Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ^ znam, ali na ovo sam morao da odgovorim . Izvinjavam se.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment




    • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • McEnroe o Lendlu i Mareju:

        Australian Open - McEnroe: Lendl key for Murray

        koji je on lik

        "I hate to give credit to Lendl"
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Ko je po vama talentovaniji,Safin ili Nalbandian?Znam,znam,tezak izbor ali bas me zanima,ja se bas nesto lomim
          Nema veze ko je uzeo vise,to se onda ne moze poredit' nego ovako na suvi talenat i jedan i drugi da izadju sa najboljom igrom ko bi pobijedio,ko je bolji?
          Kasnim petnaestak dana, ali vjerujem da će te interesovati moje mišljenje.

          Safin! I to nemam ni trunke sumnje. Ama, ni najmanje. Naravno da za ovakve stvari nemam dokaza niti ih može biti i sve je stvar lične procjene a moja procjena je da je između njih dvojice razlika jasna. Nikakve nijanse nijesu u pitanju.
          Servis - ogromna razlika,
          BH - zna Nalby da nađe nemoguće uglove ali Safin nije imao potrebe za baš takvim uglovima sa tolikom jačinom tog udarca tako da bih dao i tu prednost Maratu. Ni veliku ni malu. Po meni, trenutno nema na touru takvog BH-a kao što je imao Safin.
          FH - ovdje mi David ima blagu prednost
          Ritern - Zbog riterna na drugi servis tu ide jasna prednost Davidu
          Volej - Opet Marat po meni
          Mentalna snaga - Marat, iako često labilan, ima jasnu prednost u odnosu na Davida. Australian Open 2004 i 2005 jasno govore. U finalu 2004. mu je ponestalo goriva u rezervoaru protiv Rogera i to je najviše uticalo na poraz.
          Izdržljivost - bez sumnje Safin. Mečevi na GS turnirima su jasno mjerilo.
          Podloge - Za šljaku je teško procijeniti, a za ostalo Safin. Potcjenjuje se Maratova igra na travi a Nalbandianova precjenjuje. Kako su travu usporavali Safin je imao bolje rezultate na Wimbledonu. Zaboravlja se da je, iako daleko od svoje igre, 2007 i 2008 poražen od nikog drugog do Federera u trećem kolu odnosno polufinalu. 2008 je izbacio ni manje ni više nego Đokovića i to dosta lako. Te godine Đoković je bio sve osim loš igrač (na kraju krajeva svjetski br 3). Igra Nalbandiana na travi se najviše dovodi u vezu sa finalom W 2002, ali tu mu se bio otvorio žrijeb nevjerovatno a podloga promijenjena. Poslije toga to je bilo sve prosječno.

          Kako ne bih bio pogrešno shvaćen, Nalbandiana izuzetno cijenim. Stvar je u tome što je on mogao napraviti NEŠTO više u karijeri. Još koje finale GS-a recimo (maksimum titula na USO 2003 ili AO 2004) i mnogo veći broj nedjelja u top 10 ili top 5. Za razliku od njega, Safin je osim dva osvojena GS-a mogao MNOGO više u karijeri. Pa kako je samo ispustio Australian Open 2002 protiv Thomasa Johanssona, vjerovatno ni sam ne zna. Ma to je samo kap u moru onoga što je mogao osvojiti sa njegovim talentom. Ali zna se dobro zašto on nije napravio više. Treba nešto imati u glavi a da to nije slama. Činjenica da je u ime Jedinstvene Rusije postao član Dume dovoljno govori koliki je tenkre u pitanju.

          Eto, kasno sam vidio ovaj Vladanov post, ali budući da je tema opšta onda se nijesam ogriješio o topic ;).
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • Novak je poslao SMS Marselu Ilhanu, kako bi Marko dobio WC za neki turski futures.

            Marcel, happy new year! Wish you all the best in 2012. I am texting you regarding you My brother Marko. He was playing some futures in Antalya and earned 10 points. But he wasnt playing for one year because of surgery. In this moment he is still not in main draw of tournaments in the same place in Antalya! Main draw starts on 16 jan. I want to ask you if you can somehow ask the Turkish Federation for WC main draw for him that week or any other week. He would play to 2-3 weeks there. His name is Marko Djokovic. Please let me know. Thank you. Novak Djokovic.
            Onda je poslao SMS Can Uner-u, treneru Marsela Ilhana.

            Hello Can Uner. Yes, it would be great of we can have two WC (16 jan and one week after) If not, then one would be good as well. Thank you and sorry for disturbing.
            Na kraju turska federacija je odbila zbog Markovog trenera Nikole Jovanovica.

