Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MiljanVR View Post
    Federer je imao mnogo laksu konkurenciju Bojana,i skor je najmanje bitan turini koji su osvojeni su najbitniji
    Kao papagaji to ponavljate, a mozda posle odredjenog puta ponavljanja u to na kraju zaista i poverujete.

    MGS, 2006. godine Nadal nije bio klinac koji se tek pojavio, nego vec tada dugogodisnji no.2 tenisa i o njihovom match up-u mogu strane i strane da se napisu, ali ukratko, tu ce Nadal uvek biti u prednosti, posebno na sporijim podlogama i tu ne treba da budes s od strucnjaka da to vidis. Svako ko ima gram mozga ce videti zasto ce Djokovic uvek lakse izlaziti na kraj sa Nadalom nego sto ce to Roger ikada da uradi.
    A druga stvar, da recimo Federer nije izgubio 4 puta od Nadala, nego da je na nekim od tih turnira ispao ranije (kao sto je sad Djokovic ispao ranije pa nije da o priliku Rogeru da ga dobije), da li bi to onda znacilo da Fed ima bolju sezonu?
    Posto bi recimo stigao do SF RG-a i tu bi ispao od nekog i na jos jednom turniru da je ispao kolo ranije od tamo nekog tenisera, ali ne bi izgubio od Nadala te godine 4 puta, nego samo 2 puta, da li bi to onda znacilo da je bolji?

    I koja konkurencija, raspali Marej koji mesecima posle AO nije znao gde je i matori Fed?
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • da li moze neko da mi objasni kako GUILLERMO VILAS nikad nije bio prvi na listi? CW ocekujem tvoj odgovor
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Originally posted by prskaj View Post
        da li moze neko da mi objasni kako GUILLERMO VILAS nikad nije bio prvi na listi? CW ocekujem tvoj odgovor
        Taman sam malopre upalio komp pa ce mi biti zadovoljstvo

        http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post608030

        Ovde sam malo piskarao o njegovoj najboljoj sezoni, u kojoj bi po nekom drugacijem bodovanju sigurno u nekom trenutku postao najbolji reket sveta, bar na par nedelja. Posto sam za Mekinroa 1984. i Lendla 1985. napisao bukvalno sve sto im se tih godina desavalo, obogaticu i ove prethodne sezone, nije fer prema Borgu, Viljasu i Konorsu

        Bodovanje je bilo drugacije nego danas, nije bilo nedeljnih lista i to je omogucilo Konorsu i Borgu (koji zaista jesu bili najbolji igraci druge polovine 70-ih) da se drze na tom prvom mestu i nikada ne puste Argentinca na tron. Iskreno, tesko da se tada o tome i vodilo mnogo racuna a opet ponavljam da je u toku 1977. najverovatnije trebao biti broj 1, imao je veliku sezonu

        Tada je svako pravio neke svoje liste a izbor World Tennis Magazine-a i mnogih drugih bio je upravo Viljas
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by MiljanVR View Post
          Federer je imao mnogo laksu konkurenciju Bojana,i skor je najmanje bitan turini koji su osvojeni su najbitniji

          Ko god da napise ovo, a posle kuka kako mi na neki nacin omalovazavamo Noletov uspeh, treba istog momenta da stegne saku i da se udari u glavu, sto jace i sto preciznije ILI nek uzme reket u ruke, ode na teren i pocne da trenira malo tenis, da cisto dobije perspektivu koliko je tenis zaista tezak sport, i da malo manje lupetaju gluposti ovde. I onda lepo odete na teren da vas neki amater olupa kao zvecku i da vas ponizi, a tek sta bi vam profesionalci radili. Al' vazno da se koriste velike reci ovde, kad pola ne zna ni da udari forhend kako treba.

