Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Seoski Terminator View Post
    Verovatno ce se osetiti, ali najvise kod ljudi koji vole Feda, ili bar njegovu igru, ali ima jos mnogo vrhunskih igraca, i ko zna koliko novih ce doci, tako da sve ce biti ok kao i do sad.
    Prerano ste poceli da placete za Federerom, ima on da igra bar jos 2-3 godine jer tenis koji trenutno pokazuje je prejak za sve osim za Rafu i Novaka,vec dugo vremena ga kao Novakov navijac cekam u finalu nekog GS a ne u 1/2 finalima i nadam se da cemo imati tu privilegiju jer je Novak Rafu vec doktorirao u finalima i treba nam Roger jer smo videli u 1/2 finalu USO da Roger moze jos odigrati na vrhunskom nivou.Ima nekih razmisljanja da tenis postaje iga uniformisanih robotamedjutim ja kad pogledam igrace iz prvih 50 nevidim ni kod jednog igraca slican stil igra i izvodjenje udaraca (sem mozda kod Dimitrova koji podseca na Rogera)prema tome govoriti takva konstatacija nema nikakvo uporiste u trenutnoj situaciji od igraca ali svako ima pravo na svoje misljenje(100 ljudi sto cudi)Nikad nije bio problem u igracima vec u samoj organizaciji ATP i ljudima koji vode svetski tenis a vidimo da se gledanost povecava ,sponzora i nagrada sve vise i nevidim ni jedan razlog zasto bi se nesto menjalo u drugom pravcu,a to sto pojedinci misle da ce tenis nestati odlaskom Rogera u penziju(samo mi nije jasno sto i Rafu stavljaju u isti kos sa njim)naravno da nece i veci teniseri od Rogera su zavrsavali karijere pa je tenis napredovao i razvijao se kao igra pa ce tako biti i ovog puta.

    Comment


    • Ne brini se ne placemo za Fedom i mi smo ti koji smo se smejali izjavama da ce on da se penzionise. I to je dokazano igrama protiv Novaka, i ako je samo 1 pobedio, ali su to bili vrhunski mecevi, na top nivou. Ali tenis ce definitivno izgubiti odlaskom Feda, mogucnost da gledaju prelep tehnicki tenis.

      Comment


      • Кукали су за Мекенроом па су мислили да ће тенис изумрети, па шок за Бјоргом, генерације су их имитирали и играли и облачили се као они, затим су дошли нови па кукали за Сампрасом, затим се наметнуо полако Феки и то су те смене, садашњи клинци ће забораити како Феки и изгледа и волеће нове звезде који ће им се наметати по медијима....... тако је то у спорту.. нови играчи, нова харизма, а шампиони су увек вољени и цењени, а нови клинци који их буду гледали ће бити уверени да су они бољи од свих предходних...
        sigpic

        Comment


        • Jeste Ziko, kukali su da ce tenis izumreti 1992. kada je Mekinro igrao poslednju punu sezonu a u Top 10 su zavrsili Kurijer, Edberg, Sampras, Ivanisevic, Beker, Ceng, Korda, Lendl, Agasi i Krajicek.. bas slabo drustvo koje nije moglo da nadomesti odlazak Mekinroa u tom trenutku
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Pogledaj covjece ti tu konkurenciju,sve majstori a ljudi danas kazu nikad jaca konkurencija,smijesno
            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


            #the return

            Comment


            • Originally posted by BOKI1969 View Post
              naravno da nece i veci teniseri od Rogera su zavrsavali karijere pa je tenis napredovao i razvijao se kao igra pa ce tako biti i ovog puta.
              Da li uopste postoji bolji i veci igrac od Federera?

