Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Totalno drugi covek

    Comment


    • Nalbi strajkovao gladju kao Toma !
      Jedan je Obradovic Zarko!

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        I ja nisam mogla da verujem, ali to su slike sa neke vecere za njegovu neku fondaciju, ovde ima jos slika:
        http://www.facebook.com/photo.php?fb...d=218701564082

        bukvalno se prepolovio
        Jebote, drugi čovek !!

        Comment


        • Skoro da ga ne prepoznas.

          Comment


          • Kako ce on da udara lopticu nije mi jasno...
            “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
            Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

            Comment


            • Concerned Nadal calls for re-think of ATP rankings

              A kad je Fed bio ubedljivo prvi i kad mu niko nista nije mogao, onda nije bio zabrinut a i sve se plasim da nije zabrinut za buducnost tenisa
              Da se Nadal pita igralo bi se 6 meseci i to sve na sljaci i ti bodovi bi vazili 2 godine
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ma nema od toga nista,opet ta prica
                sigpic

                Comment


                • Da bi do toga doshlo mislim da treba josh vremena da prodje...Treba mnogo tenisera da se pobuni da bi se ideja uzela u razmatranje,ne verujem da to ITF-u i ne odgovara...
                  “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                  Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    Pola ga nema,nevjerovatno,inace jel zna neko kada bi se on mogao vratiti
                    Trebalo bi da igra Roland Garos

                    Comment


                    • Emerson: Nole ojačao u glavi i servisu

                      BARSELONA - Poslednja stvar koju sam očekivao kada me je Oliver Divljak, naš čovek iz Nemačke koji radi u pres-službi prestižnog teniskog „Trofeja Godo“, predstavio teniskoj legendi Roju Emersonu bile su prve reči slavnog Australijanca: - Vi ste iz Srbije? Imate sjajne košarkaše...



                      Od teniske legende očekujete da uvek priča o tenisu, a mi, eto, počesmo sa košarkom, čak stigosmo da pomenemo i Aleksa Marića, Srbina koji igra za Australiju, ali Emerson priznaje da ne prati baš zbivanja u domovini u ovom sportu jer odavno živi u Njuport Biču, Južna Kalifornija.

                      U Barseloni je bio specijalni gost organizatora, izvlačio je parove za glavni turnir na kojem je i sam pobeđivao tri puta u singlu 1961, 1963. i 1964 i sedam puta u dublu.


                      - Osnovna razlika je u reketima, u materijalu. Mi smo igrali sa drvenim reketima, a današnji dozvoljavaju mnogo jače udarce. Što se stila tiče, mislim da se danas igra mnogo više sa osnovne linije, poeni su mnogo duži. Ja sam veoma voleo da izlazim na krežu i igram voleje. Druga velika promena je ogroman biznis u koji se tenis pretvorio. Mi smo bili amateri.

                      Da li bi najbolji igrači iz vaše generacije mogli da se nose sa današnjim asovima?
                      - O, da. Nemam nikakvu sumnju u tom pogledu. I mi bismo naučili da udaramo jače, da igramo duže poene. U suštini je najvažniji talenat, ako ga imate, sve ostalo se može postići radom.


                      Vi ste osvajali osam puta Dejvis kup za Australiju, a pre nekoliko godina Srbija je pobedila Australiju i danas je šampion u ovom prestižnom takmičenju. Šta se promenilo?
                      - Ne bih znao da vam precizno odgovorim. Znam samo da je Srbija poslednjih godina izbacila mnogo dobrih igrača i igračica, a da Australijanaca nema nigde, još smo zadovoljni ako među 128 igrača koji učestvuju na nekom grend slem turniru imamo jednog ili dvojicu tenisera... Negde se greši, ali ne znam u čemu. Jednostavno, ne niču novi igrači kao u Srbiji, Hrvatskoj, Rusiji, pa i ovde u Španiji, mada ne vidim nikoga iza Nadala.


                      Šta mislite o današnjoj velikoj trojki Nadal - Đoković - Federer ?
                      - Moj favorit je i dalje Federer. Volim njegov stil, njegovu mirnoću, njegovu eleganciju. Nije više prvi jer je nemoguće držati vrhunsku formu 10 godina, ali ne mislim da je pri kraju karijere. Ima 29 godina i još dugo može da igra dobro. Nadal je sjajan, on je zasluženo broj 1, ali momak koji dolazi je Đoković...


                      To smo hteli da pitamo i, naravno, čujemo... U čemu je napredovao?
                      - Najviše u glavi. Stekao je mnogo više samopouzdanja, zna da sve zavisi od njega, da može da pobedi svakog. Popravio je i servis, takođe i fizičku pripremljenost, a silne pobede u ovoj sezoni donele su mu veliku psihološku stabilnost... Verujem da će biti broj 1.


