Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Da ali su morali da izaberu meceve sa ATP toura,zato nije ni bilo meceva sa Slamova.Od 3. do 5. mjesta su bas kiksnuli sto se mene tice,pa ono finale Fish-Gulbis je bio sjajan mec,Murray-Nadal u MCu isto
    Slažem se .. i Fedex - Srećko mi je svakako bolji meč od Rodik - Miloš ...

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Ma bio strasan mec,samo mi je krivo sto nije David pobijedio jer bi vise sigurno namucio Rogera.Nego Akane mozemo li sto ocekivat' od Kohlya i Stana sledece godine,pa i Monfilsa?
      Mislim da od Njemca definitivno vise ne,on ce po meni biti sve slabije rangiran jer je pokazao da je limitiran(sto se mene tice pogotovo servisom,a tu je jos milion sitnica),sto se tice Wawrnike ponovo ce to biti jedna EKG sezona,na mahove briljantno a onda ocajno,sve je tu sto jedan teniser treba da ima ali on djecije bolesti nikad nece prelezati cini mi se.Monfilsa sam ostavio za kraj jer je on ipak najmanje los od ove trojice i ja iskreno volim da ga gledam,on ce se po meni opet vrtiti oko TOP10,ali veceg rezultata nece biti jer je i suvise jednodimenzionalan igrac,nema bas puno da ponudi ako ga zatvore sa osnovne...
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Gdje nadje Kohlya Vladane nevjerovatno je koliko on lose igra u zadnje vrijeme...onih par meceva u rusiji je fkt bilo tesko gledati....mozda ce se desiti i da malo proigra...svakako moze bolje...ali on nema glavu za nesto vise...to je definitivno...
        A od Stana i Monfilsa ocekujem dosta u narednoj godini...prije svega da nam daju odgovor upravo na pitanje da li mogu napraviti nesto znacajnije u svojim karijerama...
        Stan ima sve za to...znacilo bi mu puno da lakse dobija neke manje teske meceve...kako bi u velike mogao ulaziti sa vise snage...ako se neke stvari poklope,siguran sam da je spreman za barem 2-3 skalpa prve cetvorke u narednoj godini...
        Monfilsu igre iz Stokholma moraju biti vodilja u kom smijeru treba ici njegova igra...mora on prici osnovnoj liniji i malo se vise pitati u poenima...na tom turniru je i iz FH i iz BH udarao fenomenalno...tako da postoji mjesto za napredak...igra od 2 metra iza osnovne linije mu protiv najboljih na svijetu nece donijeti nista dobro...
        Apsurdne su mi i price da je on jedan od najbolje pripremljenih igraca na turu...mislim da bi dosta trebao poraditi na istoj...jer mu se cesto desava da ostane bez daha...
        Primarni cilj je svakako izbaciti bubice iz glave...tipa izlaska na mrezu i igranja voleja kroz noge pri 5-5 u TB sto je svakako najveci problem

        Koliko li je samo,AK, ovakvih decembara proslo u nasim diskusijama o tome kako ce se u novoj sezoni pojaviti neki novi Safin,novi Nalbandian,Gasquet....i ostali...ali je cinjenica da se u 95% situacija nista ne promijeni...

        A jako bi me zanimalo kad bi neko od igraca iz vrha odgovorio na pitanje da li se ova pauza u decembru razlikuje od onih koje oni prave poslije Wimbledona ili USO...
        Ova pauza je oznacena kao zvanicna,ali po meni se ne bi uopste pretjerano trebala razlikovati od pauzi koje Roger,Rafa i Nole redovno naprave poslije pomenutih turnira....
        Last edited by shminka; 13-12-11, 20:47.

        Comment


        • Od Filipa ne očekujem ništa .. Od Gaela nivo kao i u dve poslednje godine, ne može on u top 5 nikako .. Stan mi je jedan od miljenika, ali, bre, previše oscilira i mnogo me nervira ..

