Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A tesko da se setio da tokom prenosa ili onih studija pomene da je decko uzeo sesti ATP turnir na kom se pojavio i da ce ko zna do kad ostati poslednji igrac koji je uzeo ATP trofej sa 18 godina (dace bogovi da sledece godine igraci rodjeni 1994. odigraju 5 meceva na ATP turnirima).. talenat se dakle video odmah ali su posle usledili silni problemi, mada mi je jako drago sto je jos uvek dovoljno mlad za neke vece rezultate

    Ove godine je bio odlican, skinuo je sa vrata i onaj prokleti ''Projekat 45'' a posto bi godinu morao da zavrsi u Top 30 sledece bi lepo mogao da isplanira svoj kalendar i prikaze jos vise
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Pa dobro ti si provjeren u svom poslu, meni samo nije jasno zašto se manda savjetuje s tobom, razumijem ga ako igra kontra.

      Šteta je što Nishikori nije Kinez, treba tenisu neki iz najmnogoljudnije zemlje.

      Comment


      • Nikad taj nece nauciti,bar si se ti opario od kad si ovdje,nisam nesto raspolozen za dublje analize ali cu i u Parizu isprognozirati ko ce do pobjeda sjutra
        Steta vala,Kinez bi bio osvjezenje u tenisu,mozda bi bio i dobar uzor zemljacima,da se popularizuje ovaj sport i tamo
        Last edited by Vladan; 06-11-11, 19:34.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          A tesko da se setio da tokom prenosa ili onih studija pomene da je decko uzeo sesti ATP turnir na kom se pojavio i da ce ko zna do kad ostati poslednji igrac koji je uzeo ATP trofej sa 18 godina (dace bogovi da sledece godine igraci rodjeni 1994. odigraju 5 meceva na ATP turnirima).. talenat se dakle video odmah ali su posle usledili silni problemi, mada mi je jako drago sto je jos uvek dovoljno mlad za neke vece rezultate

          Ove godine je bio odlican, skinuo je sa vrata i onaj prokleti ''Projekat 45'' a posto bi godinu morao da zavrsi u Top 30 sledece bi lepo mogao da isplanira svoj kalendar i prikaze jos vise
          Ali zato nijednom nije zaboravio da kaze da je Fed osvojio samo 1 turnir ove sezone
          moram da priznam da mi je pre Pralica bio mnogo bolji, bio je umereniji...
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Počeo je konsultovati Maju, a ona te nadmašila na listi. Dolaskom Kineza tenis bi mnogo dobio. Ljudi su prekucali stoni tenis, nemaju više s kim igrati, vrijeme je da pređu na veće dimenzije. Ja bi čak obavezao organizatore svakog turnira da u glavni žrijeb moraju staviti bar 1-2 Kineza, samo onaj koji ima nešto protiv tenisa bi bio protiv ovog pravila.

            Comment


            • U20 Kinezi ove godine nece uraditi nista, talenti se zanju u Juznoj Americi, Rusiji i Australiji

              Trebace njima mnogo ulozene love da bi im se vratili rezultati (pravljenje centara, dovodjenje stranih strucnjaka ili slanje klinaca na akademije zapada) ali ako je ono ubogo zensko finale Rolan Garosa gledalo njih 165 miliona jasno je sta mozemo ocekivati za desetak godina (nadam se ne pre toga)
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Prema vašem mišljenju, koji će prvi igrač rođen 90-ih uzeti slam? Bilo bi dobro da ne bude nitko, da Đoković i Murray traju godinama.
                Meni se ova generacija nikako ne sviđa. Nema tu neke karizmetine poput one Rogerove, borbenosti Rafe, Noletova talenta, želje, ustrajnosti da skine ovu dvojicu...
                Ne znam, kako se kaže - svaki novi početak je težak, ali brate, ovaj početak s Tomićem i Harrisonom mi ne izgleda zanimljivo u bilo kojem smislu. A da ne govorim tek o lančini i češkanju muda kod Dimitrova. A možda sam i ja razmažen...
                Last edited by ulysses; 06-11-11, 22:41.