            Vest na turskom: http://www.tenisdunyasi.net/haber/no...rsele-sms-1722

            Comment


            • SMSovi koji nikad nisu procitani Sala Visko,mada znam da ne citas

              Bice to kako valja i trebuje.Mare ide u Tursku,Marcel ce dobiti WC za Beograd kasnije
              sigpic

              Comment


              • Hah, pretpostavljala sam da to tako nekako funkcionise, ali bi mi bilo logicnije da to radi neko iz Novakovog tima ili porodice, no dobro... Moraju se i braca prvog reketa svijeta nekako okoristiti.

                Comment


                • Slucajno sam naisao na ovaj tekst iz oktobra prosle godine:
                  Nije tajna da su Novak Đoković i Rafael Nadal dva dominantna tenisera u 2011. godini. Prošla godina bila je Nadalova, osvojio je tri grend-slem titule, dok je Novak, iznenada, u 2011. godini, "sipao vatru" i dobio prvih 40 i kusur mečeva, uključujući Australijan Open. Zatim je osvojio Vimbldon i US Open savladavši Nadala u oba finala.

                  Međutim, pitanje za prosečnog navijača glasi: da li njihova dominacija čini muški tenis manje ili više interesantnim? Pa, hajde da uzmemo sve u obzir...

                  Svi vole rivalstva, pa ko nije voleo mečeve između Rodžera Federera i Nadala, ili rivalstvo Borg – Mekinro. Dominacija čini rivalstvo sve boljim i boljim i čini ih epskim za određene epohe.

                  Ali, šta ako dominacija čini igru tako predvidljivom i ne toliko zabavnom za gledanje? U današnjem tenisu teško je zamisliti da Endi Marej dobija Đokovića u finalu nekog turnira, a kamoli deveti teniser sa ATP liste Gael Monfis. Naravno, ovaj odnos nije bukvalan, ali je nešto o čemu treba razmišljati. Da li je to zabavno ili ne?

                  Vratimo se u kasne oamdesete i početak devedesetih gde su naslovi "deljeni" između nekoliko igrača: Andre Agasi, Pit Sampras, Ivan Lendl, Stefan Edberg, Džim Kurijer, Boris Beker, Mats Vilander, Serhi Brugera i nekoliko drugih.

                  Ova različitost je činila tenis zanimljivijim za nepristrasnog posmatrača. Svaka grend slem titula je bila na dohvat ruke petorici–šestorici igrača. A, ko u ovom trenutku može da parira Novaku Đokoviću? Verovatano najveće šanse ima Rodžer Federer. Ali, da li ima nekog drugog izvan top pet? Ne!

                  Između Vimbldona 2003. i Australijan Opena 2007. grend slem šampion uglavnom je bio upravo Federer. Dobijao je u finalima Rodika, Safina, Gaudija, nekoliko puta Nadala, ali je tenis tada bio zanimljiv. Zašto?

                  Zato što je Federer bio toliko dominantan i pružao vrhunske predstave uprkos činjenici da je nepredvidljivost u to vreme bila vrlo mala. To vreme bilo je popularno zbog igre Švajcarca, koju su često nazivali "poezija u pokretu", "balet" ili "privlačno za oko".

                  Današnji tenis je na poziciji gde su dve ili tri top pozicije netaknute. Ali, jedna stvar može da bude interesantna za igru. Iako su Đoković i Nadal igrali dva poslednja grend slem finala, situacija u top tri ima zanimljivu dinamiku – trougao: ako osoba A pobedi osobu B, a osoba B osobu C, to ne znači automatski da će osoba A dobiti osobu C. Neka osoba A bude Đoković, osoba B Nadala, a C Federer.

                  Đoković nije imao problema sa Rafom u 2011. godini, pošto vodi sa 6:0 u međusobnim duelima. Nadal izgleda nema problema sa švajcarskim "maestrom", jer vodi sa 17:8 u međusobnom skoru. Ali, Novakovi mečevi sa Federerom nisu šetnja po parku.

                  Na US Openu Federer je imao dva seta prednosti i dve meč lopte u petom setu, ali je Đoković nekako priveo uspešno meč kraju. Prošle godine na polufinalu US Opena bila je slična priča. Takođe, Rodžer je ove godine na Rolan Garosu prekinuo magičnu seriju nepobedivosti srpskog igrača. Ovo barem daje neku raznovrsnost u konkurenciji "alfa" muškaraca svetskog tenisa.

                  E, sada, zašto su sadašnji mečevi manje zabavni za gledanje od onih iz ere Federera i Nadala? Jednostavno, njihovo rivalstvo bilo je jedno od najvećih rivalstava svih vremena, uprkos tome što je Nadal bio prilično dominantan u međusobnim okršajima. Finale Nadala i Federera na Vimbldonu 2008. godine je najveći meč u istoriji i postao je neverovatno popularan.