          Comment


          • Ako neko zeli da se podseti nekih meceva sa AO-a, od '98 pa na ovamo

            http://www.vault.australianopentv.com/
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Kohly je ocajan u zadnje vrijeme ali to sto on moze da odigra malo ko moze sto se mene tice.Slazem se za servis Akane ali ako ga gledamo kao nizeg tenisera tesko da taj servis moze biti bolji i ima sasvim dobre osnovne udarce da mu servis nije presudan.Ali glava glava sto kaze shminka
              Mislim i da ce Stanu glava biti najveci problem kao po obicaju ali tesko da se moze ocekivati neki veci proboj.On stvarno ima sve da je stalno u TOP 8 ali nema konstantnosti i tesko ce se to promijeniti.Znamo i koliko je dobar protiv najboljih i koliko ih muci ali uvijek nesto malo fali,a znamo sta je to i da upravo to odvaja najbolje od ostalih.
              Za Gaela ce ova i sledeca sezona biti odlucujuce za velike titule,ako ne iskoristi potencijal bice kasno.Shminka je vec sve fino objasnio,u Stockholmu je sjajno igrao i bilo ga je uzivanje gledati i tako mora stalno ali se i tada glupirao(ne mogu da nadjem drugu rijec ) i nebulozne poteze izvlacio u bitnim momentima.Ne znam moze li ijedan trener da promijeni te stvari kod njega,tesko rekao bih.

              Ajmo malo o Janku,moze li ostati u TOP 10 sta mislite?I mogu li se Tommy,Lleyton,David,James i ostali veterani vratiti u vrh?
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Ako neko zeli da se podseti nekih meceva sa AO-a, od '98 pa na ovamo

                http://www.vault.australianopentv.com/
                Super je ovo sad sam nesto malo pogledao mec između Klajsters i Mauresmo iz 2006 godine ali nisam cijeli pa cu sutra pogledati još neke meceve.
                http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                Comment


                • E da sto se pauze tice,pa Roger sad vec pravi duge pauze tokom sezone i sam je rekao da mu nije samim tim raspored pretezak.Novak je prinudno imao mnogo odmora i od Wa nije previse igrao,Nadal je isto imao dosta pauza,a ova pauza je realno nista jer nema tu sem par dana odmora,onda pripreme za novu sezonu,mislim da su ih svi iz vrha vec poceli,ako nisu za par dana ce
                  sigpic

                  Comment


                  • Federer uvek ima 3 bloka priprema, izmedju AO i Dubaija, posle W i posle USO, to je tako godinama i nista se bitno ne menja. I sigurno je za Federera ona pauza posle USO, bila mnogo bitnija i tu se sigurno spremao i za sledecu sezonu, nego ova sad sto je, izmedju WTF i januara.

                    Za Monfilsa ste sve rekli, taj ce svaku priliku da upropasti zbog lude glave i tu mu nema pomoci.
                    A od Tipsarevica ne ocekujem da ostane u top 10 tokom sledece godine, Delpo mora da bude u top 10, ako se Sod oporavi i on je za top 10 i mislim da za Tipsarevica nema mesta.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Po meni bi pre trebali da ispadnu Fish i Almagro od Janka.Mislim Mardiju svaka cast,ali on je odigrao jednu dobru sezonu u svojoj karijeri,sledece godine ce vec imati 31 godinu i pitanje je koliko ce uspeti da zadrzi formu iz ove godine,a videli smo da je ona pocela lagano da pada sad na kraju.Takodje,vrlo bitan faktor ce biti i povreda,tj da li ce se cesto povredjivati.Almagro je teniser koji ne moze da igra protiv velikih,da dobije Federera,Djokovica,Nadala,i najvise zbog toga smatram da on nije za top 10,ali je majstor svakako.Sto se Janka tice,on moze da ostane ako gledamo igracki kvalitet i koje udarce poseduje.Sledece sezone ne mora nigde da zuri,ima poprilicno rasterecen prvi deo sezone sto se bodova tice i tu od njega ocekujem dosta,da se makar ucvrsti u top 10 a mozda i da napadne neki atp 500 turnir
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                      Comment


