Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Igrao se tenis i prosle nedelje pa je nas petoro nesto pisalo
    Pa ne prate svi, legendo, to kao što to ti radiš (kapa dole).

    Uvek imaš, u svim sportovima:

    1 poznavaoce
    2 ljubitelje
    3 navijače

    pa tako i na forumu

    Comment


    • Ste vidili ovo? Skec Canal + o Nadalu i dopingu:

      http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=580846

      HAHAHA
      Last edited by ajmooooooo!!!; 08-02-12, 12:31.

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Dvogodisnji ranking nije dobra ideja, barem ne ako bi se sve rezultati jednako vrednovali. S druge strane visegodisnji ranking be mogao biti dobra ideja ako bi skorije godine imale vecu tezinu. Ovdje dajem primjer.

          zadnjih 12 mjeseci

          turniri 250 - 250
          turniri 500 - 500
          mastersi - 1000
          slemovi - 2000

          12 mjeseci prije toga za pobjedu

          turniri 250 - 125
          turniri 500 - 250
          mastersi - 500
          slemovi - 1000




          turniri stariji od dvije godine

          turnir 250 - 0
          turnir 500 - 0
          mastersi - 100
          slemovi - 200


          Ovakav sistem bi favorizovao prave sampione ali mislim da poblika to i hoce.

          Comment


          • Jennifer Capriati 29.3. 1976 - profesinalac od 5.3 1990

            Factfile:
            Igrala: desnom rukom.
            Visina:173 cm
            Tezina: oko 70kg
            Ucinak: 430-176
            Zarada: 10.206.639 $
            Titula: 14
            Najbolji renking: 1. (15.10. 2001)
            GS ucinak: Titula na AO, RG, SF na Wimb i UO

            Pesma legendarne hrvatske grupe Novi fosili kaze " Dobre devojke, one idu u rajbas sve, lose devojke one idu kud god zazele" Jennifer Kaprijati nikada nije krila da ne planira da se nadje u raju. Za kratko vreme ona je prosla put od devojke koja je ostvarila americki san do izgubljenog adolescneta. Oduvek je vazilo da JEnnifer ima dva lica, jedno je ono kada je osvajala GS titule a drugo je ispoljavala kao devojka izgubljena u ovom svetu, ogrezla u porocima.
            POnekad dodjete do tacke kada vise nema povratka, NIste sigurni sta se dogadja. Kao da vas je zaposeo neki zli duh. Zelela sam da izadjem iz sopstvene koze.
            U svet tenisa Jennifer je uveo njen otac Stefano Kaprijati poreklom Italijan. Stefano je poceo da trenira kci. Tokom 1986 godine porodica se preselila na FLoridu. Tamo je Jennifer pocela da saradjuje sa Dzimom Evertom. ocem velike sampionke Kris Evert. Vec 1989 godine, Kaprijatijeva je osvojila junuiorski RG iako je tada imala sam 13 godina i 2 meseca, taj rekord je kasnije oborila Martina Hingis koja je imala 12 godina kada je osvojila juniorski RG. Kasnije te iste godine Caprijati je osvojila juniorski UO i u singlu i u dublu.

            JUniorski debi je imala 5 marta 1990 godine na turniru u Boca Retonu. Na svom prvom profesinalanom turniru stigla je do finala gde je iapk izgubila od Gabrijele Sabatini. Te iste godine sa samo 14 godina dosla je do polufinala RG, sledece godine postaje najmladji SF Wimbledona a 1992 godine osvaja zlato na OI u Barceloni. Posle osvojene olimpijske titule daje sledecu izjavu.
            Iako igram protiv starijih zena ne plasim se nikoga, Rodjena sam da ih gledam sa vrha liste.
            OD 1992 godine do 1994 sve ono sto je ova teniserka uraditi u karijeri palo je u vodu. Prvo je uhvacena u kradji, zatim ponovo uhpasena zbog posedovanja marihuane, postala je party manijak, druzila se sa sumnjivim likovima koji su vec bili osudjivani zbog posedovanja narkotika, Dobila je suspenziju na 2 godine. 2 dana posle presude prijavila se u Sinaj medicinski centar gde je pocela rehabilitaciju.
            Medjutim kao da narkotici nisu bili dovoljni, Jennifer je imala ogromnih problema sa medijima koji su je optuzivali da sve sto radi je isplanirano samo kako bi dobila medijsku paznju. Na teren se vraca tek 1996 godine ali onda novi problemi ovoga puta na ljubavnom planu...

