Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I ja jednom vec konstatovao. Nije bitno o cemu se prica, vec ko prica. Recimo, tekst koji je napisan gore je vjerovatno radjen od strane nekoga kome je IQ oko 120...
    Ja sam, cini mi se, objasnio tu raznovrsnost. Jedino mi pada na pamet vracanje sljake na veoma sporu podlogu, ocuvanje trave, a hard ovakav kakav je... Ostalo je sve u glavama igraca. Ako moze da donese odluku npr. Zverev da igra na mezu, na sljaci, i tako pobijedjuje klasicne sljakase, ne vidim razlog da to ne rade i drugi.

    Comment


    • Travu treba ubrzati, prvenstveno loptica treba da ima manji odskok, HC treba da bude raznovrsniji, posto su po meni veliku gresku narpavili kad su promenili podlogu na AO, i sto su toliko usporili Majami i IW, gde je jedina razlika izmedju ovih podloga i sljake ta sto je ovde teze i opasnije za proklizavanje.
      A sljaka sigurno ne treba da bude brza kao sto je bila ove godine u Madridu, taj turnir treba usporiti, ali ostatak turnira na sljaci su sasvim ok.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Pogresno kliknuh na "likes" :facefoot:

        Najbolji pokazatelji gdje je sustinski problem su Ljodra i Feli. Ljudru svi volimo da gledamo, jer je lud "sto gradi", ali je on vise nego limitiran igrac. To ne bismo znali da ima dosta carpeta, i a na sljaci se ne bi ni pojavljivao... S druge strane, tu je Feli, koji je poradio na sebi, tj. nije dozvolio sebi da bude izgubljen u prostoru i vremenu, i sad ga je pravo uzivanje gledati, jer je dobar i sa osnovne, a cesto bitise i na mrezi.

        Montreal i Sinsinati, to su dva harda koji bi trebali da budu neki standard.

        Comment


        • Lako ce ATP za ogranicenog Lodru i njegovo igranje na sljaci, od toga stvarno ne bi imali nista.. druga je stvar sto im Federer,a posebno Nadal, ne bi isli na tepih i znamo sta se sa podlogom desilo posle 2008. Na tepihu je vidjeno mnogo velikih i raznovrsnih meceva u istoriji tenisa pa je tako u finalu Mastes Kupa za 1985. Lendl udario na mladog Bekera svojom prepoznatljivom igrom sa osnovne linije, ali isto tako nije mogao da izbegava izlaske na mrezu i nadmudrivanje volejima. Uostalom, citave godine je radio na tome i njegova igra u odnosu na 1984. bila je daleko raznovrsnija i ubtiacnija. Rezultati to potvrdjuju. Ti danas na svakoj podlozi mozes da se drzis svoje igre a nekada si morao da joj se prilagodjavas. Sada se podloge prilagodjavaju igracima, onima od kojih ATP moze da stvori profit

          I ne znam da li je neko od vas razmisljao o tome kako je dvoranski tenis odavno umro!! Mi danas na prste jedne ruke mozemo nabrojati majstore igre u dvorani (Federer klasa za sebe i jos sacica ljudi iza njega). U 1980. imali smo oko 35 dovranskih turnira, 1990. bilo ih je 20 ili 21 a ove godine ih je 16, gde preovladavaju Miki Maus turniri na koje ne ide niko iz vrha. Ne samo da ih je malo nego uospte ne lice na dvoranski tenis a prikljucice im se i veliki Roterdam jer Krajicek zeli da napuni salu koju su renovirali i dodali joj nova mesta, a to ce najprostije uciniti tako sto ce usporiti podlogu i dovesti Nadala, posto je Federer vec tamo
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • ATP izabrao 10 najboljih poena u 2011.




            Jel ovo postavljeno negde?
            Last edited by miloolja; 30-11-11, 02:34.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Nije, dobro su izabrali.
              Ovo nije bas za opste teniske diskusije, ali kad vec pisem post... i kad vec moze na ATP-ev sajt, moze i ovdje
              Ovaj Berdih krade fazone.

