Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 4 predstavnika u zenskoj i 4 u muskoj je maksimalno = 8 za singl

    U miksu igraju nenad i ana , janko i jelena

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      A Djokovic ima jake, nemoj molim te da potezes tu pricu posto svi ovi igraci koje si nabrojao su izmislili tenis za neke od trenutnih igraca iz top 10.
      Monfils je top 10, Almagro, Berdih,...Troicki je bio 13.
      Meni je ta priča o Federerovoj konkurenciji smiješna, pa koristim ovaj post da odgovorim jer mnogi to proturaju što je, naravno, lako pobiti ako se služimo činjenicama a da te činjenice ne “proberemo”. Pošto pratim Federera od 2003 to mi nije ni najmanji problem a tu je ATP-ov sajt kao pomoć.

      Hewitt (1981), Safin (1980), Ferrero (1980), Roddick (1982), su igrači koji su osvajali GS turnire. Nalbandian (1982) nije ali po kvalitetu nije zaostajao za njima. Agassi (1970) je bio itekako aktivan osvojivši Australian Open 2003 i on je jedini iz stare garde. Do Masters Kupa 2003 odmjer Federera (1981) sa tim igračima je bio:
      Protiv Hewitta 2:7 (sada 17:8), Safina 3:1 (sada 10:2), Ferreroa 2: 3 (sada 9:3), Roddicka 4:1 (sada 20:2), Nalbandiana 0:5 (sada 11:8), Agassija 0:3 (sada 8:3). Takođe treba napomenuti da je protiv svih igrača koje sam pomenuo do Masters Cupa 2003 u Hjustonu izgubio posljednji međusobni meč. Ponavljam: protiv svih navedenih. Konkurencija Federeru je bila paklena s početka dominacije ali na tom Masters Cupu dobija Agassija 2 puta, Nalbandiana, Ferreroa i Roddicka. Kako ne bi bilo da sam nešto sakrio budući da niko od ovih igrača sada nije u vrhu pa da se ne stekne pogrešan utisak kako su se ti porazi dogodili kad su bili u poznim godinama, evo H2H protiv ovih igrača u toku 2004 kad su ovi igrači izuzimajući Agassija imali 21 do 24 godine. Hewitt 6:0 (3 puta na GS turnirima), Safin 3:0 (1 na GS turnirima), Ferrero 1:0 (taj 1 je bio na GS turniru), Roddick 3:0 (1 na GS turniru), Nalbandian 1:0 (taj 1 na GS turniru) i stari ali i tada jako dobri u top 10 Agassi 3:0 (1 na GS turniru). Pošto je razbio konkurenciju, a jasno je da je Federer 2005 i 2006 bio jači nego 2004, nekoliko godina kasnije su se pojavili novi klinci Nadal (1986), Đoković (1987), Murray (1987) i Del Potro (1988) . Nadal (19 godina) ulazi u top 10 2005. godine kad Federer ima 24, Đoković (20 godina) ulazi u top 10 2007 kad Federer ima 26, Murray (21 godina) ulazi u top 10 2008 godine kada Federer ima 27 a Del Potro (20) u top 10 ulazi 2008 (ponavljam Federer 27). Iz svega ovoga proizilazi da se osim svoje generacije 1980-1982 morao suočiti i sa generacijom 1986-1988 i čak iako je njegov nivo godinama padao on i dalje sa 30 godina igra egal sa momcima koji igraju fantastičan tenis. Pa sinoć je Federer imao dvije meč lopte na svoj servis protiv Đokovića koji je ove godine imao dva izgubljena meča. Ali, ako neko hoće da kaže da je ovo Federerova najbolja igra koju je ikad igrao mogu se samo nasmijati. Ne kažem da nije bila odlična, ali ne najbolja, to je sigurno. Imam osjećaj da bi oni koji Federera ne podnose ponekad pohvalili njegovu igru samo da dokažu kako nije ranije imao konkurenciju pa je rjeđe gubio. Prije nego što se pojavila ova plejada mladih igrača bila je priča o Federeru i Samprasu gdje se govorilo kako je Sampras imao mnogo jaču konkurenciju iako Federer tada još nije imao ni pola Samprasovih GS turnira. A zapravo istina je da Sampras (1971) pravu konkurenciju imao samo u svojoj generaciji (1970-1972) plus par starijih jer se u međuvremenu nijesu pojavili mlađi koji bi zaprijetili na GS turnirima osim Roland Garrosa gdje ionako nije imao šansi o čemu sam ranije diskutovao sa ClayWarriorom. Tu sam pomenuo Kafeljnikova (1974) koji je jedini izuzetak a tu je imao ogromnu sreću. Koji su to igrači (izuzev šljakaša) generacije 1975, 1976, 1977 koji su Samprasu bili ozbiljna konkurencija. Niko, uz dužno poštovanje, do Safina i Hewitta koji su rođeni 1980 a tada je ulazio u poznije godine, uostalom kao i Federer sada. Daleko od toga da hoću išta da oduzmem Peteu (to mogu samo bezobrazni ljudi koji pojma o tenisu nemaju) koji bi svakako bio u vrhu da je malo produžio karijeru i pored negativnog H2H sa tom generacijom odnosno igračima protiv kojih je igrao, samo hoću da kažem da sada niko, ili malo ko, pominje Samprasa i poređenja konkurencija. Neki bi jednostavno zbog svoje mržnje zanemarili sve činjenice i pokušali da Federerov uspjeh omalovaže i sad su obrnuli ploču govoreći kako je njegova konkurencija bila slaba. Ali hajde ovako. Gdje su ti mladi koji se sada pojavljuju? Generacija 1990, 1991, 1992. Federeru se sa 24 godine (koliko sad ima Nadal) pojavio u top 10 Nadal sa 19. Koji je to igrač generacije 1992 najbliži Top 10 i na kom je mjestu? Bernard Tomić na 60-om. Genracija 1991 a to nije zanemarljivih 20 godina? Dimitrov na 57-om. Generacija 1990 a to je već 21 godina? Miloš Raonić na 29-om. A da ne govorimo ko se sve ove godine drži u top 10 ili ko je sve ušao u top 10. Možda bih sad ja trebalo da budem zloban i omalovažim uspjeh Đokovića i Nadala govoreći kako za razliku od Federera oni nemaju konkurenciju u mlađim igračima? Ili sačekati par godina kako bi nivo Đokovićeve i Nadalove igre zbog godina pao, pojavi neko od mlađih i kažem: Nijesu imali konkurenciju osim njih dvojice i starog Federera inače ne bi osvojili toliko GS turnira? Ne pada mi na pamet. Sve što rade je za divljenje, samo bi valjalo imati malo poštovanja i ne nipodaštavati Federerove rezlultate. Naravno, pojedinci to rade svjesno iako ni sami u to ne vjeruju. Srećom, ima dovoljno onih drugih, normalnih.
      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

