Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Panchev9 View Post
    Nisam razmisljao o tome, ali stvarno tako deluje..
    Da li neko iz glave moze da kaze koliko je Federer u svojim najboljim danima (npr. 2003/2009g.), odigrao meceva u 5 setova?
    Ne pamtim da ih ima za prste i jedne ruke?

    Djeluje tako, ali mu godinama nije padao skor u 5 setova, mnoge mečeve je i tada gubio u 5, baš u tom periodu 2003-2007-08, mislim da tad nije imao pozitivan skor, a u periodu 2003-2009 je imao između 15-20 mečeva, ovo su lupetanja iz glave

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      Ne djeluje tako, mnoge mečeve je izgubio u 5 setova, baš u tom periodu 2003-2007-08, mislim da tad nije imao pozitivan skor, a u periodu 2003-2009 je imao između 15-20 mečeva, ovo su lupetanja iz glave
      Nisi mi ti siguran.. ;)
      Sujeverni fanu..

      Comment


      • Originally posted by Panchev9 View Post
        Nisam razmisljao o tome, ali stvarno tako deluje..
        Da li neko iz glave moze da kaze koliko je Federer u svojim najboljim danima (npr. 2003/2009g.), odigrao meceva u 5 setova?
        Ne pamtim da ih ima za prste i jedne ruke?
        15 ili 16 u periodu od 6 sezona, 2004-2009
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Nikad ne bih rekao..
          Znaci zaboravljam polako..

          Comment


          • Panchev nisu njegovi najbolji dani od 2003-2009, nego od 2004-2007. i tada je ukupno odigrao:
            2004. godine- 1 mec, dobio Agasija na USO u QF
            2005. godine - 3 meca, 2 meca je izgubio, Nalbi i Safin, dobio je mec protiv Nadala
            2006. godine - 2 meca, dobio Haas-a, izgubio od Nadala
            2007. godine - 1 mec, dobio Nadala

            sto znaci 7 meceva, 4 dobio, 3 izgubio, a ukupno je odigrao 339 meceva, od kojih je dobio 315

            edit:
            a 2008 i 2009. godine je ukupno odigrao 9 meceva u 5 setova...
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Panchev nisu njegovi najbolji dani od 2003-2009, nego od 2004-2007. i tada je ukupno odigrao:
              2004. godine- 1 mec, dobio Agasija na USO u QF
              2005. godine - 3 meca, 2 meca je izgubio, Nalbi i Safin, dobio je mec protiv Nadala
              2006. godine - 2 meca, dobio Haas-a, izgubio od Nadala
              2007. godine - 1 mec, dobio Nadala

              a ukupno je odigrao 339 meceva, od kojih je dobio 315
              Ok..
              Ovo 2003/2009g. sam hteo da malo "razvucem" period radi jos objektivnijeg sagledavanja..
              Svakako da su te 4g.(kalendarske) bile top..

              Comment


              • S' tim sto (kao u ostalom i za sve ostalo kada je u pitanju tenis) trebamo imati u vidu da su nekada igraci bili u prilici da igraju dosta vise meceva na tri dobijena seta.. vec godinama takvih finala van Mejdzora nema a vidimo da najbolji Davis Cup igraju relativno retko

                Hjuit je od aktivnih igraca ubedljivo vodi kada je u pitanju broj meceva koji su otisli u peti set
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Panchev9 View Post
                  Nisi mi ti siguran.. ;)
                  Sujeverni fanu..

                  Kad mi prije kvotas post, polako s tim, dok shvatim polupijan šta sam napisao Eto vidiš da sam pogodio otprilike gledao sam ranije taj skor i od 2003-2009 je imao možda +2 pobjede, a i sad mu je taj skor na snazi, što znači da nije drastično pao, iako je zadnja 2 GS ispao na taj način.

                  Comment


                  • Eno Panchev, editovala sam post, ali jos da ga dopunim:
                    2009. godine je igrao imao 4:2 odnos pobeda i poraza, a 2008. godine je imao 2:1.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Mozda me je ova prehlada udarila u mali mozak, ali jos ne mogu da se oporavim od "skora"..
                      Imao sam utisak da je malko drugacije..
                      Ako gledamo "top period", znaci imao je 7 meceva za 3 godine.. I dobio je 4.. I opet je moze se reci dobar rezultat da je samo 7 puta dusu kidao sebi, porodici i fanovima..
                      Sto kaze CW, tada se vise igralo na 3 dobijena seta.. Ali ne znam kako bi sada izdrzali igraci da igraju na jos nekim turnirima na 3 dobijena seta( osim na GS)..

