Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Big Nole View Post
    Je l postoje sanse da Marej prestigne Nadala do kraja godine?
    Teoretski moguce ali u praksi malo verovatno

    Comment


    • Realnije je sledece godine ako ovako nastavi,nista ne brani u Rotterdam-u,IW-u i Miami-u...

      Ocekivano,on bi mogao i sa najboiljima danas da se nosi
      http://www.tennis.com/articles/templ...14796&zoneid=9
      sigpic

      Comment


      • Soderling pulls out of Stockholm, Bercy

        Robin Soderling has pulled out of the Stockholm Open, as he is still suffering from mononucleosis. France’s Tennis Magazine also reports that that the world No. 6 has pulled out of the Paris/Bercy Masters. Soderling has not played since he won Bastad in July.

        "I’m extremely disappointed and sad right now," he said on Facebook. "Playing in Stockholm is very special for me and it’s a title I still miss and dream about. I made an attempt to train, but my body just could not do it. I felt worse after practice and so had to make a tough decision to not play in Stockholm. I have to think long term and plan to play tennis for years to come. I believe the best days are in front of me. I will do everything I can to get through this difficult time and come back stronger and more motivated than ever."
        Ukratko, Sod nece igrati do kraja sezone...
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Eh ta prehlada, kojoj dadose kompleksno ime, pa jos vjerovatno i neke kompleksne ljekove uvaljuju... Nek uzme fino covjek reket u ruke i nek s nogu to preboli. Tesko je iz kreveta udarat lopticu...

          Comment


          • When we look at your achievements, even beyond the 16 GS: how many beaten records! 23 consecutive GS semi finals, etc. And yet, sometimes we forget. Does it upset you?

            People forget, yes, but we talk about it again when, for example, a guy like Djokovic does huge things. The media look in the game’s history books and they find that: “Look, Federer already did that in 2005.."

            Ovo je suvo zlato ipak
            sigpic

            Comment


            • bolje da se odmori Sod nego da forsira ... Igrati pvoredjen je cesto kontraproduktivno, Tipsa je mnogo puta igrao povredjen pa nista nije nikad uradio, jos je pogorsavao stanje i frustrirao se..

              Comment


              • ATP nas je jos jednom prosvetlio podacima iz svoje baze, ovog puta u pitanju su Indoor turniri

                http://www.atpworldtour.com/News/Ten...r-Records.aspx

                http://www.atpworldtour.com/Reliabil...reer-List.aspx

                Sve je ovo lepo ali za starije igrace stvari se trebaju uzeti sa velikom rezervom jer se recimo turnir u Antverpenu 1998. (inace najveca egzibicija tokom 80-ih i jedan od najboljih dvoranskih turnira tokom 90-ih) vodio kao Outdoor, i pobedniku Gregu Rusedskom se vodi da je titulu osvojio na otvorenom.. turnir se inace igrao u sred februara, bila bi divota igrati ga napolju za 32 igraca samo na ovom turniru ATP ima pogresan odnos Outdoor-Indoor meceva i sigurno postoje i greske kada su u pitanju oni najveci dvoranski igraci Open ere, Mekinro, Konors, Lendl, Borg i Beker
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Marej: Krivim Tviter za poraz na US openu


                  Endi Marej je nedavno bio jedan od najredovnijih tenisera na Tviteru, ali sada tvrdi da mu je odluka da napusti tu društvenu mrežu pomogla da beleži bolje rezultate.


                  Britanski teniser je odlučio da prestane da "tvituje" i komunicira sa svojih 600.000 pratilaca posle poraza u polufinalu US opena od Rafaela Nadala. Poslednji "tvit" je objavio 11. septembra, a posle više od mesec dana pauze je rekao da je i to jedna od sitnica koje su mu pomogle da popravi igru.

                  "Prestao sam sa tim i iskreno mi i ne nedosataje. Bilo je zabavno, ali od kako sam prestao, nisam izgubio nijedan meč! Svi mi smo pomalo sujeverni, tako da krivim Tviter za svoj poraz na US openu", rekao je u šali Marej, koji je posle US opena vezao tri titule na azijskoj turneji.

                  Inače, trenutno je jedan od najaktivnijih teniskih "tviteraša" je Novak Đoković, kome tvitovanje uopšte ne smeta da beleži neverovatne rezultate.http://sport.blic.rs/Tenis/204562/Ma...az-na-US-openu
                  http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                  Comment




