Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To ti mozes ovde nama da pricas kako bi priznao da si se provukao kroz faks. I jedno je jedan ispit, a drugo 30-40. Faks nisam jos zavrsila ali mogu vec sad da kazem da nikad ne bih dozvolila da neko omalovazava moju diplomu i nacin na koji sam je stekla. A profesionalni sportista sam bila svojevremeno, da ti kazem kad ti vec nisu jasna poredjenja, i nacin razmisljanja je vrlo slican kao kod faksa.
    in another life
    I will love you again, RF.

    Comment


    • Imam jedno pitanje pogotovo za Fedove navijace, i posle svega i dalje ulazite u raspravu sa Big Noletom? Mislim da svi znamo da je to apsolutno nepotrebno i ne vodi nikud.


      A inace slazem se sa Vladanom, kad neko bude imao vise GSa bio dugo kao br. 1, onda ce taj biti bolji. Sto opet nikad nece promeniti nase naklonosti ka Fedu i kad neko bude naisao i srusio i njegove rezultate, sto ce se normalno nekad u buducnosti i desiti, to se uvek u sportu i desava i sve je to normalno.

      Comment


      • Ljudi, znam da je tesko da priznate (Rodzerovi fanovi, medju kojima sam i ja), ali Federer je LOAT i to najveci svih vremena. Bar je u necemu najbolji, budite ponosni na to. Zar ne Bojana ?
        Last edited by Mr. Wolf; 26-10-11, 16:16.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Novak se potrudio da Roger ne bude ni GOAT ni LOAT...onim FH na mec loptu mu je oduzeo i jedno i drugo
          A Rogeru bi cini mi se bolje bilo da se odmah ostavi reketa...jer bude li jos jednu sezonu igrao s Noletom...i ostalom strasnom konkurencijom...moglo bi se ispostaviti da se u "njegovo" vrijeme tenis uopste nije ni igrao...nego su se jednostavno njemu dodjeljivale titule...jer ima najelegantnije pokrete na terenu

          Comment


          • Da i ja dam koji komentar na ovu temu !

            Porediti Federera sa Đokovićem sa aspekta najboljih igrača svih vremena je smiješno, u najmanju ruku. Pa Novak nije ni u 15 najboljih svih vremena !
            Možemo pričati o nivou igre jednog i drugog tenisera !
            Novak jeste izdominirao ovu sezonu i imao je možda najbolju sezonu u historiji tenisa, nisam siguran, ne baratam baš najbolje tim statističkim podacima, ali mislim da jest !
            Sada je na njemu da postane konstantan u tome, kao Federer 2004-2007 ! Stavljam ruku u vatru da se to neće desiti, međutim na njemu je da me demantuje !

            Konkurencija, glavni adut onih koji osporavaju Federera i uspjeh istog !
            Najbolji Federer > najbolji Đoković (RG 2011) a na USO je bukvalno ispustio pobjedu ! Sada, imamo situaciju kada Federer sa 30 godina pobjedi ili ga dijeli poen od pobjede protiv Đokovića u životnoj formi ! Sada zažmirite, udahnite duboko i lagano ispustite zrak i zamislite šta bi mu radio Prime Federer (2004/2007)

            Činjenica je da u Rogerovom prime-u nije bilo dominantnih igrača tipa Nadal, Novak i donekle Murray, ali je izvan te četvorke konkurencija bila jača nego danas ( Roddick, Safin, Nalbandian, Blake, Davydenko, Ančić, Ljubičić itd ). Sve su to bili igrači koji su mogli dobiti svakoga i predstavljati ogroman problem na putu ka tituli ! Sada što su tada podloge bile takve kakve jesu i što su ti igrači preferirali stil igre koji Rogeru odgovara (ravni agresivni flat udarci) je drugi par čarapa !
            Federer je u Londonu prošle godine pokazao kako se šamara konkurencija kada je podloga onakva kakva njemu odgovara ! Da mu je Nadal češće dolazio na brze podloge, koliko je ovaj njemu na spore, njihov H2H bi bio dosta drugačiji!

