Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FC Nadal napisao si si da te vise nerviraju neki navijaci Djokovica nego,sam on,mogu da se slozim sa tobom donekle,stvarno ima ljudi koji preteruju.I mene samog nekad nerviraju takve stvari,ali to je donekle normalno.Novak je ovde vise od sportiste,on je ovde kao neko Bozanstvo,sto jeste preterivanje,ali mi je razumljivo,jer za zemlju kao sto je Srbija,je neverovatno da ima takvog sportistu i tenisera...Isto tako sam citao na internetu na stranim sajtovima,kako preteruju u velicanju Rodzera i Rafalea,a omalovazavaju uspeh recimo Novaka.Siguran sam da na nekom spanskom forumu,apsolutno favorizuju Nadala...

    Pisali ste o kompleksima...Nema sumnje da Rodzer vec ima veliki kompleks Nadala,a isto tako nema sumnje da je Rafael navukao kompleks Novaka.E sad ja imam osecaj da Rafin kompleks jos nije toliki kao Federerov,naravno bice ukoliko Nole nastavi da ga pobedjuje,jer 7 puta zaredom stvarno nije malo.Ali tesko je ocekivati i nerealno,da Novak nastavi da stalno pobedjuje Nadala,mislim da je to nemoguce.Na ovom poslednjem mecu jer Nadal bio malo agresivniji nego inace i ovaj servis u telo Novaka je bio koristan,kao sto sam vec napisao.

    Videcemo sta ce biti,ali nas ocekuje defintivno paklena sezona,Marej je takodje napredovao,Federer je i dalje tu,ali ja opet mislim da ce Djokovic i Nadal voditi glavnu rec

    Comment


    • Murray ili Roddick , ko je vece ime? Po meni Murray.

      Roddick ima vise uspjeha ali je po meni Murray veci jer igra puno kvaliteniji tenis nego kad je Roddick bio na maksimumu i svoje uspjehe je osvario u puno tezoj konkurenciji.

      Comment


      • Interesuje me sta mislite o ovim cinjenicama..ovo je komentar sa jednog portala..

        Nadal nikako ne moze biti medju 3 najbolja tenisera svih vremena.
        Po broju osvojenih titula nalazi se na 11. mestu u open eri.
        Po broju osvojenih gren slemova nalazi se na 4. mestu.
        Po uspesnosti (odnos pobeda i poraza) na tvrdim podlogama nalazi se na 13. mestu.
        Po uspesnosti na travi na 7. mestu, a samo po uspesnosti na sljaci je na 1. mestu.
        Po ukupnoj uspesnosti na svim podlogama je na 2. mestu iza Borga, ali i to samo zahvaljujuci toj sljaci na kojoj je odigrao skoro 250 meceva i doziveo samo 18 poraza.
        Po broju osvojenih mastersa je na prvom mestu (19 mastersa), ali i to je samo zahvaljujuci sljaci na kojoj je osvojio 14 od ovih 19 masters titula.
        Po uspesnosti u mecevima sa teniserima iz prvih 10 nalazi se na 4. mestu, ali opet samo zahvaljujuci sljaci.
        Kada se oduzmu njegove pobede na sljaci protiv top ten tenisera, Nadal ima negativan skor protiv takvih tenisera na ostalim podlogama i verovatno ne bi bio ni medju prvih 20.
        Kao sto vidite 90% Nadalovih uspeha i ovih dobrih statistika vezano je za sljaku, ali mislim da je suludo samo zbog te sljake stavljati ga medju 3 najbolja tenisera ikada.
        On jeste na sljaci ne samo medju prva 3, vec najbolji svih vremena.
        Medjutim na ostalim podlogama ne spada ni medju 10 najboljih, bilo da gledate titule, pobede i poraze, meceve sa najvecim konkurentima.
        To su cinjenice koje niko ne moze da opovrgne.
        Znam sad ce neki reci kako je osvojio i Autraliju i US Open, ali koliko samo ima tenisera koji su to uradili.
        Jedna lasta ne cini prolece.
        Po broju titula na tvrdim podlogama Nadal se nalazi na 19. mestu u open eri.