      Comment


      • Originally posted by M_G_S View Post
        Pa onda super... Ne slati jednu od zena... Ili nijednu. Bez ikakve zelje da nesto omalovazim lepsi pol, ipak su momci ti koji igraju u zivotnim formama. Mada ne vidim opet mogucnost da npr Viktor nesto napravi, jer ipak je on u zestokom padu... Tipsa i Novak u svakom slucaju trebaju da idu. Mozda i dubl da pane...

        Pali su već mješoviti, Tuta će se najviše obradovati. Zimonjić/Ana, Tipsar/Jeca sigurno igraju, ako ne daj bože, ne bude kakvih povreda.

        Comment


        • Pa to ispade da moz poslat sve zivo... Glupo mi to nesto... Da je vaterpolo rekli bi skratite spisak na 9 igraca. Osmoro u individualnom sportu... Neka 100 zemalja posalje po 8, to bi se igralo dva mjeseca...

          Comment


          • Htela sam nešto da vas pitam,da li se u teniskom svetu smatra pristojnim radovanje protivničkoj grešci?
            recimo kada teniser pogodi mrežicu i zbog toga se ona skrati ili na neki drugi način oteža protivniku vraćanje,onda je uobičajen potez podizanje ruke u cilju izvinjenja..
            ali,ako igrač pogodi mrežicu sa svoje strane,da li je u redu da se protivnik zbog toga otvoreno raduje?
            Originally posted by gokara
            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

            Comment


            • M_G_S, o cemu ti pricas? ne moze svako poslati po 8 ucesnika.
              zreb je na 64 igraca

              Comment


              • Mislim da to zavisi od renkinga tenisera, ali i od bodova koje ima reprezentacija. ;)
                Srbija moze poslati 4 momka, pitanje je koliko moze Avganistan.

                Comment


                • Originally posted by jagodica View Post
                  Htela sam nešto da vas pitam,da li se u teniskom svetu smatra pristojnim radovanje protivničkoj grešci?
                  recimo kada teniser pogodi mrežicu i zbog toga se ona skrati ili na neki drugi način oteža protivniku vraćanje,onda je uobičajen potez podizanje ruke u cilju izvinjenja..
                  ali,ako igrač pogodi mrežicu sa svoje strane,da li je u redu da se protivnik zbog toga otvoreno raduje?
                  I dijete od 7g koje trenira tenis zna da je to nekulturno i uopshte nije po teniskom kodexu...shto se tiche tih koji rade to zna se da nisu tu radi tenisa,ustvari su ponajmanje radi tenisa .
                  SignaturE se cheka ...sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by jagodica View Post
                    Htela sam nešto da vas pitam,da li se u teniskom svetu smatra pristojnim radovanje protivničkoj grešci?
                    recimo kada teniser pogodi mrežicu i zbog toga se ona skrati ili na neki drugi način oteža protivniku vraćanje,onda je uobičajen potez podizanje ruke u cilju izvinjenja..
                    ali,ako igrač pogodi mrežicu sa svoje strane,da li je u redu da se protivnik zbog toga otvoreno raduje?
                    Uobicajeno je i sportski podici ruku kao izvinjenje, a radovanje na protivnikovu neiznudjenu gresku je ruzno i nesportski, dok je to za iznudjenu gresku potpuno normalno. ;)
                    Tako uce i malu djecu na treninzima. ;)

