Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 92/5 je bolje od 70/6, posebno sto Fed nije zavrsio sezonu posle USO, nego je igrao i posle tog turnira, igrao DC, osvojio Tokio, Madrid, Bazel i WTF.
    Osvojio je 3 GS, igrao je finale 4.GS, sto znaci da je i tu bolji od Djokovica.
    Osvojio je 12 turnira, a Djokovic je osvojio 10 titula.
    Sto znaci da je jedino Djokovic bolji u osvojenim mastersima, a takodje treba imati na umu da je 2006. godine na vecini turnira finale bilo best of 5, tako da i to ide na Fedovu stranu.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by Don Markoni View Post
      Po mom misljenju je najbolja, jer je uzeo 3 GS-a, rekordan broj mastersa u jednoj sezoni, od toga dva na sljaci, sto Fedex, npr., nije uspeo .. Uostalom skoro svi kazu da ce tesko neko ponoviti ovakvu sezonu u toliko jakoj konkurenciji ... Naravno, zaista je rec o nijansam i tesko je suditi .. Rafa je 2008. demolirao Fedexa na RG-u, pa uzeo W i Olimpijadu, sto je, takodje, fenomenalno kao i Fedexova 2006. ..
      Tenis se igrao i pre 1990. i Masters 1000 turnira

      Jedan clan te jake konkurencije nije osvojio set na 3 betonska Masters 1000 turnira u Americi, niti u februaru i martu.. igrace iza prvih 10 necu ni pominjati, smesno je
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        92/5 je bolje od 70/6, posebno sto Fed nije zavrsio sezonu posle USO, nego je igrao i posle tog turnira, igrao DC, osvojio Tokio, Madrid, Bazel i WTF.
        Osvojio je 3 GS, igrao je finale 4.GS, sto znaci da je i tu bolji od Djokovica.
        Osvojio je 12 turnira, a Djokovic je osvojio 10 titula.
        Sto znaci da je jedino Djokovic bolji u osvojenim mastersima, a takodje treba imati na umu da je 2006. godine na vecini turnira finale bilo best of 5, tako da i to ide na Fedovu stranu.
        Te 2006. godine je Laki pobijedio:
        Blejka 2 puta,
        Gonzalesa 2 puta,
        Henmana,
        Rodika (u polufinalu Davidenka, prslog u to vrijeme),
        (u Sinsiju ga dobio Marej (drugo kolo), kvota 18),
        Gaskea,
        (izgubio od Nadala 5 puta (W, u polufinalu Bjorkmana)),
        Berdiša,
        Ljubicica 2 puta,
        Bagdatisa i
        Monfilsa.

        Tuše!!!

        ps. Ja sam brojao do 6 poraza, sto je manje bitno u ovom trenutku.

        Comment


        • Ne znam kako si izbrojao 6 poraza kad ih je bilo 5, ali to je tvoj problem.
          Izgubio je od Nadala 4 puta i jednom od Mareja i to su svi porazi te godine, najverovatnije si ti nesto zestoko pomesao.

          I da, jos samo reci da nije dobio no.1 te godine, mislim da ce taj argument da presudi.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Ne znam kako si izbrojao 6 poraza kad ih je bilo 5, ali to je tvoj problem.
            Izgubio je od Nadala 4 puta i jednom od Mareja i to su svi porazi te godine, najverovatnije si ti nesto zestoko pomesao.

            I da, jos samo reci da nije dobio no.1 te godine, mislim da ce taj argument da presudi.
            Sori, maj bed. Idu modifikacije.

            Te 2006. godine je Laki pobijedio:
            Blejka 2 puta,
            Gonzalesa 2 puta,
            Henmana,
            Rodika (u polufinalu Davidenka, prslog u to vrijeme),
            (u Sinsiju ga dobio Marej (drugo kolo), kvota 18),
            Gaskea,
            Nadala (W, u polufinalu Bjorkmana)
            (izgubio od Nadala 4 puta)
            Berdiša,
            Ljubicica,
            Bagdatisa i
            Monfilsa.

            Tuše!!!

            ps. Poraz broj 6 je ipak bio rekreativnog karaktera, i od Tomija H.

            Comment


            • I ti zaista mislis da si dokazao da je Djokoviceva sezona bolja?
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Taj poraz od Hasa u Kujongu se mora uzeti u ozbiljno razmatranje
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  92/5 je bolje od 70/6, posebno sto Fed nije zavrsio sezonu posle USO, nego je igrao i posle tog turnira, igrao DC, osvojio Tokio, Madrid, Bazel i WTF.
                  Osvojio je 3 GS, igrao je finale 4.GS, sto znaci da je i tu bolji od Djokovica.
                  Osvojio je 12 turnira, a Djokovic je osvojio 10 titula.
                  Sto znaci da je jedino Djokovic bolji u osvojenim mastersima, a takodje treba imati na umu da je 2006. godine na vecini turnira finale bilo best of 5, tako da i to ide na Fedovu stranu.
                  Aj uračunajte i Novakov poraz od Nadala u Bogoti, osim one 3 teške blamaže protiv Mareja, Delpa i Nišikorija !!!!

                  Pa, naravno da ne mogu da se porede poslednja dva meseca kad nije ni bio u stanju da igra ... Osim toga, dobijao je najveće konkurente i to na kakav način ... Opet kažem, nijanse su to.. Po mom mišljenju na Noletovoj strani su broj pobeda u nizu i dva mastersa na šljaci ...