        Comment


        • Ne znam ko uopste smatra da je Rafa medju tri najveca igraca svih vremena. Kako god da su dosli do tog pitanja ne verujem da znaju 10 igraca koji su igrali pre Borga i eventualno Lejvera ali svako voli da se gadja ''najvecim svih vremena''
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vule_89 View Post
            Interesuje me sta mislite o ovim cinjenicama..ovo je komentar sa jednog portala..

            Nadal nikako ne moze biti medju 3 najbolja tenisera svih vremena.
            Po broju osvojenih titula nalazi se na 11. mestu u open eri.
            Po broju osvojenih gren slemova nalazi se na 4. mestu.
            Po uspesnosti (odnos pobeda i poraza) na tvrdim podlogama nalazi se na 13. mestu.
            Po uspesnosti na travi na 7. mestu, a samo po uspesnosti na sljaci je na 1. mestu.
            Po ukupnoj uspesnosti na svim podlogama je na 2. mestu iza Borga, ali i to samo zahvaljujuci toj sljaci na kojoj je odigrao skoro 250 meceva i doziveo samo 18 poraza.
            Po broju osvojenih mastersa je na prvom mestu (19 mastersa), ali i to je samo zahvaljujuci sljaci na kojoj je osvojio 14 od ovih 19 masters titula.
            Po uspesnosti u mecevima sa teniserima iz prvih 10 nalazi se na 4. mestu, ali opet samo zahvaljujuci sljaci.
            Kada se oduzmu njegove pobede na sljaci protiv top ten tenisera, Nadal ima negativan skor protiv takvih tenisera na ostalim podlogama i verovatno ne bi bio ni medju prvih 20.
            Kao sto vidite 90% Nadalovih uspeha i ovih dobrih statistika vezano je za sljaku, ali mislim da je suludo samo zbog te sljake stavljati ga medju 3 najbolja tenisera ikada.
            On jeste na sljaci ne samo medju prva 3, vec najbolji svih vremena.
            Medjutim na ostalim podlogama ne spada ni medju 10 najboljih, bilo da gledate titule, pobede i poraze, meceve sa najvecim konkurentima.
            To su cinjenice koje niko ne moze da opovrgne.
            Znam sad ce neki reci kako je osvojio i Autraliju i US Open, ali koliko samo ima tenisera koji su to uradili.
            Jedna lasta ne cini prolece.
            Po broju titula na tvrdim podlogama Nadal se nalazi na 19. mestu u open eri.


            Ubio si mi sve nade koje sam imao da Nadal moze biti "jedan od najbolji" na kraju karijeri,nakon ovog posta i ovih cinjenica,pogodila me surova realnost.
            Last edited by DinoFC; 11-02-12, 12:24.

            Comment


            • Obozavam kako ovaj decko kaze "samo zahvaljujuci sljaci" XD

              Comment


              • Sto,zar nije tako?Pa 90% postignutog je na sljaci...Decko je lepo objasnio.Mislim da se pitanje da li ce biti jedan od najboljih ni ne postavlja.

                Comment


                • Originally posted by draza View Post
                  Sto,zar nije tako?Pa 90% postignutog je na sljaci...Decko je lepo objasnio.Mislim da se pitanje da li ce biti jedan od najboljih ni ne postavlja.
                  Haha pa sta je on losiji tenisac ako je 90% toga ostvario na zemlji? Potpuno je nebitno na kojoj je to podlozi ostvario.
                  Cak je ovo i bolje, jer je covjek najbolji igrac na jednoj podlozi svih vremena. Upisao se u povijest.
                  Last edited by ajmooooooo!!!; 11-02-12, 13:09.

                  Comment


                  • Da bi bio jedan od najboljih,mislim da bi trebalo da ima podjednako titula na svim podlogama,a ne samo na jednoj...
                    Tu se slazem sa tobom da je najbolji svih vremena na sljaci,ali za ostatak nikako...pogledaj samo masterse i sve ce biti jasno...Ima on igru donekle za sve podloge,tu se popravio u zadnje vreme.Da se ne lazemo,ko zna sta bi on sve uzeo 2011 da nije bilo Novaka...sto opet samo govori da ne moze biti jedan od najboljih svih vremena...
                    Last edited by draza; 11-02-12, 13:15.

