Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by FC Nadal View Post
    Kada je indoor sezonu propustio 05 ja mislim prije povrede sve osvajao i onda ga je Nalby dobio na masters cupu.
    2005 je propustio 4 mastersa i 2004 je propustio Madrid i Paris,bilo je tih preskakanja turnira dosta.
    Izmedju tih turnira sve suhe pobjede.
    Tada je bio na stakama za tvoju informaciju...
    i pogledaj AO 2006. godine, zglobovi su mu jos uvek imali zastitu i to mu je jedan od najvecih povreda u karijeri... zbog toga je otkazao i Bazel, a do tada nije osvojio taj turnir i da je mogao sigurni bi igrao turnir u svom gradu, a ne bi se pojavio pred pocetak turnira i javno se izvinio gledaocima sto nije u mogucnosti da igra...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ajde mi samo ovo objasni, zasto sporija podloga znaci i manji rizik od povrede?

      Što je podloga tvrđa i brža, ne opterećuje više zglobove i koljena, ma kakvi. Prije ćeš se povrijediti kada akrilni sloj ima više pijeska, ili ako igraš na šljaci, nego u dvorani ili na tvrđem betonu, naučio sam nešto novo hvala.

      Comment


      • Ne mogu da verujem koliko su pojedinci subjektivni. Moraju da usporavaju podloge kako ne bi Isner, Karlovic dominirali Pisete tolike gluposti da nije bas prijatno za citanje, tolika kolicina gluposti da se procita ne valja bas po stomak. Recite lepo, volim tenis vise na sporijoj podlozi, volim zbog djokovica, zbog nadala, nemojte lupetati (da ne kazem onu rec zbog koje sam dobio warn..)

        A sad sto se tice povreda, nema tu mnogo srece. Fizicka pripremljenost i kondicija odradjuju svoje. Zasto se Novak nikad ne povredjuje ? Sreca ne moze biti. Zasto Tipsarevic celu karijeru kuburi za povredama? Nedovoljno je fizicki spreman i suvise neozbiljan...

        Comment


        • Originally posted by delgado View Post
          Recite lepo, volim tenis vise na sporijoj podlozi, volim zbog djokovica, zbog nadala, nemojte lupetati (da ne kazem onu rec zbog koje sam dobio warn..)
          A zasto zbog Djokovica , pa Djokovic i na brzoj podlozi igra fantasticno
          http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

          Comment


          • Originally posted by delgado View Post
            Ne mogu da verujem koliko su pojedinci subjektivni. Moraju da usporavaju podloge kako ne bi Isner, Karlovic dominirali Pisete tolike gluposti da nije bas prijatno za citanje, tolika kolicina gluposti da se procita ne valja bas po stomak. Recite lepo, volim tenis vise na sporijoj podlozi, volim zbog djokovica, zbog nadala, nemojte lupetati (da ne kazem onu rec zbog koje sam dobio warn..)

            A sad sto se tice povreda, nema tu mnogo srece. Fizicka pripremljenost i kondicija odradjuju svoje. Zasto se Novak nikad ne povredjuje ? Sreca ne moze biti. Zasto Tipsarevic celu karijeru kuburi za povredama? Nedovoljno je fizicki spreman i suvise neozbiljan...
            Zaista uspevas da mi zgadis ovaj deo foruma tvojim komentarima...
            Najgori su ljudi koji misle da su uvek u pravu i od toga mi se povraca....

            Ja nisam bukvalno rekao da bi ISner i Karlovic sve osvajali kada bi podloga bila ultra brza, nego takav tip igraca, Raonic na primer.
            Igra bi se bazirala na servisu i samo na servisu.
            Nedavno u CInciu u mecu Djokovic i Monfils, Monfils je odservirao 210 km/h a Djokovic je imao samo 0.56 sekundi da se namesti na udarac i da riternira.
            Zamisli sada boljeg servera, brzu podlogu i sta dobijes? Lopticu koja dodje do igraca za 0,4 i ma kakav da si ti riterner i ma koliko da si fleksibilan i pokretljiv ne mozes nista.

            Uopste tenis kao sport je mnogo napredovao, tenis sada igraju vrhunske atlete, spremne da trce i po 5 sati.
            O jacini udarca da i ne pricamo. Fh i BH oko 160 kmh.
            Uostalom to je moje misljenje ko se ne slaze sa tim apsolutno me nije briga.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Moj poslednji post sto se tice ubrzanja podloga, ali nikad ne reci nikad

              JA ne zelim da se sve podloge ubrzaju, posto bi onda otisli u drugu krajnost i zaista bi tenisom vladali raznorazni Karlovici, Izneri itd., ali bi bilo pozeljno da se neke podloge malo ubraju, kao recimo IW/Miami, Wimbledon i da USO nikako ne bude spor kao ove godine. Ali isto tako bi Madrid trebalo usporiti, posto je onaj sljaka brza od IW/Miami-ja.
              Dakle, u mom nekom idealnom svetu bi postojale razlike izmedju podloga i to vidljive, drugacije bi se konstruisali poeni na sljaci, na HC, na travi. Ovo sad lici sve jedno na drugo, postaje monotono i to je ono sto ubija lepotu teniske igre.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Delimicno se slazem sa Indigom,a delimicno sa Bojanom Tacno je da bi neke turnire trebalo ubrzati a neke usporiti,ali nista preterano.Posebno ne bi valjalo previse ubrzati neke podloge jer onda definitivno niko ne bi imao sanse protiv servera kao sto su Raonic,Karlovic,Izner i slicnih...