                      • Almagro odigra onu juznoamericku sljaku i tu pokupi silne poene i na osnovu toga je ove godine postao top 10 igrac, plus sto su neki igraci bili povredjeni ili jednostavno nisu bili u formi. Ali Fish je bolji igrac od Tipsarevica i on po meni jeste za top 10.
                        Tipsarevic sledece godine najvise moze da napreduje na GS, posto osim na USO, na svim ostalima je bas lose odigrao. A sad je i top 30 igrac i mora da ispuni sve one uslove inace ce imati one kaznene 0. SAd bas gledam, on ima 6 turnira iz serije 250, a sledece godine nece moci vise od 2, tako da mora dobro da igra i ne smeju kiksevi da mu se desavaju. Ja i dalje smatram da je on nekonstantan, ali videcemo
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post

                          Ajmo malo o Janku,moze li ostati u TOP 10 sta mislite?I mogu li se Tommy,Lleyton,David,James i ostali veterani vratiti u vrh?
                          Robredo moze
                          Po meni je jos samo David u stanju da zabiljezi neke zapazenije rezultate...mada kako vrijeme prolazi...i to postaje sve manje vjerovatno...svi vecinom zavise od brzih podloga...kojih je sve manje...i uz defanzivne sposobnosti danasnjih igraca...tesko je ocekivati neke znacajnije proboje prema vrhu...
                          Ostala trojica su,cini se,imali sve moguce povrede na svijetu koje su se mogle zaraditi...i bilo bi pravo cudo da njih ne bude i u 2012...nazalost...
                          Uz sve te cinjenice...mislim da su u stanju odigrati po par dobrih meceva na GS...AO ili Wimbledon...gdje od njih ocekujem spektakle u 5 setova protiv nekih slabijih igraca...eventualni dolazak do 3 kola...gdje bi postajali dosta lak plijen za nosioce...

                          Sto se tice Janka...ne vidim razloga da ne nastavi s ovakvom igrom i u 2012...siguran sam da ce se odlicno pripremiti...i da ce pristup biti dobar kao i ove godine...tako da po meni,sto se igre tice, moze samo napredovati...za neke znacajnije rezultate ce se,ipak, trebat poklopiti vise stvari...

                          Comment


                          • Tipsa samo da bude uredan na GS I Mastersima, da redja nova cetvrtfinala i bice OK. Nema sanse Almagro da ostane u 10, ispasce verovatno i Fis, a aj da kazemo vraca se DP, Sod je povredjen duugo,ko zna kako ce izgledati njegov protivnik, Monf je lud, ja cak Janka vidim na zavrsnom mastersu opet ako bude dobar.

                            Comment


                            • Nisam mislio na tog Tommya

                              I ja mislim da ce David najprije doci do vrha.Haas i Lleyton su bas daleko i bice im pakleno tesko.Kao i Gonzu koga zaboravih da pomenem,on tek nema sanse da se vrati na najveci nivo,koljena su mu unistena.Blake ima dobar ranking i sigurno je da moze da bude tu oko TOP 50,za nesto vise je pitanje ali ima mnogo turnira koje ce moci da iskoristi,a i stil mu je takav da se ne trosi previse.

                              Janku je potreban fokus i rad,ukoliko bude vrijedno trenirao sigurno ce imati dobre rezultate,e vec TOP 10 je pitanje,ako se Robin oporavi on ce se vratiti tu,Delpo ce brzo upasti,Almagro ce tesko ostati ali ima on juznoamericku sljaku koju ce iskoristiti na najbolji nacin najvjerovatnije.
                              sigpic

                              Comment


                              • On sa te juznoamericke sljake moze samo da izgubi poene ili da ih odbrani u najboljem slucaju,jer se gotovo sigurno nece dogoditi da osvoji sva 3 turnira(racunam da ce igrati 2 250 i akapulko)
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                                Comment

                                Working...
                                X