Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma Novak uvek menja tu izjavu, cas kaze da je Nadal najbolji ikad, cas da je jedan od najboljih ikada. Pocelo je to mnogo smarati, ali ne verujem da ce se tu nesto promeniti.

    @ Shminka, Novak je danas (100%) rekao da je Nadal jedan od najboljih igraca ikada.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Sve je to vise od samog sporta, sve je postao biznis na sportski nacin ;) Pa se trude maksimalno i da budu politicki korektni.

      Oke postovati protivnika kao igraca, al' da preteruju sa tim, al' to sumnjam da ce nestati, tako je kako je.

      Comment


      • E, a ovako jedan od najboljih i trenutno najbolji...

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • ^ Ja bi cak rekao: Najbolji svih vremena i trenutno najbolji.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Nevezano uopste za Novakovu izjavu danas...poprilicno sam siguran da je rekao za Rafu da je najbolji,a za Levera jedan od najboljih...apsolutno mi nije cilj da osporavam Noletovu izjavu,nego mi opcenito to pocinje ici na zivce...i same Rafine izjave kada uvijek kaze za Rogera da je najbolji ikada,a redovno ga dobija...malo mi je nelogicno to
            Head to head ne mora nista da znaci,sve moze ici u krug,Novak je bolji od Rafe,Rafa od Federera a Federer od Novaka..i sta sada?

            Comment


            • I mene nervira to,nervira me sto se svi vole i postuju,vise bih voleo da mrze(bolje reci ne podnose)i da to javno pokazuju.Ovako je sve bezveze i smoreno ali valjda ce se i to promeniti.
              A za nikog ne mozes reci da je najbolji teniser sveta svih vremena,niti ces ikad moci cini mi se,kao ni za najboljeg fudbalera recimo pogotovo ne mozemo uporedjivati one koji su igrali u razdoblju od 50 godina

              EDIT:Vule,Novak nema bolji H2H od Rafe,jos uvek
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

              Comment


              • Bas sam i ja to komentarisao danas,daju diplomatske odgovore,i Rafa i Novak bi isto govorili i za Feda i za Mareja da su igrali protiv njih u finalu..
                @Dacho,nema ali kako je krenuo,za nekih dva meseca ce imati ili ispada da je Novak ovde visak?

                Comment


                • Dobro. Ima tu i neceg drugog. Svi su oni uglavnom u neku ruku drugovi. Cak se moze reci i da su neka zajednica. Nije to kao u ostalim sportovima. Gostujes nedje jednom godisnje, ili jednom u 10 godina, i treba da pazis kako ces da se ponasas. Ja bih vjerovatno izjavio nesto u fazonu kako se Nadal borio, kako se cak ponadao da ce da pobijedi, ali je na kraju morao da se pomiri s posluzaonikom... Ali to je momak kojeg cesto srijece, pomalo se i druze, smatrali se drugovima, dok nije Nole poceo da dobija... Realno, medju njima postoji izvjesna prisnost. Ako nista drugo, bar dok jedu u kantini, pa kad fino neko nekog zamoli da mu doda krisku ljeba... A onda su tu neki tipovi, poput Soda, koji dodje u kantinu, baci noge na sto, gadje Rafu sa zrnom grozdja, u potiljak... E onda se za njih slozi prica kako su teski ljudi.

                  ps. Fed i nije bas diplomata kada gubi od Novaka. A takodje je jednom ucutkao njegov box. Dok je s Nadalom krajnje kul, iako su nebo i zemlja. Mislim da je Rafa stasao da snimi reklamu za Gillete, sto bi jos vise ojacalo njihovo prijateljstvo (ili vec jeste. To mi pomalo glupo, jer je tip prakticno cosav)
                  Last edited by M_G_S; 29-01-12, 18:35.

                  Comment


                  • Originally posted by Vule_89 View Post
                    Head to head ne mora nista da znaci,sve moze ici u krug,Novak je bolji od Rafe,Rafa od Federera a Federer od Novaka..i sta sada?
                    Ma jasno je to meni sve ;) koliko sam samo puta pricao o tome da je matchup toliko bitan u tenisu...ali nije poenta ni bila u tome...nego me jednostavno nervira sto nijedan intervju ne moze proci bez komentara...on je najbolji,on je jedan od najboljih i tako to...
                    Jasno mi je da medju njima postoji ogromno postovanje...ali mislim da pretjeruju sa hvalisanjem...cisto sumnjam da je Rogeru od neke utjehe to sto ga je Rafa dobijao toliko puta,a nakon svakog meca mu dobici...ma ok dobio sam te...al ti si bolji...volio bih vidjeti da nekad neko pobjedi nekoga i da onda izjavi...a jesam te razbio

                    Comment


                    • @M_G_S Pa ja ne znam da li ti vise volis da ti neko kaze u lice sta mu smeta,ili da ti se smeska i prica ti price kako mu je zao sto ne mogu oboje biti pobednici?
                      Last edited by Vule_89; 29-01-12, 18:42.

