comment


        • Originally posted by Vule_89 View Post
          Rec je o promenama..vec se desavaju..nema smisla da pred Wimbldon idu samo 3 turnira na travi..od toga su dva u isto vreme..
          Ako cemo tacno, nisu 3 nego 4 turnira, 2+2.
          Ali ono sto je sigurno, RG nece odustati od svog termina kao ni W.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Vule_89 View Post
            Rec je o promenama..vec se desavaju..nema smisla da pred Wimbldon idu samo 3 turnira na travi..od toga su dva u isto vreme..
            Kako nema smisla,a koliko bi ih to ti ziv bio stavio,gdje se to praktikuje igra na travi uopste,imas dvije sedmice do WB-a( nije 3 nego 4 turnira,2 po sedmici,sasvim dovoljno)i poslije jos Newport
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ako cemo tacno, nisu 3 nego 4 turnira, 2+2.
              Ali ono sto je sigurno, RG nece odustati od svog termina kao ni W.
              Naravno da nece, velika je to tradicija. Ali moze se jos ubaciti turnira na travi.

              Comment


              • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
                Naravno da nece, velika je to tradicija. Ali moze se jos ubaciti turnira na travi.
                Pa moze, ali imaces turnir jacine Njuporta i ja ne vidim svrhu.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by AK47 View Post
                  Kako nema smisla,a koliko bi ih to ti ziv bio stavio,gdje se to praktikuje igra na travi uopste,imas dvije sedmice do WB-a( nije 3 nego 4 turnira,2 po sedmici,sasvim dovoljno)i poslije jos Newport
                  Pa u tome i jeste stvar,da su svi ti turniri uvertira pred grand slam na odredjenoj podlozi..verovatno se nista nece menjati zbog tradicije RG i W..ali ne znam zasto bi neko pre beton izbacio a igra se US open,a ostavio npr i sljaku i travu posle W..sve u svemu previse turnira ima na sljaci..

                  Comment


                  • Originally posted by Vule_89 View Post
                    Rec je o promenama..vec se desavaju..nema smisla da pred Wimbldon idu samo 3 turnira na travi..od toga su dva u isto vreme..
                    Nije toliko tesko vrteti kalendare unazad... nekada nije bilo ni ovoliko travnatih turnira pred Vimbldon i nema ih 3 nego 4
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Greska je,nisam racunao London..ispravili su me vec AK i Bojana..tako da nema potrebe da se ponavljate..
                      Last edited by Vule_89; 14-02-12, 09:52.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pa moze, ali imaces turnir jacine Njuporta i ja ne vidim svrhu.
                        Pa mogu biti i turniri serije 500 ili cak jedan Masters.

                        Originally posted by Vule_89 View Post
                        Pa u tome i jeste stvar,da su svi ti turniri uvertira pred grand slam na odredjenoj podlozi..verovatno se nista nece menjati zbog tradicije RG i W..ali ne znam zasto bi neko pre beton izbacio a igra se US open,a ostavio npr i sljaku i travu posle W..sve u svemu previse turnira ima na sljaci..

                        ne znam jesi na mene mislio ali americka turneja pocinje oko 1.8.

                        Comment


                        • Nema uopste potrebe za svim ovim ali ajde!

                          Nekada se znalo da odredjeni igraci nemaju sta da traze na terenima VImbldona.. zato su igrani turniri na sljaci kroz ceo jun. Danas u ovom ''zlatnom dobu'' za tim nema potrebe
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by ClayWarrior View Post
                            Nema uopste potrebe za svim ovim ali ajde!

                            Nekada se znalo da odredjeni igraci nemaju sta da traze na terenima VImbldona.. zato su igrani turniri na sljaci kroz ceo jun. Danas u ovom ''zlatnom dobu'' za tim nema potrebe
                            Igra se u Velikoj Britaniji, Australiji, Svedskoj, Nizozemskoj, Juznoj Africi. AO se tek oko 10970-e prstao igrati na travi, i USO se igrao na travi. Dakle trava je bila dominatna podloga sve do 1970-e, mogla bi to ona biti opet teoretski. Ali nie to toliko ni bitno, samo treba jos ubaciti tih turnira na travi.

                            Comment


                            • Pa najverovatnije da se nista nece menjati,sto kaze Bojana,tradicija je velika u pitanju..ali sto kazem,vecina igraca se buni..Nadal,Murray,Lopez..oni traze promene.Sve u svemu mislim da ce u skorije vreme morati da pronadju neko resenje..

                              Comment


                              • Originally posted by Vule_89 View Post
                                Pa u tome i jeste stvar,da su svi ti turniri uvertira pred grand slam na odredjenoj podlozi..verovatno se nista nece menjati zbog tradicije RG i W..ali ne znam zasto bi neko pre beton izbacio a igra se US open,a ostavio npr i sljaku i travu posle W..sve u svemu previse turnira ima na sljaci..
                                Ima previse turnira na betonu,sljaka je najzdravija podloga jer ispod nje idu 4-5(neki kazu i vise) raznih vrsta zemlje i tvari kako bi ona bila ono sto mi mozemo vidjeti.Igraci se uopste ne pate na njoj i vecina ih pocinje tu da trenira(masa igraca iz svih zemalja trce u Spaniju da pocnu karijeru,dobre skole i sve pocinje na svetoj sljaci).Igraci se najmanje izlazu potrosnji i povredama na toj vrsti podloge.Sta ce ti vise turnira na travi kad se Rafa sprema za WB na sljaci u svom rodnom mjestu,a najbolji je igrac na travi zadnje 3-4 godine,dodje u Lodnon na Q samo radi novca i da malo osjeti podlogu, nista vise(Djokovic je osvojio a nije igrao nista cini mi se),eto ove godine mu je i porez zasmetao pa mislim da nece vise igrati tamo nego na ruznijem turniru sto Halle jeste .Mozda bi bilo fino za gledanje,ali s obzirom da priprema igraca za WB nazalost ne zahtijeva uopste turnire na travi,onda i nema neku svrhu da se to povecava...a Newport poslije WB se ne moze tek tako skinuti,tradicija je velika
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X