                  Rivalstvo Đokovića i Nadala u potpunosti prati prethodno. Ranije je Nadal vodio sa 16:7, ali ga je Novak nekoliko puta "zdrobio" ove godine, tako da njihovi mečevi ne mogu da se porede sa duelima Nadala i Federera u smislu estetskog zadovoljstva.

                  Možemo zapravo reći da je samo jedan čovek dominirao ove sezone, pošto je Novak osvojio tri od četiri grend slema. Zašto ova dominacija onda nije tako privlačna kao što je bila Federerova? Priča je ista: Federer je bio tako zabavan za gledanje i dominirao je stilom.

                  Naravno, Đoković je takođe elegantan igrač, ali postoji nešto neobjašnjivo lepo u vezi sa igrom Rodžera Federera. Đokovićev stil nije toliko zabavan kao kada gledate Nadala ili Federera, ali ovo je vrlo subjektivan stav. Iako njegova tehnika pleni, a talenat mu je na visokom nivou, neki ljudi nisu ispunjeni kao kada gledaju Španca ili Švajcarca.

                  Bez obzira na to da li ovaj period zovemo dominacijom Novaka ili "dubl" dominacijom Novaka i Rafe, postoji promena u odnosu na period kada su se za krunu borili Nadal i Federer.

                  Ali, da li je ova promena dobra ili loša za ljubitelje tenisa?
                  http://www.sportal.rs/news.php?news=...2#comments_box


                  Sta vi mislite ?
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Jbg,mislim da bi prepucavanje oko ovakvih stvari moglo da snosi ozbiljne posledice

                    Prvo,degenski sajt sa kog je tekst(nista na tvoj racun).A ostatak ne bih da komentarisem.Ja licno volim da gledam Federera i Djokovica vise od Nadala,on vise voli Nadala i Federera od Djokovica,i sam je rekao da je subjektivan,tako da ono,dominacija je dominacija u svakom smislu
                    sigpic
                    http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                    Comment


                    • Pa slazem se da su lepsi mecevi bili izmedju Feda i Nadala, i da Fed kad igra izgleda kao "poezija u pokretu", ali kao sto si boldovao to je subjektivan stav, mada mislim vecine.

                      Sa druge strane jeste dosadno kad si otprilike znao da ce Novak biti u finalu, a pitanje je ko ce ici na njega, vise si zeleo da ide Fed, jer je stvarno unistavao Nadala prosle godine. I postane monotono u smislu da manje vise ocekujes neku od ta tri igraca u finalu uvek.

                      3 igraca koja bih ja bas voleo da se nadju tu su prvo Delpo, Marej i Conga. I voleo bih da opasno udju u konkurenciju sa ovom trojicom, iskreno najvise polazem nade u Mareja, jer verujem da moze i da ce u jednom trenutku srediti tu ludu glavu, dok Delpo jadan ima te probleme sa povredama, i sto je zaista cudno, tek kad je pobedio ono Feda u finalu US opena, sam zaista poceo da gotivim Delpoa i da navijam za njega. A za Congu i nemam sta da napisem o njemu, mislim da je losiji od Mareja i Delpo-a, ali da ume da pruzi vrhunski tenis jer je na kraju krajeva i vrhunski teniser, ali mislim da je za tu vaznu nijansu ispod ove dvojice.

                      Od nasih bas bih voleo Tipsa da nekim cudom upadne u top 5. Ne verujem nikako da on moze da pomrsi konce sto se tice top 3 igraca, nekako ne vidim da on moze da cesce uradi bilo sta protiv njih. A isto bi bilo dobro da se pojavi neki novi klinac koji ce oduseviti sve, i to bih voleo da bude neko ko ce igrati lep tenis za oko, slicno Fedovom, a ne ovo trcanje od juce do sutra.

                      Eto mog komentara, ispracenim veoma slabim znanjem tenisa.

                      Tako da se nadam da ce CW i ta ekipa imati svasta da pisu na ovu temu.

                      Comment


                      • Ja takodje ocekujem nekog novog klinca koji ce igrati "drugaciji" tenis od ostalih, sto ne znaci da treba da bude copy/paste Rodzera, kao sto je Dimitrov, vec da igra igru "lepu za oko" ,drugaciju od Rodzera, a opet tako efikasnu i sjajnu.
                        Last edited by Mr. Wolf; 10-01-12, 20:09.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by Gandalf View Post
                          Ja takodje ocekujem nekog novog klinca koji ce igrati "drugaciji" tenis od ostalih, sto ne znaci da treba da bude copy/paste Rodzera, kao sto je Dimitrov, vec da igra igru "lepu za oko", a opet tako efikasnu i sjajnu.
                          Dobro nisam ni mislio da bude bukvalno copy/paste, ni to nije onda zanimljivo. Ali eto, licno ja ne volim ovu trcimo brate moj do sutra, pa ko pre crkne. Da je zahtevno i impresivno sa strane koliko su oni fizicki i mentalno spremni da izdrze sve to, to stoji. Ali da ne volim ja licno takvu vrstu tenisa da gledam, ne volim. Ali opet ne pitamo se ni mi, vec oni koji kupuju karte, ako imaju miljenike, a imaju, platice uvek da ih gledaju, bez obzira na to kako igra.

