Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI
    Bojana,

    Nijedan ljubitelj tenisa ne moze zaboraviti Federerovu igru iz perioda 2004.-2007. To je bilo najljepse ikada vidjeno u tenisu. Ali protivnici koje je on dobijao nisu bili na nivou Nadala i Djokovica. Zapravo je fenomenalni Federer proizveo Nadala i Novaka. Da bi dosli do vrha oni su morali nadmasiti Rodzera.
    NI, ovo ti je kao pitanje sta je starije kokoska ili jaje?
    Da li oni nisu bili tako jaki ili je on bio prejak pa su oni ispadali slabi nikad necemo saznati.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by NI
      Nijedan ljubitelj tenisa ne moze zaboraviti Federerovu igru iz perioda 2004.-2007. To je bilo najljepse ikada vidjeno u tenisu. Ali protivnici koje je on dobijao nisu bili na nivou Nadala i Djokovica. Zapravo je fenomenalni Federer proizveo Nadala i Novaka. Da bi dosli do vrha oni su morali nadmasiti Rodzera.
      Ovo je kljucno na sta bi trebalo da budu ponosni Federerovi fanovi. U individualnim sportovima uvek su se najvise cenili oni koji su bili ispred svoje generacije. Koji su pomerili granicu za buduce i maltene od jednog napravili drugi sport. Ko je bio bolji na vrhuncu, alibi koji ide sa godinama, sumnja u nove.. sve je to nebitno. Kao sto je nebitno da li su Kasparov i Karpov nadmasili Fisera. Jednostavno, Fiser ce uvek biti jedan od najboljih zato sto je bio dvadeset godina ispred, ako ne najbolji. No to ne znaci da je on nedodirljiv i da ga kasnije nisu dostigli. Mozda nije najbolje poredjenje (jer Fiser je vazda bio poseban), ali ta paralela funkcionise u pojedinacnim sportovima.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        NI, ovo ti je kao pitanje sta je starije kokoska ili jaje?
        Da li oni nisu bili tako jaki ili je on bio prejak pa su oni ispadali slabi nikad necemo saznati.
        Bojana,

        Uz duzno postovanje to nema nikave veze sa jajetom i kokoskom. Tenis je igra koja se razvija. Ponekad se neko odlijepi od ostatka kao Federer. Zato je najveci! Slicno se moze reci za Grafovu. Ali prije ili kasnije se nadju igraci koji dignu nivo i sustignu doticnog koji se odlijepio.

        Naravno ima perioda kad se desi nazadak. To je danas slucaj u zenskom tenisu.

        Comment


        • @DangerAce
          Zasto bi ti je bilo zao?! Mislim da ona ne zeli takav stav. Mnogo ljudi nije imalo tu srecu da bude uopste u zivotu u njenim godinama, a ona eto moze na toliko nacina da uziva u istom...

          Sto se tice Fekija... Pa ja sam i prije pricao da je on ipak sampion koji je titule osvajao servisom. A opet je igrao i najljepsi tenis. Problem je u jednorucnom bh. To je prevazidjeno. On je ipak opstao u vrhu, iako ima jedan udarac u koji i nema previse povjerenja... Ali je umjetnik, gospodin, sila, pjena... Sve u jednom. Malo tenisera zna da tako opusti ruku na bitnim poenima. To ga je i kostalo USO-a protiv Delpa. Koliko se sjecam, imao je neki fh s sredine terena, on je odlucio da radi drop-sot... Nikad nije bio povrijedjen. Bar ne vrijedno pomena. Ne predaje meceve. Pad njegove koncetracije u igri, koja je napokon bila vidjena sinoc u prva dva seta, i u petom, se poklopio s radjanjem njegove djece. Slucajno ili ne?!