              What's the price of success? For Tomas Berdych, it's a shaved head.The Czech went under the razor in his private locker room at The O2, shortly after his semi-final loss to Jo-Wilfried Tsonga at the Barclays ATP World Tour Finals, to honour a bet he made with his coachTomas Krupa during the summer."Bet is a bet," Berdych shared on Facebook. "We have made one inWimbledon that if I take part in theBarclays ATP World Tour Finals, win at least one title and 50 matches in this season, my hair is going down."The 26 year old fulfilled all three of the conditions following the US Open. He ended a 29-month title drought in October at Beijing, and with his Round of 16 win at the BNP Paribas Masters, he simultaneously reached the 50-match win plateau for the first time in a season and clinched his place at the circuit finale.
              Kad ce birati, tj. predlagati meceve godine?
              I koji su vama najbolji mecevi u 2011?

              Comment


              • Ovako na prvu ...

                1. Nole - Federer ( US Open )
                2. Nole - Nadal ( US Open )
                3. Nole - Marej ( Rim )
                4. Nalbi - Hjuit ( AO )
                5. Federer - Simon ( AO )

                Comment


                • Po meni, ali takodje na brzinu
                  1.Fed-Djokovic (RG)
                  2.Fed-Djokovic (USO)
                  3.Djokovic-Marej (Rim)
                  4.Nadal-Djokovic (USO)
                  5. Fognini-Montanes (RG)- iskljucivo po drami i koliko je trajalo i sta se sve desavalo

                  po meni, puno meceva u Stokholmu je bilo bas dobro, mozda i najbolji turnir godine, ako ne racunamo ove najvece
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Nole - Fed na RG-u definitivno.