                      Bojana: evo pisem ipak minus u rubrici Roger Federer za "skor u 5 setova".. Bio je +, sada cu samo da skinem ovu vertikalnu linuju..;)

                      notoious: rastao sam uz Binu( za brzinu)..

                      Comment


                      • Slobodno pisi minus, ali meni je draze sto je on u te 4 godine odigrao samo 7 meceva, nego da ih je odigrao 20 i da je recimo dobio 15 ;)
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Bez obzira na dragost sto je te meceve gubio ali zivo me zanima sa psihicke strane kako jedan takav igrac kakav je Roger
                          dozvoli sebi na dva poslednja GS (W i US) da od 2:0 mec zavrsi porazom od 2:3.
                          Covek koji je prosao sito i reseto sigurno nije u toku tih meceva govorio samom sebi "Gubis ovaj mec".
                          Last edited by AIRBORNE; 15-09-11, 13:03.
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • Takve stvari se prosto desavaju. Mozemo mi sada pisati elaboracije dal je to zbog njegovog psihickog ili fizickog stanja. Nije to samo u tenisu, to je sport i tako stvari funkcionisu. Hocete za koju godinu govoriti - kako Djokovic ne moze da uzme 5 vezanih titula, 2011. je to bez problema uradio? Lepo je Fed rekao na konferenciji za stampu, nekad pobedis, nekad izgubis.
                            in another life
                            I will love you again, RF.

                            Comment


                            • Kad sam počeo da navijam za Federera 2003 upalo mi je u oči kako je konstantno gubio mečeve u 5 setova. Otkad je dobio Samprasa na Wimbledonu 2001 morao je čekati preko dvije godine da bi dobio meč u 5 setova:
                              2002.
                              Gubi od Tommyja Haasa na Australian Openu
                              2003.
                              Gubi od Davida Nalbandiana na Australian Openu
                              Gubi od Jirija Novaka u Gstaadu
                              Gubi od Lleytona Hewitta u Davis Cupu (servirao za meč kod 2:0 u setovima, 5:3 i 30:15)

                              U međuvremenu je napredovao i dobio onaj, više puta prekidani, meč na US Openu protiv Agassija 2004, a 2005 su interesantna ta dva poraza:
                              Od Safina gubi propustivši dvije meč lopte (što mu je i danas specijalnost ) u četvrtom setu (ukoliko se dobro sjećam), dok od Nalbandiana gubi, osim zbog Nalbandianove odlične igre koja je omogućila da se toliko igra, najviše zbog nedovoljne fizičke pripremljenosti izazvane oporavkom od povrede članka i nedostatkom treninga. Mislim da je i tu imao servis za meč uz brejk prednosti i imao 30:0 kod servisa. Ne želim ništa da oduzmem Nalbandianu jer je red da ima jedan tako veliki trofej kad već nema Grand Slam turnir, ali i on sam je priznao na kraju da je iskoristio Rogerovu nedovoljnu fizičku pripremljenost. I pored toga što mu je rezultatski 2005 godina slabija od 2004 nemam nikakvu dilemu da je bio osjetno bolji igrač te godine.

                              Eto, kad ovako čovjek pogleda, često je Federer gubio već dobijene mečeve u karijeri u 5 setova. Pa i 2006 je izgubio od Nadala u Rimu propustivši dvije meč lopte. Vrlo slično i sa Del Potrom. Servirao za 2:0 u setovima i imao 30:0. U četvrtom setu je bio na korak od meč lopte - 5:4 i 15:30 na Del Potrov servis. O Đokoviću prošle i ove godine da ne govorimo. Previše igra ziheraški u takvim situacijama (osim protiv Nadala u Rimu 2006) umjesto da igra svoju napadačku igru on igra na sigurnije i omogućava protivniku da preuzme inicijativu a protivnik jednostavno neće da pogriješi. Mada je bilo u njegovoj karijeri i drugačijih situacija kad je preokretao nemoguće, nego se čovjeku po svojoj prirodi zlopamtila urežu samo one negativne situacije . Uostalom, možda je bezobrazluk sa moje strane da nešto zamjeram čovjeku za koga navijam a on osvojio sve moguće. Ponekad smo mi navijači nezasiti
                              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                              Comment


                              • Ja to gledam ovako - jednog dana, kad se vec uveliko bude penzionisao, pominjacemo to kao nesto sto je mozda uticalo na to da ne osvoji jos par dodatnih titula, ali ne kao neku veliku prepreku na putu zbog koje nije postao ono sto je mogao biti. Verujem da ce nam to tada biti simpaticnije nego sada, kada se i u trecem setu pribojavamo dal je to kraj meca ili tek pocetak
                                in another life
                                I will love you again, RF.

                                Comment

                                Working...
                                X