Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.diariouno.com.ar/deportes...1224-0004.html

    Roger ce krajem sledece godine igrati seriju egzibicija u juznoj Americi, izmedju ostalog i u Argentini, gde je planirano da igra protiv Nalbandiana. Treba da poseti Brazil, a pricalo se da bi tamo trebalo da igra sa Gugom, a po ovom clanku i Kolumbiju.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by AK47 View Post
      Ja bih dao malo vecu,umije David vrlo fino da odigra na mrezi,kod Rusa ovo malo nezgrapno djeluje i nekako barem meni neprirodno
      Pa sto se tice osjecaja,estetike tu nema price,ali su i Maratovi odradjivali posao
      sigpic

      Comment


      • Jesu,mada nakon dobrog prilaznog nekako je vise karakteristicno za Davida da izadje na mrezu nego za Rusa,mada kada je trebalo nije ni Safin bio los na tom polju,iako se on vise oslanjao na bombe s osnovne linije
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • To svakako ali znamo i da je Marat bio odlican na mrezi,uostalom obojica su izuzetno kompletni i mogli su bas sve,nijanse,nijanse.No sto se voleja tice zbog te elegancije,tog nevjerovatnog osjecaja svakako dajem prednost Nalbyu.Najveca prednost je Maratov servis,sve ostalo mrtva trka
          sigpic

          Comment


          • AK je u onom svom prvom postu sve rekao i skroz se slazem, iako je Nalbandian igrac za sve podloge, dok MArat to definitivno nije, po meni je Marat za neku nijansu talentovaniji i bolji. A u krajnjem rezultati to i pokazuju, ipak je osvojio 2 GS i bio je no.1.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Rekoh da ne gledamo koliko je ko osvojio,osvojio je Gilles vise od Gaela i Gasqueta pa je li talentovaniji?Viktor je bolji od Lopeza po rankingu pa da nije talentovaniji?
              sigpic

              Comment


              • Forhend su obojica znala da odigraju ludjacki dobro,ali generalno gledajuci kao sto sam vec rekao to im je bio losiji osnovni udarac,slice recimo obojica nesto pretjerano nisu koristili,reteren meni David bolji,ovako gledajuci David ima vise elemenata na svojoj strani i ne bih se slozio s onom majinom konstatacijom da najbolji Safin uvijek pobjedjuje najboljeg Nalbanidana,mislim da to nije uopste tacno,Safin je mozda bolji igrac jer je servis prevaga na njegovu stranu i udara jace,a to kad ulazi tesko se braniti,ali da bi uvijek dobio najboljeg Davida,pa to nije garancija ni najboljem Federeru,a ne Safinu...
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  http://www.diariouno.com.ar/deportes...1224-0004.html

                  Roger ce krajem sledece godine igrati seriju egzibicija u juznoj Americi, izmedju ostalog i u Argentini, gde je planirano da igra protiv Nalbandiana. Treba da poseti Brazil, a pricalo se da bi tamo trebalo da igra sa Gugom, a po ovom clanku i Kolumbiju.
                  "Uzmi sve što ti život pruža
                  danas si cvet, sutra uvela ruža"
                  Neki ljudi su kao oblaci, tek kad se sklone sunce počne da sija.

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    Forhend su obojica znala da odigraju ludjacki dobro,ali generalno gledajuci kao sto sam vec rekao to im je bio losiji osnovni udarac,slice recimo obojica nesto pretjerano nisu koristili,reteren meni David bolji,ovako gledajuci David ima vise elemenata na svojoj strani i ne bih se slozio s onom majinom konstatacijom da najbolji Safin uvijek pobjedjuje najboljeg Nalbanidana,mislim da to nije uopste tacno,Safin je mozda bolji igrac jer je servis prevaga na njegovu stranu i udara jace,a to kad ulazi tesko se braniti,ali da bi uvijek dobio najboljeg Davida,pa to nije garancija ni najboljem Federeru,a ne Safinu...
                    Apsolutno se slazem,najbolji Marat ce mozda pobijediti najboljeg Davida u dvorani na nekom ledu zbog servisa i te nenormalne snage u udarcima,ali kazem mozda,nije tu nista sigurno.Zavisi i dosta od podloge,Marat se nije bas najsjanije na travi snalazio,sigurno ne onako kako bi covjek ocekivao da ce zbog tih udaraca i servisa,pa i voleja.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pa i da nije osvojio, po meni je Marat bolji, servis je defitnivno na njegovoj strani i tu nema neke price. A mislim i da je u prednosti sto se tice fh, za neku nijansu je on bolji. Sto se tice bh i igre na mrezi, tu prednost dajem Nalbandianu, ipak je on sa onim svojim bh nalazio neverovatne uglove, koje ja mislim niko ne moze da nadje, pa cak ni Djokovic.
                      A sto se tice glave i jedan i drugi su dovoljno ludi, David nece da igra tenis zato sto zeli da ide sa drustvom da vozi neki reli ili Argentina igra bas neku bitnu fudbalsku utakmicu, a Safin resi da planinari, zato sto mu je tako doslo