                      Igraće na turniru u Beogradu. Da li ste bili u našoj zemlji?
                      - U Srbiji ne, u bivšoj Jugoslaviji samo jednom i to jako davno, čini mi se 1954. u Zagrebu. Bio sam sa Nilom Frejzerom, igrali smo neki egzibicioni meč. Voleo bih da posetim Beograd. Znam da od pre nekoliko godina imate ATP turnir, dobro je da ljudi i kod kuće mogu da vide Đokovića i ostale vaše igrače.



                      Sećate li se nekog rivala iz Jugoslavije?
                      - Naravno, Niki Pilić je bio veliki igrač, igrali smo mnogo puta jedan protiv drugog. Čak mi je davao neke savete za igru na šljaci jer sam u prvim sezonama bio proilično trapav na toj podlozi.


                      Kako pratite teniska zbivanja?
                      - Kod kuće u Kaliforniji imam teniski kanal koji 24 sata prati sva zbivanja u svetu tenisa, a dan mi počinje listanjem teniske rubrike „Los Anđeles tajmsa“... Internet ne koristim mnogo.


                      Uzimate li još uvek reket u ruke?
                      - Ne, godine su učinile svoje, imam ih 74 i odavno je vreme za tenis iz fotelje.
                      Oproštajna titula na turniru u Parizu
                      U finalima 12 Grend slem turnira na kojima je u pojedinačnoj konkurenciji trijumfovao, Roj Emerson je pobeđivao najveće igrače svog doba. Zemljaka Roda Lejvera pobedio je 1961. u Australiji i Njujorku, takođe zemljaka Freda Stola tukao je u pet uzastopnih finala u Australiji i na Vimbldonu, Francuza Pjera Darmona pobedio je na Rolan Garosu 1963, Artura Eša (SAD) u Australiji 1966. i 1967, a poslednji Grend slem osvojio je 1967. u Parizu protiv još jednog zemnljaka Tonija Rouča. Od Lejvera je izgubio tri finala, po jednom u Melburnu, Parizu i Njujorku. Od 1959. do 1971. osvojio je 16 Grend slem titula u dublu - sedam sa Frejzerom, četiri sa Stolom, tri sa Lejverom i po jednu sa Manuelom Santanom i Kenom Flečerom.
                      http://sport.blic.rs/Tenis/196375/Em...lavi-i-servisu
                      sigpic

                      Comment


                      • Jutros im je ispod slike pisalo: Naš novinar Vladimir Stanković i slavni nekadašnji teniser Roj Orbison.
                        Sad su popravili.

                        Comment


                        • Bas mi se svidja intervju, ali posebno ovaj deo

                          Šta mislite o današnjoj velikoj trojki Nadal - Đoković - Federer ?
                          - Moj favorit je i dalje Federer. Volim njegov stil, njegovu mirnoću, njegovu eleganciju. Nije više prvi jer je nemoguće držati vrhunsku formu 10 godina, ali ne mislim da je pri kraju karijere. Ima 29 godina i još dugo može da igra dobro. Nadal je sjajan, on je zasluženo broj 1, ali momak koji dolazi je Đoković...
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Linkovi

                            Trebalo bi da postoji opcija na forumu gde bi smo postavljali razne linkove ...naravno vezano za tenis...ne znam kako vi tretirate to...verovatno kao rekalmu ?
                            Ja bih da predlozim ljudima... a mnogi su od vas verovatno vec upoznati sa tim forumom ,gde mogu pronaci teniske meceve i to od onih jako kvalitetnih recimo televizije koje podrzavaju HD pa do onih manje kvalitetnih takodje digitalnih...tako sam npr. naisao na mec izmednju Federera i Novaka sa US opena 2010 koji je velicine 16GB ...Neverovatno kako je mocno za gledanje ,toliko se jasnije dozive detalji i mnogo je vece uzivanje...pa do onih isto HD ali mnogo manje velicine ali isto neupredivo bolje od nase kablovsko izdigitalizovane televizije...ako je u redu da postavimo takve linkove recite...
                            Last edited by koburtkain; 24-04-11, 02:30.

                            Comment


                            • Mislim da je Jigsaw to vec postavljao(ako se o tome radi onda nema problema naravno,ja sam zaboravio posto na tom linku dolje nadjem sve sto mi treba ),a i ja sam na forumu ostavljao ovaj link vec,tu se moze naci dosta toga i iz istorije cak,a redovno izlaze ATP mecevi,sve je fino rasporedjeno ;)
                              http://www.elrincondeltenis.com/
                              sigpic

                              Comment


                              • http://www.b92.net/zivot/licni_prost...&nav_id=507708

                                Ovo bi mozda moglo u istoriju, ali posto tamo nema nista... evo ovdje...
                                Last edited by eM; 24-04-11, 19:01.

                                Comment

                                Working...
                                X