Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prle! View Post
    Miljane, Novak jeste bio pod pritiskom, ali to nisu glavni razlozi njegovog poraza. Da je mjesto Rogera bio Nadal, Novak bi to dobio.
    Dobar primjer je i meč na AO. Federer jeste griješio, ali i tu je mogao meč otiči u drugom smjeru, ali nije mi problem priznati da je Novak tu razmontirao Rogera i to jako agresivnom igrom ! Da kažem da je loše igrao, ne pije vode, nije moglo bolje, Novak nije dao !

    jagodice, simpatišem ja Rogera, on je čovjek koji je dao tenisu kvalitativno i kvantitativno mjerilo i najviše od svih igrača, ali prije svega navijam za dobar tenis. Nisam ja Fedov navijač, već samo njegov simpatizer ako se tako mogu izraziti. Volim igrače koji igraju na način da traže poene, vinere i cijenim takve igrače.
    Nisam od onih koji sebi ne mogu doći po nekoliko dana ako njihov pulen izgubi ! Gledam objektivno na tenis i imam svoje mišljenje o istom !
    Nema ljutnje ! ;)
    Objektivno gledano takav elegantan tenis prvi je Rafa razbio u paramparcad i primorao ostale igrace da krenu tim putem kako bi pobedili tu eleganciju,Rafa je sazreo kao teniser u razbijanju Rogerove igre i na njoj napravio uspeh i jedino gde je Roger bolji od njega u H2H je trava 2-1 a ukupan skor ne vredi komentarisati jer je tu potpuna dominacija sa Rafine strane,Rafin problem sada je Novak i njegova izbalansirana igra u ofanzivi i defanzivi za koju trenutno nema resenje.

    Comment


    • Indigo @, da izbalansiramo, a !
      Ma obaveze, a sutra moram u pola 6 ustati ! Kada uhvatim vremena napišem štogod, u zavisnost od teme o kojoj se raspravlja !
      Jedino što mi smeta na forumu jeste ta neka podjela na Novakove, Rafine i Rogerove navijače, pa u takvim situacijama nema objektivnosti, svak svog konja hvali, ali udure je !
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Originally posted by BOKI1969 View Post
        Protiv Mareja je sprecio ono sto mu se desilo protiv Delpa u 1.slucaju je razmisljao glavom i ispravno postupio a u 2.srcem i pogresio.Mnogima nije jasno koliko fizickog napora donosi danasnji tenis koji vise nije puka elegancija vec gladijatorski sport,evo vidimo da i zdrav teniski dekica Roger mora da uzme brejk nakon nesretnog poraza u 1/2 finalu USO nemoze ni on vise da trci za ovom mladjarijom ,sustigle godine, sta ces.

        Kao i Novak, Federer se polako sprema za polufinalne okršaje naredne godine, pa je sada odmor preko potreban. Ako budu sve prolazili, polufinala su zagarantovana na RG i 2x na Wimbledon-u, možda i na AO, sa nestrpljenjem se iščekuju ta polufinala, pogotovo mi patriote i rodoljubi

        Shminka, bilo bi zanimljvo da se sastanu sva 4 u Paris-u, to bi nam koristilo i za neke dalje rasprave ovde i obaranje nekih teroija ali daj bože da budemo imali 1 duel između njih. Pitanje ko će od njih i učestvovati, čisto sumnjam da će sva četvorica.

        Comment


        • Nekako mi je Marej u zapecku svih ovih godina ,nije ni cudo sto nema da sada GS titulu nema on tu srecu da na GS izbegne visestruke GS sampione pa da oseti slast pobede,nesto slicno se desavalo Lendlu koji je ipak nasao nacin da probije taj led i dodje do 8 GS,ali jadni Marej nikako da mu se posreci da igra protiv ne-GS sampiona do titule na GS kakvu su srecu imali pojedini teniseri i posle "zasluzeno"vladali tenisom,a sada se Novaku spocitava srecno spasavanje 2,mec lopte 2.godine zaredom sta reci a ne biti smesan na takvu konstataciju poznavanja teniske igre.ahahahahahaahl
          Last edited by BOKI1969; 27-10-11, 19:09.