          Comment


          • Bojana, uzalud se koprcas. Bar meni nije bitno sto ko misli, ali ako se vec slazem s vidjenjem ovog gospodina, koji mi je jedan od omiljenijih tenisera. ne mora da znaci da je i on u krivu.
            Boris Beker, bivši broj jedan i teniska legenda, u razgovoru za BBC rekao je da nikada nije video igrača koji igra ovako dobro kao Novak Đoković, niti je iko odigrao ovako uspešnu sezonu kao što je srpski šapion to uradio u 2011. godini
            I ne samo on. Jos par njih je progovorilo. Svi komentatori stranih televizija, koje ja jedino i gledam, su to konstatovali. Nisu ljudi sasavi... A nadji mi samo jedan intervju koji kaze Noletova sezona je odlicna, ali RF je 2006. imao bolju!
            Nisu poavetali... Te godine, kad je RF odigrao najbolju mogucu sezonu, Nadal je imao s njim skor 4:2. Objasni ti meni, kao laiku, kako nekog tako mocnog, No1 u tom trenutku, drao je No2 teniser?! Da li je moguce naci iole zdravorazumsko objasnjenje?!
            A Novak u svojoj najboljoj sezoni kao No2 skida No1 sa trona, 6:0 skorom, i salje No3 na cetvrtu poziciju... Drugim rijecima, Novak je igrao protiv i demolirao sve teniske autoritete u poslednjih pet godina, a Feki je gubio od svog pratioca, i sampiona u nastajanju...
            Ja sam tebi dao dva GS sampiona koja je Novak demolirao u svojoj godini. Daj ti meni bar jednog. Je li Henman? Ljubicic? Blejk?? Ne znam, ja sam relativno mlad, a i ne posjedujem specijalne moci zapazanja kakve imaju Rodzerovi navijaci, lise par njih, medju kojima je i g. Amnesiac.

            Comment


            • Taj Marej je igrao najbolji tenis u karijeri na sljaci,ali ni taj tenis nije bio najbolji za Novaka.A ovo sto si rekla za matorog Federera,stvarno ne znam kako da protumacim i ne znam sta si time htela da kazes
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Kao papagaji to ponavljate, a mozda posle odredjenog puta ponavljanja u to na kraju zaista i poverujete.

                MGS, 2006. godine Nadal nije bio klinac koji se tek pojavio, nego vec tada dugogodisnji no.2 tenisa i o njihovom match up-u mogu strane i strane da se napisu, ali ukratko, tu ce Nadal uvek biti u prednosti, posebno na sporijim podlogama i tu ne treba da budes s od strucnjaka da to vidis. Svako ko ima gram mozga ce videti zasto ce Djokovic uvek lakse izlaziti na kraj sa Nadalom nego sto ce to Roger ikada da uradi.
                A druga stvar, da recimo Federer nije izgubio 4 puta od Nadala, nego da je na nekim od tih turnira ispao ranije (kao sto je sad Djokovic ispao ranije pa nije da o priliku Rogeru da ga dobije), da li bi to onda znacilo da Fed ima bolju sezonu?
                Posto bi recimo stigao do SF RG-a i tu bi ispao od nekog i na jos jednom turniru da je ispao kolo ranije od tamo nekog tenisera, ali ne bi izgubio od Nadala te godine 4 puta, nego samo 2 puta, da li bi to onda znacilo da je bolji?

                I koja konkurencija, raspali Marej koji mesecima posle AO nije znao gde je i matori Fed?
                Mozes ti to da porices ali Novak ima mnogo jacu konkurenciju
                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  A druga stvar, da recimo Federer nije izgubio 4 puta od Nadala, nego da je na nekim od tih turnira ispao ranije (kao sto je sad Djokovic ispao ranije pa nije da o priliku Rogeru da ga dobije), da li bi to onda znacilo da Fed ima bolju sezonu?
                  Ne Bojana, tek onda ne bi imao sezonu vrijednu pomena. A tek onda bi se pricalo da je napravio cudo, ne igravsi uopste sa brojem 2... A sjeti se kako je osvojio RG...
                  A vidis, Novak nije imao taj problem ni sa RF, ni sa Nadalom. Nije morao da ispada ranije, da bi njih izbjegao. On ih je veoma kvalitetno pospremao. 11:6 u setovima protiv RF-a, a 14:4 protiv prvog tenisera svijeta. Alo, 14:4 u setovima!!! Jesu li i to match up-ovi gje mogu strane i strane da se napisu?? Mogu i o mecevima izmedju Federera i Rodika. To je tek bila istorija u nastajanju...

                  Comment


                  • Originally posted by Dacha View Post
                    Taj Marej je igrao najbolji tenis u karijeri na sljaci,ali ni taj tenis nije bio najbolji za Novaka.A ovo sto si rekla za matorog Federera,stvarno ne znam kako da protumacim i ne znam sta si time htela da kazes
                    Da svaka prica ima 2 strane, da je najlakse reci, tada je bila slaba konkurencija i da ja onda mogu 90% turnira koje Djokovic osvojio da omalovazim, a to mi ne pada napamet.