            Znamo kakve su podloge danas i znamo da agresivna igra više nije ključ uspjeha ! Novak je morao potpuno ujednačiti ofanzivu i defanzivu da bi postao ovo što jeste. Tenis se potpuno promijenio, nekada se više cijenila umjetnost, elegancija, agresivna igra i na osnovu toga su se manje više i osvajale titule ! Zahvaljujuči "stručnjacima" iz ATP-a imamo situaciju kada si bez fizičke spreme niko i ništa. Uredu, shvatam da je fizička sprema važna i neka je, ali ne bi trebala da bude toliko zastupljena kao danas. Meč ne može biti dovoljno kvalitetan sve dok je u njemu više UE od vinera. A znamo da je to danas postalo uobičajeno ! Recimo Novak sa 4-5 vinera i 14-15 grešaka osvoji set na USO, protiv Dolgopolova koliko se sjećam. Niđe veze ! Novak kada je riješio problem sa fizikalijama i kada se pojavio kao igrač koji može parirati Nadalu po fizičkoj spremi, otkrio je sve nedostatke i nekompletnost Rafe !
            Novak je pokazao bljesak, bljesak u vidu jedne sezone. A ja više cijenim kontinuitet od bljeska. Ako Novak bude nastavio ovako igrati više sezona, onda se može svrstavati u neke top liste najboljih svih vremena i porediti sa Rogerom !

            Zašto ovo govorim ? Zato što će Federera uvijek izvlačiti ta elegancija, majstorstvo, ljepota poteza i dizati ga iznad konkurencije ! Zato što je formiran kao igrač iz "ere" brzih podloga i igra mu je takva da uvijek traži vinere, a broj vinera je jedan od parametara koji pokazuje kvalitet nekog igrača !

            To je način na koji ja gledam tenis i to je ono što tenis čini onim što on jeste, tj. onim što bi trebao biti ! Federer je vjerovatno najbolji teniser svih vremena, za mene lično najbolji. Tu su svakako i Sampras koji je osvajao titule u najjačoj konkurenciji i Borg koji je bio nevjerovatno kompletan igrač i koji se nažalost prerano "ugasio". Za Lavera nisam baš kompetentan da govorim, ali uzimajuči u obzir ono što je osvojio, sigurno da se može smatrati jednim od najboljih i vjerovatno i najboljim. Sve zavisi od osobe do osobe i njihovog gledanja na tenis !
            Tema je bezveze, priča o lošoj konkurenciji kao glavnom razlogu Federerovih 16 GS titula je toliko šuplja da je to smiješno, ali morao sam i ja dati komentar na ovu temu !

            Izvinjavam se na dugom postu ! Živjeli !
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Originally posted by Prle! View Post
              Da i ja dam koji komentar na ovu temu !

              Porediti Federera sa Đokovićem sa aspekta najboljih igrača svih vremena je smiješno, u najmanju ruku. Pa Novak nije ni u 15 najboljih svih vremena !
              Možemo pričati o nivou igre jednog i drugog tenisera !
              Novak jeste izdominirao ovu sezonu i imao je možda najbolju sezonu u historiji tenisa, nisam siguran, ne baratam baš najbolje tim statističkim podacima, ali mislim da jest !
              Sada je na njemu da postane konstantan u tome, kao Federer 2004-2007 ! Stavljam ruku u vatru da se to neće desiti, međutim na njemu je da me demantuje !

              Konkurencija, glavni adut onih koji osporavaju Federera i uspjeh istog !
              Najbolji Federer > najbolji Đoković (RG 2011) a na USO je bukvalno ispustio pobjedu ! Sada, imamo situaciju kada Federer sa 30 godina pobjedi ili ga dijeli poen od pobjede protiv Đokovića u životnoj formi ! Sada zažmirite, udahnite duboko i lagano ispustite zrak i zamislite šta bi mu radio Prime Federer (2004/2007)

              Činjenica je da u Rogerovom prime-u nije bilo dominantnih igrača tipa Nadal, Novak i donekle Murray, ali je izvan te četvorke konkurencija bila jača nego danas ( Roddick, Safin, Nalbandian, Blake, Davydenko, Ančić, Ljubičić itd ). Sve su to bili igrači koji su mogli dobiti svakoga i predstavljati ogroman problem na putu ka tituli ! Sada što su tada podloge bile takve kakve jesu i što su ti igrači preferirali stil igre koji Rogeru odgovara (ravni agresivni flat udarci) je drugi par čarapa !
              Federer je u Londonu prošle godine pokazao kako se šamara konkurencija kada je podloga onakva kakva njemu odgovara ! Da mu je Nadal češće dolazio na brze podloge, koliko je ovaj njemu na spore, njihov H2H bi bio dosta drugačiji!