          Comment


          • http://www.sportklub.info/idealan-te...rafe-i-rodzera

            Jednom rijecju Murray
            sigpic

            Comment


            • http://www.blick.ch/sport/tennis/mar...-geehrt-185596

              Ukratko, Safin je u svojoj karijeri slomio 1055 reketa i ATP mu je zbog toga dao trofej
              On trenutno igra seniorski Tour, u Kini i dosao je samo sa 2 reketa, a to je premalo medjutim Safin im je rekao da ne brinu, posto je jos 100 reketa na putu
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Top 5 iznenadjenja ove godine, ne znam samo kako im je vece iznenadjenje poraz Feda od Gaskea, nego oni silni Marejevi porazi posle AO

                Rafael Nadal and the Top 5 Tennis Upsets of 2011
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Onaj poraz Fedice je najveci u deceniji. Tad je Gaske bio zesca vezara, udarao kao zena, a Fedica je htio da krene u neke nizove... Jos dobio bio prvi set. Kad ono op.

                  Comment


                  • Nema Bogomolova,a tu Gasquet jos je iznenadjenje Ferrer,a znamo kakav je bio Nadal tog dana.Srecom ovo nije zvanicno vec bleacherreport,oni mlate vise od drugih
                    sigpic

                    Comment


                    • Slazem se da bleechreport mlati, ali kako im je iznenadjenje pobeda Ferera nad Nadalom ili Gaskea nad Fedom, a ne Bogonolova, koji je tada bio van top 100 nad Marejem mislim da su ovog puta nadmasili sami sebe...
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • A tek kad se sjetimo da se u ovoj godini igrao mec V. Hanesku protiv Tihomira Grozdanova, i da je Tiho pocepao Viktora, iako mu je to jedini turnir u sezoni, plus sto se covjek uopste ne bavi tenisom... Stvarno su likovi diletanti.

                        Comment


                        • Najvece iznenadjenje ne godine, nego decenije je poraz Federera na Wimbledonu nakon vodstva 2-0 u setovima protiv Conge a vi kako hocete.

                          Comment


                          • Agasi: Novak može da osvoji sva 4 Grand Slema
                            GLAS AMERIKE, piše: Braca Đorđević | Vašington, SAD

                            Posle šest nedelja pauze zbog povrede leđa, najbolji teniser sveta Novak Đoković vraća se na teren u Bazelu, na turniru koji počinje u ponedeljak. Iako ga dugo nije bilo „u akciji“, Đoković je i za vreme rehabilitacije bio prisutan u svetskim medijima, pre svega zbog činjenice da je polovinom meseca i teoretski osigurao prvo mesto na svetskoj rang-listi do kraja godine. Istovremeno, njegov neverovatan učinak ove sezone sa oduševljenjem su komentarisale neke legende „belog sporta“.

                            Iako se povukao pre svega pet godina, Andre Agasi, jedini teniser u istoriji koji je u karijeri osvojio sva četiri Grand Slem turnira, završni turnir sezone i zlatnu olimpijsku medalju, smatra da je tenis neverovatno napredovao od vremena kada je on bio aktivan. Novi član Međunarodne teniske kuće slavnih u Njuportu, posebno izdvaja trojicu igrača.

                            “Imati generaciju u kojoj su Federer, Nadal i Đoković… mislim, pogledajte koliko je vremena trebalo da neko osvoji sva četiri Grand Slema u karijeri i odjednom imate trojicu koji bi to mogli da urade, odnosno trećeg koji bi to mogao da uradi, u svega nekoliko godina. Ovo je zaista jedinstvena generacija, kada pogledate rivalstvo između Federera i Đokovića, koje je neviđeno, svakako Nadal i Federer su imali neviđeno rivalstvo, a sada Nadal i Đoković igraju za sve te titule, radi se o triju za koji mislim da možda nema konkurenciju u istoriji”, kaže Agasi.

                            Agasi je uputio niz komplimenata na račun aktuelnog broja 1, koji je ove godine za sada doživeo svega tri poraza.