                Ja iskreno mislim da svi pomalo preterujete i da situacija trenutno uopste nije toliko losa.Podloge su sasvim ok.

                Pogledajte recimo masters u Madirdu,koji jeste brzi od ostalih turnira na sljaci.Da je turnir bas toliko brz,ne bi do treceg kola stigli Beluci,Monako,Himeno-Traver vec bi tu bili Izner,Fis,Raonic...Ok,ne kazem ja sada da Beluci,Monako,Traver i ostali nemaju nikakve sanse na brzim podlogama protiv Iznera,Raonica i slicnih,ali ipak se jasno vidi da ima razlike izmedju sljake i betona.Takodje,zbog 2-3 turnira ne bi smo smeli da generalizujemo podloge.Slazem se da je Madrid dosta brz,ali ostali turniri na sljaci su sasvim dovoljno spori.Da su IW/Miami,Vimbldon,US Open i ostali turniri brzi,definitivno bi svi ostali igraci bili u senci velikih servera...

                Ne znam,mozda i gresim,necu da se pravim previse pametan,ali meni je situacija sasvim ok.Trebalo bi malo usporiti Madrid,i maaaaalo ubrzati IW/Miami i Vimbldon,i to je sve.Neko moje licno misljenje...
                Jedan je Obradovic Zarko!

                Comment


                • Meni ne smeta ni da se ubrzaju podloge maksimalno ni da se uspore maksimalno.Smeta mi to sto vise nema reda i prakticno nije bitno na kojoj podlozi igras.Madrid brzi od Majamija,Sinsinati od Wimbledona....nije normalno i logicno.Nek podloge ubrzaju,nek ih uspore al da se zna red.Sljaka,beton,trava,sve bi bilo drugacije.Nisam za neku drasticnu razliku u brzinama(ponavljam,ne smetaju mi ni previse brze ni previse spore podloge),takodje sam za to da se brzine turnira ujednace maksimalno na istoj podlozi.Znaci da sljakasti turniri budu slicni po brzini,da IW i Miami budu slicni Montrealu i Cincy-u,samo da se napravi neki red,a to da li ce podloge biti brze ili sporije,meni nije bitno,jer sam siguran da ce isti ovi igraci dominirati i ako se podloge uspore i ako s ubrzaju
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Moj poslednji post sto se tice ubrzanja podloga, ali nikad ne reci nikad

                    JA ne zelim da se sve podloge ubrzaju, posto bi onda otisli u drugu krajnost i zaista bi tenisom vladali raznorazni Karlovici, Izneri itd., ali bi bilo pozeljno da se neke podloge malo ubraju, kao recimo IW/Miami, Wimbledon i da USO nikako ne bude spor kao ove godine. Ali isto tako bi Madrid trebalo usporiti, posto je onaj sljaka brza od IW/Miami-ja.
                    Dakle, u mom nekom idealnom svetu bi postojale razlike izmedju podloga i to vidljive, drugacije bi se konstruisali poeni na sljaci, na HC, na travi. Ovo sad lici sve jedno na drugo, postaje monotono i to je ono sto ubija lepotu teniske igre.
                    Kod Madrida je vrlo specificna situacija i nije glavni problem u podlozi vec u atmosferskim uslovima koji vladaju na toj nadmorsoj visini imas primer iz sukoba u spanskoj federaciji gde da igraju mec dal u primorskom delu ili u novom kompleksu "Kaha magika"Naime, španski teniseri su želeli da Dejvis kup meč protiv SAD igraju u nekom primorskom mestu, a federacija je želela iz komercijalnih razloga da se meč igra u Madridu koji je na 650 metara nadmorske visine. Španski igrači su smatrali da bi im odgovarala manja nadmorska visina gde su lopte sporije zbog većeg otpora vazduha.Svakako da bi povecanje razlicitosti u podlogama nateralo igrace da traze drukcije stilove igre prilagodjene odredjenoj vrsti podloge ali je to ograniceno samim pravilima ATP gde su najbolji igraci uslovljeni igranjem na najvecim turnirima(GS.mastersi,4 iz serije 500)ili dobijaju "krompir"to je takodje uslovilo da teniseri "traze"univerzalnu igru za sve vrste podloga sa sto manjim varijacijama jer ih sistem bodovanja uslovljava na takvo razmisljanje(trenutno najbolji primer Woznjacki,tipican univerzalac koja cak nema ni GS ali je vec pola godine br.1)

                    Comment


                    • lepo rekoh nikad ne reci nikad...