              Znamo kakve su podloge danas i znamo da agresivna igra više nije ključ uspjeha ! Novak je morao potpuno ujednačiti ofanzivu i defanzivu da bi postao ovo što jeste. Tenis se potpuno promijenio, nekada se više cijenila umjetnost, elegancija, agresivna igra i na osnovu toga su se manje više i osvajale titule ! Zahvaljujuči "stručnjacima" iz ATP-a imamo situaciju kada si bez fizičke spreme niko i ništa. Uredu, shvatam da je fizička sprema važna i neka je, ali ne bi trebala da bude toliko zastupljena kao danas. Meč ne može biti dovoljno kvalitetan sve dok je u njemu više UE od vinera. A znamo da je to danas postalo uobičajeno ! Recimo Novak sa 4-5 vinera i 14-15 grešaka osvoji set na USO, protiv Dolgopolova koliko se sjećam. Niđe veze ! Novak kada je riješio problem sa fizikalijama i kada se pojavio kao igrač koji može parirati Nadalu po fizičkoj spremi, otkrio je sve nedostatke i nekompletnost Rafe !
              Novak je pokazao bljesak, bljesak u vidu jedne sezone. A ja više cijenim kontinuitet od bljeska. Ako Novak bude nastavio ovako igrati više sezona, onda se može svrstavati u neke top liste najboljih svih vremena i porediti sa Rogerom !

              Zašto ovo govorim ? Zato što će Federera uvijek izvlačiti ta elegancija, majstorstvo, ljepota poteza i dizati ga iznad konkurencije ! Zato što je formiran kao igrač iz "ere" brzih podloga i igra mu je takva da uvijek traži vinere, a broj vinera je jedan od parametara koji pokazuje kvalitet nekog igrača !

              To je način na koji ja gledam tenis i to je ono što tenis čini onim što on jeste, tj. onim što bi trebao biti ! Federer je vjerovatno najbolji teniser svih vremena, za mene lično najbolji. Tu su svakako i Sampras koji je osvajao titule u najjačoj konkurenciji i Borg koji je bio nevjerovatno kompletan igrač i koji se nažalost prerano "ugasio". Za Lavera nisam baš kompetentan da govorim, ali uzimajuči u obzir ono što je osvojio, sigurno da se može smatrati jednim od najboljih i vjerovatno i najboljim. Sve zavisi od osobe do osobe i njihovog gledanja na tenis !
              Tema je bezveze, priča o lošoj konkurenciji kao glavnom razlogu Federerovih 16 GS titula je toliko šuplja da je to smiješno, ali morao sam i ja dati komentar na ovu temu !

              Izvinjavam se na dugom postu ! Živjeli !
              Nisam mogao ni da procitam do kraja,pa sta ti pricas nije ni u 15 najboljih ikada au,i RG 2011 Noletov najbolji tenis,hahaha(i US Open kada je igrao odlican tenis,ne najboljiu 3 i 4 setu videli ste sta je bilo,dobro vi cete da kazete da je Federer lose igrao u ta 2 seta), i jos mnogo toga ima sto je smesno,i Fedovi fanovi nisam ja nista spomenu sad Feda i slazem se da je Novak dalekoo od Federera,ali ovaj ga je preterao i odakle ti znas da Novak nece nastaviti ovako?,zasto kada je konacno otkrio sta ga je sprecavalo da pokaze koliko zna,ta alergija i sve ostalo necu sad da nabrajam bas,bas
              Last edited by MiljanVR; 26-10-11, 21:01.
              http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

              Comment


              • Opusti se, Miki. Ja se prosto brinem za njih ako jos jedna teniska legenda kaze nesto lepo o Djokovicu, a na racun Federera. ;)

                Comment


                • Originally posted by Big Nole View Post
                  Opusti se, Miki. Ja se prosto brinem za njih ako jos jedna teniska legenda kaze nesto lepo o Djokovicu, a na racun Federera. ;)
                  Oni(Fedovi fanovi) ce uvek tvrditi njihovo,mi cemo uvek tvrditi nase,ali uvek,nego mi je ovo stvarno smesno i jednostavno mi dodje da .sta je Prle! uspeo da napise u ovom postu(za Djokovica)je stvarno nesto presmesno
                  http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                  Comment


