Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta mislite da li bi Tipsarevic iz najboljih dana pobedio Agasija iz najboljih dana ?
    Cuj prvi maj

    Comment


    • Originally posted by asprilja View Post
      Sta mislite da li bi Tipsarevic iz najboljih dana pobedio Agasija iz najboljih dana ?
      Ubeđen sam da bi rezultat bio tesan ali je Agasi, po meni, bolji iz svojih najboljih dana od Tipse sa kraja 2011

      Comment


      • Originally posted by Torima View Post
        Pa što se tiče 70-tih tu je i počelo ponašanje tenisera (bukvalno su sami birali gde će da igraju) koje je dovelo do stvaranja jednog sistema sa jasnim kriterijumima, pa se sa tim otišlo tako daleko da se dešavalo da su teniseri bukvalno plaćali letove neke privatne avio kompanije 90-tih da bi stigli da se odmore bar dan-dva između turnira (pogledajte samo broj mečeva Samprasa u to vreme) da bi se sve to dovelo u sadašnji nivo organizacije koja ruku na srce nije idealna, ali ....

        Izjava Nadala kojom potvrđuje da preskače Dubai i nastup za reprezentaciju:

        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=DAl5nv7tIR4
        Odavno je Rafa rekao da nece u februaru igrati, to mu zaista ne treba

        Danas igraci mogu da pevaju sto se tice organizacije.. barem ovim najboljima uvek i za sve izlaze u susret jer jedni bez drugih ne mogu. Iako je Open era pocela 1968. stvari su i dalje bile veoma komplikovane, jer profesionalci jos uvek nisu smeli igrati Davis Cup a postojalo je i nekoliko organizacija pa nisu ni mogli igrati sve sto su zeleli. 1972. i 73. stanje je bas bilo lose, Amerikanci nisu isli na Australian Open a videli smo bojtok na Vimbldonu gde je takodje falilo mnogo igraca (na cemu su im se Sten Smit i Jan Kodes od srca zahvalili i uzeli trofeje). Zbog svega toga mi je smesno praviti ovakvu listu pre 1990. jer je ocigledno isforsirana

        Uzmimo recimo 1989. kada su u Top 5 zavrsili Lendl, Beker, Edberg, Mekinro i Ceng. Na listi su Majami, Montreal, Monte Karlo, Rim, Stokholm, Sinsinati, Hamburg, Indian Vels i Pariz... od pomenutih igraca u Majami je isao samo Lendl, u Montreal Lendl i Mekinro, u Monte Karlo Beker, u Rim niko, u Stokholmu su igrali Lendl, Beker i Edberg, u Sinsinatiju Beker, Edberg i Ceng, u Hamburgu Lendl i Beker, u Indian Velsu Beker, Edberg i Ceng a u Parizu svi osim Lendla. Nema tu ni korak od neke organizacije, samo je jedan turnir okupio cetiri najbolja igraca. Ni 1990. nije sve odmah pocelo savrseno i od mogucih 45 mesta u zrebovima koje su Top 5 igraci mogli da zauzmu na Masters 1000 turnirima oni su uzeli samo 26. Pored toga, u pocetku turniri ove premium kategorije uopste nisu bili izdvojeni u kalendaru, tih nedelja igrao se jos neki manji turnir. Sve ovo pricam zbog toga koliko je tesko porediti bilo koje periode, pa cak i one koji su bili pre samo 20 godina
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
          Bodovi su podijelijeni bas ko i danas. GS : Masters je 2:1. To je ok. Makar bi ja i uvijek vise bodova davao za osminu GS-a nego titulu na 250 ili za finale GS-a nego za titulu na Mastersu ko sto bi i naravno puno vise davao za polufinale GS-a nego za finale Mastersa. ALI po ovakvom omjeru su radjeni bodovi i zda danasnje liste (a vjerovatno i prijasnje) tako da je sve 100% ispravno. Po meni je i sve ok.
          Jedna stvar se sasvim sigurno cista i lako razumljiva: rang lista za svaki turnir.
          Stariji si od mene, seti se da bodovanje nije uvek bilo ovakvo, i ne znaci da je danasnje savrseno. Evo kako su bodovi izrazeni u procentima u pravom bodovanju (danasnjem) i kod njega sto se tice Mejdzora :