                    Comment


                    • Uf, najlakse je pametovati o ponasanju ovako preko foruma.. Koliko vas odavde bi se iskontrolisalo da protivnik zakuca forhend u mrezu na neki bitan poen, ili da mu loptica pogodi vrh i ne predje? Da, u redu je to sto tako treba kao sto kazete, ali to je izliv emocija u sekundi koji je skoro nemoguce kontrolisati (osim Federera, covek ionako ne pokazuje emocije skoro nikad).
                      "Ne zelim da izadjem na teren i pruzim maksimum, zelim da izadjem na teren i pobedim." - Novak Djokovic

                      Comment


                      • Originally posted by jagodica View Post
                        Htela sam nešto da vas pitam,da li se u teniskom svetu smatra pristojnim radovanje protivničkoj grešci?
                        recimo kada teniser pogodi mrežicu i zbog toga se ona skrati ili na neki drugi način oteža protivniku vraćanje,onda je uobičajen potez podizanje ruke u cilju izvinjenja..
                        ali,ako igrač pogodi mrežicu sa svoje strane,da li je u redu da se protivnik zbog toga otvoreno raduje?
                        Pa sigurno se u sebi raduju i sigurno im nije zao sto su na taj nacin osvojili poen posto je cilj pobediti protivnika , ali stvarno nije fer da se otvoreno raduje...
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by jagodica View Post
                          Htela sam nešto da vas pitam,da li se u teniskom svetu smatra pristojnim radovanje protivničkoj grešci?
                          recimo kada teniser pogodi mrežicu i zbog toga se ona skrati ili na neki drugi način oteža protivniku vraćanje,onda je uobičajen potez podizanje ruke u cilju izvinjenja..
                          ali,ako igrač pogodi mrežicu sa svoje strane,da li je u redu da se protivnik zbog toga otvoreno raduje?
                          U redu je da se covjek ponasa kako mu je srcu drago, sve dok ne ugrozava druge ljude. Ne znam zasto bi se npr. Fed izvinjavao kad mu preskoci loptica mrezu, kad on, pogotovo kad udara jednorucni, ima u svoju korist tu rotaciju loptice... I loptica ce preskociti ako si udario dovoljno jako i precizno, ne i kod nekog metiljavog udarca, tako da se raduj bre, i to na vise jezika...

                          Comment


                          • Originally posted by shpageti View Post
                            I dijete od 7g koje trenira tenis zna da je to nekulturno i uopshte nije po teniskom kodexu...shto se tiche tih koji rade to zna se da nisu tu radi tenisa,ustvari su ponajmanje radi tenisa .
                            super,ako budeš pogledao reprizu jučerašnjeg meča videćeš koliko puta je Roger na Noletovu neiznuđenu viknuo C'MON!!
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • @ Amnesiac
                              Svaka čast na opširnosti, sa dosta toga se slažem. Nećes omalovažavati sadašnju konkurenciju, ali nemaju konlkurenciju u mlađim igračima i ko sve nije ušao u top 10 Meni je poređenje generacija smiješno, šbbkbb da su ovi tamo ili da su oni ovamo. To je cirkus, ali kada si se već uhvatiuo romana, jedno pitanje. Zanima me ta konkurencija npr Safin, Nalbandian, to su neki igrači koji su mu u kontinuitetu pravili probleme na svim GS turnirima, ili samo talenti, koji su mogli uzeti mnogo više nego što jesu. Pitam te zbog toga što Novak ne može maknuti ni1 turnir, a da ga tu ne sačekaju Federer ili Nadal, ili u ovom slučaju obojica, a to su ni manje ni više 2 od 6-7 najvećih igrača koji su ikada igrali. Ti možeš omalovažavati i reći njih dvojica nisu imali konkurenciju. Ajde da se složimo, ali imaju jedan drugog Gori je 1 Nadal, koji će ti uvijek puhati za vratom, na bukvalno svakom važnom turniru, od 5 nestabilnih igrača koji se izgube na par mjeseci, pa i duže.

                              Comment


                              • Originally posted by jagodica View Post
                                super,ako budeš pogledao reprizu jučerašnjeg meča videćeš koliko puta je Roger na Noletovu neiznuđenu viknuo C'MON!!
                                Mislim da nije ni jednom,ako mislish suprotno a vidim da mislish,ostavi link da i to chudo vidim,ali kako ti neko reche morash razlikovat iznudjenu i neiznudjenu.
                                SignaturE se cheka ...sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X