                    Comment


                    • I Fed-Lopez, 1.kolo Madrida je bio dobar mec, dobar tenis i neizvestan mec do samog kraja
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Ti danas na svakoj podlozi mozes da se drzis svoje igre a nekada si morao da joj se prilagodjavas. Sada se podloge prilagodjavaju igracima, onima od kojih ATP moze da stvori profit
                        Evo, ovo quotovah jer je ključno za našu priču. Svi top teniseri žele da je ta razlika što manja kako bi se lakše prilagodili datoj podlozi. Ali ti igrači prijete štrajkom zbog "prenatrpanog kalendara" kao da je to od juče. Za razliku od mečeva prije 10 i više godina današnji su puno duži. Mečevi Nadala, Đokovića i Murraya znaju biti maratronski a što znači maratonski meč na tvrdoj podlozi za tijelo? Federerovi su uglavnom takvi kad igra protiv njih trojice, ali on je tip igrača koji je nastao u međuperiodu s&v i baseline igre a protiv slabijih protivnika mečevi mu znaju biti jako kratki. Zato i ne čudi da je jednini od top 4 na Masters Kup došao svjež (ostali obično izranjavani) iako je najstariji a takođe je odigrao zavidan broj mečeva ove godine. Ali, suština je da za rezultate i za vanserijske sezone kao što su bile recimo Federerove 2004-2007, Nadalove 2008 i 2010 i Đokovićeva 2011 (ovo sam ofrlje nabrojao) umnogome doprinijele i ovakve podloge na koju se čovjek može prilagodit za dva dana. Evo da pričam konkretno o igraču za koga navijam. Federer je do početka njegove dominacije osim sa beseline igračima (Hewitt, Nalbandian) imao velikih problema sa Timom Henmanom. Tačno je da tada nije bio toliko zreo, ali je Henman već bio u poznim teniskim godinama. Ali obrati pažnju na H2H
                        http://www.atpworldtour.com/Players/...=F324&oId=H336
                        Od prvih 7 mečeva samo je jedan odigran na hardu na otvorenom i to na presporom Majamiju i dobio ga je Federer predajom zbog Timove povrede. Ostali su bili:
                        3 na tepihu
                        2 na brzom dvoranskom hardu
                        1 na ultrabrzoj Wimbledonskoj travi 2001
                        Sve je dobio Henman. Konkretno se sjećam meča u Roterdamu 2004 jer je Roger bio u naletu osvojivši Australian Open. Gledao sam uživo kako je Henman više nego zasluženo dobio meč napadajući konstantno mrežu. S & V poslije svakog servisa (ukoliko me pamćenje dobro služi). Prvi put ga je Federer dobio (a da nije predajom) koji mjesec kasnije ali u Indian Wallesu koju je spor. Kasniji mečevi su bili takođe na sporijim podlogama od onih na kojim su njih dvojica igrali ranije a Tim je već bio veteran. A svi znamo da je 90-ih bilo boljih S&V igrača od njega. Reklo bi se da je on jedan od posljednjih mohikanaca što se tiče te vrste igre a da je bio u top 10. Doduše, ima jedan mlađi koga je takvo ujdnačavanje podloga tj. usporavanje žestoko koštalo u karijeri. Mario Ančić.
                        Primjer Marija Ančića koji se na Wimbledonskoj travi 2004 (koja je bila tek za nijansu sporija od 2003) osjećao kao riba u vodi. Na njegovu nesreću Roddick je tad bio u odličnoj formi, ali je Mario izgubio taj polufinalni meč više zbog psihe nego zbog igre. Ukupni broj poena je + 7 za Roddicka što samo potvrđuje koliko je to tijesan meč bio. Ančić je na tom Wimbledonu pokazao svo umijeće na tadašnjoj travi. Usuđujem se reći da je trava bila ona iz 2001 nikako on ne bi izgubio meč. Usred meča BBC grafika je dala statistiku serve & volley Roddick 0 %, Ančić 100 %. No, Ančić se morao prilagođavati usporavanju, a to jednostavno nije mogao jer je on stvaran da igra s&v igru koja je pripadala drugom vremenu a koja je postala samoubistvo. Protiv Federera na sada već osjetno sporijoj Wimbledonskoj travi 2006 smanjio je izlaske na mrežu a na istom turniru 2008 mislim da nije uopšte izlazio poslije drugog servisa a poslije prvog mnogo manje nego ranije. Glatko je izgubio oba meča, a da trava nije usporavana moguće da bi i dobio Rogera taman kao i 2002.
                        Suština moje priče je da sa ovakvim podlogama igrači dolaze do rekordih rezultata tipa 85:5 u sezoni i da favoriti rijetko ispadaju prije polufinala na Grand Slamovima osim zbog povrede. To može biti dobro i atraktivno, ali pitanje je može li se to održati na duže staze. Poslije sezone trave Cincinnati, US Open, Pariz, London opominju. Opet kažem da bih volio da potcjenjujem ljudsko tijelo.

                        Originally posted by ClayWarrior View Post
                        I ne znam da li je neko od vas razmisljao o tome kako je dvoranski tenis odavno umro!! Ne samo da ih je malo nego uospte ne lice na dvoranski tenis a prikljucice im se i veliki Roterdam jer Krajicek zeli da napuni salu koju su renovirali i dodali joj nova mesta, a to ce najprostije uciniti tako sto ce usporiti podlogu i dovesti Nadala, posto je Federer vec tamo
                        Kad je Krajicek, za kojeg znamo kakav je stil igre jedino praktikovao, počeo da usporava terene onda je sve pošlo u tri lijepe . Vjerujem da su se istom logikom rukovodili i u Parizu. Na mnogim blogovima je ovogodišnja pariška podloga okarakterisana kao smiješno spora. Vjerovatno su htjeli da zadovolje ukuse top 5 igrača. Dogodilo se da nijesu imali koga zadovoljit jer su ti igrači bili u poluinvalidnom stanju, s izuzetkom Federera. Drugi finalista Tsonga sa nivoom igre koji je pokazao na tom turniru (moguće da mu podloga nije bila po mjeri s obzirom na njegovu igru u Londonu) bi mogao sanjati da uzme set protiv Đokovića, Nadala i Murraya iz većeg dijela ove godine. Pitanje je u kakvom će stanju uopšte biti igrači koje Krajicek želi da dovede. I sam znaš u kakvom je stanju bio Rafa poslije Australian Opena 2007, 2008, 2010, 2011. No, opet kažem, možda oni znaju što čine.
                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Gde si juce covece, izgubismo ceo dan