          Code:
          Win  : 100         Win   : 2000
          Final:  70 (70%)   Final : 1200   (60%)
          SF   :  45 (45%)   SF    :  720   (36%)
          QF   :  25 (25%)   QF    :  360   (18%)
          R16  :  15 (15%)   R16   :  180    (9%)
          R32  :   7  (7%)   R32   :   90  (4,5%)
          Ovo sam od pocetka i hteo da ti kazem... ja bih mozda dodelio 80 poena za ulazak u finale Mejdzora, ti bi mozda stavio 60.. on je na 70. Ja bih za ulazak u 1/4 dao 30 a ti mozda 35, dakle sve je to proizvoljno i zato listu treba uzeti sa rezervom. OPet ponavljam, odradio je veliki posao i kako god da okrenes imace istu cetvoricu na vrhu
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by asprilja View Post
            Sta mislite da li bi Tipsarevic iz najboljih dana pobedio Agasija iz najboljih dana ?
            Tipsarevic bi uzeo 2 gema po setu. Kakav crni Tipsarevic, di se njega moze stavljati u te usporedbe!? Covjek je jedva uzeo 2 titule i usao u top 10 i to u 28-oj godini.
            Mislim, igra on lijep tenis i kad je u formi je odlican ali ne moze se igraca tako "slabe" karijere usporedjivati sa Agassijem.
            To da si usporedio Djokovica, to bi bilo ok.

            Comment


            • Sto znam. Meni je Tipsa samo rodjen u pogresno vrijeme. U neko drugo vrijeme, ne tako davno, sigurno bi bio u top 5, i osvajao velike turnire.

              edit: Mozda je bolje reci sazrio u pogresno vrijeme...

              Comment


              • Da, treba biti manje razlike u bodovanju na GS turnirima.

                Comment


                • Originally posted by M_G_S View Post
                  Sto znam. Meni je Tipsa samo rodjen u pogresno vrijeme. U neko drugo vrijeme, ne tako davno, sigurno bi bio u top 5, i osvajao velike turnire.
                  Glava je njegov problem, tako da ne bi bio. Da ima glavu kao i drugi iz top 10 bio bi konstatno u vrhu.

                  Comment


                  • Ima Tipsa i glavu, ali nikada nije radio dovoljno kvalitetno da bi mogao da izgura do zadnjeg minuta turnira. Steta za to, jer je mogao biti konstantni ucesnik zavrsnica slemova, sredinom prosle decenije...

                    Comment


                    • Tipsu su neke druge stvari zanimale do pre 6 meseci mnogo vise od tenisa... Do tad je igrao koliko mu se dalo, koliko je hteo, sebi za merak. Moje misljenje, a razlog je recimo AO '08, kada je Feda propisno izmucio, potom na RG ispadne odmah od Lapentija, ili na USO od nekog War(t)burga... Insipirasn velicinom meca, mogao je da odigrao bolje i duze nego sto je realno, slicno kao Boba Zivojinovic, Nosio se sjajno sa najboljima na Centralnim terenima, a umeo je na 18. da izgubi od pacera ATP br.234... Tako je i Nole do pre godinu i po dana, sjajno je igrao protiv Rafe i Rogera, ali izgubi od Moye 3 dana nakon sto je osvojio Montreal.

                      Tipsa je sad drugaciji, zeli da postigne nesto vise u tenisu, nece ostati na te dve titule, cak sam siguran da moze da dodje i do jos nekog SF Mastersa... Mislim da bi bilo tesno sa Agassiem, recimo 2-1 u setovima, u zadnjem 6-3 ili 6-4. Dajem set Janku zbog solidnih passing shotova i jake igre sa osnovne. Agassi valjda nije igrao S&V koliko ostali tad, zato mislim da bi on uzeo mec. Nivo tenisa i sama igra su drugaciji sad, tesko je porediti, ali mislim da bi Janko uzeo taj jedan set, ko zna, mozda i mec, ako bi se neke stvari poklopile...
                      Last edited by Vanja #66; 02-02-12, 11:53.

                      Comment


                      • Originally posted by M_G_S View Post
                        Ima Tipsa i glavu, ali nikada nije radio dovoljno kvalitetno da bi mogao da izgura do zadnjeg minuta turnira. Steta za to, jer je mogao biti konstantni ucesnik zavrsnica slemova, sredinom prosle decenije...
                        Nisam pobornik takvog razmisljanja. Svako vrijeme nosi svoju pricu. Makar mislim da bi oni koji su u jednoj eri bili u samom vrhu puno godina da bi i u drugoj isto tako bili. Jer veliki talent i rad uvijek donosi uspjehe.

                        Comment


                        • Tipsarevic je vec igrao SF mastersa, prosle godine u Kanadi.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Porediti Agasija u prime-u i Tipsu je kao porediti Audi TT sa ficom... Bolja serva, bolji ritern, bolji forhend.
                            Nema tu sta da se prica.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Tipsarevic je vec igrao SF mastersa, prosle godine u Kanadi.
                              Taman sam hteo da napisem "jos neko" u toj recenici, kad mi upade baba u sobu, pita kad hocu rucak... I zaboravio da stavim taj deo posle toga... Hvala na ukazanoj pogresci. Ispravicu je dok vidis ovaj post...