                Comment


                • Raonic je otvorio put igracima rodjenim u toj dekadi svojom ATP titulom ali sada se postavlja veliko pitanje ko ce i kada uzeti sledecu (najobicniju ATP 250, o Slemu i da ne govorimo)

                  Najvecu tenisku titulu igracima rodjenim nakon osnivanja ATP Tura (1990.) jednostavno bi morali doneti Milos Raonic, Grigor Dimitrov, Rajan Harison ili Bernard Tomic.. ja tipujem na poslednjeg jer je najlucidniji ali sve ce to ici djavolski tesko jos bar 3 ili 4 godine rekao bih (kod Bernarda me apsolutno nista ne bi cudilo, cak ni da mu prva titula u karijeri bude Mejdzor, kao i Vilanderu pre 30 godina)

                  Kada bih se kockao, isao bih sa Robertom Karbaljesom Baenom (rodjen 1993.) na Rolan Garosu
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Čuo sam za potonjeg, ali ne mogu ništa decidirano tvrditi o njemu jer veoma malo znam.
                    Nego, kad vratimo film, svaka je generacija imala nešto. Početak osamdesetih, kraj osamdesetih pa prijelaz na Samprasa, Agassia & co. s Beckerom i Edbergom kao rudimentima iz 80-ih, tada nekakvo prijelazno razdoblje sa Hewittom, Moyom pa Federerova vladavina i naposljetku ovo što imamo sad.
                    Zašto ovo spominjem sve? Zato jer je sve zanimljivo na svoj način ako izuzmemo prijelazno razdoblje početkom nultih. Problem s "novima" je u tome što bi oni trebali činiti sukus nove generacije koja će vladati idućih 10 godina.

                    Ne bih niti riječ rekao da je i njihova sudbina da budu "prijelazni", ništa nemam protiv Harrisona kao novog Hewitta, ali bogami imam puno toga protiv Harrisona kao novog, ultimativnog teniskog šampiona, a čini mi se da će tako i biti jer nema nitko drugi na horizontu.
                    I svaka čast Raoniću, ali daleko je to od Rogerovog ili Nadalovog teniskog umijeća. Mislim, kad vidiš Rafu kako tehnicira koljenom s loptom vidiš koja je to sportska atleta, kako bi u svakom sportu dominirao, ovi "novi" mi nipošto, ali nipošto ne ostavljaju takav dojam. Zato, molimo se za još nekoga ili nek' Nole, Murray ili Del Potro što duže traju.

                    Comment


                    • Na zalost, pokazacu na kraju godine kad zavrsim ono sto iz dana u dan radim o mladim igracima da novih trenutno nema!! Ako izuzmemo Milosa, najbolje sto generacije 1991. i 1992. imaju da pruze su Harison, Dimitrov i Tomic.. mnogo mesta iza njih su momci pout Andreja Kuznjecova ili par igraca iz Argentine i Juzne Amerike generalno

                      Igraci rodjeni 1993. koji ove godine pune 18 godina i igraju svoju poslednju juniorsku sezonu imaju tek nekoliko osvojenih Fjucersa (Karbaljes Baena medju njima), jedno finale na Celindzerima i jednu ATP pobedu, koja je Dominiku Tiemu pala sa neba jer osim Tomasa Mustera, koji je 26 godina stariji od njega, nikog zivog u zrebu dobio ne bi.. da mu se to nije namestilo momci iz te generacije zavrsili bi sezonu sa par ATP meceva i bez osvojenog seta!!! Dakle, oni do ATP pobede trenutno ne mogu pa je prosto nemoguce u glavi sklopiti sliku o necemu vecem

                      Za par nedelja krece nova sezona i osim Mikija Jankovica na Djokovic Openu (ako mu daju WC i ako do tad bude igrao ovako dobro) i Liama Brodija na Kvinsu i mozda na Vimbldonu (zasluzio je) ja stvarno ne znam koji ce igraci rodjeni 1994. dobiti priliku da uopste odigraju mec na ATP turniru.. a imace 18 godina


                      Ostaje samo da cekamo neko cudo kakvo nam je Bernard priredio na Vimbldonu ali se sve plasim da necemo biti te srece skorije
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Slam materijal su samo Milos i Bernard rekao bih.Milos na USOu i to da bude brz kakav treba da bude,a Bernard na Wu naravno.Ryan je veliki radnik ali je previse nekonstantan ako to sredi on bi isto mogao da puca,Dimitrova ne vidim iako je tehnicki najpotkovaniji
                        sigpic

                        Comment


                        • @Vladan - Dimitrov mi je čisti copy/paste. Što je okej, ali teško je biti Fedov c/p. Ne znam, ne vidim ga previsoko.