                            “Verovatno se radi o jednoj od dve-tri najbolje godine u istoriji tenisa. Ja nisam istoričar, ali to se ne dešava često i verovatno je bio – mislim teško je reći da bi pobedio Nadala u Parizu – ali mogao je da bude jedan meč od osvajanja sva četiri Slema, što je Federer ostvario dve godine zaredom. Naravno, Nadal na šljaci bio je njegov Everest, ali Đoković je dokazao da može da dominira na bilo kojoj podlozi, da može da pobedi najbolje na svakoj podlozi, tako da je realistično da može da uradi ono što smo svi mislili da je nezamislivo, a to je da ih sve osvoji u istoj godini”.

                            Agasijev verovatno najveći rival i osvajač čak 14 Grand Slem trofeja Pit Sampras više puta je ponovio da je Đokovićeva 2011. najuspešnija godina jednog tenisera koju on pamti i jedna od najboljih u svim sportovima.

                            „Veoma impresivno. Jednostavno je napravio mentalni zaokret, shvatio šta treba da radi. Mislim da je u prošlosti imao padove u igri, a ako imate padove od pet-deset minuta protiv Rodžera ili Rafe, nema šanse da ih pobedite. Novak sada ima kratko pamćenje, a to vam je u ovom sportu neophodno. I to se vidi, na Ju Es Openu je izgubio ta prva dva seta, a onda se neverovatno vratio, to je potvrda njegove odlučnosti. Ima sjajnu tehniku, radio je na nekim udarcima, servis mu se poboljšao, mentalni pristup mu je bolji, pozitivniji je I ne toliko temperamentan. Jednostavno je samouveren i deluje kao da ga ne opterećuje to što je najbolji igrač na svetu. I tako I treba da se osećate, ne možete da budete nervozni, da osećate pritisak, jednostavno, izađete na teren i igrate. Ovo je jedna od onih godina kakve možda nikad više nećemo imati priliku da vidimo, toliko je dominirao. Pobedio je Nadala šest puta, jednog od najboljih igrača svih vremena, dva puta je pobedio Rodžera na Grand Slem turnirima, koji je verovatno najbolji teniser svih vremena, tako da mu je konkurencija bila prilično oštra, i to samo daje na značaju njegovim rezultatima”.

                            Najmlađeg grand slem šampiona u istoriji (Rolan Garos 1989), Majkla Čenga, najviše je impresionirala Đokovićeva konstantnost.

                            “Ne znam da li iko može da nađe reči da opiše Novakovu godinu. Jednostavno, to je jedna od onih sezona na koju gledate sa divljenjem. Održati takav nivo igre tokom cele godine, ne samo na grand slem turnirima, već na svim turnirima na kojima je igrao je jednostavno fenomenalno. Bilo je veoma zabavno pratiti ga kako igra protiv Rafe u najboljoj formi i kako uspeva da ga izbaci iz ritma I spreči da nameće svoju igru, što je verujem do sada bilo veoma teško bilo kome. Nadam se da će se oporaviti od povrede leđa i da će imati fenomenalnu godinu, baš kao i Rodžer i Rafa sledeće godine, jer biće zabavno gledati ih kako se takmiče".

                            Zanimljiv komentar Đokovićeve sezone izneo je sadašnji selektor američke Dejvis Kup reprezentacije Džim Kurijer, koji je mečeve najboljeg tenisera sveta pratio izbliza, kao komentator američkih TV mreža.

                            “Neverovatna sezona Novaka Đokovića. Imao je praktično samo jedan pravi poraz. U Sinsinatiju je bio povređen, komentarisao sam taj meč i on verovatno ne bi ni igrao, već je izašao na teren zbog publike… a u Dejvis kupu, očigledno je osećao pritisak da mora da igra, za šta nije bio spreman, jer je bio povređen. Međutim, kada razmislite o svemu pozitivnom ove sezone, dominirao je u potpunosti, Federer je jedini koji ga je stvarno pobedio, u polufinalu Rolan Garosa. Novak je igrao odlično na svim podlogama, i to u vreme kada igraju Federer i Nadal, potpuno zdravi i u odličnoj formi, i on opet dominira. To je ono što je za mene impresivno. Konstantnost na svim podlogama i dominacija nad protivnicima, koji su istovremeno među najboljim teniserima svih vremena”.

                            Comment


                            • Trenutne liste singla i dubla za završni Masters u Londonu...



                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Glasajte

                                http://www.atpworldtour.com/Fans/Fan...nees-2011.aspx
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X