                              Comment


                              • Originally posted by Gandalf View Post
                                Sledeće što se spominje je Rodžerovo radovanje na RG kada je pobedio Novaka. Vi kažete da je prst bio uperen Noletu, a ja kažem da idete na očni pregled. Jasno je kao dan da je prst upućen njegovoj loži (možda čak i navijačima) i ,po mom mišljenju, znači: „Tu sam. Imam 30 godina, ali još uvek mogu da igram sjajno. Ima još mnogo tenisa u meni. Ne otpisujte me.“ Mada mogao je i da uzvikne „ Nosi se u k*rac bre ! (Jači si, k*rac bre !)“ možda ne bi onda imali zamerku na radovanje. Ali dobro, ja sam se već navikao, a verujem i mnogi drugi, da Rodžer šta god uradi pogrešno je.

                                Kažete, Rodžer je veliki umetnik i majstor tenisa, ali sve to zbog sticaja okolnosti, slaba konkurencija, protivnici gube još u hodniku meč. Ja više stvarno nemam volje za ovo, pa da vam svima bude drago, odgovoriću sa: Da, sve je to tačno, Rodžer je neprikosnoveni LOAT, bez konkurencije, najveći LOAT ikada.

                                Onda dolazi priča da je vladao samo do pojave Nadala, a ja kol’ko se sećam Rodžer je bio prvi, pobeđivao, osvjao turnire i pored Nadala.


                                Malodušan, nadobudan, seka-persa koja puca pod pritiskom ? Da li bi sve ovo postigao u tenisu da puca k’o balon pod pritiskom ? A što se ovog prvog tiče, da li ste nekada popili piće, sedeli zajedno u istoj sobi, pričali 5 minuta sa njim pa onda znate kakav je ?

                                Nema glavu šampiona, nema stav šampiona, “ne grize” dovoljno ? Opet isto, da je stvarno takav da li bi toliko godina bio tu gde jeste u samom vrhu ?

                                „Najbolji Novak je bolji od najboljeg Nadala i Federera. Najbolji Nadal je bolji od najboljeg Federera.” Ja kažem : Najbolji Rodžer je bolji od najboljeg Novaka i Nadala. Najbolji Novak/Nadal je bolji od najboljeg Nadala/Novaka. Rafini navijači kažu: Najbolji Nadal je bolji od najboljeg Rodžera i Novaka. Najbolji Rodžer/Novak je bolji od najboljeg Novaka/Rodžera. I šta ćemo sad ?
                                Ne bih da tvoj trud bude bez replike, jer je ipak za pohvalu... Ima jedan od tvojih postova, mozda veci dio i od ovoga, koji je u potpunosti saglasan sa nekim stavovima sto sam iznosio ja, pogotovo Vanja... Nasi stavovi ismijani, tvoji, ispricani kroz poeziju, eyeopener... I poznajes li i ti RF-a? Popio kafu s njim? Da li je to sto ti pricas za taj "prstic" amin? Da li je to neko iz njegovog tima, nakon dugog razmisljanja, pustio u javnost? ... Meni ne mora niko da kaze sta znaci "prstic". Licno ga upotrijebio bezmalo puta...
                                A evo ti jedan domaci zadatak. Provjeri ko najgore od top 4 tenisera konvertuje BP. Provjeri. Pitanje je da li RF i u top 10. Na BP se vidi koliko neko stvarno grize, koliko ima taj potreban "edge"... Novak je oduzimao oko 60% protivnicke serve... Ovo je odgovor na jos jednu konstataciju, meni dragog kolege, koji je rekao da je odlicno servirao na kontra BP, i da to kaze da je i dalje sampion...
                                Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
                                Roger je car naravno, najbolji je ikada, ali ispravio bi jednu stvar: najbolji Djokovic je najbolj igrac sto je ikad igrao tenis. Djokovicev stil igre mi je ruzan ali kad je na vrhuncu igra najbolji tenis ikada. Roger igra najlijepsi tenis, to je poezija.
                                Inace navijam za Rogera.
                                Moj dragi kolega ajmoooo, dijelimo skoro pa indenticno misljenje. Da je taj tenis ruzan, jeste. Da preruzno izgledaju njegovi voleji i bh slajs, izgledaju... Ali da ovo sto on radi evo godinu dana je za neke nove standarde, jeste... U polufinalu USO je imao sve protiv sebe. Rez, publiku (kao da je bio DC u Svajcarskoj), velikog rivala, ..., ali onda je napravio onu famoznu grimasu. Skoro su mu zasuzile oci, zastala mu knedla u grlu... Meni ga je bilo zao tad. Nije to zasluzio. I previse pozitivan momak, duhovit, talentovan za dosta toga... Mene je osvojio, zasto ne bi i te ljude koje tek nije problem osvojiti... Ali nije... I bilo mi ga je zao. Ali onda je krenuo da pise istoriju...

                                Hvala na citanju!
                                Last edited by M_G_S; 02-02-12, 12:01.

                                Comment

                                Working...
                                X