                      Ali kao sto rekoh, iako je Nalbi imao bolje rezultate na svim podlogama, mislim da je Safin ipak talentovaniji, za neku nijansu.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Apsolutno se slazem,najbolji Marat ce mozda pobijediti najboljeg Davida u dvorani na nekom ledu zbog servisa i te nenormalne snage u udarcima,ali kazem mozda,nije tu nista sigurno.Zavisi i dosta od podloge,Marat se nije bas najsjanije ni na travi snalazio,sigurno ne onako kako bi covjek ocekivao da ce.
                        Nije covjek nikada volio travu zbog svojih krupnih koraka,sam je nekoliko puta izjavljivao da ne voli da igra WB i da mu je to najdosadnija podloga za igranje,pa ruku na srce talentovan jeste bio ali s onom igrom koju je njegovao godinama i nije joj imao sta pruziti

                        Sjecam se izjave Gasqueta nakon 1/2 Parisa prije par godina kad je Francuz igrao najbolji tenis u zivotu, igrao je protiv Nalbandiana,"Pokusao sam ravno,spinovima,servis volej,ali ovog covjeka danas je nemoguce dobiti",nije puno ni promasio,svi su redom dobijali batine po dvoranama tada...
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Ko je po vama talentovaniji,Safin ili Nalbandian?Znam,znam,tezak izbor ali bas me zanima,ja se bas nesto lomim
                          Nema veze ko je uzeo vise,to se onda ne moze poredit' nego ovako na suvi talenat i jedan i drugi da izadju sa najboljom igrom ko bi pobijedio,ko je bolji?
                          hmmm... David Safin
                          sigpic

                          Comment


                          • Mali pregled rankinga mladih igraca na kraju 2011. (lista od 26. decembra)

                            Svi U20 igraci u prvih 1000 na kraju sezone :

                            Code:
                            #42  Bernard Tomic               (AUS, 1992) 970         
                            #76  Grigor Dimitrov             (BUL, 1991) 666        
                            #79  Ryan Harrison               (USA, 1992) 658          
                            
                            #136 Pablo Carreno-Busta         (ESP, 1991) 392    
                            #173 Tsung-Hua Yang              (TPE, 1991) 289         
                            #184 Javier Marti                (ESP, 1992) 267           
                            #198 Laurynas Grigelis           (LTU, 1991) 248      
                            
                            #222 Andrey Kuznetsov            (RUS, 1991) 217       
                            #227 Benjamin Mitchell           (AUS, 1992) 214      
                            #275 James Duckworth             (AUS, 1992) 171        
                            #276 Denis Kudla                 (USA, 1992) 171            
                            #277 Facundo Arguello            (ARG, 1992) 170       
                            #287 Guilherme Clezar            (BRA, 1992) 159       
                            #290 Mirza Basic                 (BIH, 1991) 158            
                            #293 Julien Obry                 (FRA, 1991) 158            
                            #296 Yong-Kyu Lim                (KOR, 1991) 157           
                            