                    I jos nesto i ovim je za mene rasprava zavrsena, posto sam isuvise srecna da biste me ubacili u ovakve gluposti, ljudi imaju prekratku pamet, za par godina, koliko god da prodje skroz je nebitno, pojavice se neki klinac koji ce imati genijalnu sezonu i pojavice se neki drugi koji ce onda reci: Ovaj mali ima najbolju sezonu u istoriji tenisa, kakav Djokovic, taj je igrao protiv Feda koji je odavno prosao svoj vrhunac, Mareja koji psihicki slab i vec nacetog Nadala.

                    Zato je jedino moguce uporedjivati brojke i nista drugo.
                    Posto mene MGS pita kog je on to osvajaca GS dobio, a zna veoma dobro da su tih godina GS osvajali samo Fed i Nadal i to je klasicno postavljanje pitanja, tako da se dobije odgovor koji njemu odgovara.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • The Perfect Year?

                      by Pete Bodo

                      In years to come, pundits and students of the game will be justified in asking, as they look back on 2011, "Was this the greatest year, ever?" A few weeks ago, that question would automatically would have been taken to mean, Did Novak Djokovic have the greatest season of any tennis pro in history? But today it has a much broader, deeper resonance.

                      Roger Federer won the ATP World Tour Finals yesterday, surviving Jo-Wilfried Tsonga, 6-3, 6-7 (5), 6-3. (Read Steve Tignor's Racquet Reaction on the final here.) In the span of just af few weeks, he also transformed the putative Year of Novak into, if not the Year of Federer (not that he hasn't had plenty of those), the year of. . . tennis itself.

                      Meaning that it might have been the most exciting, unpredictable and competitive year in tennis history. And it was something for which Federer gets most of the credit, and something which he could not have pulled off without the help of three men who until just days ago were, technically speaking, his betters: Djokovic, Rafael Nadal and Andy Murray.

                      Was this the best year in tennis history? It's a legitimate question. But in order to appreciate the argument you have to set aside your preferences and prejudices. It would take a novelist of the first rank—and one with a healthy streak of perversity—to come up with the narrative that played out in 2011. It would take someone adequately heartless and wickedly clever to so move the human pieces around on the chessboard.

                      The year was full of surprises of the unsurprising kind. Meaning, the "surprises" were credible—as opposed to shocking or unlikely, which would be the case if, say, Donald Young had won two majors and become No. 1. And after the surprises played out, we were left thinking: How could I have been so stupid, of course it was going to play out like this. The signs were there all along.

                      And like some great, sprawling, historical novel, this year produced big winners (Djokovic, Federer), aptly rewarded (or punished) minor characters (Murray, Tsonga) and gave us a lovable loser (Nadal). Much as it pains me to say it or for you to read it, this has been one tough year for Rafa. Djokovic struck an enormous blow with those two big wins over Nadal in the Madrid and Rome finals. After that, the Spaniard's admirably frank comments and analyses opened windows on his soul, and mainly revealed that it was a troubled one. But we're already getting way out in front of our story—something easily done if you pick up almost any one of the narrative threads established this year.

                      At the outset of 2011, it was all about Nadal, who had wrested the No. 1 ranking away from Federer and was clearly in command following year during which he had completed his career Grand Slam and boosted his Grand Slam title collection to nine. Wasn't it just 11 months ago that the buzz was about the likelihood of Nadal surpassing Federer's take of 16 major titles, and about whether or not Rafa was just plain better than Roger—as was suggested by his 14-8 edge in head-to-head meetings?

                      Tennis was also still mainly about the Federer-Nadal rivalry back in January. Yet by the time they met for the last time this year, in the round-robin portion of the World Tour Finals, it seemed almost like a nostalgia match. That was because nobody had anticipated that Djokovic would emerge as so formidable a force in the game, starting with his win over a Murray in the Australian Open final—a match that, at the time, had about it the whiff of battle of the also-rans. Some shrugged and said it was an interesting respite from what had become a steady diet of Nadal vs. Federer.