                  • Ne znam zasto se vi Rogerovci toliko primate,jasno je da Novak još uvek nema rezultate za svrstavanje u tu kategoriju GOAT-a..
                    akcenat je na još uvek..
                    iako bi Prle stavio ruku u vatru da Novak neće više postizati vrhunske rezultate..
                    Originally posted by gokara
                    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                    Comment


                    • @Prle slažem se sa dosta toga što si napisao, ali...
                      Kada je Novak iz 2007 mogao dobiti tadašnjeg prime Federer-a šta bi mu radio ovaj danas, da malo okrenemo priču. Kakva su to poređenja, kada je ovaj od danas šta bi onaj od juče, ili kada je mogao juče šta bi mu radio danas. Kažeš ne može tenis bez fizičke spreme otišla je elegancija itd. pa koji to sport može bez fizičke spreme, gdje se to ne napreduje fizički daj mi 1 primjer? Hoćeš eleganciju, izvoli gledati umjetničko klizanje, ritmičku gimnastiku, modne revije i da ne nabrajam dalje, pa traži tu eleganciju, a tenis, fudbal, košarku, odbojku, rukomet preskoči, jer su danas to sportovi koji u najvećoj mjeri zavise od fizičke spreme, ne možeš trčat ne možeš igrat, ne želim gledati žene na ATP. To nema veze sa stručnjacima iz ATP nego napretkom tehnologije u globalu, sada izađeš na mrežu dobiješ bombu od 150 pa je kontroliši, dobićeš je svakako bila brža ili sporija podloga, a kontrolisaćeš je uvijek isto, jer je gle čuda reket odvojen od podloge. Kažeš Novak nema kontinuitet, nego ovo nazivaš bljeskom, znaš li otkad je Novak u teniskom vrhu? Broj winner-a je jedan od parametara koji pokazuje kvalitet jednog igrača-slažem se, prebroj ih sa polufinalnog meča sa USO, nakon tog meča spominjala se neka defanziva vs ofanziva, pa ljudi jeste li vi gledali taj meč, ili ste previše opčinjeni elegancijom, nekim savršenstvom ili čime već? Manite se stereotipa i uživajte u tenisu ili ga nemojte gledati nikako ako vam se ne sviđa, hvala bogu pa smo u dobu razvijene tehnologije i dostupan je veliki broj mečeva od ranije, gdje je bilo više prostora za igru u svakom sportu, danas je sve suženo i zasnovano na fizičkoj spremi, ali tako je kako je. Novak iz 2011 nikako ne može biti bolji igrač od nekoga ko će dominirati 2017, mislim na nivo igre, jer će taj biti još brži, još jači, i onda će tog istog igrača Novak dobiti sa 30 ili će mu malo faliti, i mi ćemo reći šta bi mu radio onaj iz 2011

                      Comment


                      • Niko se ovde ne prima, nego samo pogledaj kakve postove salje Big Nole, poenta svakog njegovog pojavljivanja na ovom forumu nije da prica o tenisu nego da pljuje Federera i nije ni cudo sto nam je svima dosadio. A cinjenica je da ljudi pokusavaju da ga iskuliraju, medjutim kad napise da sve sto mi pisemo su, citiram: sektaska naklapanja, onda nije ni cudo sto reagujemo.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by MiljanVR View Post
                          Nisam mogao ni da procitam do kraja,pa sta ti pricas nije ni u 15 najboljih ikada au,i RG 2011 Noletov najbolji tenis,hahaha(i US Open kada je igrao odlican tenis,ne najboljiu 3 i 4 setu videli ste sta je bilo,dobro vi cete da kazete da je Federer lose igrao u ta 2 seta), i jos mnogo toga ima sto je smesno,i Fedovi fanovi nisam ja nista spomenu sad Feda i slazem se da je Novak dalekoo od Federera,ali ovaj ga je preterao i odakle ti znas da Novak nece nastaviti ovako?,zasto kada je konacno otkrio sta ga je sprecavalo da pokaze koliko zna,ta alergija i sve ostalo necu sad da nabrajam bas,bas
                          Da, Novak nije ni u 15 najboljih !
                          Do RG-a 2011 Novak je osvojio AO, Dubai, IW, Miami, Madrid i Rim i da nije bilo Federera uzeo bi i RG. To što je Federer njega razvalio (rezultatski gledano) nije posljedica Novakove loše igre, već bolje igre Rogera u tom trenutku ! Zaključak je jasan a to je Najbolji Federer > najbolji Novak !
                          Na USO je nametnuo svoj ritam i osvojio prva 2 seta. Naravno da 30-godišnjak ne može održati tako visok nivo igre čitav meč.
                          Sjećate li se Novakovog izraza lica pred prvu meč loptu Federera, a ?
                          I momčino čitaj malo bolje. Ja MISLIM da on neće održati ovaj nivo igre i u sljedećoj sezoni i sezonama, nisam ni rekao da znam, a na njemu je da me demantuje !