              Comment


              • Originally posted by Vule_89 View Post
                Da li uopste postoji bolji i veci igrac od Federera?
                Svakako da je bilo igraca koji su u mnogim stegmentima teniske igre bili ili su veci i bolji od Federera(Borg,Konors,Mekinro,Nadal)ali ono sto mu se nemoze osporiti da je najbolji su 16 GS titula i 237 nedelja uzastopno na mestu br.1. a sveukupno gledano sve je do pojedinca kako gleda na tenisku igru i sta je za njega vazniji,tesko je sveukupno zakljuciti da je najbolji i najveci igrac svih vremena ali je u 5 sigurno,Indigo je imao dobru ideju za izracunavanje sveukupnih parametera u karijeri kako bi dosao do valjanog poredjenja najdominantnijih tenisera ali mu je zablokirao kalkulator izgleda

                Comment


                • Originally posted by AK47 View Post
                  Pogledaj covjece ti tu konkurenciju,sve majstori a ljudi danas kazu nikad jaca konkurencija,smijesno
                  Ja bih pravio razliku izmedju "nikad jaca konkurencija" i "nikad jaca konkurencija za prvo mesto". Ovo drugo ima vise smisla sa "danasnjim" izjavama.

                  Comment


                  • Originally posted by Vule_89 View Post
                    Da li uopste postoji bolji i veci igrac od Federera?
                    A recimo Rod Laver...
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Po meni jedino sto moze da se tvrdi da se trenutno igra fizicki najzahtevniji tenis, a ne bih rekla da to vazi i za tehnicki deo.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by Vule_89 View Post
                        Da li uopste postoji bolji i veci igrac od Federera?
                        mozda ne postoji,možda je postojao,a možda i nije..izrekao si ovo kao aksiom,kao apsolutnu istinu,a nemaš dovoljno podataka da bi takvu tvrdnju iznosio..
                        postoje razne liste najboljih svih vremena i različiti kriterijumi,ali niko sa sigurnošću ne može da to kaže..

                        Možda je Federer najbolji teniser koga si ti gledao.To je kao kad bi rekao da je Felps najbolji plivač svih vremena,a nisi gledao Špica,ili da je Zidan najbolji fudbaler svih vremena,a nisi nikad pokušao da pogledaš kako su igrali Pele,Krojf ili Bekenbauer..
                        Originally posted by gokara
                        Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                        Comment


                        • Ne znam da li je negde napisano , ali napisacu , srpski teniser David Savic dozivotno suspendovan zbog namestanja meceva + 100.000 dolara kazna. On je 630 na svetu bio do ovoga i drugi je u istoriji suspendovan za namestanje posle Koelerera
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Originally posted by Big Nole View Post
                            Ja bih pravio razliku izmedju "nikad jaca konkurencija" i "nikad jaca konkurencija za prvo mesto". Ovo drugo ima vise smisla sa "danasnjim" izjavama.
                            A koliko se to igraca u poslednje vreme borilo za prvo mesto??

                            1982. (samo jedan primer) imali smo bukvalno mrtvu trku izmedju trojice igraca (Konors uzeo 2 Slema Slema, Mekinro neke druge vece turnire a i imao je zalihu od prosle godine a Lendl vise turnira od njih dvojice zajedno ali bez Mejdzora).. Endi Marej nikada nije mogao ni da razmislja o prvom mestu a isto tako ova ostala trojica koji u sustini i cine danasnji tenis nikada nisu bili toliko blizu jedan drugom da se pominje neki troboj za prvo mesto
                            Last edited by ClayWarrior; 01-10-11, 16:05.
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Evo i post na ATP: http://www.atpworldtour.com/News/Ten...nit-Savic.aspx

                              Covjek zaradio u karijeri 86.000 a kazna mu 100.000 :$ ALI OVAKVE SVE POD HITNO IZBACITI!

                              Comment


                              • Originally posted by Big Nole View Post
                                Ja bih pravio razliku izmedju "nikad jaca konkurencija" i "nikad jaca konkurencija za prvo mesto". Ovo drugo ima vise smisla sa "danasnjim" izjavama.
                                Samo pogledaj sta je ovih 10 igraca napravilo u svojim karijerama,a uzmi danasnju "elitu" i sve ti je jasno,Ferrer je 5. igrac svijeta,a nikad nije niti ce biti blizu osvanja Slema,prije to nije bilo tako

                                @jagodice,dobro ti je poredjenje ovo s fudbalerima ali niko od tih nije najbolji(nisam te bukvalno shvatio nego samo komentarisem onako,znam sta si htjela reci),Diego je najveci
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X