                  • Armenulić: Federer će uskoro u penziju, ovo je Novakova era

                    Novak Đoković je počeo da se sprema za kraj sezone i nastupe u Bazelu, Parizu i Londonu, ali ta je vest pala u drugi plan jer Rodžer Federer, prvi put posle osam godina, nije među tri najbolja tenisera sveta. Švajcarca je na trećem mestu smenio Endi Marej, nakon što je osvojio tri turnira zaredom - u Bangkoku, Tokiju i Šangaju - pa je skupio 7.825 poena, što je 125 više od Federera. Novak je i dalje dominantan sa 13.860 bodova, dok je Nadal ostao na 10.375.
                    - Rekao sam letos da Federer više nema motiva i da je sve bliži penziji, tako da je ovo očekivano. Jedino što bi možda moglo da ga zadrži na ATP turu jeste ambicija da još jednom osvoji Vimbldon. On uvek govori da i dalje ima želju za trofejima, ali znate šta, ja još nisam sreo igrača koji kaže da nema motiva. On se možda još takmiči zbog ugovora sa sponzorima, sada je napravio dužu pauzu, pa nije iznenađenje što je ispao iz top tri - kaže Radmilo Armenulić, potpredsednik Teniskog saveza Srbije
                    Federer ne igra još Dejvis kup i meč sa Australijom, objasnio je da je umoran i da mu je potrebna pauza. Ne treba zaboraviti i da je otac dveju dvogodišnjih bliznakinja, što je dodatni razlog za umor od tenisa. Nema sumnje da najbolji igrač u istoriji želi da provodi više vremena s decom, što se odražava na njegov profesionalni život, iako on to ne želi da prizna. Zato je Marej iskoristio prvu šansu za top tri, koju planira da unovči na Masters kupu u Londonu.

                    - Marej je osvojio tri jaka turnira uzastopno i, ako Nadal nastavi ovako, on je jedini koji može da parira Novaku sledeće godine. Đoković je počeo da trenira i to je dobro. Što se rezultata tiče, sigurno će sve biti u redu na narednom turiru jer je on radio na snazi, a loptica i reket su mu najmanji problem. Slobodno napišite, on je do polovine sledeće godine siguran broj jedan. Zasad samo Marej moža da pripreti, Nadal nije psihički spreman, a Federer će i dalje igrati lep tenis, ali neće imati uspeha. On jeste veliki šampion, postavio je rekord po broju grend slemova, ali znamo da ništa nije nedostižno. Svi igrači će pokušati da obore njegov rekord, ali ne verujem da će Nadal biti taj. Novakova era je počela, tu nema dileme. Sledeće godine doživećemo smenu generacije i ATP rang-lista sigurno će drugačije izgledati - tvrdi Armenulić.

                    U muškom tenisu situacija je jasna, Đoković je najbliži savršenstvu, slažu se svetski stručnjaci, a to je i njegova serija nepobedivosti pokazala. Od 64 meča, samo jedan je izgubio, i to od Federera, dok je Mareju i Del Potru predao duele. Kod devojaka je potpuno drugačije: tenisom predsedava Karolina Voznjacki, i to uspeva konstantnošću, bez grend slemova.
                    http://sport.blic.rs/Tenis/204568/Ar...e-Novakova-era
                    in another life
                    I will love you again, RF.

                    Comment


                    • Roger Federer ima velike hejtere i u Crnoj Gori evo i zbog cega:
                      Navijači fudbalske reprezentacije Crne Gore vređali su Rogera Federera na kvalifikacionom meču za EP sa Švajcarskom.Meč se igrao u Bazelu,rodnom gradu verovatno najboljeg tenisera svih vremena,ali nije poznato da li je Roger bio na tribinama.
                      Evo i videa:

                      Comment


                      • Ima i masu navijaca isto tako
                        sigpic

                        Comment


                        • A,naravno da ima Ali ipak daleko najvise ljudi u Crnoj Gori navija za Djokovica ;)

                          Comment


                          • Federer je jedan ... (ne bih da vrijedjam homosepijense), i nije ni cudo sto mu se to skandiralo. Prepoznao sam medju tim navijacima i neke akademske gradjane. Cak i jednog doktora nauka. Znaci, nista ostrasceno, navijacki, kroz salu, nikakva fora, ..., vec klasicno ono "po zaslugama".

                            A evo postoji i izbor za najboljeg tenisera, u Bazelu, ikada. Zipa komentare na b92. Nekih devedeset posto poznavalaca se ne moze cudu iscudit zasto u izbor nije uvrsten i King of Dirth.

                            Comment


                            • E to moram da ispratim.. sigurno moze mnogo da se nauci

                              DakleM, u izboru su Sampras, Federer, Mekinro, Borg, Agasi, Konors, Lendl, Vilander, Beker, Edberg, Viljas, Noa, Nastase.. i naravno Djokovic

                              Svasta sam citao ali ova smejurija je u vrhu, ovo je za rubriku verovali ili ne!! ''Malko'' bode oci odsustvo Roda Lejvera, Roja Emersona i Panca Gonzaleza a staviti Vilandera, Viljasa, Nou i Djokovica a ne Nadala je kriminalno smesno

                              Moj glas ide za Janika Nou
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • "malko"?
                                ma smejurija, ko jos taj izbor moze da shvati ozbiljno, posebno sto fanovi glasaju
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X