          Comment


          • Originally posted by Big Nole View Post
            Ovo je kljucno na sta bi trebalo da budu ponosni Federerovi fanovi. U individualnim sportovima uvek su se najvise cenili oni koji su bili ispred svoje generacije. Koji su pomerili granicu za buduce i maltene od jednog napravili drugi sport. Ko je bio bolji na vrhuncu, alibi koji ide sa godinama, sumnja u nove.. sve je to nebitno. Kao sto je nebitno da li su Kasparov i Karpov nadmasili Fisera. Jednostavno, Fiser ce uvek biti jedan od najboljih zato sto je bio dvadeset godina ispred, ako ne najbolji. No to ne znaci da je on nedodirljiv i da ga kasnije nisu dostigli. Mozda nije najbolje poredjenje (jer Fiser je vazda bio poseban), ali ta paralela funkcionise u pojedinacnim sportovima.
            Slazem se da je najteze biti ispred svoje generacije. I tu je Federer najveci.

            Originally posted by M_G_S View Post
            Sto se tice Fekija... Pa ja sam i prije pricao da je on ipak sampion koji je titule osvajao servisom. A opet je igrao i najljepsi tenis. Problem je u jednorucnom bh. To je prevazidjeno. On je ipak opstao u vrhu, iako ima jedan udarac u koji i nema previse povjerenja...
            100% si u pravu. Federer je pokazo svoju velicinu jucer upravo sto je izvrsno izkompezovao hendikep koji ima zbog jednorucnog BH.
            Last edited by NI; 11-09-11, 14:45.

            Comment


            • Ok, najbolje je da se slozimo da se ne slazemo bas 100%
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Federer je poznat kao late bloomer, kao neko ko je imao svaki udarac, ali je uvek koristio pogresan, takodje nije bio fizicki jak i to uglavnom zato sto je bio lenj, dok se nije osvetio i uzeo Paganinija i od tada je neverovatno fizicki spreman.

                A ti uporedjujes Federerove rezultate pre pocetka dominacije, zasto ne uzmes njegove rezultate kad je krenuo da dominira, kao sto ja radim sa Djokovicem?
                Dalje, Nalbadnian, Safin mogu svakom igracu da naprave problem kad igraju svoj najbolji tenis, pa dobijali su i Nadala i Djokovica i jos jednom, izmislili su tenis za odredjene tenisere iz danasnjeg top 10.

                Uglavnom, prica o slaboj eri me izludjuje, zato sto za svaku eru, ako se potrudis mozes da kazes da je losa.
                Nemogu da uporedjujem nesto sto jos nije zavrseno jer je Novakova dominacija tek pocela(nadam se da se slazes sa tim) ti uporedjujes celokupnu Rogerovu karijeru sa 9 meseci dominacije Novaka,tek kad se zavrsi novakova karijera mozemo porediti na taj nacin ja sam samo hteo da uvidis vremenski trenutak slicnosti u karijerama Rogera i Novaka i ja tu vidim mnogo slicnosti pre svega kad gledamo igru i protivnike a ne rezultate(to je trenutno besmisleno porediti jer niko sa sigurnoscu reci dokle ce Novak dogurati sa titulama na GS ali je put zasad odlican-veoma slican Rogeru)zasto to govorim .iz jednog prostog razloga sto je trenutno najveca Novakova pretnja i igri realno jedino Roger(nadam se da se slazes sa tim)a on nemoze trenutno mnogo bolje da odigra od ovog sto je pokazao protiv Novaka i kako ne ocekivati jednu bericetnu karijeru sa mnogo titula ,slicnu onoj koju je imao Roger

                Comment


                • Jedina stvar oko koje se ja nikada ne raspravljam jeste upravo ova oko koje vi sada raspravljate

                  Koja era je jaca,to nikada ne mozemo znati...
                  Jedan je Obradovic Zarko!