                            #321 Nicolas Pastor              (ARG, 1991) 137         
                            #328 Agustin Velotti             (ARG, 1992) 133        
                            #331 Kevin Krawietz              (GER, 1992) 131         
                            #339 Damir Dzumhur               (BIH, 1992) 126          
                            #345 Yuki Bhambri                (IND, 1992) 122           
                            #354 Dino Marcan                 (CRO, 1991) 118            
                            #360 Toni Androic                (CRO, 1991) 115           
                            #361 Pierre-Hugues Herbert       (FRA, 1991) 115  
                            #363 Steven Diez                 (CAN, 1991) 113            
                            #371 Diego Sebastian Schwartzman (ARG, 1992) 111  
                            #375 Federico Gaio               (ITA, 1992) 108          
                            #381 Jack Sock                   (USA, 1992) 105              
                            #392 Duilio Beretta              (PER, 1992) 100         
                            #400 Guido Andreozzi             (ARG, 1991)  97         
                            
                            #403 Stefano Travaglia           (ITA, 1991)  94       
                            #409 Victor Baluda               (RUS, 1992)  93           
                            #410 Albano Olivetti             (FRA, 1991)  93         
                            #411 Daniel Kosakowski           (USA, 1992)  92       
                            #413 Jozef Kovalik               (SVK, 1992)  92           
                            #419 David Souto                 (VEN, 1992)  89             
                            #421 Di Wu                       (CHN, 1991)  88                   
                            #422 Christian Lindell           (SWE, 1991)  88       
                            #429 Riccardo Bellotti           (ITA, 1991)  86       
                            #443 Yasutaka Uchiyama           (JPN, 1992)  82       
                            #453 Roberto Carballes Baena     (ESP, 1993)  78 
                            #454 Gianni Mina                 (FRA, 1992)  78             
                            #459 Jose Pereira                (BRA, 1991)  77            
                            #461 Alexander Rumyantsev        (RUS, 1992)  77    
                            #462 Yannik Reuter               (BEL, 1991)  76           
                            #463 Tiago Fernandes             (BRA, 1993)  75         
                            #466 Taro Daniel                 (JPN, 1993)  75             
                            #484 Stanislav Vovk              (RUS, 1991)  68          
                            #486 Andres Artunedo Martinavarr (ESP, 1993)  67 
                            #488 Andrea Collarini            (USA, 1992)  67        
                            #492 Marc Giner                  (ESP, 1991)  66              
                            #500 Kevin Konfederak            (ARG, 1991)  63        
                            
                            #510 Rhyne Williams              (USA, 1991)  60          
                            #516 Juan Sebastian Gomez        (COL, 1992)  59    
                            #527 Renzo Olivo                 (ARG, 1992)  56             
                            #529 Tak Khunn Wang              (FRA, 1991)  55          
                            #530 Jason Kubler                (AUS, 1993)  54            
                            #539 Manuel Sanchez              (MEX, 1991)  52          
                            #540 Tennys Sandgren             (USA, 1991)  51         
                            #543 Patrik Brydolf              (SWE, 1991)  51          
                            #551 Enrique Lopez-Perez         (ESP, 1991)  49     
                            #554 Arthur De Greef             (BEL, 1992)  48         
                            #558 Facundo Mena                (ARG, 1992)  47            
                            #560 Roberto Ortega-Olmedo       (ESP, 1991)  46   
                            #561 Martin Cuevas               (URU, 1992)  46           
                            #564 Richard Becker              (GER, 1991)  45          
                            #565 Stanislav Poplavskyy        (UKR, 1991)  45    
                            #569 Bruno Sant'anna             (BRA, 1993)  44         
                            #572 Juan Pablo Ortiz            (ARG, 1991)  44        
                            #577 Marton Fucsovics            (HUN, 1992)  43        
                            #578 Edoardo Eremin              (ITA, 1993)  42          
                            #585 Nikoloz Basilashvili        (RUS, 1992)  41    
                            #587 Hiroyasu Ehara              (JPN, 1991)  40          
                            #588 Henri Laaksonen             (SUI, 1992)  40         
                            #593 Alessandro Bega             (ITA, 1991)  39         
                            