                      Would anyone have dared predict that Djokovic would end the year 10-1 against Federer and Nadal (6-0 against the latter, all in finals)? Yet even as Djokovic tore through the first half of the season, we witnessed a bit of foreshadowing: Federer ended Djokovic's 43-match win streak on the red clay of Roland Garros—a splendid achievement that was very quickly overshadowed by the inevitable loss to Nadal in the French Open final. Call it a terrific example of "misdirection."

                      As it turned out, to the surprise of many, that French Open final would in one critical way be wasted—Nadal was unable to use it regain his confidence (remember that despite Djokovic's nearly flawless record at that point, both men had won one major after Paris). Nadal's failure against Djokovic a few weeks later at Wimbledon cemented the winner's superiority, even as Federer's unexpected collapse there to Tsonga further diminished his own credibility as a legitimate challenger to the new, Serbian alpha dog.

                      When Djokovic won the U.S. Open, beating Federer and Nadal in back-to-back matches, the narrative suddenly streamlined. By joining that elite group of men who had won three majors in one year (and with that remarkable 10-1 record over the two icons), Djokovic's drive to complete the greatest year ever became the dominant story—one that lasted all of a week, or until the Serb had to be helped off the court during a Davis Cup loss to Juan Martin del Potro in Belgrade. Djokovic would not play again until the end of October. He didn't win a title after the U.S. Open, and complied a lackluster 6-4 singles record, clearly suffering from injury (back and shoulder) and general fatigue.

                      At the same time that Djokovic was going cold, Murray was getting hot. He went on a tear (28-3 from mid-August until he pulled out of London last week), but a groin injury ended his year prematurely. As for Nadal, well, he was unable to capitalize on the absence of Djokovic during the Asian tour, or on the No. 1's vulnerability when he did return for the last three events of the year. Nadal looked nothing like his former self from mid-year on, and any delusions that he would mount a late season charge evaporated early on at the World Tour Finals.

                      Enter, Federer. And it wasn't like he came in from left field. There were signs aplenty that Federer remained a force to be reckoned with. That's "signs," as in Federer ending Djokovic's winning streak at the French, and coming within one swipe of the racket—twice—before bowing in the U.S. Open semis.

                      All along, Federer shrugged and conceded that Djokovic had been playing great tennis, and the former No. 1 always knew and sometimes hinted that the question left hanging was, "How long can it last?" And in that regard, Federer showed admirable patience and confidence; he may not have been roughed up by Djokovic as badly as Nadal, but he was just plain cooler and smarter. His experience and maturity, at age 30, certainly helped. And it didn't hurt that Djokovic had unnerved Nadal; that, combined with Novak's assorted ills, provided realistic hope.

                      Federer kept his own counsel and quietly laid his plans. His hiatus from the tour after Djokovic's massive win in New York allowed Murray to leapfrog the Swiss in the rankings, an event that at the time seemed to add further impetus to the theory that Federer is slipping. But any notion that he was, like Nadal, just treading water until the end of the year was blown away when he emerged during the indoor stretch in terrific form. He won 16 consecutive matches after his loss to Djokovic in New York, and rolled into London for the World Tour Fina;s confident, dialed-in, and rested. Federer hammered Nadal, 6-3, 6-0, in their round-robin encounter. It was a fitting comment on the state of each man's game, and mind.

                      There was one more delicious twist in the plot of 2011: Federer had to play Tsonga in the final match of the World Tour Finals, and Tsonga is the player who had inflicted perhaps the most damage on Federer—and his reputation—this year. That was back at Wimbledon, where Tsonga recovered from a two-set deficit to stun Federer and knock him out of the quarterfinals. It looked for a while yesterday like Federer would win going away, but the year got what it deserved when Tsonga survived a match point in the second-set tie tiebreaker and extended the match to a decider.

                      Hats off to Novak Djokovic, the three-Slam man of 2011. Condolences to Rafael Nadal, blind-sided and seemingly still in a state of shock. Kudos to Andy Murray, for his resurrection from a dismal start to the year. But raise your glass to Roger Federer, the last man standing in 2011.
                      ....
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by M_G_S View Post
                        Bojana, uzalud se koprcas. Bar meni nije bitno sto ko misli, ali ako se vec slazem s vidjenjem ovog gospodina, koji mi je jedan od omiljenijih tenisera. ne mora da znaci da je i on u krivu.

