Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dejli Mejl: Đoković je Hrvat, Nadal je najatraktivniji


    U svetu “žute štampe”, nastale u drugoj polovini 19. veka u Njujorku kada ju je pokrenuo Džozef Pulicer, po kome se sada dele prestižne nagrade u raznim kategorijama, jedna od osnovih karakteristika je senzacionalizam. Ni duga tradicija to ne “leči”, a kada se sve posveti pompeznim naslovima i neuobičajenim fotografijama, onda ono što piše i nije toliko važno, dokle god se novine prodaju.

    Poslednji primer neobraćanja pažnje na ono što se piše stiže iz Engleske, gde je “Dejli Mejl”, tabloidni list koji se štampa od 1896. godine, a trenutno ima dnevni tiraž od nešto preko dva miliona primeraka, posvetio najboljim teniserima sveta.


    Đoković je tu samo uzgred pomenut, kao “Hrvat na mestu broj 1”, a Rafael Nadal, kao najbolji model za donji veš, bar kada se o teniserima radi.

    “Može biti da je u finalu US opena izgubio od Hrvata, najboljeg svetskog tenisera Novaka Đokovića, ali Rafa Nadal je i dalje pobednik kada se radi o promociji donjeg veša”, navodi se u uvodu teksta na “Dejli Mejlu”.

    Posle propusta o poreklu najboljeg igrača na planeti, Đoković više nije pominjan u ovoj priči posvećenoj tome kako je španski as ponovo izreklamirao “Armani” poput Dejvida Bekama i Kristijana Ronalda.

    Ovo je drugi put da je Đoković nazvan Hrvatom, jer se 2007. to desilo prilikom ceremonije uručenja nagrada na Mastersu u Montrealu, kada je voditelj programa takođe "promašio" zemlju porekla trenutno najboljeg tenisera na svetu.

    Žuta štampa
    Izraz “žuta štampa” nastao je kada je Džozef Pulicer, Amerikanac mađarskog porekla, 1895. u svoje novine “Njujork Vorld” (“Njujorški svet”) uveo šaljivi strip “Žuti dečak”, koji je vrlo brzo stekao veliku popularnost. No, Pulicerove novine su se na tržištu probijale ne samo zbog tog stripa, već pre svega senzacionalističkim tekstovima i fotografijama koje do tada nisu bile uobičajene, pa je jedan od konkurenata, Evrin Vardman, urednik “Njujork Presa”, takvu vrstu izveštavanja nazvao “žutim novinarstvom”. U njoj najčešće i nije bitna tačnost informacija, koliko senzacionalan naslov ili škakljiva tema. To, uostalom, i donosi čitanost, a time i novac. Tako je Pulicer sa “Svetom” brzo došao od 15.000 do tiraža od 600.000 hiljada primeraka svakodnevno, čime su to postale najčitanije američke novine. Britanski “Dejli mejl” spada upravo u takvu, tabloidnu vrstu štampe u kojoj su na prvom mestu svetski poznate ličnosti, krimi-priče, kao i teme koje se od drugih novina izdvajaju po svojoj neobičnosti. Nama je bilo neobično samo ono odakle je Novak.IZVOR BLIC
    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

    Comment


    • Ne znam gde ste komentarisali ovu frku oko kalendara ali ovde cu napisati da uopste nisam na strani tenisera.
      ;)

      Comment


      • Ti mislis da je ovaj raspored dobar?
        Sledece godine ce najbolji turnir serije 500 da propadne zbog genijalnog kalendara,a i poslednji Masters.Ti momci moraju da odigraju sve Masterse,Slamove i 4 turnira serije 500,kao i 2 serije 250,a tu je i DC,ma nije previse i ne treba da se bune
        sigpic

        Comment


        • Mislim da nemaju previse turnira. To im je posao i tako je godinama. Svako moze da prilagodi sebi raspored pa ce biti bolje. Postoje igraci koji igraju mnogo vise turnira od ovih sto se bune.
          Uostalom top igracima su izasli u susret i ukinuli igranje finala masters 1000 turnira u 3. seta.
          18-20-22 turnira u godini nije previse. Ne znam cemu drama. Ako im je bas toliko stralo ovi najbolji mogu da priuste sebi jos bolji raspored odustajanjem(izmisliti povredu) od nekih turnira zarad odmora ili sta vec zele. ( sta je za njih jedna ili dve 0 u brojivim turnirima, ili neka kaznica) )

          uostalom ako sponzori i organizatori krenu u strajk tesko teniserima, zato neka smire hormone.

          Comment


          • Sami su se saglasili sa ovakvim rasporedom Davis Cupa, sve je to presipanje iz supljeg u prazno a pare koje dobijaju su bezobrazno prevelike. Bolje da cute i igraju ono sto mogu i moraju

            Iduce godine ponovo cirkus zbog Olimpijade a videcemo ko ce im se pojaviti u Parizu nedelju dana pred Masters Kup. Davis Cup je izgubio na svakom znacaju kad jednu Francusku mora vaditi labilni Zeremi Sardi usred nekog austrijskog hangara jer niko drugi nije u stanju da igra
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Ovi najbolji su vec osvojili Davis cup tako da smatram da treba sansu pruziti drugim teniserima - mladjim
              a ovim najboljim bi zivot bio laksi bez igranja DC-a non stop.
              Sve ove ekipe imaju dobre tenisere(tvrde selektori) tako da neigranje nekog top igraca u nekom mecu/duelu tokom godine ne bi trebalo da skodi a evo vidimo da bi teniserima lakse bilo ako bi manje igrali tako da ... IZBOR postoji -a na teniserima je da sebi organizuju raspored koji im odgovara
              Last edited by DangerAce; 21-09-11, 20:20.