                      Comment


                      • Cesto se za napadace kaze da nisu pravi ukoliko nisu sebicni...i da nisu bas ok sa samopouzdanjem ukoliko zele prije asistirati nego ga sami zabiti...tako da vjerujem da i vrhunski teniseri moraju imati slicne osobine...i da svakog od njih krasi jak ego...
                        Ne vjerujem da bi svi oni bili tu gdje jesu da im je zao sto dvojica ne mogu biti pobjednici

                        Comment


                        • Inace ja se sa Rodzerom potpuno slazem u sledecem

                          Nakon poraza od Nadala u finalu RG-a 2011.

                          So it’s always me who’s going to dictate play and decide how the outcome is going to be.
                          Ovo gore isto vazi i kad Nole igra sa Nadalom. Razlika je u tome sto Novak ima glavu za Nadala, dok Rodzer nema.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • U tenisu ne mogu pokazati svoju sebicnost
                            @Gandalf Federer treba da se prilagodi Rafinoj igri,posto on nesto treba da menja posto mu trenutna igra protiv njega ne donosi rezultate..ali on je tvrdoglav,al valjda je i kasno da se u tim godinama menja,meni je bitno da on sa Novakom moze da se nosi,i kada izgubi da zna da je izgubio od boljeg,a ne zahvaljujuci svojim greskama..
                            Last edited by Vule_89; 29-01-12, 18:48.

                            Comment


                            • Originally posted by Vule_89 View Post
                              @M_G_S Pa ja ne znam da li ti vise volis da ti neko kaze u lice sta mu smeta,ili da ti se smeska i prica ti price kako mu je zao sto ne mogu oboje biti pobednici?
                              Ja kad igram tenis proslavljam svaku diskutabilnu loptu, svaki odbitak na mrezi, i to na nekoliko jezika... To bih radio i da sam GS sampion. Nesto sto ne bih radio je da uvijek govorim sto mislim. Pogotovo u ovim situacijama, kada u tim lazima ima i dosta istine. Tako je i Nadalova igra diskutabilna, ali to je tako. On ne umije drugacije. Ko je sudija sto valja, a sto ne valja? Treba li da Nadal prestane s igrom, jer je glupa? Trebaju li visoki momci da ne igraju tenis, jer gotovo sve zavrsavaju sa servom? Jer ako ti dobijes Iznera i kazes "ovaj ubija tenis, nije mi jasno sto takvi tipovi uopste hoce", ubijas u pojam jednog mladog covjeka koji radi ono sto voli... Mada je Nadal jednom izjavio za Karlovica da je kad on servira kao da brani penal. Alu u saljivom tonu. Verdasko je vec presao granice ukusa, i prosipao pricu na racun Miosove igre... Svaka medalja ima dvije strane. Mislim da je najpostenije bilo da se da neka izjava u smislu "bio si tezak orah za slomiti", i nista vise... Onda kasnije, kroz neke intervjue, kazati ponesto...
                              Last edited by bojanaBG; 29-01-12, 19:00. Reason: ...

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                CW, da li su se jos nekad kroz historiju toliko potencirale izjave igraca i medija o najboljim igracima ikada? Da li su Samprasu to pred kraj karijere svi spominjali,bilo da ga pobjede ili da izgube? Izuzetno me pocelo nervirati u ovim govorima po zavrsetku meceva i turnira kada se Rogeru dijele komplimenti kako je najbolji ikada,kako se Rafi dijele komplimenti da je jedan od najboljih ikada,ili u danasnjem slucaju kada je dobio kompliment od Noleta da je najbolji igrac u historiji,a na istoj platformi je stajao i Lever...
                                Prosto mislim da to nije stvar kojom bi se morali baviti,pogotovo ne u takvim momentima...kada tim izjavama cak mogu velicati i svoje pobjede,ili traziti alibi za poraze...
                                Ne! Procitao sam mnogo o tenisu 80-ih, a rekao bih i napisao, i takve stvari se nisu pominjale. Govorimo o potpuno drugacijim vremenima kada su mediji u pitanju i niti smo imali tako bombasticne izjave tenisera niti su novine o tome pisale. Nakon 1981. prakticno nigde nisam procitao da se Borg pominje u nekom ozbiljnijem kontekstu, covek je jednostavno otisao iz tenisa i okrenuli su se Konorsu, Mekinrou i Lendlu. Nisam sretao ni liste sa osvajacima Mejdzora ili slicne stvari, jednostavno si mogao da procitas izvestaj sa meca i mozda pominjanje koja je to po redu titula tom igracu. Sve ostalo sto se nalazi u mojoj radnoj temi dodavao sam sam. Konors je u svoj svojoj sili 1974. vristao ''Dajte mi Lejvera'', pa ga je i dobio na egzibiciji u Las Vegasu u februaru 1975... malo je reci da se prema zivoj legendi sporta ponasao kao prema djubretu, bez ikakvog respekta. Doziveo je da mu zvizde njegovi sunarodnici u sred Las Vegasa ali je govorio sta misli i nije se pretvarao. Krajem 90-ih bila je vec drugacija situacija i kod Samprasovog imena pominjali su se Borg, Lejver i Emerson, mada ne bih znao reci kada su poceli da ga proglasavaju najboljem igraca svih vremena, a po meni to svakako nije bio kada se povukao
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X