                            #603 Jiri Vesely                 (CZE, 1993)  37             
                            #611 Marco Cecchinato            (ITA, 1992)  36        
                            #612 Joao Pedro Sorgi            (BRA, 1993)  35        
                            #623 Mitchell Frank              (USA, 1992)  34          
                            #625 Sandro Ehrat                (SUI, 1991)  34            
                            #630 Sami Reinwein               (GER, 1992)  34           
                            #633 Danilo Petrovic             (SRB, 1992)  33         
                            #635 Liang-Chi Huang             (TPE, 1992)  33         
                            #638 Dominic Thiem               (AUT, 1993)  32           
                            #642 Daniel Berta                (SWE, 1992)  32            
                            #643 Oliver Golding              (GBR, 1993)  32          
                            #651 Piotr Gadomski              (POL, 1991)  30          
                            #652 Lewis Burton                (GBR, 1992)  30           
                            #655 Mark Verryth                (AUS, 1991)  30            
                            #659 Javier Munoz                (CHI, 1991)  29            
                            #660 Nikala Scholtz              (RSA, 1991)  28          
                            #662 Liam Broady                 (GBR, 1994)  28             
                            #663 Jordan Cox                  (USA, 1992)  28             
                            #665 Matthew Barton              (AUS, 1991)  28          
                            #667 Ryusei Makiguchi            (BOL, 1991)  28        
                            #673 Ricardo Rodriguez           (VEN, 1993)  27       
                            #679 James Marsalek              (GBR, 1992)  27          
                            #680 Juan Ignacio Londero        (ARG, 1993)  27    
                            #682 Marco Lenz                  (GER, 1991)  26              
                            #683 Borut Puc                   (CRO, 1991)  26              
                            #688 Juan Carlos Saez            (CHI, 1991)  26        
                            #691 Marvin Netuschil            (GER, 1991)  25        
                            #692 Florent Diep                (FRA, 1991)  25            
                            #694 Tristan-Samuel Weissborn    (AUT, 1991)  25 
                            #699 Thiago Monteiro             (BRA, 1994)  24         
                            #700 Constantin Belot            (FRA, 1991)  24        
                            
                            #701 Maverick Banes              (AUS, 1992)  24          
                            #708 Artem Ilyushin              (RUS, 1991)  23          
                            #711 Juan Vazquez-Valenzuela     (ARG, 1991)  23 
                            #715 Hong Chung                  (KOR, 1993)  22              
                            #718 Karim-Mohamed Maamoun       (EGY, 1991)  22   
                            #721 Darian King                 (BAR, 1992)  22             
                            #722 Richard Muzaev              (RUS, 1992)  22          
                            #726 George Morgan               (GBR, 1993)  21           
                            #728 Sebastien Boltz             (FRA, 1993)  21        
                            #731 Sam Barry                   (IRL, 1992)  21               
                            #737 Chuhan Wang                 (CHN, 1992)  20             
                            #739 Denis Yevseyev              (KAZ, 1993)  20          
                            #741 Devin Britton               (USA, 1991)  20           
                            #742 Valentin Florez             (ARG, 1991)  20         
                            #743 Bruno Semenzato             (BRA, 1992)  20         
                            #746 Lorenzo Giustino            (ITA, 1991)  20        
                            #748 Alexander Domijan           (USA, 1991)  19       
                            #759 Chieh-Fu Wang               (TPE, 1993)  18           
                            #762 Peter Heller                (GER, 1992)  18            
                            #767 Florian Fallert             (GER, 1992)  18         
                            #768 Andrei Vasilevski           (BLR, 1991)  18       
                            #772 Alexandre Schnitman         (BRA, 1992)  18     
                            #773 Shuichi Sekiguchi           (JPN, 1991)  18       
                            #773 Eduardo Dischinger          (BRA, 1992)  18      
                            #776 Federico Coria              (ARG, 1992)  18          
                            #781 Roberto Quiroz              (ECU, 1991)  17          
                            #783 Nicolas Gustavo Kauer       (CHI, 1991)  17   
                            #785 Bjorn Fratangelo            (USA, 1993)  16        
                            #787 Diego Galeano               (PAR, 1992)  16           
                            #788 Matias Sborowitz            (CHI, 1993)  16        
                            #790 Suk-Young Jeong             (KOR, 1993)  16         
                            #794 Oriol Roca Batalla          (ESP, 1993)  16      
                            #796 Kaza Vinayak Sharma         (IND, 1991)  16     
                            #797 Augusto Laranja             (BRA, 1992)  16                    
                            