                          Tako da ja licno sumnjam da ce se u tenisu rasiriti konkurencija i postati lepsi za oci, ali se eto nadam.

                          Comment


                          • Tekst je, s obzirom na sajt na kom je objavljen, odlican.
                            Slazem se s autorom u jednom, tj. i ja sam nekoliko puta razmisljala sta je to sto fali Novaku da bude toliko dopadljiv ili dominantan (pri tom ne mislim samo na igru, vec generalno, na brend). Ne znam kako to da opisem, ali nesto mu fali.
                            Nije to ni talenat, ni stil, ni tehnika, meni je Novakov stil blizi nego Nadalov, igra (meni) mnogo ljepsi tenis nego Nadal. Federer mi, opet, igra previse lijepo za moj ukus, kad gledam njega imam osjecaj kao da gledam umjetnicko klizanje, sto mi se isto ne svidja (nije da ne volim klizanje, ali ne volim taj stil na teniskom terenu).
                            Novak je i off court veoma zanimlji i zabavan, ali opet to nije to, nesto mu fali. Jednostavno, kad kazes Roger Federer ili Rafael Nadal (prije svega prvi), odmah imas sliku u glavi ko je Federer, a kad kazes Novak Djokovic, pomislis, a, to je onaj decko koji igra tenis ili koji je prvi teniser svijeta. A ne znam zasto je to tako.
                            Ja da sam, recimo, neko ko odlucuje u nekoj ogromnoj firmi i kada bi me pitali da li (danas, prosle godine, ili sljedece godine, pa sve i da Novak osvoji jos 4 GS-a do tada i da godinama bude 1. reket svijeta) zelim da zastitno lice moje firme bude Novak ili Rafa ili Roger, uvijek bi se prije odlucila za jednog od druge dvojice, iako mi nisu nista drazi od Djokovica (Federer pogotovo), ali Djokovicu jednostavno nesto fali, mada mi je i njegovo off court ponasanje zanimljivije nego ponasanje ove dvojice.

                            A sto se tenisa tice... tako je to, organizatore i odlucujuce ljude u ATP-u zanimaju samo pare, razlicitoscu i zanimljivoscu tenisa ce ih tesko dobiti, zato je trend da se podloge polako ujednacavaju, svi oni su nevjerovatno fizicki spremni, glavna postaje snaga i bez toga im dzaba sav talenat i ljepota igre i ja na zalost ne vjerujem da ce tenis postati ljepsi za oci...
                            A da ce biti konkurencija, bice, neki novi igraci ce morati dominirati, da li sljedece godine ili za 5-10 godina, opet ce doci neki idoli i neke face, ali pitanje je koliko ce oni biti talentovani, dopadljivi i koliko ce njihova rivalstva biti slicna onom Federer-Nadal i prethodnim... ;)

                            Comment


                            • Djokovicu fali jos par ovakvih sezona ili malo slabijih i eto.Ne mogu se uporedjivati on i Federer i njihove sezone 2006. i 2011. jer je Roger pre toga bio prvi na svetu,imao ako se ne varam 6 slemova,dok je Novak tek ove godine izasao iz senke Rogera i Nadala,te stoga ta dominacija ne izgleda tako ubedljivo.Prosto je,Federer i Nadal su vise na teniskoj sceni,imaju vise slemova,titula,nedelja na vrhu,a samim tim i vise navijaca,reklame.Naravno,to ce se polako menja i nadam se da ce se promeniti u Novakovu korist iako nije to nimalo lako
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                              Comment


                              • Po meni fali mu vreme. Federer i Nadal su isto postali brend tek posle nekog vremena. Novak je do juce bio u istom kosu sa Marejem, dok je ove godine ipak on bio glavna tema u svetu tenisa, ostavio je iza sebe Nadala i Federera u svakom aspektu i na terenu i van njega (igrom, rezultatom, medijskim prostorom, zaradom...) Fale mu jos 2,3 godine u vrhu, pa ce ga stavljati u ravnu sa Federerom i Nadalom, ako ne i iznad Nadala. Ne moze preko noci on da postane brend kao Federer i Nadal, mada im se opasno priblizio.
                                Cuj prvi maj

                                Comment

                                Working...
                                X