Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vise je defanzivan nego ofanzivan. I kada je ofanzivan u pitanju je umerena ofanziva.
    Napisao sam ''I izrazitih defanzivaca'', u sta Marej spada. Nadal isto spada u defanzivnije igrace, logicno je da ce protiv njega biti ofanzivniji. A vise ga je dobijao time sto je bio jaci, u boljoj kondiciji i zato sto je bio konstantniji u razmenama. Nije isto besomucno setanje protivnika sa namerom levo-desno dok on na kraju ne pogresi ili ne pokusas da udaris nesto jace kad je 100%-tna situacija i ono sto rade Federer ili Tsonga... A i dalje ne izlazi dovoljno na mrezu i nema dovoljno dobar volej da bih ga nazvao ofanzivcem...
    Protiv Federera sam video koliko je ofanzivan, svaki mec je na Federerovom reketu bio...
    I ja ga svakako ne poredim sa Hewittom, imaju slicnosti ali je ofanzivniji od njega

    edit:
    v eto, lepo rece covek...
    Last edited by s_hyperion; 22-01-12, 18:56.

    Comment


    • Novak je izbalansiran igrač. Međutim, sada više naginje defanzivnoj baseline igri. Kako pobjeđuje konkurente ? To je svima jasno. Kontrolisana baseline igra je ključ protiv Nadala, a ne "crtanje po terenu" a la Soderling 2009. Do pojave "upgrade" Novaka mislilo se da se samo tako Rafa može pobijediti. Novak je otklonio sumnje.
      Miljane, oko moje, dok je Novak igrao ofanzivno gubio je i od Rafe i Rogera. Tek kada je ujednjačio i ofanzivu i defanzivu, izašao je iz njihove sjenke. Za samo dobru ofanzivu potreban je arsenal udaraca kakav ima Federer, a niko to nema, niti je ikada imao.
      Slažem se sa konstatacijom da je Novak jača verzija Hewitta. Igra im je gotovo ista, s tim što je Nole jači u svakom segmentu od Hewita, osim u volejima.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Ima Hewitt i slice jaci,ali to ne znaci mnogo,Novak ima sve ostalo mnogo bolje...
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by Prle! View Post
          Novak je izbalansiran igrač. Međutim, sada više naginje defanzivnoj baseline igri. Kako pobjeđuje konkurente ? To je svima jasno.
          Sasvim je jasno kako Novak pobedjuje konkurente. GLAVOM.
          Zasto je Federer godinama najbolji? GLAVA, ljudi...mozakkk.. sve iz glave ide, nemojte se saliti :-)
          Svi su oni manje vise dobri igraci, niko ne bi bio tu da ne ume da igra tenis, neko je manje talentovan, neko vise radi, ali ono sto najbolje izdvaja u odnosu na sve ostale je samo mentalni pristup. I sam Novak je to rekao.
          ....

          Comment


          • Tačno @ AK47. Također da napomenem da Hewit lakše izlazi na kraj sa lopticama koje imaju nizak odskok. To je Novakova boljka. Znamo kako ga je Dolgopolov mučio sa slajsovima na USO-u prošle godine. Uostalom, ti ravniji udarci prilikom kojih loptica niže odskače i trebaju Nadalu u mečevima sa Novakom, jer Nole hvata lopticu rano, tako da Rafin provjereni recept, spin ne ispunjava svrhu.

            EDIT: Da dramy @, psiha je najvažnija u tenisu, što ne umanjuje značaj talenta i kvaliteta određenog igrača. Rafa ima psihu, možda je mentalno i najjači igrač, zavisi sa kojeg aspekta gledamo, ali bez obzira na to, 6 puta je izgubio od Novaka samo zbog nedostatak talenta i ravnih udaraca.