              Comment


              • Ja se ne slazem s vama dvojicom.
                Mislim da im je raspored uzasan i da ga treba mijenjati iz korjena, sto bi se reklo, ali sam svjesna da se to nikad nece desiti i da im nikad nece odgovarati, kako god ga promijene.
                Velike cifre su tu u pitanju da bi neko popustio, pogotovo kad su veliki turniri u pitanju, svi hoce top igrace da igraju, inace im se ne isplati ni da ih odrzavaju. Tenis je sou biznis, vrte se ogromne pare, sve zavisi od sponzora i reklama...
                Zato mijenjaju i podloge, usporavaju ih, tj. ubrzavaju, jer igraci nemaju vremena da im se prilagodjavaju. Zato su igraci u sve losijoj formi i sve podlozniji povrjedama...
                Pri tom ne mislim samo na raspored sljedece godine i ne mislim na Dejvis kup, vec generalno, a za sljedecu godinu nemam pojma kako ce ispasti.

                I ne znam u kom to sportu se igraci takmice vise nego u tenisu... Zamislite fudbalere ili kosarkase da igraju svaki dan utakmice, pri tom se stalno sele...

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Sami su se saglasili sa ovakvim rasporedom Davis Cupa, sve je to presipanje iz supljeg u prazno a pare koje dobijaju su bezobrazno prevelike. Bolje da cute i igraju ono sto mogu i moraju

                  Iduce godine ponovo cirkus zbog Olimpijade a videcemo ko ce im se pojaviti u Parizu nedelju dana pred Masters Kup. Davis Cup je izgubio na svakom znacaju kad jednu Francusku mora vaditi labilni Zeremi Sardi usred nekog austrijskog hangara jer niko drugi nije u stanju da igra
                  Slazem se da dobijaju previse,ali stvarno moraju previse turnira da odigraju i nesto mora da se promijeni po tom pitanju,da nisu obavezni onda ne bi rijec rekao.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Slazem se da dobijaju previse,ali stvarno moraju previse turnira da odigraju i nesto mora da se promijeni po tom pitanju,da nisu obavezni onda ne bi rijec rekao.
                    I tako dolazimo do zacaranog kruga jer oni MORAJU igrati da bi ITF i ATP vrteli te pare.. na Tipsarevicu, Kolsrajberu i Haneskuu nece zaraditi nista

                    Samo me zanima koji je genije iz ATP-a zrtvovao jedan od svojih 9 premijernih turnira a direktno ugrozio i onaj koji ga sledi i kog toliko bombasticno reklamiraju i eksploatisu
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • E pa to je problem,svi bi da zarade,a sta cemo kad se neko od njih povrijedi,da ne pricam o tome da se par dana posle finala Slamova igra DC.
                      I mene bi zanimalo kojem je pametnjakovicu to palo napamet,a krivo mi je i zbog Dubai-a,onakav turnir,jos ce Rotterdam da profitira najvise iz toga
                      sigpic

                      Comment


                      • I onda ja obično upadnem sa totalno drugom temom ...

                        Novak Djokovic and Roger Federer are the clear leaders in the FedEx ATP Reliability Index on hard court
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Je l moze mali update za nas neupucene? Sta se desava sa Dubai-em i Roterdamom?
                          in another life
                          I will love you again, RF.

                          Comment


                          • Izvoli
                            http://www.atpworldtour.com/~/media/...606BF15EA.ashx

                            Dubai i Paris mogu da zaborave na najbolje od sledece godine
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Shardonnay View Post
                              Je l moze mali update za nas neupucene? Sta se desava sa Dubai-em i Roterdamom?
                              Sledece godine je promenjen kalendar i Dubai se igra nedelju dana pred IW/Miami, tj. Dubai se zavrsava u subotu a u ponedeljak pocinje IW. Iako svi oni ne igraju do pred kraj te nedelje, ipak je to strasno malo vremena da se promene tolike vremenske zone.
                              Iz tog razloga Federer sledece godine ne igra Dubai, nego ce igrati Roterdam, koji je isto iz serije 500, ali se igra 2 nedelje pre Dubaija.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Tomas Muster u 44. godini završava tenisku karijeru


                                Austrijski teniser Tomas Muster najavio je da će okončati karijeru sledećeg meseca na turniru u Beču.

                                Nekada najbolji teniser sveta (1996) u oktobru će napuniti 44 godine, a prošle sezone vratio se profesionalnom tenisu posle 11 godina pauze.





                                "Želeo sam da se ponovo takmičim i stvarno sam uživao", rekao je Muster, koji je trenutno na 847. mestu ATP liste i dodao: "U Beču ću definitivno poslednji put učestvovati na ATP turniru".

                                On je rekao da će možda sledeće godine igrati čelendžere.

                                Muster je prvi put učestvovao na turniru u Beču pre 27 godina, tri puta se plasirao u finale, ali nikada ga nije osvojio. Turnir u Beču počinje 22. oktobra.

                                "Dobro sam napredovao ove godine, ali imam previše godina. Znam šta još mogu ako se potrudim, ali imam porodicu", rekao je Muster.

                                Kada je pobedio na Rolan Garosu 1995. godine, postao je prvi Austrijanac koji je osvojio Grend slem. Nikada se nije zvanično povukao iz profesionalnog tenisa, ali je 1999. rekao da ide "na odmor".

                                Muster je već imao neverovatan povratak. Za vreme karijere koju su obeležili stalni problemi sa levim kolenom doživeo je saobraćajnu nesreću uoči finala turnira u Majamiju 1989. godine. Vratio se na teren za menje od šest meseci.

                                Tomas Muster osvojio je u karijeri 44 titula i zaradio od turnira nešto više od 12 miliona dolara.


                                http://sport.blic.rs/Tenis/203390/To...nisku-karijeru
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X