                          Na neke komentare poput @ BIG NOLE neću se obazirati !

                          EDIT: @ notorious

                          Poenta tog poređenja je ona priča o lošoj konkurenciji ! Ako Federer sa 30 godina pobjedi ovakvog Novaka, onaj iz prajma bi lakše izlazio na kraj sa njim ! Bezveze su poređenja, ali i priča o lošoj konkurenciji kao razlogu Rogerovog uspjeha !
                          Druga stvar, vi ne želite razumjeti ono što želim reči !
                          Svaki sport evoulira iz godine u godinu. Da li to znači da je ustvari bolji nego što je bio prije ? Ne, nikako !
                          Da li je današnji nogomet zbog večeg utjecaja fizičke spreme u istom bolji od nekadašnjeg ! Meni ne, kao ni tenis !
                          Neka fizičke spreme, uvijek je ona bila prisutna, ali fino sam objasnio da u sportu kakav je tenis ne bi trebala imati takav utjecaj ! Okrečete priču kako vama odgovara a fino sam sve objasnio u prethodnom postu !

                          Novak je pokazao bljesak u vidu jedne sezone. Sezone kada je postao dominantan. Da vidimo koliko dugo će ostati u teniskom vrhu !
                          I jagodice @ ja stavljam ruku u vatru da neće u ovakvom tempu nastaviti, postizat će on i dalje dobre rezultate, podigao je igru na viši nivo, ali koliko dugo će to trajati, vidjećemo !
                          Last edited by Prle!; 26-10-11, 21:29.
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Niko se ovde ne prima, nego samo pogledaj kakve postove salje Big Nole, poenta svakog njegovog pojavljivanja na ovom forumu nije da prica o tenisu nego da pljuje Federera i nije ni cudo sto nam je svima dosadio. A cinjenica je da ljudi pokusavaju da ga iskuliraju, medjutim kad napise da sve sto mi pisemo su, citiram: sektaska naklapanja, onda nije ni cudo sto reagujemo.
                            Ne kapiram sto mi odgovarate ako vam dosadjujem? Nego kako je ostavim najobicniju vest (vratite se na post posle kojeg je krenula lavina), tako se krene sa galamom na moj racun. Ponekad imam utisak da vas moje pisanje pogadja vise nego skribanje drugih, a ako je tako, mogu samo da kazem da mi je drago.

                            Elem, vas najvise boli sto ovu poslednju pricu o Novaku koji sije Federera nije zapoceo Big Nole, nego jedna teniska legenda. No, jedna ko nijedna, ali problem je sto on nije usamljen glas medju legendama. E u takvoj raspodeli stvari najlakse je krenuti ad hominem na druge...
                            Last edited by Big Nole; 26-10-11, 21:19.

                            Comment


                            • Poraz Novaka na RG je samo posledica njegove loše igre u tom trenutku i ničeg drugog.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Prle! View Post
                                Da, Novak nije ni u 15 najboljih !
                                Do RG-a 2011 Novak je osvojio AO, Dubai, IW, Miami, Madrid i Rim i da nije bilo Federera uzeo bi i RG. To što je Federer njega razvalio (rezultatski gledano) nije posljedica Novakove loše igre, već bolje igre Rogera u tom trenutku ! Zaključak je jasan a to je Najbolji Federer > najbolji Novak !
                                Mnogi se ne bi slozili sa tobom i rekli bi da je Novak to polufinale odigrao znatno ispod svojih najboljih igara ove godine. ;)

                                Comment

                                Working...
                                X