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    NI, ovo ti je kao pitanje sta je starije kokoska ili jaje?
                    Da li oni nisu bili tako jaki ili je on bio prejak pa su oni ispadali slabi nikad necemo saznati.
                    Ajmo samo da uporedimo najboljih pet iz federerove i novakove ere(ne računajući njih dvojicu): Safin, Nalbandian, Hewit, Roddick (5 slams) vs (Federer, Nadal, Murray, Delpotro) 27 slams ROFL

                    Comment


                    • Originally posted by Killuminati View Post
                      Ajmo samo da uporedimo najboljih pet iz federerove i novakove ere(ne računajući njih dvojicu): Safin, Nalbandian, Hewit, Roddick (5 slams) vs (Federer, Nadal, Murray, Delpotro) 27 slams ROFL
                      Pa zato sto im Federer nije dozvoljavao da uzimaju GS, ne znam sta si pokusao da dokazes ovim?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by AcaGrobar View Post
                        Jedina stvar oko koje se ja nikada ne raspravljam jeste upravo ova oko koje vi sada raspravljate

                        Koja era je jaca,to nikada ne mozemo znati...
                        Recimo u plivanju, atletici, ..., postoje rezultati koji daju odredjenu egzatnost. Onda mozemo bez problema da kazemo zasto je sad trcanje na sto metara kvalitetnije od onog prije dvadeset godina... Ne vidim razlog zasto to ne bi moglo da se radi u tenisu, iako ne postoji takav oblik egzaktnosti. Ako npr. primjecujes da se igraci krecu brze, da se vise trci, ima vise razmjena, u prosjeku servira jace, ..., ne vidim razlog zasto jednu eru ne bismo smjeli proglasiti boljom od druge?!

                        Comment


                        • Originally posted by M_G_S View Post
                          Recimo u plivanju, atletici, ..., postoje rezultati koji daju odredjenu egzatnost. Onda mozemo bez problema da kazemo zasto je sad trcanje na sto metara kvalitetnije od onog prije dvadeset godina... Ne vidim razlog zasto to ne bi moglo da se radi u tenisu, iako ne postoji takav oblik egzaktnosti. Ako npr. primjecujes da se igraci krecu brze, da se vise trci, ima vise razmjena, u prosjeku servira jace, ..., ne vidim razlog zasto jednu eru ne bismo smjeli proglasiti boljom od druge?!
                          Vec smo pricali o tome, tehnologija je napredovala i ne mozes da poredis ere u tenisu.

                          I ovo je sve za opste diskusije, tako da se tamo prebacite, a ja cu prebaciti postove ;)
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Vec smo pricali o tome, tehnologija je napredovala i ne mozes da poredis ere u tenisu.

                            I ovo je sve za opste diskusije, tako da se tamo prebacite, a ja cu prebaciti postove ;)
                            Pa valjalo bi to jos malo raspravit', jer mozda nisu ucestvovali dovoljno kvalitetni sagovornici... Napredovala je tehnologija i u atletici, plivanju. Bolje sprinterice, nacin treniranja, odijela... Znaci li to da ne smijemo da poredimo i te ere? ;)

                            Comment


                            • Originally posted by M_G_S View Post
                              Pa valjalo bi to jos malo raspravit', jer mozda nisu ucestvovali dovoljno kvalitetni sagovornici... Napredovala je tehnologija i u atletici, plivanju. Bolje sprinterice, nacin treniranja, odijela... Znaci li to da ne smijemo da poredimo i te ere? ;)
                              Ali poenta je da neke stvari ne mozes da izvedes sa starim reketom, ne mozes toliko jako da serviras, ne mozes loptici da das toliki spin, takodje i loptice su se promenile, podloga koja je strasno usporena u odnosu na 90-te, tepih kao podloga vise ne postoji itd.
                              Znaci mnogo je kompleksnije nego trcanje ili plivanje...
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Znam to, ali opet ima i dosta stvari koje mogu da se uporede... Ali opet, moj zakljucak bi bio da je glupo, ali ne i nemoguce. Jer glupo je dirati u eru nekih legendi, poput Mekinroa, kad su oni igrali u potpuno drugom vremenu, u periodu kad ovaj sport je percipiran na drugaciji nacin...

                                Comment

                                Working...
                                X