                            #803 Evan King                   (USA, 1992)  15               
                            #805 Mathias Bourgue             (FRA, 1994)  15         
                            #807 Tristan Lamasine            (FRA, 1993)  15        
                            #809 Carlos Boluda-Purkiss       (ESP, 1993)  15   
                            #810 Robin Olin                  (SWE, 1992)  15              
                            #813 Bowen Ouyang                (CHN, 1992)  15            
                            #814 Marvin Barker               (NZL, 1991)  15           
                            #821 Felipe Soares               (BRA, 1992)  14           
                            #822 Gonzalo Lama                (CHI, 1993)  14            
                            #829 Emanuele Molina             (ITA, 1991)  14         
                            #829 Maximilian Neuchrist        (AUT, 1991)  14    
                            #831 Gaetan De Lovinfosse        (BEL, 1991)  14    
                            #833 Robert Rumler               (CZE, 1993)  14           
                            #835 Mate Pavic                  (CRO, 1993)  14              
                            #836 Jesus Bandres               (VEN, 1991)  13           
                            #837 Juan Ignacio Amarante       (ARG, 1991)  13   
                            #841 Micke Kontinen              (FIN, 1992)  13          
                            #844 Mikhail Biryukov            (RUS, 1992)  13        
                            #848 Antonio Lupieri             (CRO, 1992)  13         
                            #851 Victor Morales              (CHI, 1991)  13          
                            #853 David Perez Sanz            (ESP, 1994)  13        
                            #854 Alexey Vatutin              (RUS, 1992)  13          
                            #855 Francesco Picco             (ITA, 1991)  13         
                            #856 Pedro Sakamoto              (BRA, 1993)  13          
                            #864 Filip Peliwo                (CAN, 1994)  12            
                            #866 Jung-Woong Na               (KOR, 1992)  12           
                            #867 Chase Buchanan              (USA, 1991)  12          
                            #870 Leonard Stakhovsky          (UKR, 1993)  12      
                            #872 Miki Jankovic               (SRB, 1994)  12           
                            #873 Michael Bois                (FRA, 1993)  12            
                            #874 Toby Martin                 (GBR, 1993)  12             
                            #875 Sekou Bangoura              (USA, 1991)  12          
                            #877 Vladislav Dubinsky          (RUS, 1992)  12      
                            #879 Alessandro Colella          (ITA, 1992)  12      
                            #880 Lucas Renard                (SWE, 1992)  12            
                            #881 Wilson Leite                (BRA, 1991)  12            
                            #884 Yoshihito Nishioka          (JPN, 1995)  11      
                            #889 Filip Horansky              (SVK, 1993)  11          
                            #891 Francesco Garzelli          (ITA, 1991)  11      
                            #892 Alex Bolt                   (AUS, 1993)  11               
                            #893 Dimitar Kuzmanov            (BUL, 1993)  11        
                            #894 Alban Meuffels              (NED, 1992)  11          
                            #896 Ramkumar Ramanathan         (IND, 1994)  11     
                            #896 Libor Salaba                (CZE, 1992)  11            
                            
                            #901 Juan Lizariturry            (ESP, 1991)  11        
                            #906 Adam Pavlasek               (CZE, 1994)  10           
                            #911 Marko Djokovic              (SRB, 1991)  10          
                            #915 Joris De Loore              (BEL, 1993)  10          
                            #915 Duje Kekez                  (CRO, 1993)  10              
                            #917 Sebastian Lopez             (COL, 1992)  10         
                            #918 Antoine Escoffier           (FRA, 1992)  10       
                            #921 Denys Mylokostov            (UKR, 1993)  10        
                            #925 Matias Salinas              (ARG, 1991)  10          
                            #928 Marcos Esparcia Omedas      (ESP, 1992)  10  
                            #929 Matteo Civarolo             (ITA, 1992)  10         
                            #930 Ciao Silva                  (BRA, 1991)  10              
                            #931 Richard Gabb                (GBR, 1992)  10            
                            #931 Marco Bortolotti            (ITA, 1991)  10        
                            #936 Albert Alcaraz Ivorra       (ESP, 1995)   9    
                            #937 Sang-Woo Noh                (KOR, 1992)   9             
                            #939 Christian Harrison          (USA, 1994)   9       
                            #941 Jeson Patrombon             (PHI, 1993)   9          
                            #942 Darius Florin Bragusi       (ROU, 1993)   9    
                            #945 Rodrigo Scattareggia        (ARG, 1991)   9     
                            #956 Tobias Blomgren             (SWE, 1992)   8         
                            #960 Robin Kern                  (GER, 1993)   8               
                            #962 Andrew Whittington          (AUS, 1993)   8       
                            #963 Temur Ismailov              (UZB, 1995)   8           
                            #968 Denis Novikov               (USA, 1993)   8            
                            #970 Kalle Averfalk              (SWE, 1992)   8           
                            #972 Maciej Smola                (POL, 1993)   8             
                            #973 Medy Chettar                (FRA, 1992)   8             
                            #976 Igor Bujdo                  (POL, 1991)   8               
                            #979 Giammarco Micolani          (ITA, 1992)   8       
                            #984 Andres Ceppo                (ARG, 1991)   8             
                            #986 Mousheg Hovhannisyan        (USA, 1991)   7     
                            #991 Kevin Kaczynski             (GER, 1994)   7