                          @CW - Često mi padne napamet što sam mislio o današnjim veličinama kad se počelo nazirati da će biti klasni igrači. Tako mi je i palo napamet što sam mislio o Soderlingu prije RG 2009.
                          Recimo, nekakvo moje viđenje Šveđanina je bilo kao što sad mislim o Querreyu. Dobro, mislio sam da je talentiraniji od Teksašanina, ali govorim o toj nekakvoj limitiranosti. Šved me razuvjerio jer je zapravo jako, jako dobar igrač (iako se često podcjenjuje po internetskm forumima). Uglavnom, poanta mi je na tome da je samo jedan pravi rezultat dovoljan da igrač eksplodira i da se javna percepcija promijeni. I pazi, ovo govorimo o Soderlingu koji ipak nije top klasa. Nemjerljivo koliko se promijenila percepcija o Đokoviću nakon ove godine, Federeru nakon 2004., itd. Tako, uvijek je moguće da netko od ovih mladaca eksplodira i da nam više ne budu ovako bljutavi.

                          Međutim, heh, ove klince vidim lošijima od Soderlinga. Možda se varam, a možda i mi hoćemo hljeba preko pogače, možda jednostavno nisu plodne godine, sam si rekao da od 18-godišnjaka iduće godine neće biti ništa...
                          Možda zapravo ulazimo u nekakvu fazu šabloniziranog tenisa koja će trajati neko vrijeme. Jbg, i u Brazilu 1994. godine su igrali Mazinho i Zinho.

                          Comment


                          • Soderling je mogao imati daleko vise trofeja i uspeha da je ATP zadrzao tepih kao podlogu! To se videlo jos kada je imao 19 i 20 godina pa je tako 2004. igrao u 1/4 Pariza koji se jos uvek igrao na tepihu.. jeste da mu se zreb otvorio ali je mogao da pobedi i Maksa Mirnjia i udje u 1/2 (izgubio u taj brejku treceg). Do sada bi sigurno imao +10 titula na tepihu a da je dvoranski tenis na betonu ono sto je nekada bio bilo bi ih i jos vise (sto mu i dalje ne smeta da bude medju dva ili tri najbolja dvoranska igraca sveta). Po stoti put moram da ponovim da mi nikada nece biti jasno sta je radio u dva finala Rolan Garosa (na sljakastim Masters 1000 turnirima je mizeran a i broj titula na zemlji mu sve govori) ali i to ima veze sa podlogom

                            Radujem se svakom uspehu koji ostvare mladi igraci jer ocigledno imaju talenta ali i velike probleme da se probiju.. pocevsi od fizicke spreme bez koje ti talenat ne vredi ama bas nista, preko konstantnog rada i napredovanja (a neke je na to tesko naterati). Kada zavrsim ucinak mladih igraca ove godine polako cu (uporedo sa 2012.) ici i u proslost, tj. na sve sezone od 1990. i beleziti rezultate igraca koji te sezone pune 20 godina. Onda cemo moci da vidimo kada smo otprilike dosli do ove situacije da im bukvalno brojimo svaku pobedu, i da diskutujemo o uzrocima svega toga. Prognoze zasnivam prvenstveno na ovoj sezoni ali se slazem da sve to moze da se promeni nakon jedne pobede ili turnira. Rajan Harison je recimo dosao do svoje prve ATP pobede u prolece 2008. kada mu je bilo 15 godina (eto, tri godine kasnije igrac ne moze ni da sanja o igranju ATP turnira u toj dobi) i posle toga sve skupa uzeo 13 za sve ovo vreme. Medjutim, napredak ove godine je vise nego ocigledan a svidja mi se i sto je on medju njima najveci radnik pa ce mozda dovesti sebe do nekog buma naredne godine.. ako ga Tomic ne pretekne u Melburnu jer tamo mu je samo nebo granica

                            Problem je sto ce se ovaj trend sigurno nastaviti i u buducnosti i retko koji mladi igrac ce moci da probije masineriju starijih i iskusnijih.. izuzetaka ce nadam se biti i zelim da karijeru tih igraca ispratim od pocetka, od prvog Fjucersa
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Mislim da je podloga zaslužna za Soderlingov uspjeh na Roland Garrosu. Poprilično su ubrzali podlogu nakon teksaškog masakra motornom pilom 2008. godine i mislim da tu leži tajna Sodovog uspjeha. Dovoljno je brzo da se može "probiti" kroz podlogu a dovoljno je sporo da se može namjestiti na udarac, ono što mu je na Flushing Meadowsu problem. Tu leži i tajna Berdychevog uspjeha prošle godine. Dolazimo do paradoksalne situacije gdje zemlja više paše udaračima (recimo, prije bi pare stavio na igrača tipa Robin nego na igrača tipa Ferrer što bi prije par godina bio nonsens), a 'hard' više paše igračima koji se oslanjaju na trkačke sposobnosti i staminu.