                  Comment


                  • na stranu mastersi,odnos pobeda i poraza i sve ostalo...slamovi su ono sto je bitno kao i skor 10:1 protiv dve legende sto je meni pogotovo drago i to mu nikad niko nece moci da ospori
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Na kraju se broje samo titule sto se mene tice.Novak 3 Slama,Roger 3 Slama,isti su u pitanju.Roger uzeo i Masters Cup,Novak nije.Po meni nikako IW i Miami nisu isto kao ostali Mastersi,ova dva su nesto najblize Slamu i oni su stvarno nesto posebno.I to su obojica uzeli u godini kad su dominirali.Na kraju zbog zavrsnog turnira Roger ce vjerovatno imati prednost,a i zbog broja meceva kod nekih,kao i broja pobjeda i poraza ali opet igrati protiv Federera i Nadala i to sve uraditi je prica za sebe i naravno Novak ima 1 Masters titulu vise.Nijanse,nijanse...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        I ti zaista mislis da si dokazao da je Djokoviceva sezona bolja?
                        Jesam. Bez ikakve sumnje. I nisam samo ja tog misljenja. Progovorile su legende ovog sporta, koje su toliko toga vidjele... Mozda je glupo pricatu "u istoriji", ali od kad je tenis slican ovom sto ga danas gledamo, uz slicnu medijsku pokrivenost i kvalitet zarada, ..., tj. u poslednjih 20 godina on je teniser koji je imao najbolju sezonu.

                        A zipa ovo. Novak da bi se okitio titulama pobjedjuje:
                        Mareja 1
                        Federera 1
                        Nadala 6 puta
                        Lopeza 1
                        Fisa 1.
                        Ostace upamceno da jema Mareja u Sinsiju, ali prdaje bog povrede. Tada krecu problemi...
                        Nadal je teniser broj jedan, dugo vremena, ali ga Djokovic razbija u sezoni 2011. Sa Rodzerom ima skor 4:1. Rodzer koji i dalje trenira ozbiljno, osvaja turnire, a pritom je 16 puta osvojio GS. Zamolio bih te da nam das velikog GS sampiona kog je RF pospremao te godine. Ups. Izvini. Zaboravih na Rodika... Marej 2:1 (poraz nakon povrede)...
                        Tog Bagdatisa, kojeg je Feki morao da dobije za titulu, ima 7-8 poraza od novaka, nijednu pobjedu. Taj Bagdatis, koji je 85 godiste, ne moze ni da pomisli da dobije nekog od ovih koji su stasali. Ista je situacija sa Rodikom, a samo je ponekad uspijevao, u njihovim mladjim danima...
                        RF bi trebalo da je sramota sto je te godine izgubio 4 puta od Nadala. Nadal je tada imao ipak 20 godina. Zamisli Djokovica gdje gubi od ovih trenutnih 20-to godisnjaka. A Feki nije samo gubio, nego je bio i standardna musterija...

                        Ma stvarno je glupo uopste pomisliti da je ta 2006 godina bolja od ove Novakove. Pa oni su tada, kao tinejdzeri dobijali tadasnje velike Rodzerove rivale... Koliko je onda tesko Novaku da osvoji 10 titula, a do njih dolazi tako sto pobjedjuje Mareja, Nadala i RF-a. I to njih trojicu niko drugi ne pomislja da moze da pobijedi, koliko su dominantni teniseri.

                        Comment


                        • Pečeni pasulj?? Ne bih ga mijenjao ni za kakve Maldive!

                          Ali gledaj sad ovo. On je sav u fazonu "Look at me, igram najbolju sezonu zivota i najveci sam teniser ikada". Kad ga ono pocepa neki tek formirani teniser cetiri puta u toj sezoni. Pocepa!

                          Ajde dva puta, ajde tri, ali cetiri je vec mimo svih ukusa.
                          Last edited by M_G_S; 28-11-11, 16:22.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            92/5 je bolje od 70/6, posebno sto Fed nije zavrsio sezonu posle USO, nego je igrao i posle tog turnira, igrao DC, osvojio Tokio, Madrid, Bazel i WTF.
                            Osvojio je 3 GS, igrao je finale 4.GS, sto znaci da je i tu bolji od Djokovica.
                            Osvojio je 12 turnira, a Djokovic je osvojio 10 titula.
                            Sto znaci da je jedino Djokovic bolji u osvojenim mastersima, a takodje treba imati na umu da je 2006. godine na vecini turnira finale bilo best of 5, tako da i to ide na Fedovu stranu.
                            Federer je imao mnogo laksu konkurenciju Bojana,i skor je najmanje bitan turini koji su osvojeni su najbitniji
                            http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                            Comment


                            • Originally posted by MiljanVR View Post
                              Federer je imao mnogo laksu konkurenciju Bojana,i skor je najmanje bitan turini koji su osvojeni su najbitniji
                              pa skor je usko povezan sa brojem titula...sto se tice kvaliteta turnira obojica su osvojila skoro identicne turnire s tim sto je federer za nijansu bolji a sto se tice konkurencije ja opet kazem meni je dovoljno to sto je nole dobio 16strukog sampiona gren slema 4 puta a 10strukog 6 puta,a da komentarisem cija je bila teza konkurencija i da li je federer imao lak posao to stvarno ne mogu da razmatram...ali dobiti nadala u dva finala na sljaci na njegovim turnirima je
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Nije lako, sto jes, jes. S jedne strane teniski romanticari Henman, Blejk i Rodik, a s druge Federer, Nadal i Marej... Teeesko.

                                Comment

                                Working...
                                X