                      Stoji da je Madrid na vecoj nadmorskoj visini i da to utice, ali proslogodisnji i ovogodisnji Madrid se mnogooooo razlikuju. Prosle godine jeste bio Madrid brz, ali nikako nije bio ovoliko brz kao sto je to bio slucaj ove godine.
                      Dakle ili su ubrzali podlogu ili je Madrid u medjuvremenu promenio lokaciju i sad se Madrid nalazi na Himalajima
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • USO je strašno usporio ove godine, vidi se po rezultatima Karlovića, Isner-a, Muller-a, ne mogu ljudi da se sastave. Na meču Rafa-Golub se takođe primjetilo koliko je usporila podloga, Nalbandian-Reynolds, itd. Melju igrači tipa Murray, Monfils, Simon, uživaju u sporosti USO i lakoćom gaze rivale.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          lepo rekoh nikad ne reci nikad...

                          Stoji da je Madrid na vecoj nadmorskoj visini i da to utice, ali proslogodisnji i ovogodisnji Madrid se mnogooooo razlikuju. Prosle godine jeste bio Madrid brz, ali nikako nije bio ovoliko brz kao sto je to bio slucaj ove godine.
                          Dakle ili su ubrzali podlogu ili je Madrid u medjuvremenu promenio lokaciju i sad se Madrid nalazi na Himalajima
                          Mozda u tvom idealnom svetu kakav bi ti zelela to i moguce ali je stvarnost ipak malo drukcija nego sto ti zamisljas jer inace nebi iznosila takve crtane filmove iz alise u zemlji cuda

                          Comment


                          • Ako mozes da diskutujes bez vredjanja bilo bi dobro.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by BOKI1969 View Post
                              Mozda u tvom idealnom svetu kakav bi ti zelela to i moguce ali je stvarnost ipak malo drukcija nego sto ti zamisljas jer inace nebi iznosila takve crtane filmove iz alise u zemlji cuda
                              Hajde ohladi malo...Ovo je vec peti put da joj se ovako obracas bez razloga!
                              Jedan je Obradovic Zarko!

                              Comment


                              • Posto je ova cela prica o brzini podloge smorila i nikako ne mozemo da se slozimo oko toga ko je u pravu ako iko moze i biti u pravu ajde da pricamo o necem drugom....
                                Sastavite po vama svog kompletnog tenisera ali pod uslovom da da od jednog igraca mozete uzeti samo jedan udarac ne vise...
                                ( znam da bi uzeli sve od vaseg omiljenog tenisera ali tako nije zanimljivo )
                                Evo ja cu poceti...

                                Servis--> Roger Federer ( Da li treba da navodim razloge za to, koliko se samo puta iz neugodne situacije izvlacio onim sjajnim servisom na T liniju, ovogodisnji RG do finala, perfekcija)

                                FH--> Rafael Nadal ( Razlog, inside out Fh sigurno jedan od boljih u istoriji, banana Fh nesto jedinstveno, sjajan i u defanzivi)

                                BH--> Richard Gasquet( Na ovom mestu mogao je biti i Novak Djokovic koji sigurno ima najbolji dvorucni BH ali iz razloga sto mi je Jednorucni BH lepsi biram Richarda, ludacke uglove pronalazi i pravo je uzivanje gledati ga kada mu je dan)

                                Ritern --> Novak Djokovic ( Najbolji ritern u istoriji tenisa, svaka cast Murray-u ali sto se tice ovog segmenta Novak je daleko ispred svih, fleksibilnost i brzina daju mu mogucnost da lopticu baca protivniku pod noge)

                                Drop Shot--> Jedan jedini DOLGO ( Igrac koji predstavlja renesansu tenisa, nesto novo, genije, sto se tice izbora samo cu reci 1/8 finala RG protiv Troickog i 20 vinera iz DS)

                                Kretanje--> Andy Murray( Posto sam vec uzeo Rafu i Novaka biram skota, nista se losije ne krece od njih, pogotovo u defanzivi kada moze da stigne sve, veoma je brz.)

                                Borbenost--> David Ferrer( Spanska masina koja tempom moze da samelje protivnika, uvek se bori do zadnjeg poena)

                                Sada po troje....
                                Mentalna snaga--> Rafa, Roger, Novak.....

                                Inteligencija--> Novak, Nalby, Roger......

                                Najdosadniji po teniskoj igri--> Monfils, Berdych, Almagro.....

                                Overarchiveri ove godine--> Fish, Tsonga, Chella

                                Underpreformeri ove godine
                                --> Federer, Belluci, Verdasco

                                Najsimpaticniji i najzanimljiviji teniseri --> Novak, Monfils, Roddick

                                Ko zeli neka popunjava jer ova prica o podlogama je zestoko smorila....
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X