                    Comment


                    • Originally posted by draza View Post
                      Da bi bio jedan od najboljih,mislim da bi trebalo da ima podjednako titula na svim podlogama,a ne samo na jednoj...
                      Potpuno krivo mislis.

                      Nego od tih 90% je od 10 GS-ova 4 osvoio a da se ne radi o zemlji. Cak stovise u zadnjih 6 osvojenih su samo 2 na zemlji, dakle sva ta 4. Plus je osvojio OI na betonu.


                      Ni ja ne mislim da je top 3 svih vremena ali morao sam ispraviti ovo.

                      Comment


                      • Ja ionako imam osecaj da se 90% turnira igra na sljaci, niko ne menja igru, za W se spremas na sljaci i tako to. Lepo je to CW rekao pre nekoliko strana.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Kazem ja popravio je on igru za ostale podloge...pogotovo na betonu se video napredak,ali utisak ostaje isti,a to je da je on klasican sljakas...ne znam...mislim i ako dodje do GS to ce biti na RG i to je to.Ponoviti ona 4 van sljake ce biti pakleno tesko...bilo koji od njih.Daleko bilo da nesto osporavam..

                          Comment


                          • Originally posted by draza View Post
                            Kazem ja popravio je on igru za ostale podloge...pogotovo na betonu se video napredak,ali utisak ostaje isti,a to je da je on klasican sljakas...ne znam...mislim i ako dodje do GS to ce biti na RG i to je to.Ponoviti ona 4 van sljake ce biti pakleno tesko...bilo koji od njih.Daleko bilo da nesto osporavam..
                            Osvojio je 4 GS-a i jos igrao 5 finala van zemljanih terena. Zadnja 3 GS-a koja se nisu igrala na zemlji je igrao finale.

                            Pa kako je onda on klasican zemljas?
                            Last edited by ajmooooooo!!!; 11-02-12, 14:02.

                            Comment


                            • Originally posted by draza View Post
                              Kazem ja popravio je on igru za ostale podloge...pogotovo na betonu se video napredak,ali utisak ostaje isti,a to je da je on klasican sljakas...ne znam...mislim i ako dodje do GS to ce biti na RG i to je to.Ponoviti ona 4 van sljake ce biti pakleno tesko...bilo koji od njih.Daleko bilo da nesto osporavam..
                              Igra 4 zaredom slam finala a sljakas,pomjeraju se granice na ovom forumu

                              Comment


                              • Da se zadrzimo malo na toj negovoj sljaci.. ne znam da li je onaj ko je ovo pisao i nabrajao svestan u koliko drugacijim uslovima Nadal igra u odnosu na Viljasa, Mustera, Borga ili Lendla. Mislim da je opsta stvar da su 5 najvecih sljakastih turnira u Nadalovo vreme Rolan Garos, 3 Masters 1000 turnira i Barselona. Decko od ukupno 32 titule ima 26 na ovih 5 turnira!! On za razliku od igraca koje sam pomenuo uopste ne moze da eksploatise svoju dominaciju na ovoj podlozi tokom vise od pola decenije jer osim ovih 5 turnira vec godinama nista drugo ne moze ni da igra na sljaci.. inace bi mu broj titula vec bio blizu brojke 50 s obzirom na to koliko je on dobar i kakvu je konkurenciju imao svih ovih godina. Dok su se Viljas i Muster nakupili titula na turnirima poput danasnjeg Beograda, Estorila, Minhena i ostalih malih turnira Nadal to ne moze da radi. Ako ne osvoji sve ovo od pocetka aprila do pcoetka juna sa njegovom sljakom je gotovo.. za razliku od njih, ne igra na sljaci u julu ili cak posle US Opena, sto su oni redovno radili. Poslednju titulu na sljaci koja ne pripada ovoj velikoj petorci Rafa je uzeo pre 4 i po godine u Stutgartu a pitanje je kada ce doci sledeca jer mu i ne prilici da se spusta na te turnire niti moze da ih uklopi u raspored sve i da hoce
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X