                        I ne samo on. Jos par njih je progovorilo. Svi komentatori stranih televizija, koje ja jedino i gledam, su to konstatovali. Nisu ljudi sasavi... A nadji mi samo jedan intervju koji kaze Noletova sezona je odlicna, ali RF je 2006. imao bolju!
                        Nisu poavetali... Te godine, kad je RF odigrao najbolju mogucu sezonu, Nadal je imao s njim skor 4:2. Objasni ti meni, kao laiku, kako nekog tako mocnog, No1 u tom trenutku, drao je No2 teniser?! Da li je moguce naci iole zdravorazumsko objasnjenje?!
                        A Novak u svojoj najboljoj sezoni kao No2 skida No1 sa trona, 6:0 skorom, i salje No3 na cetvrtu poziciju... Drugim rijecima, Novak je igrao protiv i demolirao sve teniske autoritete u poslednjih pet godina, a Feki je gubio od svog pratioca, i sampiona u nastajanju...
                        Ja sam tebi dao dva GS sampiona koja je Novak demolirao u svojoj godini. Daj ti meni bar jednog. Je li Henman? Ljubicic? Blejk?? Ne znam, ja sam relativno mlad, a i ne posjedujem specijalne moci zapazanja kakve imaju Rodzerovi navijaci, lise par njih, medju kojima je i g. Amnesiac.

                        Stvarno dosadi sa Djokovicevom igrom i uspjesima ove godine,ne znam shto ti je ...ochitao mu je Fed lekciju na RG a srecnim spletom okolnosti propustio mech lopte na USopen,ne omalovazavam igru Djokovica,ali stojim iza vec rechenog,poklopilo mu se sve u glavi uz pomoc doktora,specijalnog rezima ishrane itd. a vidjecesh ga sad posle odmora,necesh ga moc prepoznat, a da ne pricham o tome kako bi on u Fedovim godinama mogao da igra ovako kako igra Gospodin,bez zamaranja,elegantno,jednostavno prelijepo ;)
                        SignaturE se cheka ...sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by shpageti View Post
                          Stvarno dosadi sa Djokovicevom igrom i uspjesima ove godine,ne znam shto ti je ...ochitao mu je Fed lekciju na RG a srecnim spletom okolnosti propustio mech lopte na USopen,ne omalovazavam igru Djokovica,ali stojim iza vec rechenog,poklopilo mu se sve u glavi uz pomoc doktora,specijalnog rezima ishrane itd. a vidjecesh ga sad posle odmora,necesh ga moc prepoznat, a da ne pricham o tome kako bi on u Fedovim godinama mogao da igra ovako kako igra Gospodin,bez zamaranja,elegantno,jednostavno prelijepo ;)
                          Ti si vidovit?Znaci da ne gledamo sledece godine,bar mi Novakovi navijaci...

                          Ne postoji srecan splet okolnosti,samo znanje i cojones kad je najbitnije
                          sigpic

                          Comment


                          • A na AO?? Sto je tu presudilo? I sto je presudilo u finalu RG?? Zasto tad RF nije pokazao svoju velicanstvenost, pa pobijedio Nadala? Pokazao mu je recept Djokovic...

                            Samo oni neobjektivni ne vide da je cijele sezone bila igra macke i misa. I ako cemo najpostenije, Novaka je ipak jedino nadigrao Tomas Beluci. Ni Federer, ni Rafa, ni Marej u Rimu... U svim tim dvomecima je djokovic svojom letargijom pruzao sansu. protiv Belucija je morao da ceka da ovaj krene da se samodobije.
                            Last edited by M_G_S; 28-11-11, 20:04.

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Ti si vidovit?Znaci da ne gledamo sledece godine,bar mi Novakovi navijaci...

                              Ne postoji srecan splet okolnosti,samo znanje i cojones kad je najbitnije
                              Vidovit,gledajte ga naravno,al necete slaviti kako ste zamislili,kakve cojones kad je samo pukim sluchajem loptica ushla u polje,no ko o chemu ...
                              SignaturE se cheka ...sigpic

                              Comment


                              • realno, to je bila igra na gostujucem terenu. I izvukao ju je JUNACKI. Jedna od najvecih pobjeda kad je ova igra u pitanju.

                                Comment

                                Working...
                                X