                            Raspored igraca po godistima (ukupno 217 igraca) :

                            Code:
                            1991 - 83 (38,2%)
                            1992 - 78 (35,9%)
                            1993 - 43 (19,8%) 
                            1994 - 10 ( 4,6%)
                            1995 -  3 ( 1,2%)

                            25 najmladjih tenisera u prvih 1000 na kraju 2011. :

                            Code:
                            #884 Yoshihito Nishioka          (JPN, 1995) 11 //  16 godina  3 meseca
                            #936 Albert Alcaraz Ivorra       (ESP, 1995)  9 //  16 godina  7 meseci 12 dana
                            #963 Temur Ismailov              (UZB, 1995)  8 //  16 godina 11 meseci 13 dana
                            #896 Ramkumar Ramanathan         (IND, 1994) 11 //  17 godina  1 mesec  19 dana
                            #906 Adam Pavlasek               (CZE, 1994) 10 //  17 godina  2 meseca 19 dana
                            #872 Miki Jankovic               (SRB, 1994) 12 //  17 godina  3 meseca  1 dan
                            #699 Thiago Monteiro             (BRA, 1994) 24 //  17 godina  6 meseci 27 dana
                            #939 Christian Harrison          (USA, 1994)  9 //  17 godina  6 meseci 28 dana
                            #853 David Perez Sanz            (ESP, 1994) 13 //  17 godina  7 meseci 12 dana
                            #991 Kevin Kaczynski             (GER, 1994)  7 //  17 godina  8 meseci 21 dan
                            #864 Filip Peliwo                (CAN, 1994) 12 //  17 godina 10 meseci 27 dana
                            #805 Mathias Bourgue             (FRA, 1994) 15 //  17 godina 11 meseci  9 dana
                            #662 Liam Broady                 (GBR, 1994) 28 //  17 godina 11 meseci 23 dana
                            #833 Robert Rumler               (CZE, 1993) 14 //  18 godina           26 dana
                            #873 Michael Bois                (FRA, 1993) 12 //  18 godina  1 mesec   8 dana
                            #968 Denis Novikov               (USA, 1993)  8 //  18 godina  1 mesec  21  dan
                            #612 Joao Pedro Sorgi            (BRA, 1993) 35 //  18 godina  2 meseca  9 dana
                            #578 Edoardo Eremin              (ITA, 1993) 42 //  18 godina  2 meseca 22 dana
                            #960 Robin Kern                  (GER, 1993)  8 //  18 godina  2 meseca 24 dana
                            #643 Oliver Golding              (GBR, 1993) 32 //  18 godina  2 meseca 28 dana
                            #486 Andres Artunedo Martinavarr (ESP, 1993) 67 //  18 godina  3 meseca 13 dana
                            #759 Chieh-Fu Wang               (TPE, 1993) 18 //  18 godina  3 meseca 16 dana
                            #638 Dominic Thiem               (AUT, 1993) 32 //  18 godina  3 meseca 24  dan
                            #680 Juan Ignacio Londero        (ARG, 1993) 27 //  18 godina  4 meseca 12 dana
                            #962 Andrew Whittington          (AUS, 1993)  8 //  18 godina  4 meseca 16 dana