            Tek 1999 godine je osvojila prvu titulu u Strazburu.
            GS finala.
            2001 AO def Martina Hingis 6-4 6-3
            2001 RG def Kim KLajsters 1-6 6-4 12-10
            2002 AO def Martina Hingis 4-6 7-6 6-2

            Ostaje veliki zal za onim sta je ova devojka mogla uraditi. Sa svojim fantasticnim servisom i razornim forhendom mogla je sigurno punih 10 godina dominirati zenskim tenisom.

            Iz... Teniskog magazina.

            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Moze to i bolje, sredicu ja i prosiriti ono sto sam pisao o njoj, bar do kraja 1993.
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Moze to i bolje, sredicu ja i prosiriti ono sto sam pisao o njoj, bar do kraja 1993.
                Znam ovo je iz casopisa samo, imam i ja jos dosta materijala.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Velika je steta za takav talenat jer ako vidimo sta je radila na Slemovima kao klinka, i kako se vratila godinama kasnije, nije tesko zakljuciti da bi u normalnim okolnostima njen konto osvojenih Mejdzora bio blizi broju deset nego broju pet
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Inace u jednom nemackom magazinu iako ne razumem nemacki uopste, koji je izlazio do 2002 valjda, mislim da vise ni ne postoji. Preveo sam nekako da je tokom cele jedne godine imala prosecnu brzinu FH za 10,7 kmh brze od ostatka WTA zastrasujuce.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Morao sam da proverim u radnoj temi jer znam da sam imao neki podatak.. vec na prvom turniru imala je servise od 94, 95 milja na cas, kada joj jos nije bilo 14 godina!

                      Gledao sam mec juniorskog 1/4 na Vimbldonu 1994. izmedju Hingis i Kurnjikove (obe 13 godina) ali koliko god da su bile talentovane skupljale bi gemove protiv Kapriati iz tog uzrasta
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Ma sve se mi druze razumemo.. pojela bi njih Dzenifer obe sa sve patikama koliko je bila veca i jaca od njih

                        Kurnjikova je bila kao cackalica ali je to posle sve doslo na svoje ako me razumes
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Jedna zaista tuzna prica o bivsoj legendi (kako je Arantxa Sanchez Vicario bankrotirala):

                          http://www.index.hr/sport/clanak/ara...ra/598149.aspx

                          Comment


                          • Sad da Murray zavrsi karijeru bez Slama,a znamo koliko ima Mastersa i koliko ce ih jos imati vrlo vjerovatno,a da Delpo zavrsi sa ovim jednim Slamom i mozda jednim Mastersom mada znamo kolik oje daleko od te titule koga bi racunali kao boljeg igraca?Slamovi imaju prednost,ali Andyeva karijera je jednostavno mnogo bolja

                            Ko je trenutno bolji?
                            sigpic

                            Comment


                            • Obojica da zavrse karijere u ovom trentuku, nema sumnje da bi Marej otisao u istoriju kao bolji igrac, ali i igrac koji nije glavu ili kako god to nazvali, da uzme slem i da odigra najbolje kad je najpotrebnije. A Delpo bi otisao u istoriju kao one slam wonder.
                              Za mene je Marej mnogo bolji igrac i nije da ovim vredjam Delpa, ali je teniski mnogo inteligentniji.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Nema tu poredjenja, Skot je klasa za njega u svakom smislu a u buducnosti ce prednost samo jos vise ici na njegovu stranu
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X