            Vladane, tako je. Treba reči da Aggasia i Novaka najviše porede zbog tog ofanzivnog riterna. Tu su obojica jako slični. Kada govorimo o stilu igre, naravno Novak i Hewitt su gotovo isti, samo što je ovaj prvi novija verzija ovog drugog ! Uptade !
            Last edited by Prle!; 22-01-12, 19:01.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Originally posted by Prle! View Post
              Novak je izbalansiran igrač. Međutim, sada više naginje defanzivnoj baseline igri. Kako pobjeđuje konkurente ? To je svima jasno. Kontrolisana baseline igra je ključ protiv Nadala, a ne "crtanje po terenu" a la Soderling 2009. Do pojave "upgrade" Novaka mislilo se da se samo tako Rafa može pobijediti. Novak je otklonio sumnje.
              Miljane, oko moje, dok je Novak igrao ofanzivno gubio je i od Rafe i Rogera. Tek kada je ujednjačio i ofanzivu i defanzivu, izašao je iz njihove sjenke. Za samo dobru ofanzivu potreban je arsenal udaraca kakav ima Federer, a niko to nema, niti je ikada imao.
              Slažem se sa konstatacijom da je Novak jača verzija Hewitta. Igra im je gotovo ista, s tim što je Nole jači u svakom segmentu od Hewita, osim u volejima.
              Prvo,odlicno ja znam da je Novak najvise pobedjivao Nadala zbog kontrolisane igre sa baselana,tj. bio je "jaci" u relijima,dobro ja nisam rekao da je on skroz ofanzivan,ajde jos mi kazi da je defanzivan protiv Nadala i da se koknem?Kako mozete da ga uporedjujete sa Hewutom?Pa on ima srednje jake udarce i uvek je defanzivan,a Novak kao sto si i sam rekao igra ujednaceno ofanzivno-defanzivno.Znam ja sve odlicno,ne moras ti meni da govoris nista o Novaku,to da je izasao iz senke Nadala i Federera zato sto je ujednacio ili balansirao igru izmedju defanzivne i ofanzivne igre.
              http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

              Comment


              • Agassi,Hewitt i Novak,nekakve tri generacije slicne igre koje sam uspio da upratim.Sve ih karakterise dobar servis,govorim generalno i ne pravim poredjenje da se odmah neko ne nadje uvrijedjen(Novak je bolji i to),nego nekako povlacim paralelu izmedju ove trojice igraca koji su mi igrom jako slicni,fantasticni na reternu,vrlo sigurni ,cvrsti bh-i i dosta dobri fh-i,kretanje na najvisem nivou .Igraci koji se ipak najvise uzdaju u osnovne udarce,mada je Hewitt iako je bio relativno nizak imao sve predispozicije(mislim naravno na slice i voleje) da izlazi cesce na mrezu...

                Nego shminka,koliko smo puta pricali o mecu Ferrer-Gasquet,tvoj i moj tip igraca,cak sam jednom pogodio da ce Francuz osvojiti samo dva gema ako se sjecas,mislim da je Masters u Shanghai u pitanju..
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Miljane, pretpostavljam da si jako jako mlad, jer da si gledao Hewitta svojevremeno, znao bi zašto ga upoređujemo sa Novakom.
                  Druga stvar, Novak da nema ovako sjajnu defanzivnu igru, ne bi mogao ni protiv Nadala, a kamoli protiv Federera. Ne može se za njega reči da je isključivo defanzivan, ali da mu igra više naginje defanzivi nego ofanzivi, naginje. Š'a je tu čudno ? Ne znam je li ovakva rasprava pogodna za ovu temu, ako nije prebacite gdje treba ili izbrišite.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Originally posted by Prle! View Post
                    Miljane, pretpostavljam da si jako jako mlad, jer da si gledao Hewitta svojevremeno, znao bi zašto ga upoređujemo sa Novakom.
                    Druga stvar, Novak da nema ovako sjajnu defanzivnu igru, ne bi mogao ni protiv Nadala, a kamoli protiv Federera. Ne može se za njega reči da je isključivo defanzivan, ali da mu igra više naginje defanzivi nego ofanzivi, naginje. Š'a je tu čudno ? Ne znam je li ovakva rasprava pogodna za ovu temu, ako nije prebacite gdje treba ili izbrišite.
                    Mlad jesam ali sam gledao Hewuta,ma ne kazem ja da je on skroz ofanzivan,nego da ima neku sredinu,a Hewit je nema on je defanzivac.Prebacite ovo u opste.
                    Last edited by MiljanVR; 22-01-12, 19:18.
                    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                    Comment