                            Grupe :

                            Code:
                            * Broj igraca u prvih 100 -  3
                            * Broj igraca u prvih 200 -  7
                            * Broj igraca u prvih 300 - 16
                            * Broj igraca u prvih 400 - 30
                            * Broj igraca u prvih 500 - 52

                            Najbolje rangirani igraci po godistima :

                            Code:
                            #76  Grigor Dimitrov             (BUL, 1991) 666
                            #42  Bernard Tomic               (AUS, 1992) 970
                            #453 Roberto Carballes Baena     (ESP, 1993)  78 
                            #662 Liam Broady                 (GBR, 1994)  28  
                            #884 Yoshihito Nishioka          (JPN, 1995)  11

                            Raspored igraca po zemljama (51. drzava sa U20 igracem u prvih 1000) :

                            Code:
                            Sjedinjene Drzave   18
                            Argentina           17
                            Italija             14
                            Brazil              14
                            Spanija             13
                            Francuska           13
                            Rusija              10
                            Nemacka              9 
                            Australija           9
                            Velika Britanija     7
                            Svedska              7
                            Hrvatska             6
                            Cile                 6
                            Koreja               5
                            Japan                5
                            Belgija              4
                            Ceska                4
                            Tajvan               3
                            Indija               3
                            Venecuela            3
                            Kina                 3
                            Ukrajina             3
                            Srbija               3
                            Austrija             3
                            Poljska              3
                            Bugarska             2
                            Bosna i Hercegovina  2
                            Kanada               2
                            Slovacka             2
                            Kolumbija            2
                            Svajcarska           2
                            Peru                 1
                            Litvanija            1
                            Meksiko              1
                            Urugvaj              1
                            Madjarska            1
                            Juzna Afrika         1
                            Bolivija             1
                            Egipat               1
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Mnogi ce se sloziti da je recimo Gasquet talentovaniji od Rafe,a nikada nije dosao ni do GS finala. I da imamo jos par takvih igraca koji su,ako nista,podjednako talentovani kao veliki Rafa. Tako da u poredjenju talenta Safina i Nalbandiana te 2 GS titule ne bi trebale imati neku veliku ulogu,buduci da Rafinih 10 kod nekih ne pretezu da se kaze da je talentovaniji od Risara...Citajuci post @AK stekao sam dojam da ce zakljucak biti u korist Davida,jer mi se cini da je vecina argumenata sem servisa i tvrde podloge bila na strani argentinca. Na kraju su vjerovatno presudile GS titule. Pitanje koji je bolji igrac se vjerovatno ne bi trebalo ni postavljati, GS odgovaraju sami za sebe. David ocigledno nikada nije imao dovoljno jaku glavu za velike stvari na GS,jer tesko mi je povjerovati da je cijelu karijeru razmisljao samo o reliju i reprezentaciji Argentine. Tesko mi je povjerovati da se nikada nije zamisljao sa peharom Wimbledona u ruci,te da nikada nije odlucio da zapne,da trenira zesce i da se okiti titulom najboljeg na svijetu. To mu svakako nikada nije,a i nece poci za rukom. Marat je s druge strane,mislim,odradio onoliko koliko je htio! I to ga svakako cini boljim igracem.

                              Sto se tice talenta,par spektakularnijh meceva,prije svega partije iz Pariza i Madrida u kojima je David svima odrzao lekcije tenisa, bolje snalazenje na svim podlogama,podjednako dobar,a vjerovatno i bolji BH,sigurno puno bolja igra na mrezi daju mi za pravo da ja svoj glas,kad se o talentovanosti radi, dam Davidu. Ako nista,onda zbog cinjenice da Safin nije toliko talentovaniji da bi glasovi svih clanova bili na njegovoj strani

                              Safin je,svakako, vise dao svjetskom tenisu!

                              Comment


                              • Prema Tignorovom misljenju je najvece razocarenje u 2011. bio Verdasko.

                                Meni su uz njega Rodik i Gulbis, Kverija ne racunam jer je dugo bio povrijedjen.

                                Comment

                                Working...
                                X