                              Što se tiče mlađe generacije, prema mojem mišljenju, problem je upravo u ovom podatku koji si iznio za Harrisona. Prvi meč s 15 godina, kasnije samo 13 mečeva a iduće će godine biti tek nekolicina debitanata na touru.
                              Poglavito držim da je to problem jer se smanjuje igrački vijek tenisača. Što ti ostaje? Šest godina ozbiljnog tenisa?

                              Teško je uopće stupiti na scenu, dvije godine sazrijevanja, dominacija (nebitno da li se radi o klasama ili dominaciji na challenger touru) i decline zbog toga što tenis postaje brutalan sport jer je naglasak na fizičkome sve jači. Upravo gledam američki nogomet, tamo je normalan kratak vijek igrača (zbog čega je i jako teško stvoriti dinastiju od franšize), tenis NE SMIJE postati takav sport. Tenis se mora oslanjati na touch, imaginaciju, vitešku borbu koja će biti ravnopravna između starijih i mlađih. I žestok krvavi rad naravno, ali treba izbjeći da zbog takvog rada najbolji igrač današnjice zbog jedne od najboljih sezona ikad gubi od Nishikoria s 'bagelom', treba izbjeći da se Nadal još nije oporavio zbog lanjske sezone.

                              Sad bih povukao paralelu s gornjim pasusom oko podloga, jednostavno to su dva jahača teniske apokalipse. Dakle, sa smanjivanjem igračkog vijeka i izjednačavanjem podloga tenis gubi draž.
                              Odnosno, s izjednačavanjem podloga tenis više nije sport koji ima glavu i rep, kraj i početak, ono što je nužno za svaku stavku u životu, a kamoli neće biti bitno za jedan globalan sport. Kad sport izgubi svoju ishodišnu točku (što je raspoređenost podloga bila za tenis), dođe i do pada interesa.
                              To nas dovodi do trećeg jahača teniske apokalipse - smanjivanje interesa u kolijevkama tenisa. Sjedinjene Države i Švedska su uvijek bile rasadnik igračkih veličina, Njemačka i Velika Britanija su ogromna marketinška središta koja su svoje teniske aseve uzdizali do maksimuma, valjda je samo Schumacher bio u Njemačkoj popularniji od Beckera.
                              Ovo je također uzročno-posljedično povezano s prethodne dvije stavke.
                              U spomenutim državama se, čini mi se, na trenažni proces tenisa još gleda kao što se gledalo prije 20 godina. Nažalost, Edberg u današnjem svijetu ne bi uspio, zato ćemo imati sve više i više dvoručnih bekenda, uspješnih i manje uspješnih kiborga.
                              Dok Ameri, Švedi i Nijemci ne shvate da moraju stvoriti ultimativnu mašinu od igrača morati će se zadovoljavati raznim Petzschnerima ili Youngovima.

                              Ukratko, teniska će popularnost rasti dok će Đoković, Murray, Nadal i Federer igrati kao što sad igraju, kad dođe do prirodnog pada mislim da i tenis, kao sport, čeka još bolniji pad.
                              Ne znam kome će se gledati konfekcijski tenis Tomića i Harrisona u finalu AO-a 2016. godine.
                              Meni, koji sam teniski fan, stvar izgleda prilično sivo, a teško da će Bernard ili Ryan, na izjednačenim podlogoma značiti nekome tko umjesto tenisa može pogledati naganjanje nageliranih momčića po pašnjacima.
                              Last edited by ulysses; 07-11-11, 03:34.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ali zato nijednom nije zaboravio da kaze da je Fed osvojio samo 1 turnir ove sezone
                                moram da priznam da mi je pre Pralica bio mnogo bolji, bio je umereniji...
                                Sto inace nije (bilo) tacno? Ili kad Federer osvoji jedan turnir u toku godine onda svi moraju da cute kako bi dokazali svoju objektivnost?

                                Comment

                                Working...
                                X