                    • Poenta je da je i Hewitt mogao ofanzivnije, što nije, valja zato što nije imao taj napadački mentalitet. Da rezimiramo, po stilu igre, udarcima, kretanju, sjajnoj fizičkoj pripremljenosti, riternu njih dvojica su jako slični, samo što je Novak poboljšana verzija, odnosno, bolji je u svakom od nabrojanih segmenata, osim u voleju i sliceu koje je Hewitt radio perfektno !
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Originally posted by MiljanVR View Post
                        Ja ne znam zasto vi uporedjujete Novaka sa Hewutom(sa napomenom bolja,brza verzija),Hewit je oduvek defanzivac i ima srednje jake udarce,a Novak je ofanzivan igrac i ima mnogo jace udarce sa osnovne i nije on kriv sto se toliko dobro brani,pa vam mozda izgleda da je i defanzivac
                        Pa cinjenica je i to nepobitna ali je tu ne vidim problem,je kada je Novak poboljsao defanzivu i poceo da se savrseno brani kombinujuci svoj talenat za napad,poceo da ostvaruje ovakve rezultate

                        Comment


                        • Svakoga možete upoređivati, ali nemojte Đokovića sa Agassijem jer ne mogu pronaći jedan segment igre gdje su slični. Ne radi se tu o kvalitetu igre već o stilovima igre koji nemaju veze jedan sa drugim. Apsolutno ništa zajedničko nemaju. Svojevremeno su Riosa upoređivali sa Agassijem. To mi je poređenje imalo smisla osim što je jedan dešnjak a drugi ljevak. Nažalost na sajtu elrincondeltenis.com su linkovi koji ne rade. Nadam se da će premjestiti to na druge servere.
                          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                          Comment


                          • Originally posted by amnesiac View Post
                            Svakoga možete upoređivati, ali nemojte Đokovića sa Agassijem jer ne mogu pronaći jedan segment igre gdje su slični. Ne radi se tu o kvalitetu igre već o stilovima igre koji nemaju veze jedan sa drugim. Apsolutno ništa zajedničko nemaju. Svojevremeno su Riosa upoređivali sa Agassijem. To mi je poređenje imalo smisla osim što je jedan dešnjak a drugi ljevak. Nažalost na sajtu elrincondeltenis.com su linkovi koji ne rade. Nadam se da će premjestiti to na druge servere.
                            Ma ko druze da ih premesti, toga je bilo brdo i bce sve teze i teze odrzati ih i na drugim serverima.. od juce ne spavam zbog toga jer sam imao jedan veliki plan sa starim mecevima ali sad mogu da se slikam. Nisam ih poskidao jer mi je komp krs i ne mogu lepo da otpakujem RAR fajlove.. sad mogu znas vec sta da radim

                            Mozemo samo da se nadamo da ih neko ima sve (pocevsi od decka koji je odrzavao sajt) ali nikad sebi necu oprostiti sto nisam od nekoga pozajmio pare za Megaupload nalog i DVD diskove i poskidao ih kako tako
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • @ amnesiac,

                              Što se tiće stila igre, slažem se, nisu za poređenje, ali ono po čemu ih možemo upoređivati je taj ritern. Agassi je izvrsno koristio snagu protivničkog servisa i riternirao jako duboko. Isto to radi i Đoković, vraća lopticu gotovo na liniju tako da protivnik potpuno izgubi fokus. Istina podloge su nekad bile brže, sada su sporije, ali također je danas brzina i jačina servisa i udaraca puno jača nego prije zbog poboljšane tehnologije reketa.

                              CW, Vladan mi je jednom preporučio stranicu tennishaven.com. Izuzetno dobra stranica sa jako kvalitetnim snimkama. Ne znam jesi li skidao odatle, ako nisi toplo preporučujem ! ;)
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment


                              • Ma znam za nju ali mrzim torente, skinem neki stari mec i odmah me sutnu jer nikada ne bih imao dobar odnos D/U

                                http://www.fileserve.com/list/J2JFMzz

                                Ovaj momak je sakupio dobru kolekciju koja mi na zalost nije od neke koristi jer me mecevi posle 2000. ne zanimaju a starih nema mnogo.. imao je u planu da poskida sve sa elrincondeltenis-a ali su ga na zalost ovi dogadjaji preduhitrili

                                Ostao sam bez velikog blaga ali sam sam kriv
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X