                          To za duge meceve je sve tacno ali znas i sam da ATP-u savrseno odgovaraju. Ja mislim da su posle finala Vimbldona 2008. i oni i ITF trljali ruke mesec dana jer je mec bio kruna usporenih podloga i maratonskih meceva. U toku iduce godine cu nadam se naci vremena da uradim nesto sto dugo zelim, da analiziram sva finala Vimbldona od 1990. do danas (ako ne stanem na finalu iz 2001. i batalim), poen po poen. Da vidimo kako su se poeni gradili i osvajali i koliko su u proseku trajale razmene. U Parizu 1991. serviseri & udaraci Sampras i Ivanisevic igrali su 6-3 6-7 7-6 (222 poena) za dva sata i 18 minuta. U Parizu 2011. serviseri & udaraci (rekorderi po broju as udaraca ove godine) Conga i Izner igrali su 3-6 7-6 7-6 (237 poena) za dva sata i 58 minuta. Razlika je enormna

                          Nisam gledao taj mec u Roterdamu ali sam citao na netu posle da je u taj brejku drugog bilo velike borbe i da je Henman morao da spasava 5 set lopti. Jeste napadao svaki servis izlaskom na mrezu. Mario mi je u to vreme bio omiljeni igrac, posto sam Agasija vec polako morao da menjam, i bilo mi je draze gledati njegove meceve nego sve ostalih tenisera zajedno. Taj Vimbldon 2004. nikada necu zaboraviti pre svega zbog Sarapove, ali sam isto tako zeleo da joj se sa peharom pridruzi i Mario, ako mi je trebao podsetnik zasto volim tenis nalazio sam ga u njemu

                          Ove godine je stvarno sve otislo u ruke cetvorice igraca i nikada se nije desilo da 4 ista lika zavrsavaju godinu u prvih 4 u 4 vezane godine... uopste ne vidim kako ce se to promeniti i dogodine. Mislim da je njemu dovoljno da se igrac samo pojavi na turniru a kada imas Federera i Nadala finansijski uspeh nece izostati, posto im je to ocigledno prva briga u ovia surova vremena. Zna Ricard mnogo bolje od nas sta Roterdam predstavlja u svetu tenisa i da je nestankom nekih drugih dvoranskih perjanica od pre 20 ili 25 godina bio jedan od najvaznijih turnira ali jedino o cemu mora da brine je dovodjenje gledalaca u prosirenu dvoranu.. ono sto ce se videti na terenu vec nije njegov problem
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            I Fed-Lopez, 1.kolo Madrida je bio dobar mec, dobar tenis i neizvestan mec do samog kraja

                            DA !! Kako se Srecko smejao kad je promasio onaj zicer na mrezi, a posle izgubio ... Izner - Nadal na RG-u, takodje, neizvestan mec ... Ma, ima ih dosta, ali su mi najkvalitetniji oni koje sam pobrojao ...

                            Comment


                            • Originally posted by Don Markoni View Post
                              DA !! Kako se Srecko smejao kad je promasio onaj zicer na mrezi, a posle izgubio ... Izner - Nadal na RG-u, takodje, neizvestan mec ... Ma, ima ih dosta, ali su mi najkvalitetniji oni koje sam pobrojao ...
                              Zaboravila sam mec Izner-Nadal, a bila sam tamo i gledala ga uzivo
                              jeste, to je bas bio uzbudljiv mec, posebno sto je Nadal po prvi put igrao 5 setova na RG-u
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Klemon ide u penziju

                                http://www.zurnal.rs/2011/11/30/klem....html?lang=lat

                                Comment

                                Working...
                                X